NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Ulgowe przejazdy ZMKS - Kompromitacja radnych,
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:13  
Cytuj
CYTAT

Weszli prywatni przewoznicy z tańszą ofertą a PKS zlikwidował kursy bo ludzie nie chcieli drożej płacić za bilety! Jeszcze parę miesięcy i to samo będzie z ZMKS-em. Wtedy wszyscy będą płakać że popełnili błąd ale będzie za pózno.


Tzn. płakać będą głównie pracownicy ZMKS bo z pewnością nie ci co z jego usług zrezygnowaliumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:13  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:39  
Cytuj
Tzn. płakać będą głównie pracownicy ZMKS bo z pewnością nie ci co z jego usług zrezygnowaliumiech[/cytat]

Dokładnie tak! Tylko co wtedy powie im ich pan dyrektor?! Przyzna się że popełnił błąd?! W to akurat wątpię!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 14 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:41  
Cytuj
CYTAT
Weszli prywatni przewoznicy z tańszą ofertą a PKS zlikwidował kursy bo ludzie nie chcieli drożej płacić za bilety! Jeszcze parę miesięcy i to samo będzie z ZMKS-em. Wtedy wszyscy będą płakać że popełnili błąd ale będzie za pózno.


Tylko zapytaj tych co w Rzeszowie nie mogą zabrać się do busa bo nie ma dla nich miejsca. Dlaczego prywaciarz nie podstawi typowego autobusu ? Bo wie, że będzie drożej, a klientów ma w d...... bo tyle co zabrał to mu wystarczy. Niech zmks do Niska podstawi busa na 20 osob i będzie mial eldorado. Kto pierwszy na liście społecznej ten wsiada.

PKS i ZMKS płacą za olej napędowy tyle co prywaciarz, ale to oni odbierają telefony nt. zimnych autobusów, przepełnionych autobusow w godzinach szczytu o niemiłych kierowcach itp.

Widziałeś kiedykolwiek kogoś na przystanku dzwoniącego do NTS-u, ze skargą , że bus się spóźnił albo wcale nie przyjechał?

Owszem, lukę po mks-ie szybko ktoś zastąpi ale nie wierzę, że wyjdzie to nam na dobre. Skończy się na tym, że na forum będzie pisane: Był mks to Szlęzak sprzedał. albo Był zmks państwowy to było dobrze a teraz autobusu w soboty i niedziele nie ma WCALE.

Ale zobaczymy uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:42  
Cytuj
Dlatego wyjściem jest albo zmiana dyrektora, redukcja biurostwa i wywalenie związków zawodowych na zbity pysk albo co uważam za lepsze - PRYWATYZACJA, która spowoduje to samo ale bez polityki.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:48  
Cytuj
CYTAT

Owszem, lukę po mks-ie szybko ktoś zastąpi ale nie wierzę, że wyjdzie to nam na dobre. Skończy się na tym, że na forum będzie pisane: Był mks to Szlęzak sprzedał. albo Był zmks państwowy to było dobrze a teraz autobusu w soboty i niedziele nie ma WCALE.

Ale zobaczymy uśmiech


To dlaczego państwowi przewoźnicy tracą klientów jak jest tak dobrze a prywatni zyskują jak jest tak źle?

Dlaczego Polacy woleli samochody, RTV, AGD i nawet głupie jeansy prywatnych producentów z zachodu niż państwowych z kraju?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 13:13  
Cytuj
Mam wrażenie że pod pseudonimem"caruser"kryje sie dyrektor ZMKS bo wypowiedzi jako żywo pasują do niego. Moja propozycja dla dyrekcji tej nędznej firmy jest prosta! Skoro nie opłaca się wam jezdzić do Niska to zawieście wszystkie kursy do tego miasta już od poniedziałku i nie szantażujcie ludzi że do tego dopłacacie! Zobaczymy jak będzie wyglądać wasza sytuacja za 2 miesiące po wykonaniu takiej operacji! Na pewno pasażerowie znajdą tańsze środki komunikacji i nie będą za wami płakać!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 14 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 14:13  
Cytuj
98792.

No niestety nie trafiłeś z tym dyrektorem. zaklopotany

Życzę Tobie oraz "kosmal3006" aby faktycznie zmks przestał jeździć do Niska i na inne okoliczne wioski ponieważ osobiście nie widzę powodu aby z moich podatków dopłacać do kilometrów poza gminą Stalowa Wola.

Tobie jeżeli jesteś mieszkańcem Niska życzę (szczerze) powodzenia i zadowolenia z korzystania usług przewoźnika prywatnego. Jeśli dojdzie do zaprzestania świadczenia usług przez zmks na terenie Niska a będziesz miał odwagę ponarzekać na prywaciarzy wówczas ja wkleję zrzut z Twoimi wypowiedziami w niniejszym temacie good i napiszę "A nie mówiłem".

A dlaczego "prywatni zyskują jak jest tak źle" ? Idź na parking przy dworcu PKS i zapytaj kierowcy jaką ma stawkę na papierze a jaką dostaję "na rekę". Zapytaj kiedy był na urlopie faktycznie.

Dlaczego państwowe upadło? bo ... czytaj zdanie powyżej smiech2 A tak na poważnie: bo mieli produkt do d...

JESZCZE JEDNO MAŁE ZADANIE KONKURSOWE:

Poproszę o linka do jakiegokolwiek forum internetowego, na którym znajduje się pozytywna opinia o komunikacji miejskiej. Opinia może dotyczyć innego miasta, ale niech będzie umieszczona na portalu związanym bezposrednio z tym miastem. Aby "98792" w nieuczciwy sposób uśmiech nie próbował "zmontować" takiej opini nie może ona być młodsza niż dwa dni jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
kaj
kaj
kaj
Posty: 40
Dołączył: 8 Sty 2008r.
Skąd: -----
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 14:14  
Cytuj
Owszem, lukę po mks-ie szybko ktoś zastąpi ale nie wierzę, że wyjdzie to nam na dobre. Skończy się na tym, że na forum będzie pisane: Był mks to Szlęzak sprzedał. albo Był zmks państwowy to było dobrze a teraz autobusu w soboty i niedziele nie ma WCALE.


A teraz jest???
Wiesz dlaczego dojeżdżam do pracy swoim samochodem, a nie ZMKS? choć mi się to wogóle nie opłaca.???
Bo nie ma autobusu, który by mnie tam zawiózł na czas i przywiózł do domu po pracy. Rozkład jazdy jest dla gospodyń domowych i bezrobotnych. To dlatego prywatni przewoźnicy wygrywają. Są elastyczni. Potrafią dopasować się do potrzeb pasażerów.
Marcel z Rzeszowa będzie jeździł od marca co 15 min. I zabierze wszystkich chętnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 14 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 14:21  
Cytuj
CYTAT

Wiesz dlaczego dojeżdżam do pracy swoim samochodem, a nie ZMKS? choć mi się to wogóle nie opłaca.???
Bo nie ma autobusu, który by mnie tam zawiózł na czas i przywiózł do domu po pracy.



To w jakich godzinach Ty pracujesz ?

Ja też jeżdżę samochodem,ale dlatego, że nie chce mi się wstawać 15 minut wcześniej na autobus. Z tym, że w razie np. rozładowanego aku rano mam alternatywę w postaci i mks-u i pks-u.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 14:22  
Cytuj
Caruser, zobacz ile samochodów wyjeżdza spod huty.
Ja sam nie korzystam z usług ZMKS.
Myślisz, że jak ZMKS zniknie to świat się zawali?
Zniknęły dyliżanse i nic się nie stało.
Tak jak w przyrodzie tak i sfera wolnego rynku nie znosi próżni - jak sie tworzy luka w ekosystemie czy na rynku to zawsze ją ktoś wypełni.
Ja problemu nie widzę.

Niech każdy płaci za to z czego sam korzysta a narzekacze zawsze będą istnieć bo by chcieli specjalny kurs autobusu pod swój dom o wygodnej dla nich godzinie i jeszcze żeby był zagrzany, pusty i za darmo.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 14 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 14:27  
Cytuj
CYTAT
Caruser, zobacz ile samochodów wyjeżdza spod huty.
Ja sam nie korzystam z usług ZMKS.
Myślisz, że jak ZMKS zniknie to świat się zawali?
Zniknęły dyliżanse i nic się nie stało.
Tak jak w przyrodzie tak i sfera wolnego rynku nie znosi próżni - jak sie tworzy luka w ekosystemie czy na rynku to zawsze ją ktoś wypełni.
Ja problemu nie widzę.

Niech każdy płaci za to z czego sam korzysta a narzekacze zawsze będą istnieć bo by chcieli specjalny kurs autobusu pod swój dom o wygodnej dla nich godzinie i jeszcze żeby był zagrzany, pusty i za darmo.


Ale dlaczego ludzie korzystają z prywatnych samochodów ? - Bo ich stać i nawet jeśli mieliby płacić złotówkę za bilet to jeździliby własnym autem - bo wygodniej.

Niech każdy płaci za to z czego korzysta .... - ZGADZAM SIĘ !!! ŻADNYCH ULG !!!


Sfera wolnego rynku nie znosi próżni - 100% racji, tylko czy nowe będzie lepsze od starego ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 14:38  
Cytuj
CYTAT

Sfera wolnego rynku nie znosi próżni - 100% racji, tylko czy nowe będzie lepsze od starego ?


Tzn. co rozumiemy pod pojęciem "lepsze"?
Dla mnie lepsze to znaczy będzie niezależne od polityki i dotacji, działa na własny rachunek.
Poziom usług zawsze określają klienci i ich wymagania lub ich brak.
Własnie dlatego ludzie cisną się w busach bo jest najtaniej. Jesteśmy jeszcze na takim etapie rozwoju gosp.-społeczn., że dla większosci Polaków korzystających z transp. publ. liczy się jak najniższa cena a taką może zapewnić tylko upychanie ludzi(wydajność).

Busy jeżdżą mniej lub bardziej zapakowane a autobusy często w większości puste przy większym spalaniu i innych kosztach utrzymania.

A jak ktoś nie ma kasy to zawsze i w każdym kraju nigdy mu nie będzie "lepiej czy idealnie"
Jak masz kasę to jeździsz swoim i to jest to "lepsze".

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 18:15  
Cytuj
caruser! Na Twoje nieszczęście nie jestem mieszkańcem Niska ale bardzo dobrze znam Stalowowolską komunikację miejską.Nie będę Ci szukał linków o pozytywnych opiniach na temat komunikacji miejskiej w innych miastach ponieważ nie mam na to ochoty. Mogę Ci powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń że komunikacja w Stalowej Woli nie dorasta nawet do pięt komunikacji w innych miastach. Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje że na przystanku w Stalowej stoi np.10 osób podjeżdżają BUS i autobus MKS i do busa wsiada 9 osób a do MKS-u 1!(sytuacja autentyczna).Gdyby MKS był tańszy od tego busa to pewnie by go wybrali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 18:26  
Cytuj
Ja osobiście jak bym miał ZMKS w mojej okolicy w takich godzinach abym zdążył na każdą z 3 zmian to z miła checią wolałbym skoczyć zmks niż własnym autem. Niestety jeżeli mam jak dojechać na daną godzinę to często się zdarza że powrotny autobus przyjeżdza przed godziną jaką kończę albo jest jakiś inny autobus lecz niestety który zatrzymuje się daleko od mojego miejsca zamieszkania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 21:53  
Cytuj
CYTAT
Czytając najnowszą uchwałę rady miasta Stalowa Wola dotyczącą ulgowych i bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej mam wrażenie że państwo radni nie do końca przemyśleli to nad czym głosowali! W grupie osob uprawnionych do bezpłatnych przejazdów znalezli się m.in. członkowie rodzin pracowników ZMKS a \"zapomniano\" o takich ludziach jak \"HONOROWI OBYWATELE MIASTA STALOWA WOLA\" czy też \"ZASŁUŻENI DLA MIASTA STALOWA WOLA\"!Uważam że ci ludzie skoro dostąpili zaszczytu otrzymania takiego tytułu z pewnością czymś się temu miastu zasłużyli bo takich tytułów raczej nie rozdaje się za darmo! W zwiazku z tym szanowna rada miasta nie powinna ich pozbawiać tej jedynej \"przyjemności\" jaką jest podróż bez kasowania biletu w miejskim autobusie!!!!!!! Czy Ci ludzie są \"gorsi\" od rodzin pracowników ZMKS i np.osób po 75 roku życia?!



Wracając do założonego tematu: Mam pytanie do radnych: Czy panowie i panie tak z czystym sumieniem podjęliście uchwałę o likwidacji wolnych przejazdów dla w/w osób?! Czy zamierzacie naprawić swój ewidentny błąd?!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 24 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 21:55  
Cytuj
Jaki błąd ?

Chcecie zniżki na ZMKS ?

Ja chce na benzynę !!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 22:07  
Cytuj
CYTAT
Jaki błąd ?

Chcecie zniżki na ZMKS ?

Ja chce na benzynę !!


mufka ale ja nie prosiłem o odpowiedz idiotów tylko radnych rady miasta Stalowa Wola!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 22:20  
Cytuj
chce wam sie tak pisac o bzdetach???? - wg mnie, to chodząc tak po miescie i widząc jak piekne autobusy warte 8 mln zł wożą powietrze warte 2 zł za m2 ( tyle przyjmijmy na osobę ) to aż cieplej sie robi. Panie premierze, jak życ krzyczał przydupas z PIS-u w telewizji, to ja mu odpowiem, NA PAŃSTWOWYM. Bo nie ma jak dotacje z budżetu i po co sie wysilac i ruszyc głową.
Jak patrze na PŁACZACY naród po ostatnich podwyzkach paliwa, akcjach sobotnich by staniało paliwo i na sąsiadów płaczących najbardziej ktorzy rano 20 minut stoja na parkingu by rozgrzac auto, zacieraja zmarzniete rece a nastepnie z oczkiem na szybie jak w czolgu jada spod słoneczka pod trzecia bramę to mnie szlag trafia. Ale wracając do sedna, to ZMKS nie robi nic by zachęcic do kupna biletu. Tu podwyzka cen paliwa, a MKS podnosi ceny biletów, a tu bach ... paliwo tanieje izapewne kazdy wie, że zakontraktowane paliwo nie drożeje na równi z indywidum.
Co teraz, fachowiec ogłosi, że jest kryzys i na najbardziej dochodowej linii nr 4 zawiesi następne dwa kursy, albo zamówi system sprzedazy biletów elektronicznych za grube tysiące i będa w nim kupowane bilety przez emerytów, bo ktos wymyslił, że jak za komuny odcinek renty to za malo by jechac za darmo lub uldze, tylko trzeba kupic bilet za 0 zł jak to jest w innych miastach???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 22:22  
Cytuj
CYTAT
mufka ale ja nie prosiłem o odpowiedz idiotów tylko radnych rady miasta Stalowa Wola



Wkurzyłeś mnie ludziku.


To po co kretynie wywołujesz temat.
Zwróć się bezpośrednio do radnych.
Nie wiesz gdzie urzędują?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Lut 2012r. 10:43  
Cytuj
nie drapać się kobitki umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2012r. 22:08  
Cytuj
Niestety znowu muszę odkopać jedyny niezamknięty temat o tej firmie. Odkopuję go tylko po to aby pogratulować "inwencji twórczej" informatykowi tejże firmy. Wymieniony pan był uprzejmy zamieścić informacje o ulgach obowiązujących od 1 kwietnia na tych wspaniałych telewizorkach w autobusach. Pominę już fakt że informacje owe nie odzwierciedlają w pełni tego co jest w uchwale Rady Miasta. Natomiast mam pytanie czy ów pan próbował odczytać te informacje na tych monitorach. Są one napisane na ciemno granatowym tle czarnymi literami i nawet osoba z bardzo dobrym wzrokiem nie jest w stanie ich odczytać.Jeśli nie można tego odczytać to pytam po co są te informacje?!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2012r. 22:47  
Cytuj
Ty jesteś taki ograniczony, że zadajesz pytanie informatykowi ZMKS - poprzez forum ? Wysłałeś chociaż @ do zmks ?
Czy może chcesz się podzielić z innymi swoimi problemami ze wzrokiem ?

Już Cie nie mogę czytać. Drzwiami Cie przycieło w autobusie czy co ? Jutro będziesz pisać, kto pomalował na czerwono nasze autobusy ... a pojutrze, dlaczego mają czarne opony ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Marz 2012r. 23:14  
Cytuj
tygrysek11! Ja ci nie każę czytać tego co ja piszę! A jeśli masz udzielać idiotycznych komentarzy to zamilcz! Jeśli drzwi autobusu uszkodziły Ci mózg to już nie moja wina. Dla spokoju twojej duszy powiem że gdyby nie było to zgłaszane to nie pojawiłoby się na forum!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »