NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Ulgowe przejazdy ZMKS - Kompromitacja radnych,
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 16:43  
Cytuj
Czytając najnowszą uchwałę rady miasta Stalowa Wola dotyczącą ulgowych i bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej mam wrażenie że państwo radni nie do końca przemyśleli to nad czym głosowali! W grupie osob uprawnionych do bezpłatnych przejazdów znalezli się m.in. członkowie rodzin pracowników ZMKS a "zapomniano" o takich ludziach jak "HONOROWI OBYWATELE MIASTA STALOWA WOLA" czy też "ZASŁUŻENI DLA MIASTA STALOWA WOLA"!Uważam że ci ludzie skoro dostąpili zaszczytu otrzymania takiego tytułu z pewnością czymś się temu miastu zasłużyli bo takich tytułów raczej nie rozdaje się za darmo! W zwiazku z tym szanowna rada miasta nie powinna ich pozbawiać tej jedynej "przyjemności" jaką jest podróż bez kasowania biletu w miejskim autobusie!!!!!!! Czy Ci ludzie są "gorsi" od rodzin pracowników ZMKS i np.osób po 75 roku życia?!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 16:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 10 Marz 2008r.
Skąd: Stwa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 16:49  
Cytuj
A czego się spodziewałeś? To normalne, dziwie się, że jeszcze się nie przyzwyczaiłeś do tych wszystkich absurdalnych przepisów/praw itp. Jak wiemy sam ZMKS pozostawia wiele do życzenia, a już o naszych władzach nie mających kompletnie pojęcia o zarządzaniu miastem (oczywiście nie wszyscy)nie wspomnę. Jak już pisałem w temacie o ZMKS trzeba pozbyć się ludzi którzy grzeją stołek od Xlat, ludzi z przypadku i po znajomości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 16:57  
Cytuj
Nie chcąc się rozpisywać wymieniłem tylko te przypadki ale takich "kwiatków" jest więcej! Np.ktoś kto mieszka w Stalowej i ma ulgowe przejazdy ale akurat ma ochotę pojechać np.do Niska musi kupić normalny bilet! Pytam dlaczego skoro mieszka w Stalowej Woli i gmina dopłaca do jego przejazdów! Następne "kwiatki"czekają w kolejce do opisania!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 17:16  
Cytuj
A co Stalowa ma do Niska?

CYTAT
ale akurat ma ochotę pojechać np.do Niska


Każdy na coś ma ochotę.
Ale to kosztuje.
Jak cię nie stać na autobus weż taksówkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 17:22  
Cytuj
Pewnie się na starcie wielu czytaczom narażę ale mam to w ....

Jakim prawem rodziny pracowników ZMKS, PKP, energetyki, górnictwa i wielu innych państwowych zakładów mają prawo do czegoś tam darmowego jeśli nie są jedynymi właścicielami tych zakładów?

Pracownicy dostają za swoją pracę wynagrodzenie więc co do tego mają ich rodziny a prawdziwym rozbojem jest dawanie im za darmo akcji zakładów, których jak już wspomniałem jedynymi właścicielami nie są. Jak wszyscy (naród) są właścicielami to i wszyscy powinni być równo traktowani.

Dlaczego ja i reszta społeczeństwa nie mam darmowych kWh, deputatów drewna, węgla, darmowych autobusów i pociągów?
Przecież ja i reszta społeczeństwa jako "udziałowcy" majątku państwowego nie powinniśmy płacić za produkty i usługi oferowane przez nasz własny majątek. Wiem, że to utopia ale bądźmy konsekwentni.

Rozumiem, że związki se powywalczały takie przywileje ale jak to już z samej definicji wynika - każdy przywilej to dawanie komuś kosztem kogoś.

W kwestii prywatnych zakładów to sprawa właściciela co i ile komu daje więc mnie to nie obchodzi.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 14 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 17:30  
Cytuj
98792 wychowałeś się w komunie, żyłeś długie lata w komunie i umrzesz w przekonaniu, że kapitalizm cię wydymał. Jakie ulgi? po co ? Dziś płacę za bilet 2 zł z kieszeni. Kolejne pieniądze ktoś dopłaca z moich podatków do zmkd. A wśród zasłużonych są także ci którym za komuny, kosztem innych powodziło się. Chcę aby każdy płacił za to z czego korzysta. Dzięki temu ja nie będę płacił 2 zł. A jak ktoś fhce być honorowym to niech będzie tak jak słownik mówi .... honorowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 17:39  
Cytuj
Przykład:
Ulga na bilety szkolne to jest okradanie rodziców, dlaczego?
Bo rodzice zamiast zapłacić za bilet bezpośrednio 2 zł muszą płacić w sumie 2,5 zł, tzn. 1 zł za bilet i dodatkowo w podatkach 1,5zł za ulgę w tym 50gr na urzędy, które się tymi ulgami zajmują.

Tak w uproszczeniu działają wszystkie ulgi i dopłaty.
Gawiedź ku uciesze władzy się cieszy, że dzięki niej jest taniej pomimo, że płaci za to w sumie drożej

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 19:26  
Cytuj
CYTAT
98792 wychowałeś się w komunie, żyłeś długie lata w komunie i umrzesz w przekonaniu, że kapitalizm cię wydymał. Jakie ulgi? po co ? Dziś płacę za bilet 2 zł z kieszeni. Kolejne pieniądze ktoś dopłaca z moich podatków do zmkd. A wśród zasłużonych są także ci którym za komuny, kosztem innych powodziło się. Chcę aby każdy płacił za to z czego korzysta. Dzięki temu ja nie będę płacił 2 zł. A jak ktoś fhce być honorowym to niech będzie tak jak słownik mówi .... honorowy.
caruser! Przepraszam czy masz dowody na to że tytuły "Zasłużonych Dla Miasta" I Honorowych Obywateli Miasta" są przyznawane ludziom którzy swoją pracą na rzecz tego miasta nie zasłużyli na te tytuły?! Jeśli masz dowody to podaj publicznie !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 20:46  
Cytuj
Kosmal: popieram w 100% to co napisałeś. TO JEST CHORE, że państwo(samorząd) dopłaca do czegokolwiek obywatelowi.Żeby państwo dopłaciło do biletów 1 zł, musi najpierw zabrać conajmniej 1,70 zł. Ludzie kiedy zaczniecie myśleć??!! i wymyślicie, że państwo ma wam do niczego nie dopłacać i, że to jest dla waszego dobra kiedy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 8 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 21:17  
Cytuj
CYTAT
Nie chcąc się rozpisywać wymieniłem tylko te przypadki ale takich \"kwiatków\" jest więcej! Np.ktoś kto mieszka w Stalowej i ma ulgowe przejazdy ale akurat ma ochotę pojechać np.do Niska musi kupić normalny bilet! !


Jeśli jedziesz do Niska, a jesteś zameldowany w Stalowej Woli i spełniasz warunki do ulgi gminnej ( tzn jesteś uczniem) to ulga Cię obowiązuje. Ulgi nie obowiązują mieszkańców gmin, które nie dopłacają do ulgowych biletów. Obecnie dopłaca tylko Gmina Pysznica. Także Pysznica, Kłyżów, Jastkowice i Brandwica jeżdżą na ulgach, reszta ościennych miejscowości nie. Natomiast mieszkańcy Stalowej Woli mają ulgi zarówno na terenie miasta, jak i na terenie innych gmin.
Inną kwestią są ulgi ustawowe, np: dla studentów. Studenci mają ulgi gwarantowane przez Państwo, więć ulgi mają niezależnie od tego w jakiej gminie mieszkają.

Mam nadzieje, że wyjaśniłem wątpliwośćiumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 21:52  
Cytuj
A co np. jeśli mieszkam w Stalowej Woli mam powyżej 4 lat i chcę jechać do Niska?! Uczniem jeszcze nie jestem więc muszę zgodnie z tą idiotyczną uchwałą zapłacić za normalny bilet! Albo ta sama sytuacja tylko zamiast dziecka jestem np.rencistą lub krwiodawcą.Po Stalowej Woli albo jadę za darmo albo za 50 % a do NIska pełny bilet.To się naprawdę mija ze zdrowym rozsądkiem!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 22:40  
Cytuj
A co jeśli mieszkaniec jest niemy? pewnie państwo musi każdemu niememu zabezpieczyć tłumacza, żeby mógł kupić bilet. A co jeśli osoba jest ślepa? pewnie należy dać mu opiekuna z państwowej kasy? a co z ludzmi których nawet na bilet ze znizką nie stać? trzeba mu go dać za darmo? itd itd? CHORE!!!! prosze o jedno logiczne uzasadnienie dla którego, student czy ktokolwiek inny ma mieć znizklę na cokolwiek?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 22:43  
Cytuj
Żadnego przywileju nie da się logicznie wytłumaczyć i tym bardziej wykazać i obronić jego zasadności.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 22:51  
Cytuj
CYTAT
A co jeśli mieszkaniec jest niemy? pewnie państwo musi każdemu niememu zabezpieczyć tłumacza, żeby mógł kupić bilet. A co jeśli osoba jest ślepa? pewnie należy dać mu opiekuna z państwowej kasy? a co z ludzmi których nawet na bilet ze znizką nie stać? trzeba mu go dać za darmo? itd itd? CHORE!!!! prosze o jedno logiczne uzasadnienie dla którego, student czy ktokolwiek inny ma mieć znizklę na cokolwiek?



A ja proszę choćby o jedno logiczne uzasadnienie dlaczego miasto czyli ja też mam wkładać pieniądze z podatków w takie bagno jakim jest ZMKS w Stalowej Woli?! Czy tylko po to aby dobrze żyło się pracownikom i dyrektorowi tej firmy? Czy może skoro już płacę haracz tej firmie w postaci podatków mam prawo oczekiwać że choćby w jakiejś części wróci on do społeczeństwa w tym mieście w postaci np.ulg w przejazdach autobusowych!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 23:06  
Cytuj
NIE NIE i jeszcze raz NIE. Ludzie tyle nasłuchali się kłamstwa, że jak ktoś próbuje powiedzieć im prawdę to nie wierzą. Poprostu miasto nie powinno posiadać czegoś takiego jak ZMKS, zakłady komunalne, przedszkola, szkoły, stadiony, mosir, dom kultury, dom samotnej matki, mops, stołówki dla bezdomnych, biblioteki, komisjkę mieszkalnictwa społecznego, itd. a wzamian obywatele powinni płacić dużo niższe podatki, DUZOO niższe!!!!. Wtedy niukogo nie musiałabyś się prosic o jakiechś dopłaty, bo poprostu miałabyś swoją kasę, a w dodatku zapłąciłabyś za przejazd o wiele mniej niż teraz za bulet ulgosy, dlaczego? bo zadziałałyby prawa wolnego rynku. Czyli odpowiedz na twoje pytanie: nie ma zadnego logicznego uzasadnienia dla którego miasto czyli ty masz wkładać pieniądze z podatków w takie bagno jakim jest ZMKS w Stalowej Woli w związku ztym nie głosuj na PO-PIS-SLD-PSL-PALIKOT, bo te wszystkie partie gwarantują tylko obecny stan rzeczy. Albo głosuj na nich, ale potem nie płacz, że jest źle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 23:16  
Cytuj
CYTAT
NIE NIE i jeszcze raz NIE. Ludzie tyle nasłuchali się kłamstwa, że jak ktoś próbuje powiedzieć im prawdę to nie wierzą. Poprostu miasto nie powinno posiadać czegoś takiego jak ZMKS, zakłady komunalne, pszedszkola, szkoły, stadiony, mosir, dom kultury, dom samotnej matki, mops, stołówki dla bezdomnych, biblioteki, komisjkę mieszkalnictwa społecznego, itd. a wzamian obywatele powinni płacić dużo niższe podatki, DUZOO niższe!!!!. Wtedy niukogo nie musiałabyś się prosic o jakiechś dopłaty, bo poprostu miałabyś swoją kasę.



Stuknij się człowieku w te głupią pałę zanim coś napiszesz! Tylko w Stalowej Woli mamy takich idiotów w radzie miasta że uchwalają takie bzdury! Podam przykład takiej 'wiochy" jak Warszawa.Tam nikt w komunikacji miejskiej nie pyta skąd jestem tylko jeśli mam odpowiedni dokument do ulgi to mam do niej prawo bez względu czy jestem z Warszawy czy przyjechałem z takiej "metropolii" jak zapyziała Stalowa Wola. PS.Janku 23 z ortografią coś u pana nie najlepiej!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lut 2012r. 23:25  
Cytuj
Masz rację z ortografią u mnie nie najlepiej, bo mam ją poprostu w d..e. wolę mieć problem z ortografią niż tak jak ty z mózgiem,a w związku z tym żyć w kłamstiwe i myśleć, że wszystko ci się należy mimio i trzeba ci cośdać np, ulgi na bilety ZNKS. Ale wracając do tematu. Mnie nie obchodzi, że w Warszawie czy gdziekolwiek indziej są takie, a nie inne ulgi, ich nie powinno wogóle być koniec i.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 14 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 08:17  
Cytuj
janek23 ma rację w 100-u procentach. Natomiast "98792" jesteś niekonsekwentny. Po pierwsze jeżeli ktoś narzuca ulgi to musi za nie zapłacić. Po drugie w Stalowej Woli mamy chyba problem z wymiarowaniem kosztów ulg, bo tak naprawdę nikt nie wie ile to kosztuje. Dla mnie głupotą jest porównywać Warszawę ze Stalową Wolą, a dlaczego to chyba wszyscy wiedzą... Nie pisz tylko, że w Stalowej Woli jest mniej ludzi w autobusach bo autobusy kursują rzadziej. Jeszcze 15-cie lat temu kursów było o wiele więcej i nikt zdrowy nie likwidowałby ich bgdyby ludzie z nich korzystali. Mało pasażerów więc likwiduje się kursy. Co do przykładów "honorowych .." poszukaj w wyszukiwarce. Nie zajmie Ci to wiele czasu.
Wracając do Warszawy. Poszukaj sobie ile tam płaci się przewoźnikom za jeden kilometr przejechany dla ZTM-u.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 08:20  
Cytuj
Każda ulga to zabranie ludziom jeszcze większej ilości pieniędzy okrężną drogą.
Zresztą jakim prawem na ulgi mają się składać ludzie, którzy np. nie korzystają z danej usługi?
Jestem przeciwny wszelkim ulgom bo najzwyczajniej w świecie chcę płacić mniej za towary i usługi a nie wywalać jeszcze kasę na wszelkiej maści urzędy.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 24 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 09:39  
Cytuj
Niektórzy to by chcieli autobusy co 5 min i jeszcze za darmo - oczywiście czyste i wygodne potluczony
I wtedy była by pełnia szczęścia sciana

hipokryzja.

Zniżki ? Jakoś ja na benzynę nie mam zniżki ... żadnej. Ktoś ma ?
Więc dlaczego mają być zniżki w ZMKS ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 09:51  
Cytuj
CYTAT

Zniżki ? Jakoś ja na benzynę nie mam zniżki ... żadnej. Ktoś ma ?
Więc dlaczego mają być zniżki w ZMKS ?


No właśnie!!!, jakim prawem!?!?!
Podatki (w tym w paliwach) podnosi się aby dotować ulgi na bilety i nierentowne państwowe PKP, PKSy, i takie np. ZMKS, MPK, itp.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 10:02  
Cytuj
>cytat caruser> Dla mnie głupotą jest porównywać Warszawę ze Stalową Wolą, a dlaczego to chyba wszyscy wiedzą... Nie pisz tylko, że w Stalowej Woli jest mniej ludzi w autobusach bo autobusy kursują rzadziej. Jeszcze 15-cie lat temu kursów było o wiele więcej i nikt zdrowy nie likwidowałby ich bgdyby ludzie z nich korzystali.<

Dla mnie jest to idealne porównanie ponieważ tam komunikacja jest dla ludzi a nie odwrotnie!Piszesz że 15 lat temu u nas więcej osób korzystało z komunikacji miejskiej i tu pełna zgoda. A dlaczego tak było?! Odpowiedz jest prosta! Były tańsze bilety i opłacało się jechać autobusem! A teraz jak dobrze policzysz to taniej wyniesie Cię codzienna miesięczna jazda w 4 osoby własnym samochodem z Niska do Stalowej i z powrotem niż jazda MKS-em.Dziś w dobie walki o klienta bezsensowne jest nadmierne windowanie cen ponieważ ludzie uciekną do prywaciarzy a chyba nie o to tu chodzi.Wojna o dopłaty z Niskiem doprowadzi do tego że wejdzie tańszy prywaciarz p.Ozimek podpisze z nim umowę i będzie miał daleko gdzieś Sokołowskiego i jego autobusy.Tu mogę iść o zakład że tak się stanie! Wracając do ulg to jaki sens ma ten śmieszny "bilet seniora"?! W skali roku przy 1000 osobach daje to 60 tysięcy to moim zdaniem jak miasto stać na załóżmy 300.000 dotacji to i te 60 znajdzie.Jeszcze mniej potrzeba na krwiodawców! Tu dyrektor podaje różne dane raz jest ich około 300 innym razem około 75 w tym około 25 regularnie korzystających!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 10:40  
Cytuj
CYTAT
Wojna o dopłaty z Niskiem doprowadzi do tego że wejdzie tańszy prywaciarz p.Ozimek podpisze z nim umowę i będzie miał daleko gdzieś Sokołowskiego i jego autobusy.Tu mogę iść o zakład że tak się stanie!


No to przeczekaj do tego czasu.


CYTAT
jak miasto stać na załóżmy 300.000 dotacji to i te 60 znajdzie


Jasne. Leżą sobie na trawniku, tylko nie ma ich kto podnieść.


CYTAT
15 lat temu u nas więcej osób korzystało z komunikacji miejskiej i tu pełna zgoda. A dlaczego tak było?! Odpowiedz jest prosta! Były tańsze bilety i opłacało się jechać autobusem



Gówno prawda - bilety były relatywnie droższe.
Ale prostu samochodów było mniej?
Człowiek wygodnym się staje.
Dojazd do pracy autem kosztuje mnie jakieś 300 zł/miesiąc.. MKS kosztowałby mnie jakieś 80. Wybrałem wariant droższy i nie jestem jedyny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 14 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 10:41  
Cytuj
98792.
Po pierwsze Ozimek, ani żaden inny wójt czy burmistrz z okolicznych miasteczek i wsi nie podpisze żadenj umowy z prywaciarzem na przewóz mieszkańców ich własnych gmin do Stalowej Woli bo mu przepisy na to nie pozwalają!!! Owszem prywaciarz będzie mógł wozić młodzież z Niska do Stalowej Woli ale od Ozimka nie dostanie ani grosza, nawet jeśli ten chciałby mu dołożyć do biletów ulgowych dla tej młodzieży. Takie jest prawo. Jeśli prywaciarz pojedzie to pojedzie tak aby kalkulowało sięmu to, czyli w godzinach 6-8 oraz 14-16 a pomiędzy tymi godzinami czekaj tatka latka na busy albo inne. Jezeli do tego dojdzie to kązdy będzie musiał kupować jednorazowe bilety, ponieważ raz pojedzie PKS-em, drugi raz busem Marcela a innym razem z prywaciarzem do Niska. U każdego z tych przewoźników będą rozkłady jazdy zmianiane więc będziesz musiał u każdego sprawdzać czy się coś nie zmienia pod warunkiem , że przewoźnik będzie miał stronę internetową.
Nie sądzę aby prywaciarz miał zapasowy autobus na placu tylko po to aby w razie awarii na trasie wykorzystać go do podstawienia w miejsce uszkodzonego. Wniosek: kurs zawieszoney, a młodzież kochana na przystanku sobie czeka. Itd itd.
jest wiele przykładów w kraju gdzie miasteczka i gminy porezygnowały z usług komunikacji miejskiej należącej do dużych, sąsiednich miast. Nikomu to nie wyszło na dobre (wpisz w wyszukiwarkę hasło "chcemy mpk" lub "chcemy komunikacji miejskiej").

Po drugie zgadzam się z Tobą że czterech pasażerów pokryje mi koszty paliwa w moim osobowym aucie. Ale jeżeli z tymi kolegami zrobisz ok 15 tys. kilioometrów rocznie plus prywatne wyjazdy , łącznie 20-25 tys. To wówczas podziel koszty częstszej wymiany oleju, filtrów, klocków i innych materiałów eksploatacyjnych do których koledzy Ci nie dołożą, Podsumuj roczne wydatki na auto (tj. paliwo, materiały eksploatacyjne)nie mówiąc już o utracie wartości auta przy zwiększonych przebiegach. Podziel te wydatki przez swój roczny przebieg i wyjdzie Ci ile kosztuje Ci jeden kilometr. Potem stawkę która Ci wyszła pomnóż przez liczbę kilometrów do pracy i zobaczysz czy jednak nie podwyższyć stawki za dojazd do pracy kolegom.good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:04  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Wojna o dopłaty z Niskiem doprowadzi do tego że wejdzie tańszy prywaciarz p.Ozimek podpisze z nim umowę i będzie miał daleko gdzieś Sokołowskiego i jego autobusy.Tu mogę iść o zakład że tak się stanie!


No to przeczekaj do tego czasu.


CYTAT
jak miasto stać na załóżmy 300.000 dotacji to i te 60 znajdzie


Jasne. Leżą sobie na trawniku, tylko nie ma ich kto podnieść.


CYTAT
15 lat temu u nas więcej osób korzystało z komunikacji miejskiej i tu pełna zgoda. A dlaczego tak było?! Odpowiedz jest prosta! Były tańsze bilety i opłacało się jechać autobusem



Gówno prawda - bilety były relatywnie droższe.
Ale prostu samochodów było mniej?
Człowiek wygodnym się staje.
Dojazd do pracy autem kosztuje mnie jakieś 300 zł/miesiąc.. MKS kosztowałby mnie jakieś 80. Wybrałem wariant droższy i nie jestem jedyny.


caruser nawet jeśli Ozimek nie podpisze umowy to prywatny przewoznik wejdzie i Nisko tylko na tym zyska! PKS też podnosił ceny np. na trasie Stalowa-Rzeszów i co?! Weszli prywatni przewoznicy z tańszą ofertą a PKS zlikwidował kursy bo ludzie nie chcieli drożej płacić za bilety! Jeszcze parę miesięcy i to samo będzie z ZMKS-em. Wtedy wszyscy będą płakać że popełnili błąd ale będzie za pózno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »