NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Lasy Janowskie i \"Imielty ług \",
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Lis 2012r. 23:30  
Cytuj
To ja dodam kilka fotek z mojej niedzielnej wycieczki rowerowej która opisywałem powyzej . Tak jak pisałem , nie wybrałem sie na Imielty Ług ale i tak było ciekawie . Szukawszy na sieci informacji o jednej z kapliczek w Rozwadowie natrafiłem na info i tajemniczym malym pomniku umieszczontm na wale przeciw powodziowym w okolicy Kepy Rzeczyckiej . W miejscu w którym ten maly pomnik jest umieszczony w roku 1936 została zamordowana Felicja Lubomirska która była nie ślubna córka ksiecia Jerzego Ignacego Lubomirskiego ( ostatni potomek męski z rodu książąt Lubomirskich w linii rzeszowsko - rozwadowskiej ) . Jerzegy Ignacy Lubomirski został zamordowany przez NKWD w 1944 roku ( w Tarnobrzeskim wiezieniu lub podczas wywózki na Syberie ) .

Pomnik jak wspomniałem stoi na zboczu wału i jest całkowicie zapomniany . Napisy są już ledwo widoczne a krzyz który był umieszczony na pomniku jest złamany . wielka szkoda ze taki zabytek stoi i marnieje . Felicja Lubomirska została tu zamordowana i o ile mi wiadomo nigdy nie zdołano wyjasnic tego mordu . Grób Felicji Lubomirskiej znajduje sie na rozwadowskim cmentarzu .

Obrazek

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2012r. 23:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lis 2012r. 17:46  
Cytuj
Mariusz chyle czolo przed Twoja osoba,malo kto zna tutaj swoja historie.A trzeba przyznac,że historia jest przeciekawa
i kreta jak lesne drogi.Może zainteresuje Cie historia
potopu szwedzkiego na naszym terenie polecam jestes uparty wiec trafisz na kurhany w Lasku Niżanskim,Szańce Szwedzkie w Motyczach Szlacheckich/ znajduje sia na terenie prywatnym/,Gorke Plebańską- Wrzawy,ktora w odegrala znamienita role nie tylko w potopie ale rownież w ostatniej powodzi.Dużo informacji uzyskasz w Urzędzie Gminy Nisko- dadzą Ci namiar na oddpowiednich ludzi.
Wracając do Twoich wycieczek to ciekawa jestem czy będąc na Kochanach byłeś na Dębowej Smudze przez wielu zapomnianej.
z turystycznym pozdrowieniem
P,S,dalej nie umiem tu zamieszczac zdjęć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lis 2012r. 18:37  
Cytuj
Moge powiedziec ,ze tez mam szacunek do takich ludzi , ktorzy ukazuja nasz region i odswierzaja historie ,ktora jest zapominana . ciekawe zdjecia . Pozdrawiam
ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lis 2012r. 20:47  
Cytuj
kierkarta napisz prosze gdzie mniej wiecej te kurhany sa . O tych szancach koło Wrzaw słyszalem ale nie byłem niestety tam ale napewno tam zawitam rowerem gdy tylko pogoda na to pozwoli .
Na debowej smudze oczywiscie byłem choc dopiero za drugim razem udalo mi sie odszukac pomnik upamietniajacy bitwe pod Kochanami . Oczywiscie cmentarzyk ofiar pacyfikacji Kochan znam juz od bardzo dawna . Kochany ( Kochany maja bardzo ciekawa i nie spodziewanie dluga historie ) jak i Debowa Smuga to przepiekne meijsca..cisza , spokoj , przyroda i można poczuc jak to było kiedys gdy cywilizacja nie napadala na nas na kazdym kroku .
W naszym rejonie i to w bliskiej odległosci od Stalowej Woli jest cała masa zabytków i historycznych obiektów ( np w samych okolicach Zbydniowa jest az 3 cmentarzyki żołnierzy walczacych podczas I wojny swiatowej )lub róznych cudownych obiektów przyrodniczych ( np przerózne źródełka bijace wprost z pod ziemi ) ..trzeba tylko ruszyc tyłem z kanapy .

Obrazek
Cmentarz ofiar pacyfikacji Kochan

Obrazek
Dębowa Smuga ..Pomnik upamietniajacy bitwe pod Kochanami


Obrazek
Dębowa Smuga ..Pomnik upamietniajacy bitwe pod Kochanami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2012r. 21:26  
Cytuj
CYTAT
kierkarta
P,S,dalej nie umiem tu zamieszczac zdjęć.

No to jeszcze raz :
1.Znajduje stronkę, gdzie można dodawać foty i uzyskać kody, np. fotosik.pl
Obrazek

2.Naciskam przycisk :
a) dodaj zdjęcie
b) następnie przycisk :
wybierz zdjęcia

Obrazek

3.Należy zakończyć dodawanie pliku

4. Przy zdjęciu będą jego dane. między innymi :
a)
Obrazek
b)
Obrazek

5. Zaznacz i kopiuj
Obrazek

6. Wklej bez dodawania czegokolwiek na forum i naciśnij przycisk : Wyślij
Obrazek


Bardziej prosto już nie potrafię umiech

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lis 2012r. 22:33  
Cytuj
Moyra3 dzięki serdeczne znajde chwilke to przestudiuje to.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lis 2012r. 22:45  
Cytuj
Mariusz tak szczerze to nie dotarlam do nich,bylam zajeta ogólnopolską akcją harcerską propagujacą nasz region,troche nieładnie ale pochwalę się zdobyliśmy tytuł ,,ZŁOTEGO REGIONU",zresztą jak masz profil na face booku to zapraszam na złote strony Szczep ZHP Bieszczadnicy i druga
Kraina Dolnego Sanu.W Urzędzie Gminy dadzą Ci namiar na ludzi którzy pasjonują się tą częścią historii i wskażą
Ci dokładnie,ja muszę jeszcze chwilę odpuścić podróże by zakończyć akcje i nauczyc się wreszcie wrzucać tu zdjęcia.
z turystycznym pozdrowieniem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lis 2012r. 23:04  
Cytuj
Mariusz mam dla Ciebie ciekawostke
dam Ci dwie mapy jedna z 1894 r. Nisko-Rozwadów i druga wykonana przez Wojskowy instytut geograficzny z 1938r Gwizdów.
Tylko musimy telefonicznie sie dogadac kiedy i gdzie.masz je strzez jak oka w glowie bo już są niedostępne.
z turystycznym pozdrowieniem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lis 2012r. 23:08  
Cytuj
kierkarta ..polubiłem oba profile na FB . Skad taka żmije dorwaliscie jak an fotkach w jednym z profili na FB ?? Ja kiedys spotkałem podbna bestie wylegujaca sie na pisku tuz przy stawach gdy jechałem na Imielty Ług ..odrazu w tył zwrot i odechciało mi sie wycieczki umiech fotki nie pstryknalem wtedy ale innym razem spotkałem żmije tez w tamtych okolicach i jak widac po jakosci zdjecie troche mi sie rece trzesly umiech

Obrazek


Obrazek
A tu taka ciekawostka z lasów..pomyslowość drogowców gdy zabranie im lepiku do łatania dziiur w asflacie ;)
Gdy to zobaczyłem malo sie nie popłakałem ze smiechu ...a zrobili to drogowcy na 99 procent gdzy doslownie minute wczesniej mijali mnie swoim autem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lis 2012r. 23:09  
Cytuj
na trasie Lipa pod Dębami- Maliniec znam te dziury już troche tam wyrównali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lis 2012r. 23:22  
Cytuj
Troche wyrównali ale i tak jadac od strony Gielni w strone malinca i dalej Gwizdów , Kalenne i az do Modliborzyc to trzeba uwazac strasznie na dziury

Byłas kiedys w rezerwacie Łęka i widziałas mogiłe partyzankca nazywana Trzy Grobki ??

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lis 2012r. 23:23  
Cytuj
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c12c30d4bc1c7a5c.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 30 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2012r. 23:23  
Cytuj
Jakby kogoś interesowały owe mapy co je Mariusz ma dostać to tutaj są wszystkie z okolicy w cyfrowej wersji http://igrek(...)at=WIG25

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lis 2012r. 23:23  
Cytuj
Tak Rezerwat Łęka - trzy grobki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2012r. 13:10  
Cytuj
CYTAT
kierkarta ..polubiłem oba profile na FB . Skad taka żmije dorwaliscie jak an fotkach w jednym z profili na FB ?? Ja kiedys spotkałem podbna bestie wylegujaca sie na pisku tuz przy stawach gdy jechałem na Imielty Ług ..odrazu w tył zwrot i odechciało mi sie wycieczki umiech fotki nie pstryknalem wtedy ale innym razem spotkałem żmije tez w tamtych okolicach i jak widac po jakosci zdjecie troche mi sie rece trzesly umiech

Obrazek


Obrazek
A tu taka ciekawostka z lasów..pomyslowość drogowców gdy zabranie im lepiku do łatania dziiur w asflacie ;)
Gdy to zobaczyłem malo sie nie popłakałem ze smiechu ...a zrobili to drogowcy na 99 procent gdzy doslownie minute wczesniej mijali mnie swoim autem



Na zdjęciach Krainy Dolenego Sano na FB jest zaskroniec, na Twoich nie widzę dokładnie, musiał bym zobaczyć z bliska głowę, czy ma żółte plamy za "uszami". Często można spotkać zaskrońce, padalce wygrzewające się na ścieżkach a nawte bezmyslnie przejechane i zabite.
Szczególnie duży ich wysyp jest wiosną na nasłonecznionych miejscach na Imielitym Ługu ale są płochliwe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Lis 2012r. 14:22  
Cytuj
Chyba sonie zartujesz ..na stronie Krainy Dolenego Sanu to jest żmija jak cholera a nie jakis smieszny zaskroniec . Tak jak i na mojej fotce ...zapewniam Cie ze gdy spotkasz na swojej drodze zmije a nei zaskronca odrazu zobaczysz rozniece .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2012r. 14:59  
Cytuj
Żmiję z zaskrońcem pomylić raczej trudno umiech
Dla porównania:
Żmija: Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Zaskroniec: Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obydwa zdjęcia zrobiłem oczywiście w Lasach Janowskich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Lis 2012r. 15:12  
Cytuj
Tu zaskroniec..i porownajcie z tamtymi zdjeciami . Czy to zwierze przypomina tamto ?? Chyba nie bardzo...

Obrazek

Obrazek


I zeby nie bylo..nie ja przejechałem rowerem tego zaskronca umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2012r. 16:32  
Cytuj
o cholera , to w rękach miałem żmijępotluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lis 2012r. 17:04  
Cytuj
gajowy zmija zmij niec nie zrobi a z Tobą to jak z 2 obrazami co wisiały w muzeum 1.spalony chleb,2,kobieta w ciąży.Jaki mają wspólny tytuł?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 26 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Lis 2012r. 17:17  
Cytuj
za póżno wyjętygood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lis 2012r. 18:39  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2012r. 19:13  
Cytuj
kierkarto nie unoś się, pisząc o żmiji nie miałem ciebie na myśli a tym bardziej nie chciałem cię urazic, nie musisz więc błyskać dowcipem rodem z familiady umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lis 2012r. 19:56  
Cytuj
gajowy nawet przez mysl mi nie przeszlo by byc zmija w ludzkiej skorze a co dopiero sie obrazacgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lis 2012r. 20:09  
Cytuj
jadnak jestem dobrym uczniem hehe

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »