NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Cesarka Stalowa vs Nisko vs Rzeszów?,
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 19:40  
Cytuj
Takie pytanie do pań na tym forum.
Nie ma innej opcji niż cesarka.
W związku z powyższym Stalowa Wola - tu żona była prowadzona.
Czy Nisko ale może byc problem emocjonalny co już widziałem wcześniej.
Czy Pro familia Rzeszów??
Co polecacie w okresie typowo wakacyjnym.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 19:40  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 18 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 20:17  
Cytuj
Miałam cesarke miesiac temu w stw i co moge powiedziec na ten temat-przebiegła sprawnie bez komplkiacji na stole....na drugi dzien było gorzej...dostałam goraczke dość wysoką zaczeli ładować we mnie antybiotyki i bez rezultatu w tym juz nie mogłam karmić piersią przez podawane leki po 3dniach musiałam opuścić dział noworotkowy i przeniesi mnie na ginekologie gdyż robili codziennie inne badania ale żaden lekarz nie mógł stwierdzić od czego mam goraczke antybiotyki nie pomagały po 6dniach lerzenia bez dziecka ordynator zarządził podanie osocza a na drugi dzien transfuzjie krwi...nadal nie było rezultatu wiec wyszłam na własne żadanie gdzie póżniej okazało sie ze żle mnie obczyścili i skad goraczka-w przyszłosci napewno na cesarke nie udam sie do stw....ale panie położne na noworotkowym są wporządku...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 20:21  
Cytuj
U niefajnie bo póki co nastawialismy się na Stalową

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 18 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 20:34  
Cytuj
były tez dziewczyny które miały cesarke i było ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 9 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 21:20  
Cytuj
Miałam cesarke w Stalowej Woli kilka lat temu i nie mogę na nic narzekać. Zabieg przebiegł sprawnie, po zabiegu wszystko było w porządku. Ale wg mnie nie powinno się do końca sugerować opiniami jako ze w każdym, nawet najlepszym szpitalu zdarzały się i zdarzać bedą komplikacje. Czasem z winy lekarzy czasem nie. Nie ma szpitali ani lekarzy idealnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 21:37  
Cytuj
zgadzam się z powyższym

i dodam, że w profamilii mają łóżka na pilota, gdzie reguluje się nie tylko oparcie ale i ich wysokość - ponoć dla kobiet po cesarce to wieelkie udogodnienie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 435
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 21:39  
Cytuj
Również miałam cesarkę w Stw. Wszystko poszło pomyślnie, sprawnie, bez komplikacji. Dodam, że nie dałam "w łapę" - nie było nawet tego w zamiarze.
CYTAT
kkasiasta1 wg mnie nie powinno się do końca sugerować opiniami jako ze w każdym, nawet najlepszym szpitalu zdarzały się i zdarzać bedą komplikacje. Czasem z winy lekarzy czasem nie. Nie ma szpitali ani lekarzy idealnych.
Zgadzam się. Nie ma też idealnych pacjentek (w tym przypadku)... Zawsze znajdzie się taka "owieczka", która, jak będzie miała nawet wszystko "na tacy podane", to i tak będzie marudziła i narzekała.

Dodam jeszcze, na minus dla Stw szpitala, że najgorszą rzeczą jaka była na oddziale (oprócz dolegliwości po cięciu) są francowato niewygodne łóżka. Zejść z nich po cięciu (po innej operacji również), to tragedia. Wypadałoby je zmienić, ale... grunt, że na podłodze nie leżałam ;)

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 21:56  
Cytuj
Witam. Ja rok temu miałam cesarkę w Nisku. Godzina 23cia wiec panie położne już chyba przemęczone ale mniejsza z tym. Bardzo miły pan anestezjolog - bo najbardziej się bałam żeby się nie poruszyć podczas znieczulania bo wszyscy straszyli że potem komlikacje. Wszystko poszło szybko i sprawnie. Fakt łóżka bardzo wysokie więc wielki problem z zejściem i położeniem się ( ech a może ja za mała). Jak znieczulenie puściło nie miałam problemów żeby znowu coś dostać przeciwbólowego. Bardzo fajna opieka nad maluszkiem pań pielęgniarek. Mi też pomagały - pierwsze kroki po cesarce, pierwszy prysznic i takie tam.Wiadomo po cesarce nie ma tak szybko pokarmu wiec cierpliwie pokazywały jak i co, a i z dokarmianiem małego nie było problemu. Jeśli bede mieć jeszcze jedno dziecko to nastepna cesarka też w Nisku. A i w koperte też nikomu nic nie dawałam. Pozdrawiam Agaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 16 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 22:21  
Cytuj
Też miałam w Nisku niedawno i potwierdzam co napisala yonass.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 22:54  
Cytuj
Hmm z tymi łózkami może być problem. A pytanie gdy lekarz prowadzący jest w stw robią problemy z cesarką w nisku?

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 23:08  
Cytuj
ja mialam cesarke w stw bylo w porzadku, szybko i sprawnie. bez powiklan. lozka - nie zastanawialam sie, i tak bylam obolala i tak. w domu bylam juz na 4 dobe i tak samo ciezko bylo wstac jak i w szpitalu. fakt ze z kazdym dniem czułam się coraz lepiej ale do zdjęcia szwów chodziłam obolala.

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 23:11  
Cytuj
Ja może trochę zboczę z tematu, ale może ktoś mi odpowieumiech Mianowicie, jakie miałyście wskazanie do cesarki, z jakiego powodu się odbyło cięcie?
Pytam, ponieważ leżałam już na patologii ciąży i mam pewne problemy zdrowotne, jednak ordynator upiera się, bym nie panikowała.. I tak się zastanawiam, czy przypadkiem nie czeka na kopertę...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 24 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 23:19  
Cytuj
Moja żona miała cesarkę dokładnie rok temu.Rodziła w Stalowej i złego słowa o samym zabiegu jak i opiece powiedzieć nie może.Nie daliśmy nikomu w łapę...Z tego co żona opowiadała to miała fantastyczną opiekę po cesarce.Jedyne na co narzekała to tak jak już wcześniej ktoś wspomniał to łóżka.Jest tylko jeszcze pytanie kto robi cesarkę bo od tego też dużo zależy...

Wchodząc do tej Europy musimy pamiętać, ze tam są plusy dodatnie i ujemne. /Lech Wałęsa/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2012r. 23:24  
Cytuj
wracając do tematu łóżek - koleżanki rodzące w profamilii wspominały, że te ich łóżka wygodniejsze od domowych (nie tylko po cesarce ale i do karmienia) i chętnie by te łóżka ze sobą zabrały umiech

tylko nie wiem czy podróż z rzeszowa do stw po porodzie nie zatrze tych miłych łóżkowych wspomnień ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 318
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2012r. 09:23  
Cytuj
Moja żona miała cesarkę w Stalowej Woli. Cięcie wykonywał ordynator - wszystko możnaby powiedzieć perfect. Później dobre wrażenie popsuła dyżurująca pani pielęgniarka, która poproszona o pomoc miała wielkie pretensje (niestety żona ośmieliła się przerwać jej oglądanie "Tańca z gwiazdami")
Na szczęście była jednostkowym przypadkiem, bo na kolejnych dyżurach pielęgniarki były bardzo miłe i pomocne.
O łóżkach na odziale już chyba wszystko napisano.
Co do Profamilii... brak mi słów! Tak powinny wyglądać szpitale i obsługa medyczna. Wchodząc do tego szpitala, już w holu ma się wrażenie, że jesteśmy np. w Niemczech.
Bardzo mocno zastanawiamy się z żoną nad porodem właśnie tam choć żona jest przerażona trochę podróżą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 435
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2012r. 09:49  
Cytuj
Do Morwiątka. Wskazaniem do cesarki było ułożenie Bąbla, owinięcie pępowiną (co wyszło na USG w szpitalu podczas przyjęcia na oddział. Lekarz powiedział, że to częste i nie ma się co martwić...) i pierwszy poród.

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 10:19  
Cytuj
Można prosić o opinie, rady z 2014 / 2015 roku jak sprawa wygląda teraz zapytanie

Może jacyś wiarygodni znajomi rodzili i coś wiedzą..nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 15 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 14:04  
Cytuj
rodziłam w lipcu w Nisku nie mogę złego słowa powiedzieć poza upałami i ,,chorymi mamusiami" które nie pozwalały otwierać okien .
opieka extra od początku do końca pobytu w szpitalu
podoba mi się ze do noworotków wizyta 2X dziennie
to byla moja 2 cesarka pierwsza w Stalowej więc mam porównanie wolę ginekologię i położnictwo w Nisku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 8 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 16:52  
Cytuj
Mialam cesarkę w stalowej miesiąc temu. Wszystko przebieglo pomyślnie,bez powikłań. Na 3 dobę byłam już w domu. Pielęgniarki w porządku...troskliwe i miłe.
Polecam stw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 21:35  
Cytuj
Jeżeli poród będzie bez powikłań to wszędzie można rodzić,nawet w domu...
Gorzej,jak nie daj Boże coś wyniknie,wtedy pozostaje Pro Familia,bowiem większość powikłań/zaniedbań tam jest odsyłane.Dobrze,że jest w pobliżu taki szpital prywatny.

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 22:06  
Cytuj
Nie znam się, to się wypowiem.

Po cc zostaje się na obserwacji przez 5 dób. Po porodzie sn wypuszczają dopiero po dwóch pełnych dobach. Więc nie wiem, jak to jest możliwe, żeby wypuścili po cesarce tak szybko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 23 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 22:22  
Cytuj
"Nie znam się, to się wypowiem" - zupełnie niepotrzebnieumiech

Mnie też chcieli wypuścić na 3 dobę. Zaproponowali podpisanie czegoś tam, że wychodzę na własne żądanie i kazali po 2 dniach przyjechać na zdjęcie szwów... i kontrolę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 12 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2015r. 03:13  
Cytuj
Mialam cesarke w kwietniu tego roku w Pro Famili i z czystym sumieniem moge polecic, super opieka, zarowno dla mamy jak i maluszka. Cesarke mialam kolo poludnia, a o 18 bylam juz pod prysznicem, owszem bolalo ale tragedii nie bylo. Z kolei lozka to bardzo duze ulatwienie, gdy nie ma sily wstac mozna rzeczywiscie sobie pomoc bo reguluje sie wysokosc i nachylenie a to baaardzo duza wygoda. Co do pobytu w szpitalu to na trzeci dzien bylam juz w domu, wypuszczaja juz po dwoch dobach, ale ja wolalam jeszcze zostac jeden dzien i zadnego sciagania szwow bo nici sa w calosci rozpuszczalne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2015r. 06:55  
Cytuj
Mialam cesarke w czerwcu tego roku i szybko zlecialo.doszlam do siebie w kilka tyg jak to bywa po opracjach.A jechac do profamilly przereklamowanej bo lozka niby sa wygodniejsze to trzeba miec cos z glowa.ja w stw mialam wygodne lozko nie ma sie czego czepic

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2015r. 07:19  
Cytuj
CYTAT
Takie pytanie do pań na tym forum.
Nie ma innej opcji niż cesarka.
W związku z powyższym Stalowa Wola - tu żona była prowadzona.
Czy Nisko ale może byc problem emocjonalny co już widziałem wcześniej.
Czy Pro familia Rzeszów??
Co polecacie w okresie typowo wakacyjnym.


Ja miałam w rzeszowie cesarkę. Szybko doszłam do siebie. Nie czuje ze strony blizn żadnych niedogodności. Szwy były rozpuszczalne wiec nie trzeba drugi raz jeździć. Wypuszczają do domu po 3 dobach. Bardzo szybko pionizują bo po 6 godzinach od operacji ale im szybciej zaczniesz się ruszać i chodzić tym zdrowiej. Na drugi dzień musiałam juz robić długie spacery po korytarzu i to na prawdę pomaga. Na ból dają morfine pod skórę jeśli potrzebujesz a nie tylko apap. Ale nikomu nie polecam bo każdy przypadek jest inny i każdy inaczej reaguje wiec ktoś będzie zadowolony z rze a ktoś z stw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »