NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Kamerzysta i fotograf na ślub i wesele,
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 17:49  
Cytuj
CYTAT
Zarejestrowałem się by o coś spytać. Mianowicie w październiku biorę ślub i większość spraw załatwia moja narzeczona, która oznajmiła mi niedawno, że za fotografa zapłacimy prawie 2500 zł.
Nie żebym nie doceniał pracy, ładnych zdjęć etc. Ale czy to nie jest dużo jak na Stalową Wolę? Znajomi w zeszłym roku płacili 1,5 tys. z jakąś foto-książką w gratisie.


Nie wiem ile dokładnie wynosi stawka rynkowa, to chyba zależy jakiego finalnego efektu oczekujesz.
Kuzynka byłego brała ślub, bodajże w 2011 i za "zestaw foto-video" zapłacili 1600. Bardziej tandetnych i shitowatych zdjęć w życiu nie widziałam, złamanego grosza bym za to nie dała. Nie sprawdza się w żadnym wypadku "pakiet", jakość w tej cenie też jest pod znakiem zapytania.

Również w 2011 moja przyjaciółka brała ślub (tutaj w rejonie) i wśród fotografów(tych, u których się orientowała) ceny wahały się 1900-2300. Jak za te pieniądze zdjęcia ma w porządku.

Wydaje mi się, że żaden szanujący sie fotograf nie weźmie za swoją pracę 1500 - z tego względu, że wszystko nie konczy się na imprezie i plenerze. Wielokrotność tego czasu powinien spędzić później w programach graficznych, żeby wydobyć z tych zdjęć maksimum.

Jeśli tego nie robi i jego praca polega mniej więcej na tym, żeby pobiegać po kościele, byle do oczepin i rura do domu wywoływać co wyszło to może sobie pozwolić na zaniżanie stawek...

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 17:49  
Cytuj

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 18:37  
Cytuj
http://slubowisko.pl/firma/japa-film-piotr-kusal,12269

A ja polecam z własnej autopsji,jest nowoczesny ,niekonwencjonalny,miły - jeżeli to ważne,nietuzinkowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 21 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 22:09  
Cytuj
To i ja się wypowiem w tym temacie gdyż jestem na bieżąco z tego względu, że sama w tym roku wychodzę za mąż wiec się orientowałam co i za ile...
Ostatecznie wybrałam a właściwie wybraliśmy EFEKT STUDIO. Fotograf+Kamerzysta=2900zł. W cenę tego zestawu wchodzi płyta, która zawiera 800 obrobionych już zdjęć, fotoksiążka w masywnej skórzanej oprawie zawierająca 100 najfajniejszych wg fotografa zdjęć oraz 3 płyty z przebiegu wesela.
Dla zainteresowanych http://www.efektstudio.com.pl/#

*Widziałam efekt pracy tego Pana na żywo, polecam serdecznie!
Dwoje moich znajomych korzystało z usług wyżej wymienionego studio i są bardzo zadowoleni! good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 31 Sie 2010r.
Skąd: Tarnobrzeg
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 23:12  
Cytuj
CYTAT


Wydaje mi się, że żaden szanujący sie fotograf nie weźmie za swoją pracę 1500 - z tego względu, że wszystko nie konczy się na imprezie i plenerze. Wielokrotność tego czasu powinien spędzić później w programach graficznych, żeby wydobyć z tych zdjęć maksimum.



fotografowanie reportażu jest dla mnie 1/3 całej pracy poświęconej dla zlecenia, obróbka zdjęć to 2/3 całości - jesli ktoś oddaje album w 4 dni po ślubie to albo jest szybki ale sukienka w kościele może być żółta umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 31 Sie 2010r.
Skąd: Tarnobrzeg
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 23:14  
Cytuj
CYTAT
http://slubowisko.pl/firma/japa-film-piotr-kusal,12269

A ja polecam z własnej autopsji,jest nowoczesny ,niekonwencjonalny,miły - jeżeli to ważne,nietuzinkowy.


potwierdzam, Piotrek Kusal jest klasą samą dla siebie, pracowaliśmy ze sobą wspólnie w minioną sobotę, facet jest bardzo kreatywny, budzi podziw jego warsztat i szukanie kadrów. Opinia obiektywna, nie znamy się blisko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2013r. 09:52  
Cytuj
CYTAT


Wydaje mi się, że żaden szanujący sie fotograf nie weźmie za swoją pracę 1500 - z tego względu, że wszystko nie konczy się na imprezie i plenerze. Wielokrotność tego czasu powinien spędzić później w programach graficznych, żeby wydobyć z tych zdjęć maksimum.


fotografowanie reportażu jest dla mnie 1/3 całej pracy poświęconej dla zlecenia, obróbka zdjęć to 2/3 całości - jesli ktoś oddaje album w 4 dni po ślubie to albo jest szybki ale sukienka w kościele może być żółta umiech



Dokładnieumiech Napisałam to, ponieważ wiem mniej więcej jak to się odbywa... Wiem też co to znaczy i ile czasu zajmuje robienie w PSie trawy bardziej soczysto-zielonej i nieba bardziej niebieskiego;)

Ktoś w poprzednich postach zachwałał któregoś fotografa jako solidnego i jako wielki plus "z krótkim oczekiwaniem na zdjęcia". Jak kliknęłam w odnośnik zrozumiałam skąd się bierze to krótkie oczekiwanie;)

pozdrawiam

Ps.: Bardzo Pana doceniam za obiektywne podejście do konkurencji. Cecha, którą bardzo szanuję w każdej branży, ale niestety tak rzadko spotykana....

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2013r. 12:42  
Cytuj
CYTAT
potwierdzam, Piotrek Kusal jest klasą samą dla siebie,

Hahaha - oj ludzie wy to chyba albo slepi jestescie albo po prostu polecacie znajomych/siebie.
Przeciez te jego filmy i zdjecia to porazka na maksa - ani jakosci, ani kolorystyki - jednym slowem dno !

Ja z naszych okolic polecilbym juz http://iskrafilm.masternet.pl/?page_id=77 - o wiele lepsza jakosc i kolorystyka film i fajniejsze ujecia.

A jak chcecie zobaczyc "klase sama dla siebie" to zobaczcie polskie filmy teego studia:
https://vimeo.com/mpstudiosproduction/videos
To jest klasa i jakosc.

A nie polecacie ludziom kamerunów ktorych filmy mogly robic wrazenie 20 lat temu. Dzisiaj lepszą jakosc fimowania i kolorystyki uzyskuje sie lepszymi telefonami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola, nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2013r. 12:46  
Cytuj
Dziwią mnie troche wpisy nie ktorych uzytkownikow jesli chodzi o cene fotografa/kamerzysty. Skąd te kosmiczne ceny wahajace się do 2200 itp. Wielokrotnie mam do czynienia z panstwem młodym i rozmawiam z nimi na temat cen takich usług. W 2012 pamietam jedna para miala kamerzyste i fotograga za 1000 zł z sandomierza jak pozniej ogladalem zdj, film był niczego sobie. Nastepnie ceny wahaly sie do 1500 zl wiec przyszli małżonkowie nie dajcie z siebie zdzierac kasy bo na młodych- cwaniaczki drą strasznie. Mamy duza konkurencje wiec nie ograniczajcie sie tylko do st woli.

Auto Ślub - Zawioze do ślubu pięknym nissanem altimą, oraz mitsubishi lancer kolory białe idealne na ślub. Konkurencyjne ceny! Zapraszam mazan85@poczta.onet.pl gg 8867405,priv
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Sty 2013r. 13:07  
Cytuj
Prócz umiejętności, sprzętu, obróbki - ważny jest pomysł.

A lokalnie to wszytsko na jedno kopyto robione ... Mdli mnie jak widzę pseudo sesje w sandomierzu i w innych utartych miejscach.

Tu jest trochę zdjęć z pomysłem: www.photoblog.pl/weddings/


P.S.
http://iskra(...)ge_id=77
Laska w kozaczku na szczycie - komedia jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2013r. 13:20  
Cytuj
CYTAT
W 2012 pamietam jedna para miala kamerzyste i fotograga za 1000 zł z sandomierza jak pozniej ogladalem zdj, film był niczego sobie.


1000 nowych złotych polskich?! Może €?

- ślub, impreza + przygotowania powiedzmy, że ok. 13 godzin
x 2 osoby (filmowanie+fotografowanie) = 26 godzin
- plener – tutaj rzucam w ciemno, załóżmy 8 godzin
- obróbka zdjęć, wywołanie – jakieś 30-40 godzin
- montaż filmu – tutaj znowu z powietrza, strzelam – 12 godzin

Po odjęciu paliwa za dojazd z Sandomierza zostaje, uwaga...

ok. 11,16 zł/godzinę

oczywiście brutto – zwolnione z VATu to to nie jest, dochodowego tez się raczej nie uniknie…

Ciekawa jestem mazan, czy to Twoje autko tez jest na potrzeby organizacji charytatywnej na rzecz nie dających z siebie zdzierac kasy młodych...


Praca twórcza powinna być w cenie, a jesli chodzi o pseudo fotografów, to leży mi przy kompie jedna płyta ze zdjęciami, ze ślubu właśnie pary, która zaoszczedziła. Czeka na koleżeńską obróbke w PSie, a bardzo im zależy, żeby mieć chociaz 3 sensowne zdjęcia...

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2013r. 16:11  
Cytuj
CYTAT
nie dajcie z siebie zdzierac kasy bo na młodych- cwaniaczki drą strasznie. Mamy duza konkurencje wiec nie ograniczajcie sie tylko do st woli.


No tylko zapomniales dodac ze w Stalowej i okolicach sa najnizsze ceny.
Gdzie indziej jest juz sporo drozej.

Byłem z dziewczyna ostatnio na targach slubnych w Rzeszowie - ceny fotografów to min. 2000 zł do 3500 zł.
Niektorym byloby warto (jak kogos stac) zaplacic te cene bo robia fajne zdjecia, ale wiekszosc wystawiajacych sie tam rewelacji nie prezentowala, to juz u nas na rynku jak sie dobrze poszuka znajdzie sie lepszych i to robiacych za nizsze pieniadze.

CYTAT
Mdli mnie jak widzę pseudo sesje w sandomierzu i w innych utartych miejscach.

Mysle ze to akurat juz zalezy glownie od pary mlodej - jak ciezko im dac za fotografa 1500 zł to z reguly jest to rownoznaczne tez że nie chca inwestowac dodatkowej kasy na dalsza podroz aby zrobic jakis fajniejszy plener.

Kazdy takze inaczej podchodzi do slubu - wiekszosc osob woli na wesele zaprosic pół wsi (pokazówka musi byc) a na dobry zespol, kamerzystow czy fotografow juz im albo brakuje albo szkoda.
Inni podchodza do organizacji wesela w innych sposob - wola zrobic wesele mniejsze, w lepszym lokalu z lepsza oprawa i zatrudnic lepszy zespol, lepszego fotografa i kamerzyste - aby pozniej miec z tego dnia super pamiatke - a nie gnioty jakosci porownywalnej do robionych przez ciocie Zosię.

Jesli chodzi o kamerzystow na targach to firma ktorej filmy nam sie najbardziej podobaly w zaleznosci od pakietu bierze od 3500-5000 zł (maksymalna dlugosc otrzymanego filmu to 120 min - jak dla mnie to i tak za dlugi film).

Zas firma ktorej link wczesniej wklejalem czyli (https://vimeo.com/mpstudiosproduction/videos) dopiero ma ceny- ale oni nie sa z podkarpacia.
Dla ciekawskich podaje ich cennik:
- pakiet 1 - dlugosc filmu: 20-30 min (2 operatorow) - 7000 PLN zł
- pakiet 2 - dlugosc filmu: 30-50 min (2 operatorow) - 9500 PLN zł
- pakiet 3 - dlugosc filmu: 30-50 min (2 operatorow+2 operatorow kranu+dziwiekowiec) - 18.000 PLN zł jezyk
Co tu duzo mowic ceny kosmos - ale jak byloby mnie stac to walsnie ich bym zamowil - wystarczylby mi najtanszy pakiet.

Ogolnie od wielu osob slysze ze film ogladaja raz i tyle - a to jest wlasnie przez to ze u nas robi sie nudne dlugie filmy - zamiast krotkiego "rzeczowego" filmiku, do ktorego na pewno czesciej by sie wrocilo i nie przysypialo na nim.
Tylko ze u nas jest inna mentalnosc u ludzi - zaplacic jak najmniej a dostac jak najwiecej - tylko ze ilosc z reguly nie idzie w parze z jakością.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 12 Cze 2012r.
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2013r. 23:08  
Cytuj
Kryss - wiele masz racji w tym co napisałeś w tych kilku postach. Rynek usług w zakresie foto i wideo jest partyzancki. Ceny usług nijak nie mają się z ekonomią prowadzenia firmy. O ile to jest firma w pełnym tego słowa znaczeniu. Ja to tylko widzę narzekania na fotografów i kamerzystów,że podnoszą ceny itd..A czego nie narzekacie na restauratorów, którzy co rok podnoszą ceny od osoby?
Każdy usługodawca trafi na swojego klienta i odwrotnie. Nie można też ustalać tzw średniej rynkowej ceny, bo w Stalowaj to jest np 1000 zł a w Rzeszowie to już 2000 zł. Bo może też być odwrotnie.
W tej chwili rynek podyktował pewne ceny i niestety trzeba czasami to akceptować. Wiadomo,że są firmy, gdzie w grę wchodzą wielkie pieniądze, ale też i produkcja jest inna, nakład pracy, sprzęt, ilość ludzi pracujących itd. Firmy foto wideo z którymi mamy na codzień doczynienia to firmy przeważnie jednoosobowe.
Ile jeden człowiek może zainwestować w sprzęt, który jest kosztowny? Ile może brać zleceń?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 31 Sie 2010r.
Skąd: Tarnobrzeg
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 00:37  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
potwierdzam, Piotrek Kusal jest klasą samą dla siebie,

Hahaha - oj ludzie wy to chyba albo slepi jestescie albo po prostu polecacie znajomych/siebie.
Przeciez te jego filmy i zdjecia to porazka na maksa - ani jakosci, ani kolorystyki - jednym slowem dno !

Ja z naszych okolic polecilbym juz http://iskrafilm.masternet.pl/?page_id=77 - o wiele lepsza jakosc i kolorystyka film i fajniejsze ujecia.

A jak chcecie zobaczyc \"klase sama dla siebie\" to zobaczcie polskie filmy teego studia:
https://vimeo.com/mpstudiosproduction/videos
To jest klasa i jakosc.

A nie polecacie ludziom kamerunów ktorych filmy mogly robic wrazenie 20 lat temu. Dzisiaj lepszą jakosc fimowania i kolorystyki uzyskuje sie lepszymi telefonami.


powiedz szczerze ile osób ze Stalówki skorzysta z oferty MPSów?? Ilu znajdzie się chętnych zapłacić 7000 za 20 minutowy film? i nie trzeba ściągać ekipy ze Śląska, można skorzystać z oferty Marcina Zakrzewskiego, ProStudio z Kielc, zaczynają od 6000 za 20 minutowy film. Ale to jest studio dla tych co tu zasięgają opinii? Jak duzo osób z tego forum wybierze się na plener do Dubaju albo na Santorini i opłaci podróż i pobyt 2-osobowej ekipie?
troche mnie zaskoczyła Twoja arogancka opinia o Kusalu, skąd taka wiedza? ja się wypowiedziałem o warsztacie faceta, widziałem jednocześnie jak pracował Kusal i jak Pan z iskrafilm, cały czas jestem pod wrażeniem jego kreatywności. w dodatku jeśli Para ma kasę to Kusal również może mieć dwóch dodatkowych operatorów i filmować lustrzankami, ale ok. Pasuje, nie ma co psuć sobie krwi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 01:39  
Cytuj
CYTAT
w dodatku jeśli Para ma kasę to Kusal również może mieć dwóch dodatkowych operatorów i filmować lustrzankami, ale ok. Pasuje, nie ma co psuć sobie krwi


Dlaczego arogancka - portfolio wszystko mowi - a jak pracuje ten pan (czy robi zdjecia z helikoptera, czy uzywa kamer Red One) to mnie nie interesuje - licza sie efekty .

CYTAT

w dodatku jeśli Para ma kasę to Kusal również może mieć dwóch dodatkowych operatorów i filmować lustrzankami, ale ok. Pasuje, nie ma co psuć sobie krwi

Ale takich materialow nie znalazlem w jego portfolio - za to zamiast jakosci lustrzanki w jego filmach widac jakosc telefonu komorkowego (i to slabego).

Jesli chodzi o podanie cen MPSów - to jest to tylko ciekawostka i za razem wskazowka dla tych co narzekaja ze ok. 1200 zl to jest zdzierstwo.

Jesli chodzi o ProStudio ktore poleciles - to naprawde to jest to co mi sie podoba umiech Super produkcje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 21 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 09:34  
Cytuj
W siernpniu mialam wesele. 2 och kamerzystow i fotografow wzielo odemnie 1400 l z obrobka albymem itp, z Bilgoraja, wiec nie dajcie sie naciagac stalowowolskim profesjonalistom umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 12 Cze 2012r.
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 10:12  
Cytuj
AdaKuc To darmo Ci zrobili. Jeżeli ta produkcja Ci się podoba i uważasz,że jest to światowy poziom to ok. Ale zabacz inne- chociażby ten link do Prostudia z Kielc.

Taaaak....lokalny patriotyzm, nawet źle ale to swój z naszego podwórka.

Wracając do tej ceny 1400 mzł na 3 ludzi...???... Jak to się ma ekonomia- amortyzacja sprzętu, oprogramowanie, praca, podatki itd etc....
Istny raj cenowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 21 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 10:52  
Cytuj
kolego nie pisz mi tu o amortyzacji sprzetu, oprogramowania, pracy, podatki itp i nie naciagaj ludzi na swoje " profesjonalne" usługi. Ja zaplacilam ile napisalam, film jak i zdj mi osobiscie jesli chodzi o jakosc sie podobaja, ile raz w zyciu Mlodzi ogladaja film z wesela? 1 czy 2 wiec po co placic pseudo profesjonalistom taka kase lepiej przeznaczyc to na cos pozytecznego na start dla Mlodych. Ty zdzierasz moze i 2 czy 3 tysie jak bys znalazl jelenia to przypuszczam ze nawet i 4 i co wtedy wygra pazernosc czy twoj profesjonalizm. Wiec Młodzi nie dajcie sie nacigac skoda waszej kasy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 11:34  
Cytuj
A nie mówiłem że na stalowych forach jak nie konkurencja to debilizm, te fora potrafią niejednokrotnie zniszczyć kogoś dobrego a nie pomóc w wyborze, przecież zanim kogoś się zaangażuje można u niego obejrzeć zdjęcia albo płytkę demo, dotyczy się to również zespołów, a wydawanie 7 tysi za film + zdjęcia to jest zwykły debilizm, wiedzą o tym wszyscy Ci którzy robili wesela, bo wiedzą ile kosztują wszelkie koszta związane z weselem. Może po prostu jeśli Ktoś ma Kogoś sprawdzonego lub chce się sam zareklamować niech poda namiary lub strone internetową i umówi się z potencjalnym Klientem. Mi się naprzykład podoba KAM-WID www.kamwid.com i biorą za płytki + album ze zdjęciami + około 500 zdjęć na płytce + plener: 2000 zł. , skoro im wystarcza i mają taką cene to co mi do tego, ale to nie znaczy że zaraz trzeba ich brać albo obsmarowywać na tym badziewnym forum.

Ps: oczywiście jeśli kogoś stać dać 7 tysi i mu się podoba to przecież to jego kasa i może zrobić co chce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 13:13  
Cytuj
CYTAT
W siernpniu mialam wesele. 2 och kamerzystow i fotografow wzielo odemnie 1400 l z obrobka albymem itp, z Bilgoraja, wiec nie dajcie sie naciagac stalowowolskim profesjonalistom


O to super - jak sa tacy swietni to daj do nich jakis namiar - moze skorzystam - a nie bede szukal kamerzysty za 3000 zl.?
Zapewne jak sa takimi profesjonalistami to musza miec strone internetowa z portfolio.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 13:20  
Cytuj
CYTAT
kolego nie pisz mi tu o amortyzacji sprzetu, oprogramowania, pracy, podatki itp


Własnie! Nie pisz kolego!!!good
No bo tak uczciwie to o jakim sprzecie mowa? A oprogramowanie, a co to? Faktycznie do przycięcia zdjęć w paincie to i komputer niezbyt drogi wystarczy, bo paint to chyba zbyt dużych wymagań systemowych nie ma....

Ehhh, zaczyna mnie ta dyskusja solidnie bawić. 3 kolesi zalicza 4 wesela w miesiącu. Jak zaplacą na łebka po 1000 zł ZUSu to im zostaje, do podziału na 3, opodatkowania 2600/miesiąc.

I te wypociny jak to każdy naciąga... I szuka naiwnego...

Zapomniałam przez chwile gdzie jestem, sprowadziliście mnie na ziemię.
No bo każdy kto za swoją pracę chce dostać normalne wynagrodzenie (jak powiem 'godziwe' to pewnie przesadzę) to jest cham, naciągacz i prywaciarz!!!

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 30 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 19:24  
Cytuj
polecam chłopakow z Mielca, bardzo fajne maja pomysły good
http://www.fotov(...)sele.htm
good

www
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 31 Sie 2010r.
Skąd: Tarnobrzeg
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 23:06  
Cytuj
CYTAT
kolego nie pisz mi tu o amortyzacji sprzetu, oprogramowania, pracy, podatki itp i nie naciagaj ludzi na swoje \" profesjonalne\" usługi. Ja zaplacilam ile napisalam, film jak i zdj mi osobiscie jesli chodzi o jakosc sie podobaja, ile raz w zyciu Mlodzi ogladaja film z wesela? 1 czy 2 wiec po co placic pseudo profesjonalistom taka kase lepiej przeznaczyc to na cos pozytecznego na start dla Mlodych. Ty zdzierasz moze i 2 czy 3 tysie jak bys znalazl jelenia to przypuszczam ze nawet i 4 i co wtedy wygra pazernosc czy twoj profesjonalizm. Wiec Młodzi nie dajcie sie nacigac skoda waszej kasy


aby Cię troche uświadomić o amortyzacji podam kilka cen sprzętu którego fotograf chcący oddawać dobry materiał raczej powinien mieć (ceny brutto w PLN i podaje zestaw reprezentacyjny dla mojego poziomu):
Canon 5DII - 7000 - aparat minimum
lub to co ja muszę teraz kupić Canon 5DIII - 11 000
zapasowe body - między 2000 a 4000
obiektyw 24 1,4 L - 6500
obiektyw 35 1,4 L - 5500
obiektyw 85 1,8 - 1400 (myslę o zamianie na 85 1,2 L - 8000)
obiektyw 135 2,0 - 4400
lampa 580II - 1500
akcesoria do filmowania - 2500
akcesoria do fotografowania - ok 2000

do tego dolicz co miesiąc ZUS - 950 zł pełny (chyba że ktoś ma etat), księgowa 200, inne koszty ... auto, telefon.
Czasami jak to komuś opowiadam to padają pytania - czy jaja se robisz czy też to raczej hobby?

Skończcie z tą pazernością i pseudoprofesjonalizmem. Temat wyglada tak iż są osoby dla których wystarcza foto i kamera za 1500 - nie widzą różnicy między lepszymi zdjęciami więc biora najtaniej. Dla niektórych liczy się dobry materiał za przystępna cenę - tu jest chyba większość klientów. Są tacy co chcą najlepiej i najdrożej - ich jest wbrew pozorom całkiem sporo. A chodzi generalnie o to aby był wybór i dla każdego coś dobrego. Jak ktoś po kimś w prostacki sposób jedzie to smierdzi mi to pseudokonkurencją w prostackim wydaniu. Mniej więcej takim jak w Sandomierzu - znajomi zrobli sobie kilka bilbordów z reklamami to konkurencja "najeła" łebków i poszła farba - a co, zyjemy w Polsce!
Ale dla czytajacych ten watek aby ich nie wystraszyć są wśród nas fotografowie tacy którzy kieruja się dewizą - świat jest piekny a ludzie sa dobrzy umiech i robią chyba przyzwoite zdjęcia ślubne ... umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 23:32  
Cytuj
Dokładnie tak to wygląda. Jak ktoś profesjonalnie podchodzi do tematu to inwestuje w rozwój, wymienia sprzęt regularnie. Na następny zakup pewnie już zostanie przeznaczone nie 11000 a 15000.

A to dopiero sprzęt do zdjęć, a gdzie reszta (ogólnie tańsza, ale też sie uzbiera) - programy, aktualizaje, komputer, który te programy "pociągnie", tablet, duży monitor.

Nie wiem czy ludzie nie są świadomi, że to są zainwestowane olbrzymie sumy, które trzeba odrobić i jeszcze zarobić, żeby wyjś na plus. Już zaczynam alergicznie reagowac na to "nie dajcie z siebie zedrzeć, każdy zdziera z młodych"...

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 31 Sie 2010r.
Skąd: Tarnobrzeg
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2013r. 23:58  
Cytuj
CYTAT

Już zaczynam alergicznie reagowac na to \"nie dajcie z siebie zedrzeć, każdy zdziera z młodych\"...


każdy ma swój marketing umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 22 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 00:13  
Cytuj
My mamy slub w 2014...i za fot i kam.placimy ponad 3 tys ale pelny profesjonalizm...a to pamiatka na cale zycie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »