NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
\"Szumy na Tanwi \" czyli wodospady w wersji mini ,
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 14:06  
Cytuj
\" Szumy na Tanwi \" - lokalizacja woj .lubelskie , przy miejscowości Susiec , a dokładnie w REbizantach jest początek trasy. Polecam na jednodniowy wypadzik - od stalowej bedzie to około 120 km . Fajna trasa piesza ale trochę kilometrów trzeba zrobić - rowerem zrobiłem ją szybciej .Oprócz rzeki Tanwi jest też rzeczka Jeleń która także malowniczo płynie w tych okolicach głebokim wąwozem a następnie wpada do Tanwi . Kilka fotek z tej eskapady .....Obrazek

Uploaded with ImageShack.us, Obrazek,woda w Tanwi jest diabelnie zimna , nawet w upały 35 stopniowe ......Obrazek,Obrazek,Obrazek

Uploaded with ImageShack.us,Obrazek,Obrazek, trasa wzdłóż rzeki kończy się tamą Obrazek,Obrazek, póżniej idzemy pod górkę - rzeka zostaj w dole .Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 14:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 14:19  
Cytuj
rzeczka Jeleń jest zdecydowani dla mnie bardziej malowiczo położona . Pełno na niej jest kładeczek - teren miejscami jest bardzo podmokły ,Obrazek

Uploaded with ImageShack.us, wjeżdzamy w zielony gąszcz - prawie dzungla umiechUploaded with ImageShack.us

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 12 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 14:26  
Cytuj
Również polecam. Roztocze jest piękne. Ponadto w Suścu można się zatrzymać na dłużejumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 14:27  
Cytuj
wjeżdzamy w zielony gąszcz - prawie dzungla umiechObrazek, dojeżdzamy do miejca na górze zwanego kościółkiem Obrazek

Uploaded with ImageShack.us, Obrazek, Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 14:36  
Cytuj
Obrazek, Obrazek, Obrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazektrasa czasem wjedzie karkołomnymi scieżkami Obrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usrower czasami trzeba na plecach taszczyć Obrazek

Uploaded with ImageShack.us, uff... wkońcu piekniutka ścieżka umiechObrazek

Uploaded with ImageShack.us, jedziemy do najwiekszego wodospadu w tej okolicy - ma aż 150 cm wysokośći ...Obrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usfalny przejazd przez rzekę , a woda czysta jak łza ...Obrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usi malowniczy podwrót z Szumów Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 14:54  
Cytuj
w okolicy jest też przepiękny rezerwat przyrody Czartowe Pole z ruinamy zabytkowej papierni , ale tam zwiedzanie jedynie możę być zrealizowane piechotką .......

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 24 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 16:30  
Cytuj
Widzę'kolo1"że podobają się nam te same miejsca...Bieszczady i Roztocze to moje ulubione "bazy wypadowe"...Równie piękne są Góry Stołowe ale tam już jest dosyć daleko....

Wchodząc do tej Europy musimy pamiętać, ze tam są plusy dodatnie i ujemne. /Lech Wałęsa/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 18:20  
Cytuj
ale wypasik foty i miejsca!!!!!!!!!!!! kolego na roztocze śmigasz rowerkiem czy dojeżdżasz jakaś komunikacja kiedyś jeździł pociąg ale już go chyba niemaok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 19:50  
Cytuj
pociąg jeżdzi do Suśca ale z Rzeszowa i Lublina -ze stalowej bezposredniego połaczenia nie ma .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 20:40  
Cytuj
Dzis własnie miałem smignac rowerem na piekne Roztocze i spedzic tam 3 dni na zwiedzaniu ale przeraziłem sie pogoda i przekladam to na wrzesien . Mam nadzieje ze nie bedzie znow lało...
Mam zamiar nocowac w Zwierzyncu gdzie tez jest kilka pieknych meijsc do odwiedzenia a przy okazji dobra baza wypadowa na Susiec, Zamośc i inne ciekawe miejsca roztocza .

Fotki piekne

jeszcze takie pytanie do autora zdjec . Nie zapisałes czasami trasy tej wycieczki na Szumy w GPSie ???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 22:09  
Cytuj
Jechałem bez GPSu - trasą niebieską ( szlak szumów ) . Trasy są bardzo dobrze oznakowane na drzewach -nie zgubisz się .Obrazek

Uploaded with ImageShack.us Jest jeszcze szlak zółty ( krótszy ) który jest na tej mapie Obrazek

Uploaded with ImageShack.usPozdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 22:22  
Cytuj
Dzieki za odpowiedz. Mam na swojej papierowej i cyfrowej mapie tamtych okolic zaznaczony ten sz;al jak i inne wiec bede sie jak cos nim poruszał .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2012r. 10:25  
Cytuj
Cudowne i malownicze miejsca. Klimatu i szumu kaskad wody niestety nie oddadzą żadne zdjęciaumiech. Byłam, widziałam, zjezdziłam rowerem wzłuż i wszerz. Polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2012r. 10:53  
Cytuj
kolo1, jaka jest długość takiej trasy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2012r. 20:59  
Cytuj
jeśli pojedziesz z Susica i do niego wrócisz - bo tak przebiega trasa niebieska to będzie około 20 km . A i do Suscia kursuje też szynobus ale niestety połaczenia są z Lublina lub Rzeszowa . Od nas trzeba by pojechać na Biłgoraj Zwierzyniec i póżniej przesiadka ale jak to wyglada w realu nie wiem bo PKP jest nieobliczalne .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 17:30  
Cytuj
Znam doskonale Roztocze. naprawde urokliwe miejsca. Czy słyszał ktoś o płaczącym kamieniu i wysokiej górze w Górecku Starym?
Szczerze polecam.
Osobiście teraz zaczynam mysleć o wyprawie do Rumunii. Pólnocna Rumuniia jest piękniejsza od naszych Bieszczad.
Podziele sie kiedys fotkami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 17:43  
Cytuj
DZIĘKI! Już mam pomysł na majowe wypady umiech

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 17:48  
Cytuj
Bardzo fajnie jest ogladac takie zdjecia. Mile wspomina sie wtedy Polske bedac daleko od niej. Jak to mowia ludzie pozagranicami,ze niema takiego zapachu lasow ,grzybow wlasnie na podkarpaciu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 20:37  
Cytuj
przepiękna ta trasa,może uda mi się rodzinkę wyciągnać w sezonie letnimumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »