NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Kiedy najlepiej przebić uszka małej dziewczynce?, Kiedy najlepiej przebić uszka małej dziewczynce?
Posty: 14
Dołączył: 24 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 09:47  
Cytuj
Witajcie mamy małych dziewczynek.
Mam 6 miesięczną córeczkę - chcę jej przebić uszka. Kiedy to najlepiej zrobić, już czy poczekać aż mała podrośnie? Który gabinet kosmetyczny polecacie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 09:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5003
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 09:54  
Cytuj
Jedź do sary. Dobry moment na przekłucie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 15 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 09:55  
Cytuj
po co!stresowac i zadawac bol dziecku zeby zadowolic proznosc swoja nie polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 10:12  
Cytuj
CYTAT
Jedź do sary. Dobry moment na przekłucie


To ta "SARA" w Rozwadowie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 15 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 10:19  
Cytuj
A po co takiemu malemu dziecku kolczyki w uszach? Wez zrob jej moze od razu jeszcze helixa itp., po co sie ograniczac mlotek
Jacek Ty tak powaznie? 6 miesiecy to dobry moment na przeklucie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 8 Lut 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 10:40  
Cytuj
witam moja mała ma juz prawie 4 lata a uszka przebite ma odkąd skończyło 5 miesięcy ja uważam że to jest teraz najlepszy moment na to żeby przebić małej uszy i założyć kolczyki i to nie jest dla swojej satysfakcji o bo ładnie to wygląda nigdy niema dobrego momentu na przebicie dziecku uszków a pamiętaj że im starsze dziecko bardziej pamięta ból i jak przebijesz jedno ucho dziecku często nie da sobie przebić drugiego,a takie dziecko malutkie niepamięta jeszcze bólu chwilke popłacze i na tym koniec ja przebijałam uszka dziecku w salonie kosmetycznym Pantera na poniatowskiego kolo maldomu nad groszkiem kosmetyczka podchodzi profesjonalnie najpierw zaznacza dziecku miejsca zeby było rowniutko i w sekundzie pistoletem przebija trwa to dosłownie kilka sekund na jedno ucho i kilka sekund na drugie ucho i jak wychodziłam z mała od niej juz niepamietała o jakimkolwiek bolu i kolczyki sa rozne do wyboru i było bardzo sterylnie zrobione bo dziecku nic sie niedziało po przebiiciu uszkow tak jak mi kazano przemywałam codziennie uszko i po tygodniu czy nawet kilku dniach było wszystko wygojone!!!polecam ci zrobienie własnie tego teraz póki dziecko nic niepamieta zbyt długo i niepatrz na komentarze ludzi ze stresujesz czy dla siebie robisz kolczyki zeby pieknie wyglądało mam mnostwo znajomych z dziecmi i to własnie przed 8 miesiacem a nawet przed 6 duzo z nich zdecydowało sie przebic uszka swojej małej,a kosmetyczka to tak jak mowie Pantera super podejscie do dzieci zreszta ta pani sama ma córeczke w wieku koło roczku wiec mozesz podejsc i porozmawiac sama ci doradzi!!!umiech

renia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 12:20  
Cytuj
Przebijanie uszek małym dziewczynkom to jest tylko i wyłącznie oznaka próżności rodziców.
Nikt się nie pyta dziecka(niemowlęcia) o zdanie.
Tego się nie robi dla dziecka tylko dla chorego szpanu czy jakiegoś lansu przed koleżankami.

Równie dobrze można zafundować (troszkę starszym dziewczynkom) botoks, liposukcję, podniesienie pośladków, powiększenie biustu.
Tak jak to gdzieś ostatnio (nie wazne gdzie - było w TV i na necie)zrobiła jakaś poje.ana matka(nazwa umowna - biologiczna) swojej córce.

Mam córkę w wieku 4 lat i nie mam zamiaru przy użyciu jej ciała niczego i nikomu udowadniać.
To ona sama sobie zdecyduje kiedy przekłuć uszy.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5003
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 12:42  
Cytuj
Nie będe odpisywał na głupie posty więc zbiorczo.
Gdy dziecko ma pól roku nie bedzie łapało za uszka, przekłuwamy tylko złotymi wkładkami do nabycia np w aparcie a nie tymco oferują. wiekszosc rodziców przekłuwa gdy dziecko ma 3-6 latek i jest problem bo dziecko się panicznie boi tak jak i dentysty. Z psychologicznego punktu widzenia jest to najlepsza metoda. Ale każdemu jego raj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 14:24  
Cytuj
A ja tylko dodam, że usunąłem posty nie na temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 14:56  
Cytuj
Kolejny temat z serii 'nie znam się, to się wypowiem' umiech

3 grosze ode mnie: przede wszystkim odradzam "przebijania" uszu przez kosmetyczki.
1. pistoletu nie da się wyjałowić, w związku z czym zwiększa się ryzyko zagrożeń chorobami zakaźnymi.
2. Samo "przekłucie" polega na ROZERWANIU płatka ucha przez tępe narzędzie (w tym przypadku kolczyk), co wydłuża czas gojenia i zwiększa ryzyko powikłań (ziarnina, keloid - wujek google podpowie co to jest). Każdy chyba zdaje sobie sprawę, że rana szarpana dłużej się goi niż rana cięta (w tym przypadku porównuję do przekłucia igłą).
3. Kolczyki z tzw. "złota", "srebra" też uczulają, więc radziłabym wcześniej upewnić się, czy wasza pociecha nie ma uczulenia na metale (lub zawsze można założyć na swieże przekłucie kolczyk z materiału nieuczulającego, dającego się wysterylizować, np ptfe, tytan - jednak to nie jest dostępne w "salonach kosmetycznych"
4. "kosmetyczki" często polecają do pielęgnacji takie specyfiki jak woda utleniona, spirytus czy tribiotyk - co również jest z ich strony błędem, gdyż wyżej wymienione preparaty bardzej szkodzą niż pomagają.

Reasumując: udajcie się do kogoś, kto naprawdę się na tym zna, a jak ogólnie wiadomo (a przynajmniej powinno tak być) - kolczykami zajmuje się piercer (tak, usługi takiego pana są dostępne w stalowej).

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 17 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 15:16  
Cytuj
Też się zastanawiałam nad przebiciem uszu dziecku kiedy jeszcze nie skończyła roczku, namawiała mnie szwagierka (ona przebiła uszy córce jak miała 3 miesiące), ale wtedy jakoś mnie nie przekonała. ja zdecydowałam się zrobić to kiedy mała skończyła 4 latka i nie wspominam tego za dobrze. Choć samo przebicie nie był takie złe, później się zrobiło nie za wesoło. Mała nosiła kolczyki od kosmetyczki te "nieuczulające", niestety uszka się po nich nie goiły, wręcz przeciwnie, bardziej ropiały i leciała krew. w końcu zmieniłam na złote i było jeszcze gorzej. w końcu zdjęłam jej kolczyki, minął prawie rok i nie mam zamiaru próbować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 15:55  
Cytuj
CYTAT
(tak, usługi takiego pana są dostępne w stalowej).


Gdzie ten pan niby jest dostępny?

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 16:22  
Cytuj
Z tego, co mi wiadomo, stalowowolskie studio współpracuje z panem, którego portfolio jest tu -> http://primitivetattoo.pl/
Na stronie kontakt jest, wystarczy zadzwonić i o szczegóły dopytać.

Mogę polecić jeszcze jedno studio, jednak znajduje się ono w Warszawie. Gwarantuję tam pełen profesjonalizm, za który ręczę głową ;)

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 16:26  
Cytuj
CYTAT
Z tego, co mi wiadomo, stalowowolskie studio współpracuje z panem, którego portfolio jest tu -> http://primitivetattoo.pl/
Na stronie kontakt jest, wystarczy zadzwonić i o szczegóły dopytać.

Mogę polecić jeszcze jedno studio, jednak znajduje się ono w Warszawie. Gwarantuję tam pełen profesjonalizm, za który ręczę głową ;)


A oni nie są przypadkiem w Rzeszowie?

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Wrz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 16:42  
Cytuj
Wiejskie zwyczaje robienia z dzieci choinek. Nikt nie myśli o tym do jakiej szkoły dziecko wysłać i skąd wziąć na to pieniądze, tylko o tym kiedy wstawić dziecku jarmarczne brylanty w uszy...

Muzułmanie nie są zacofanymi fundamentalistami, po prostu taką mają tradycję, ty niepoprawna politycznie świnio! (c) nonsensopedia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 16:46  
Cytuj
CYTAT
Z tego, co mi wiadomo, stalowowolskie studio współpracuje z panem, którego portfolio jest tu -> http://primitivetattoo.pl/
Na stronie kontakt jest, wystarczy zadzwonić i o szczegóły dopytać.

Mogę polecić jeszcze jedno studio, jednak znajduje się ono w Warszawie. Gwarantuję tam pełen profesjonalizm, za który ręczę głową ;)


A to ciekawe. Z którym studiem on współpracuje? Ja się musiałam do Rzeszowa bujać.
W poprzednim poście mogłaś podać jakim środkiem przemywać te uszy ;) Sól fizjologiczna umiech Ewentualnie do tego octenisept, ale nie wiem, czy u dzieciaków można ;)

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 17:36  
Cytuj
zielony_groch Owszem, ale w razie potrzeby (ugadanie się telefonicznie) przyjeżdżają do Stalowej. ;>

Madzik Z tym obok wiaduktu. ;)
A co do środków, to na odwrót: octenisept, ewentualnie sól fizjologiczna (z racji tego, że ona nie posiada żadnych właściwości gojących, jej zadaniem jest zmiękczyć zaschniętą limfę/ropę). To Octenisept posiada właściwości antyseptyczne.

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 17:55  
Cytuj
CYTAT
zielony_groch Owszem, ale w razie potrzeby (ugadanie się telefonicznie) przyjeżdżają do Stalowej. ;>


Super wiadomość ;-)! Przynajmniej już nie muszę do Rzeszowa jechać.

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 18:22  
Cytuj
ja to bym przycinal jak temu tutaj, a pozniej jeszcze takie rogi zrobil :] zadna inna dziewczynka takich by nie miala ;]
Obrazek

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 19:04  
Cytuj
CYTAT
ja to bym przycinal jak temu tutaj, a pozniej jeszcze takie rogi zrobil :] zadna inna dziewczynka takich by nie miala ;]

współczuje Twoim dzieciom jezyk

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 8 Lut 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 19:30  
Cytuj
,,Przebijanie uszek małym dziewczynkom to jest tylko i wyłącznie oznaka próżności rodziców."


weż ty sie puknij w ten swój łeb albo pomyśl co wypisujesz po to ktos wymyslił kolczyki żeby z tego korzystać a jesli ktos sie decyduje na załozenie swojemu dziecku je na uszka to jest sprawa indywidualna i to nie jest głupota ze strony rodzica czy brak szacunku dla dziecka i jego ciała pomysl troche jesli jest takie malutkie dziecko ono nie pamieta bolu podobnie jest ze szczepieniami jak idziesz z dzieckiem do roku czasu ono popłacze sobie chwilke i na tym sie konczy moja mała jak była starsza juz to pamietała i mowiła ze boli a o tym ze ma załozone kolczyki i czy ja to cos bolało poprostu niepamieta skoro mowiisz ze masz 4 -letnia coreczke i ze sama kiedys zdecyduje oki niemam nic przeciwko ale dla niej to bedzie teraz wiekszy bol i strach przed tym ze ktos bedzie chciał jej zrobic krzywde przekuwajac ucho a moja mała ma teraz prawie 4 lata a dokładnie za miesiac i chce jej zmienic obecne złote kolczyki na inne i wiesz jaka ma radoche ze moze sama pojsc z rodzicami na zakupy i kupic sobie piekne kolczyki jakie sie jej spodobaja icieszy sie ze ma je na uszkachumiecha ja kiedys tez miałam obiekcje co do tego kiedy przebic dziecku uszy dobrze ze ktos mnie do tego namowił bo po pierwsze nie musze w przyszłosci patrzec na bol dziecka ktore płacze godzinami i sie zali ze boli a po drugie takie małe dziecko nie łapie za uszy dzieki temu leczenie tych uszek u mojej małej miałam załatwione w kilka dni max.tydzien,a co do ząłozenia kolczykow i gdzie to ja nieuwazam ze u kosmetyczek jest miesterylnie bo tak jak i dentysci maja specjalne plyny do wysterylizowania przed kazdym pacjentem sprzetu tak samo robi to kosmetyczka zawsze mozesz ja poprosic o zrobienie tego na twoich oczach a to juz czy dziecko jest uczulone na te kolczyki ktore sie zakłada u kosmetyczki to nigdy tego niewiesz -no chyba ze poddasz dziecko badaniu!ja tam problemów niemiałam i u kosmetyczki zakładane.

renia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 20:03  
Cytuj
może poczekać aż sama zdecyduje, dziury po kolczykach nigdy nie znikną, i kiedyś mała może zapytać mamo po co?
chyba że jest taka brzydka że ludzie mylą ją z chłopcem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 20:07  
Cytuj
CYTAT
weż ty sie puknij w ten swój łeb albo pomyśl co wypisujesz po to ktos wymyslił kolczyki żeby z tego korzystać a jesli ktos sie decyduje na załozenie swojemu dziecku je na uszka to jest sprawa indywidualna i to nie jest głupota ze strony rodzica czy brak szacunku dla dziecka i jego ciała pomysl troche jesli jest takie malutkie dziecko ono nie pamieta bolu podobnie jest ze szczepieniami jak idziesz z dzieckiem do roku czasu ono popłacze sobie chwilke i na tym sie konczy moja mała jak była starsza juz to pamietała i mowiła ze boli a o tym ze ma załozone kolczyki i czy ja to cos bolało poprostu niepamieta skoro mowiisz ze masz 4 -letnia coreczke i ze sama kiedys zdecyduje oki niemam nic przeciwko ale dla niej to bedzie teraz wiekszy bol i strach przed tym ze ktos bedzie chciał jej zrobic krzywde przekuwajac ucho a moja mała ma teraz prawie 4 lata a dokładnie za miesiac i chce jej zmienic obecne złote kolczyki na inne i wiesz jaka ma radoche ze moze sama pojsc z rodzicami na zakupy i kupic sobie piekne kolczyki jakie sie jej spodobaja icieszy sie ze ma je na uszkachumiecha ja kiedys tez miałam obiekcje co do tego kiedy przebic dziecku uszy dobrze ze ktos mnie do tego namowił bo po pierwsze nie musze w przyszłosci patrzec na bol dziecka ktore płacze godzinami i sie zali ze boli a po drugie takie małe dziecko nie łapie za uszy dzieki temu leczenie tych uszek u mojej małej miałam załatwione w kilka dni max.tydzien,a co do ząłozenia kolczykow i gdzie to ja nieuwazam ze u kosmetyczek jest miesterylnie bo tak jak i dentysci maja specjalne plyny do wysterylizowania przed kazdym pacjentem sprzetu tak samo robi to kosmetyczka zawsze mozesz ja poprosic o zrobienie tego na twoich oczach a to juz czy dziecko jest uczulone na te kolczyki ktore sie zakłada u kosmetyczki to nigdy tego niewiesz -no chyba ze poddasz dziecko badaniu!ja tam problemów niemiałam i u kosmetyczki zakładane.


Renia, pięknie to ujęłaś w jednym zdaniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 20:15  
Cytuj
Puzon i Ifeelgood, krótko i na tematok

CYTAT
weż ty sie puknij w ten swój łeb albo pomyśl co wypisujesz po to ktos wymyslił kolczyki żeby z tego korzystać


Tak samo po to ktoś wymyślił broń żeby do siebie strzelać.

Jaki to ma związek jedno z drugim? Tu nie chodzi o kolczyki tylko o decydowanie za dziecko/niemowlę w sprawie wątpliwej wartości.

Dla mnie to wiocha i prymitywny lans kiedy widzę małą dziewczynkę, która jeszcze ledwo chodzi, ma rzadkie włoski ale kolczyki...a jakże!!! są najważniejsze.
Przecież trzeba jakoś podkreślić swój status (tylko nie wiem jaki?) przed koleżankami.

W takim przypadku drobnymi kroczkami można dojść do sytuacji jaką wcześniej opisałem - matka(?) a'la Barbie zrobiła swoją córkę też na styl a'la plastic.
Czy córka jest od tego ładniejsza? Wątpię. Ale to już ich sprawa.

Prawdziwe piękno nie potrzebuje wiejskiego tuningu tak jak Ferrari nie potrzebuje wiejskiego "skrzydła" na klapie.umiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 20:16  
Cytuj
reniasek parafrazując: po to ktoś wymyślił ortografię, aby jej używać do jasnego i klarownego przekazu swoich myśli, a nie jakiegoś bełkotu, jaki można zaobserwować w twojej wypowiedzi.

CYTAT
leczenie tych uszek u mojej małej miałam załatwione w kilka dni max.tydzien

Co uważasz za "leczenie"? Zejście opuchlizny? Brak zaschniętych wydzielin? Bo na pewno nie pełne wygojenie się całego kanału przekłucia, które trwa minimum 2 miesiące (u takiego, 4-letniego dziecka czas może się wydłużyć ze względu na urazy mechaniczne).
Tak więc bzdury piszesz.

gajowy to, czy zarosną czy nie jest indywidualną sprawą każdego organizmu, nawet kanały w różnych miejscach mogą zarosnąć i stać się niewidoczne lub zarosnąć i zostawić ślad.

Lucky_Luk. jesteś moim idolem tego wieczoru ;)

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »