NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
pies-uczenie czystości, sposoby
Posty: 72
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2012r. 17:47  
Cytuj
witam, jak długo uczyliście swoje pieski czystości? jakimi sposobami i mniej więcej do którego tygodnia pies powinien już załatwiać się na zewnątrz;)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2012r. 17:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 4 Marz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2012r. 18:50  
Cytuj
Proponuję stosować mętodę nagród.Na początku staramy się szybko wynosić pieska na dwór. Jeśli załatwi swoją potrzebę wtedy chwalimy go i nagradzamy jakąś przekąską. Nigdy natomiast nie stosujemy kar zwłaszcza cielesnych, a broń Boże nie maczamy pyska w odchodach. Ważnym jest by pies wiedział, że idzie w celu załatwienia potrzeby, a nie np: bawić się. Nie ignorujemy pewnych zachowań i sygnałów jakie wysyła nam pies, ponieważ bardzo często nie zauważamy, że pies prosi nas o wyjście. Tak na prawdę wszystko zależy od podejścia i indywidualnych predyspozycji psa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2012r. 19:18  
Cytuj
dzięki za tą poradę ;) puki co moja piesia sika BARDZO często np. w trakcie zabawy ... i nie zawsze da się wyczuć tego momentu, zdarza sie też często, że rano po przebudzeniu zabieram ja na zewn. i nic a jak wróci do domu to odrazu się załatwia....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 27 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Maja 2012r. 19:54  
Cytuj
jak mój piesio nasikał lub zrobił kupę brałam go za łepetyne i dałam mu do powąchania dwa tygodnie i po problemie teraz jak chce wyjść kładzie się koło drzwi a ja wiem o co chodzi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 17 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2012r. 20:06  
Cytuj
moja psina za mlodu byla uczona zalatwiac sie na scierke badz gazete ktora zawsze lezala w tym samym miejscu ... do momentu az jednego dnia scierka po praniu nie wrocila na swoje miejsce - od tego czasu ani razu nie narobila w domu umiech co prawda to chwile trwa ale uwazam ze warto - pozwodzenia zycze umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 4 Marz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2012r. 20:22  
Cytuj
CYTAT
jak mój piesio nasikał lub zrobił kupę brałam go za łepetyne i dałam mu do powąchania dwa tygodnie i po problemie teraz jak chce wyjść kładzie się koło drzwi a ja wiem o co chodzi


Tobie powinien ktoś dać do powąchania tak ze dwa tygodnie może wtedy zrozumiesz że pies też jest istotą żywą!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2012r. 21:52  
Cytuj
CYTAT
moja psina za mlodu byla uczona zalatwiac sie na scierke badz gazete ktora zawsze lezala w tym samym miejscu ... do momentu az jednego dnia scierka po praniu nie wrocila na swoje miejsce - od tego czasu ani razu nie narobila w domu umiech co prawda to chwile trwa ale uwazam ze warto - pozwodzenia zycze umiech

Popieram,miałam już dwa pieski i obydwa ,po chyba 2 tygodniach,przestały robić na gazetę.Po prostu -KONSEKWENCJA !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2012r. 22:00  
Cytuj
CYTAT


Nie którzy nie dorośli aby mieć psa.

Niektórzy nie dorośli,aby pisać maturę z j.polskiego...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2012r. 09:22  
Cytuj
//moderowano
- post bez związku z tematem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2012r. 09:45  
Cytuj
//moderowano
- post bez związku z tematem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2012r. 09:54  
Cytuj
//moderowano
- post bez związku z tematem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2012r. 10:16  
Cytuj
//moderowano
- post bez związku z tematem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2012r. 11:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
moja psina za mlodu byla uczona zalatwiac sie na scierke badz gazete ktora zawsze lezala w tym samym miejscu ... do momentu az jednego dnia scierka po praniu nie wrocila na swoje miejsce - od tego czasu ani razu nie narobila w domu umiech co prawda to chwile trwa ale uwazam ze warto - pozwodzenia zycze umiech

Popieram,miałam już dwa pieski i obydwa ,po chyba 2 tygodniach,przestały robić na gazetę.Po prostu -KONSEKWENCJA !!!

ja własnie dlatego pytam bo od 2 tyg uczyłam na gazetę...raz się udało raz nie ale się nie poddawałam, po tygodniu ''załapała'' a teraz po 2 tyg omija gazetę i robi gdzie indziej;/ dlatego szukam jakiegoś innego sposobu;/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2012r. 11:28  
Cytuj
To musi trochę potrwać, to nie będzie tak że pies osiągnie ileś tam i pstryk zacznie robić tylko na spacerach. Pies musi trochę wydorośleć i sam zrozumie o co chodzi. Mam dwa psy w domu i po jakimś czasie same nauczyły się że chcą robić tylko na terenie domu a nie w domu. Nie stosowałem żadnej metody. Ale wiem że młody pies zawsze Ci zrobi prezencik w domu, mieszkaniu.

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2012r. 14:46  
Cytuj
CYTAT
To musi trochę potrwać, to nie będzie tak że pies osiągnie ileś tam i pstryk zacznie robić tylko na spacerach. Pies musi trochę wydorośleć i sam zrozumie o co chodzi. Mam dwa psy w domu i po jakimś czasie same nauczyły się że chcą robić tylko na terenie domu a nie w domu. Nie stosowałem żadnej metody. Ale wiem że młody pies zawsze Ci zrobi prezencik w domu, mieszkaniu.

ok, dzięki mam taka nadzieje że i moja piesia wydorośleje;) w końcu to mały szczeniak;/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2012r. 17:47  
Cytuj
CYTAT
witam, jak długo uczyliście swoje pieski czystości? jakimi sposobami i mniej więcej do którego tygodnia pies powinien już załatwiać się na zewnątrz;)?

Mój pupil ma juz prawie 5 miesięcy i załatwia się na zewnątrz.Niepowiem ci od jakiego czasu nierobi w domu chyba od 2 może 3 miesięcy.Uczyłam go na gazetkę lub szmatkę w jednym miejscu jeśli zrobił gdzie indziej konsekwętnie odnosiłam go na gazetę,czasami gdy tylko wstawał zanosiłam go na gazetę.Ani bicie ani wciskanie pyszczka niedaje żadnego rezultatu a czasami może pogorszyć.Trzeba dużo mówić jeśli zrobi dobrze nagradzać jeśli nie wyrazić głosem swoje niezadowolenie i być cierpliwym i jeszcze raz cierpliwym i konsekwętnym.Życzę powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2012r. 22:10  
Cytuj
CYTAT
witam, jak długo uczyliście swoje pieski czystości? jakimi sposobami i mniej więcej do którego tygodnia pies powinien już załatwiać się na zewnątrz;)?

Mniej powinno nas martwić w jakim czasie pies zacznie wołać na dwór, bardziej martwi normalnych ludzi czy równie szybko nauczysz się sprzątać po swoim psie!;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 97
Dołączył: 22 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2012r. 10:44  
Cytuj
normalnie jak czytam komentarze to głowa boli umiech

altanki,szafy,huśtawki,place zabaw,budy, meble ogrodowe - wyrobyzdrewna@poczta.onet.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2012r. 15:58  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
witam, jak długo uczyliście swoje pieski czystości? jakimi sposobami i mniej więcej do którego tygodnia pies powinien już załatwiać się na zewnątrz;)?

Mniej powinno nas martwić w jakim czasie pies zacznie wołać na dwór, bardziej martwi normalnych ludzi czy równie szybko nauczysz się sprzątać po swoim psie!;)

sprzątanie po psie to obowiązek każdego właściciela... zawsze sprzątam po swoim psie jak tylko uda mu się załatwić na zewnątrz, puki co jest jeszcze szczeniakiem i dopiero się uczy załatwiać na zewn.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »