NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Mleko w szkole,
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 10:30  
Cytuj
Andrzejek, ja także pamiętam takie akcje ze 20 lat tamu, gdy do szkoły brało się kubek i całą klasą na przerwie szło się na świetlicę a tam kuchara z wielkiego wiadra wlewała każdemu gorące mleczko. I nikt wtedy nie słyszał o mleku bananowym czy truskawkowym. Wtedy było zwykłe od krowy.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 10:30  
Cytuj

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 10:38  
Cytuj
U mnie zamiast wiadra był taki wielki gar z mlekiem a kucharka przypominała mi trochę coś pomiędzy obsługą z baru mlecznego w "Misiu" a tymi 2ma sprzątaczkami co siedziały non stop w kiblu i jadząc kanapki obgadywały Prezesa klubu - Ryśka umiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 22 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 10:40  
Cytuj
Moje dziecko też przynosi takie mleko, problem w tym, że kot go omija szerokim łukiem, w kawie nie smakuje, próbowałam ugotować na nim budyń, ale też niesmaczy. Niby mleko z Krasnegostawu, w smaku niestety okropne!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 10:48  
Cytuj
Dzieci często te "darmowe" owoce i mleko wyrzucają lub nie spożywają i wbrew propagandzie idą po słodzycze, colę, chipsy i co gorsza napoje energetyczne do najbliszych sklepów i sklepików.

No ale MEN z lobby mlekowym liczą kasę na udanym przekręcie.
Żeby to chociaż jak piszecie było mleko a nie jakieś popłuczyny.

Tylko patrzeć jak ktoś wpadnie na pomysł wciskania dzieciom w szkołach "darmowych" śledzi czy wędzonych makrel albo obowiązkowego musli w imię zrowia narodumloteksmiech2

Pomysł z mlekiem miałby sens i by wypalił ale nie w dzisiejszych czasach.
Dzisiaj dzieci i młodzież ma, że tak powiem za dużo w dupach.
Może jakbyśmy się cofnęli do np. 50tych lat to dzieciaki by doceniły takie mleko, które wtedy było jeszcze mlekiem.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 18:57  
Cytuj
Krowie mleko jest dla cieląt, mój kot jak wypije mleko to przez tydzień ma sraczke smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 20:15  
Cytuj
Te owoce to też jakaś porażka. Jabłko jeszcze ok. Marchewka nieobrana i w smaku jak drewno. Od razu leci do kosza.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 20:24  
Cytuj
CYTAT
Te owoce to też jakaś porażka. Jabłko jeszcze ok. Marchewka nieobrana i w smaku jak drewno. Od razu leci do kosza.


Nawet żywieniowcy mówią żeby jeść marchewkę obrobioną termicznie z odrobiną tłuszczu (karoten nie rozpuszcza się w wodzie) np. masła ze względu na łatwiejsze trawienie i przyswajalność minerałów i wit.

A dzieci to nie króliki czy kozy żeby jeść na surowo.
To co? następne będa buraki pastewne?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 21:57  
Cytuj
Widziałam jak koło szkoły trójki dzieci wylewały mleko na trawnik. Zmarnowana kasa, zwłaszcza, że nie wszystkie dzieci piją mleko ze względów zdrowotnych.Wielu ludziom mleko szkodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »