NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
Jaki prezent na ślub dla młodej pary ? ,
Posty: 93
Dołączył: 21 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2012r. 14:16  
Cytuj
Jaki prezent na ślub dla młodej pary ?co proponujecie , jeśli kasa to ile w kopercie ?doradzcie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2012r. 14:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2012r. 15:57  
Cytuj
w zależności od posiadanego budżetu na tą okazję ;)
jeżeli jesteś w stanie poświęcić pare złotych lub masz z kim się złożyć fajnym prezentem moim zdaniem(i praktycznym) umiech jest ekspres do kawy Dolce Gusto - ceny są różne- http://alleg(...)odsT0WYA
więc można wybrać coś na każdą kieszeń.
ja bym tam chciała taki prezent i na pewno pamiętałabym o ,,ofiarodawcy" przy konsumowaniu takiej aromatycznej kawki prosto z ekspresu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2012r. 17:12  
Cytuj
my dostawaliśmy głównie pieniądze, ale z prezentów
ręczniki - bardzo ładne, dobre jakościowo, bardzo nam się przydają
pościel - też bardzo fajna, z super materiału, bardzo ją lubimy
robot kuchenny - bardzo przydatna rzecz i bardzo chciałam dostać taki prezent, ale niestety dostaliśmy tani firmy mpm i już zepsuł się w nim blender
zestaw do pieczenia - forma na mufinki, babkę, pasztet, tartę i tortownica - bardzo się przydaje

z innych prezentów, które dostali np. znajomi - podstawka śniadaniowa do łóżka, fajna sprawa i niedroga,
kosz piknikowy albo lodówka turystyczna - też fajne rzeczy

a jeśli chodzi o kasę w kopercie, to od znajomych i kuzynów dostawaliśmy zazwyczaj 400zł od pary.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 16 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Maja 2012r. 17:46  
Cytuj
jako mezatka powiem ze wiadomo kasa byla nam na poczatku bardzo potrzebna i pieniazki w kopercie cieszyly- te dalsze osoby dawaly 300 zl ( 200 za pare zeby sie wrocilo i 100 o tak ) wiadomo ze teraz za miejsce trzeba dac wiecej niz 100 zl i ze na wesele daja rodzice a cala kasa dla ciebie ( u mnie tak bylo) , rodzina dawala 500, mysle ze swiadkowa 400, a babcia hrzesny to juz 500-1000 zl no i w zaleznosci jak kto bogaty, ale powiem ze dostalismy 2 komplety zastawy, sztucce , posciel, mikrofalowke i garnki- i z nich tez jestem zadowolona poniewaz zastawy moze bym sobie sama nie kupila a tak to juz mamumiech itp

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 20 Kwie 2012r.
Skąd: okolice STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2012r. 16:29  
Cytuj
w naszej parafi daje sie 600 zł w koperte umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 9 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2012r. 17:42  
Cytuj
A nie prościej zapytać poprostu młodych jaki prezent by chcieli? Co im może być potrzebne? Jeśli wyskocza z drogim prezentem typu lodowkaumiech pralkaumiech to wiadomo że mało kogo stać na taki wydatek ale można się z kimś złożyć i wszyscy będą zadowoleni bardziej niż z jakiś tam ręczników czy sztućcówumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5005
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2012r. 20:04  
Cytuj
Koledze kupiłem piekną haftowaną pościel którą bedzie pamiętać długi czas bo jest wytrzymała i piękna. Brałem z allegro

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2012r. 21:15  
Cytuj
CYTAT
Koledze kupiłem piekną haftowaną pościel którą bedzie pamiętać długi czas bo jest wytrzymała i piękna. Brałem z allegro


Ja też dostałam na ślubie "piękną" pościel, którą po 10 latach wyrzuciłam ani raz jej nie używając...A więc pojęcie piękna jest bardzo względne...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 16 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 10:39  
Cytuj
Odradzam kupowania prezentów chyba że nowożeńcy mają stworzoną liste i goście konkretnie wiedzą co młodzi potrzebują.
Pamiętajcie że różni ludzie mają różny gust i przezent który Was zachwyci u nowożeńców może wywołać dreszcze obrzydzenia.

Odnośnie waszych propozycji prezentów:
ekspres na kapsułki - jest bardzo drogi w utrzymaniu i kawa jest srednia z niego, lepiej zainwestować w ekspres z młynkiem
pościel - przeważnie każdy dopasowuje do kołdry jaką ma w domu - a jak kupicie za duża czy za małą to co młodzi z nią zrobią? wymieniać kołdrę i poduszki się nie opłaca
komplet naczyń - ok ale na min 12 osób - znajomi dostali ostatnio 4 komplety - dobrze ze 3 takie same umiechsmiali się że na allegro będą sprzedawać

Uważam że najlepiej będzie dać pieniądze - niech sobie pojadą w podróż albo dołożą do nowego samochodu - zawsze bardziej się przydadzą niż kolejny zapychacz półkowy umiech

ile dać - zależy od pokreweiństwa i topnia zamożności

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 13 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2012r. 12:33  
Cytuj
No właśnie z tymi prezentami jest odwieczny problem. Zazwyczaj denerwuję się gdy na imieniny, urodziny czy gwiazdkę dostaję kopertę. Nie chcę, wolę osobisty, pamiątkowy drobiazg. Nie pozwalam dawać kasy mojemu dziecku. Zamiast tego książka, autko czy bilet do kina. Podobnie podeszliśmy do kwestii naszych prezentów ślubnych. Zależało nam na tym, by były to rzeczy, na które po latach spojrzymy z sentymentem i westchniemy „eh to ręcznik od cioci Zosi, a ten talerz od wujka Gienia”. Nikomu nic nie narzucaliśmy. Jedyne co to poprosiliśmy gości, aby w ramach możliwości konsultowali się między sobą, aby podarunki się nie powtórzyły. Spisali się na medal. Co więcej po weselu w niedzielę popołudniu wróciliśmy domu, a w łazience stała przewiązana czerwoną kokardą pralka z miłym liścikiem. Fajny i kompletnie niespodziewany prezent od teściów, o dokładnie taka (pralka pfd-1438 dose). Za co jestem im bardzo wdzięczna i nigdy tej niespodzianki nie zapomnę.

Pozdrawiam, Farciara. Nie żałować niczego - to początek wszelkiej wiedzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2012r. 11:21  
Cytuj
ja tam jestem zdania, żeby dawać kasę. W zależności od kosztów za dany lokal - "zwrot" za impreze + prezent.
Jeśli już prezenty to dobrze jest jak Młodzi robią listę, a goście "rezerwują" - wtedy wiadomo, że dostaną coś co im sie podoba i nic sie nie powtórzy.

Urodziny to co innego - może fajnie mieć sentymentalny prezent, ale wesele to jest wydatek i to niemały. Ja osobiście wolałabym nie wzdychać do ręcznika cioci Zosi spałacając przez kilka lat 40tys kredytu za zorganizowanie imprezy.

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2012r. 11:24  
Cytuj
CYTAT
Chyba sukienkowemu.

hehe, za 600 zł to by Młodych pewnie do kościoła nie wpuścił i ślubu udzielał po chmurką;) oczywiście sfoszony jak kwoka;)

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 5 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2012r. 11:35  
Cytuj
odradzam express dolce gusto. kawa nie jest zbyt rewelacyjna - korzystniej i smaczniej wyjdzie sie kupując juz kefetierę (najlepsze są włoskie bialetti, cena od 100 zł w gore). Moim zdaniem najlepiej przygladnac sie parze mlodej, moze jaki ma gust, co by im sie moglo spodobac. Ja idac do mojej kolezanki ze studiow, ktorej rodzice sa dosyc zamoznymi osobami, wiedzialam, ze oni nie potrzebuja pieniedzy i wolalam ich obdarowac prezentem gustownym, stawiajac nie na ilosc i wielkosc a JAKOSC. Znalam mniej wiecej gust tej kolezanki i wiedzialam co jej sie mzoe spodobac. Kupilam jej prezent do kuchni. Byla zachwycona. Niemniej jednak innym nowozencom, do ktorych takze chadzalam na slub np taki sam prezent by nie pasowal i dawalismy kase. Osobiscie ja chcialabym dostac jakis ladny, klasyczny gustowny recznik lub pare naparwde porządnych garów. Natomiast czasem zamiast wydawac kase na tandetny serwis do kawy albo eNty komplet sztućcow, to wolalabym dac kase.
Pozdrawiam i Wesolych Świąt :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »