NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 2 3 4 5 6 7 »
PTTK W Stalowej Woli, może reaktywacja?
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:00  
Cytuj
CYTAT
Ja SPD nie kupuje..boje sie ze sie zabije umiech . Ja rok temu..pod koniec seosnu..na poczatki listopada wylozylem sie jak ostatnia ciota na sciezce rowerowej pod tesco..i zlamalem kosc lonowa w 2 miejscach i ponaciagałem chyba wszsytkie miesnie z lewej strony ciała. Dobrze ze kask mialem wogole ...ale ja twarda bestia jestem i zaczalem znow jezdzic w kwietniu ;) .


Zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci stary potluczony kupuj SPD i nie bądź mientka rura good

Te mityczne wywrotki jezyk zdarzają się naprawdę przy 0 prędkości, natomiast + z jazdy w zespoleniu ze sprzętem są ogromne ok

BTW. Jeśli chcesz posmakować jazdy w górkach, to tylko w ubijakach umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:01  
Cytuj
Co do jazdy po lesie..uwialbiam to . Im trudniej tym lepiej . Ale po zmroku jeszcze nie jezdziłem choc myslalem o tym . Ale musailbym zakupic jakies lepsze oswietlenie a za takie trzeba dac jakies 300 zlote aby widziec w lesie to co przed rowerem i obok..inaczej nie ma co wjezdac nawet .

K-Bix..moze kupie takie..poł na poł..z jednej strony platforma z drugiej SPD..ale do tego i buty trzeba zakupic..wiec 400 zlote jak najmniej trzeba wydac na to .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:03  
Cytuj
CYTAT
ja mam sie za odwaznego ale sam bym nie wjechał do lasu chytry


Gratuluje. Dalej się uważaj za odważnego umiech

CYTAT
całe wakacje praktycznie sam przejeździłem sobie do turbii - ...a miałem ochote dalej jechac- tylko nie wiedziałem gdzie umiech


To ja ci podpowiem. Zbydniów, Zaleszany, Gorzyce...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
ja mam sie za odwaznego ale sam bym nie wjechał do lasu chytry


Gratuluje. Dalej się uważaj za odważnego umiech

CYTAT
całe wakacje praktycznie sam przejeździłem sobie do turbii - ...a miałem ochote dalej jechac- tylko nie wiedziałem gdzie umiech


To ja ci podpowiem. Zbydniów, Zaleszany, Gorzyce...

Lucek gdy już Ci rodzice odczepią 2 kółka z boku to możemy pojechac gdzie zechcesz - Zaleszany, Zbydniów, Gorzyce ok ...a co do odwagi - to jest i rozwaga - i tym sie lepiej kierowac w życiu spi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:12  
Cytuj
CYTAT
Co do jazdy po lesie..uwialbiam to . Im trudniej tym lepiej . Ale po zmroku jeszcze nie jezdziłem choc myslalem o tym . Ale musailbym zakupic jakies lepsze oswietlenie a za takie trzeba dac jakies 300 zlote aby widziec w lesie to co przed rowerem i obok..inaczej nie ma co wjezdac nawet .


Do jazdy po zmroku doskonale sprawdza się TAKI wynalazek ok

K-Bix..moze kupie takie..poł na poł..z jednej strony platforma z drugiej SPD..ale do tego i buty trzeba zakupic..wiec 400 zlote jak najmniej trzeba wydac na to .


Nie baw się w jakieś pół-platformy, bo skórka nie warta jest wyprawki sciana
Ja rzuciłem się od tak, na zestaw Shimano m520 + butki 076 umiech

Koszt ok. 400 zł ale służą mi już czwarty sezon i są jak najbardziej godne polecenia ok

Gwarantuję Ci, że gdy się raz wepniesz, to już nie będziesz potrafił jeździć bez wpięcia potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:15  
Cytuj
Kolego, zauważyłem że kiedy brakuje ci racjonalnych argumentów, szybkiej i rzeczowej odpowiedzi na konkretny temat - uciekasz do sloganów zupełnie nie związanych z dyskusją. Podchody z dziećmi, rodzice i kółeczka przy rowerze, handel skarpetkami, ciułanie drobniaków, zwykły polaczek itp. Wchodzisz w polemikę, ktoś Ci szybko doje*ie i leżysz. Coraz bardziej mnie utwierdzasz w przekonaniu, że mój 8-letni berbeć jest większym mistrzem riposty niż ty i Miron razem wzięci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:18  
Cytuj
CYTAT
Kolego, zauważyłem że kiedy brakuje ci racjonalnych argumentów, szybkiej i rzeczowej odpowiedzi na konkretny temat - uciekasz do sloganów zupełnie nie związanych z dyskusją. Podchody z dziećmi, rodzice i kółeczka przy rowerze, handel skarpetkami, ciułanie drobniaków, zwykły polaczek itp. Wchodzisz w polemikę, ktoś Ci szybko doje*ie i leżysz. Coraz bardziej mnie utwierdzasz w przekonaniu, że mój 8-letni berbeć jest większym mistrzem riposty niż ty i Miron razem wzięci.

Lucus dobrze zauwazyles - znizam sie do twojego poziomu a mimo to i tak mnie w nim nie potrafisz pokonac - jezeli chcesz dyskutowac to na żwyo nie mam przeciwskazan - wez berbecia i zobaczymy jakie z was 2 kozaki - niby kiedy leze ? jakie argumenty ? czy ja z Toba prowadze rozmowe na powazne temamaty ? zastanow sie co Ty bredzisz człowieku sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:24  
Cytuj
E noo..Panowie..czy i tu włacza sie Wam tryb kłótni o byle co??

K-bix..fajna ta lampka..ale jakos ciezko mi uwierzyc ze tak daje mocno . Jestes jej posaidaczem ?? Ja nie pamietam co to za lamka ale fajny test gdzies na necie widzialem i mi sie spodobała..tylko ze prawie 300 zlote .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:31  
Cytuj
CYTAT
E noo..Panowie..czy i tu włacza sie Wam tryb kłótni o byle co??

K-bix..fajna ta lampka..ale jakos ciezko mi uwierzyc ze tak daje mocno . Jestes jej posaidaczem ?? Ja nie pamietam co to za lamka ale fajny test gdzies na necie widzialem i mi sie spodobała..tylko ze prawie 300 zlote .


Nie jestem jej posiadaczem, bo nie mam takiej potrzeby umiech

Udzielam się czasami na jednym z większych forumków rowerowych w tym kraju i wiele osób właśnie ten produkt polecało ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:34  
Cytuj
ja tez łażę po faorach rowerowych ale nie pisze duzo...ale cos tam zawsze napisze .

Chyba o ta lampke mi chodziło..widzialem jej test na necie ale stronki nie pamietam . Działa fajnie...tylko koszt ma zabojczy .

http://alleg(...)287.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:38  
Cytuj
CYTAT
ja tez łażę po faorach rowerowych ale nie pisze duzo...ale cos tam zawsze napisze .

Chyba o ta lampke mi chodziło..widzialem jej test na necie ale stronki nie pamietam . Działa fajnie...tylko koszt ma zabojczy .

http://alleg(...)287.html


Cena zabija mlotek

Chyba najbardziej ceniona wśród polskich bikerów jest bociaralka umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:46  
Cytuj
Tego lata wybralem sie z kumplem do Sandomierza aby porobic jakies fajne nocne zdjecia na starym rynku . Oczywiscie rowerami pojechalismy..do Sandomierza jeszcze było jasno . Po 23 wracalismy...ja uzyczyłem koledze w miare dobrego swiatelka przedniego aby oswietlal droge a sam jechalem za nim na takim migajacym . Mowie Wam..jazda po zmroku polskimi drogami to przezycie trauamtyczne..NIGD WIECEJ potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 00:14  
Cytuj
CYTAT
Po 23 wracalismy...ja uzyczyłem koledze w miare dobrego swiatelka przedniego aby oswietlal droge a sam jechalem za nim na takim migajacym . Mowie Wam..jazda po zmroku polskimi drogami to przezycie trauamtyczne..NIGD WIECEJ potluczony


Podobnie jak jazda w ponad 30-stopniowym upale na trasie Sandomierz-Stalowa w tygodniu; o mało co nie zostałem wciągnięty pod tira.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 00:20  
Cytuj
echelon..to Ty masz sklonnosci samobojcze widze umiech . Ja jezdze bardzo czesto do Sandomierza ale od jakiegos czasu tylko bocznymi drogami czyli przez grebow,zabrnie,sokolniki lub przez pilchow , turbie , skowierzyn i wyjezdzam pod samym Sandomierzem .
Ja głowna nie jezdze wlasnie przez tych szalencow ..a wtedy noca to byl wyjatek bo jak wiadomo noca ruch mniejszy .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 00:41  
Cytuj
CYTAT
echelon..to Ty masz sklonnosci samobojcze widze


No tak, miewa się czasem słabszą kondycję intelektualną, ale w przyszłym roku na pewno nie pojadę główną drogą ;).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 06:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

No właśnie. Mam SPD i \\\"całkiem fajnie\\\" się leci z rowerka jak nie zdążysz nogi uwolnićumiechumiech


Powiadasz, że w SPD bardziej się pokieraszujesz niż na zwykłych platformach ? chytry

Jedyne gleby jakie można wyciąć będąc zapiętym, to te przy prędkości 0 - 5 km/h smiech2 ale one raczej nie zrobią nam kuku ok


Jak mi na śliskiej drodze, na zakręcie uciekło przednie koło i miałem więcej niż te 5 km/h to nie było czasu na wypinanie nóżek. Miałem tak kilka razy na początku roku i wtedy odpuściłem jazdę w zimie.
Nie chodzi o to że bardziej ale to niemiłe uczucie, że nie wyciągniesz tej nogi przed upadkiemumiechumiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 08:22  
Cytuj
CYTAT
Jak mi na śliskiej drodze, na zakręcie uciekło przednie koło i miałem więcej niż te 5 km/h to nie było czasu na wypinanie nóżek. Miałem tak kilka razy na początku roku i wtedy odpuściłem jazdę w zimie.
Nie chodzi o to że bardziej ale to niemiłe uczucie, że nie wyciągniesz tej nogi przed upadkiemumiechumiech


Kwestia odpowiedniej regulacji siły wypięcia umiech

W krytycznej sytuacji przy dobrze wyregulowanym bloku wystarczy lekko szarpnąć i już podpierasz się nogą ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 09:23  
Cytuj
umiechumiech Pewnie tak. Na górkach w lesie sprawdzają się świetnie i na pewno ich nie zdemontuje.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 13:35  
Cytuj
To moze i ja poszukam jakiegos ciekawgo modelu SPD dla mnie . Ale jak sie połamie to Wam chlopaki rachunek za gips przysle umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 13:41  
Cytuj
Mogę Ci te ubijaki odstąpić bo i tak ich nie będę montował. Nie są nowe ale stan jest ok.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 13:47  
Cytuj
Jechałem raz z takim zapięciami - starodawne metalowe pedała - pokiereszowałem cały piszczel i wylądowałem na na kolanie - dobrze ,że nogi nie złamałem ani nie rozpierdzieliłem rzepki - nikomu nie polecam kto nie ma z tym styczności, ponieważ przy szybszej jeździe rzeczywiście jest wolniejsza reakcja wysunięcia nogi.
Mariusz - gips jest darmowy ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 15:19  
Cytuj
Andrzej..Dziekuje ale..ja jesli juz zdecyduje sie na te SPDki to upatrzyłem sobie takie pol na pol . Z jeden strony spd z drugien normalne jesli mi nie spasuja te spd to poprostu bede jezdzil na normalnej stronie platformowej .

JerseyShore..mowisz ze gisp darmowu..nie badz taki pewien bo od nowego roku nie wiadomo co tym debilom z NFZtu do łbow wpadnie ..jaka znow genialna reforma .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Gru 2011r. 14:18  
Cytuj
Świetna pogoda, dzisiaj pokręciłem po naszych ścieżkach rowerowych. Zapomniałem już jak piesi potrafią spacerować po ścieżkach rowerowych. Szczytem był pieszy z reklamówką Kauflandu idący ścieżką rowerową na Staszica gdzie ta oddzielona jest od chodnika pasem zieleni. Ta reklamówka powodowała, że ciężko go było wyprzedzić. Facio się nawet nie przejął gdy zawołałem UWAGA!!umiechumiechumiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Gru 2011r. 14:25  
Cytuj
CYTAT
Co wy na to, żeby reaktywowac w Stalowej Woli Koło PTTK? To wstyd, że w Tarnobrzegu jest , a u nas nie ma. Wydaje mi się, że miłośników turystyki górskiejm rajdów rowerowych i innych form spędzania czasu skierowanego na wycieczki nie brakuje u nas.


Jest w Stalowej Bractwo Łazik Działające przy PTTK w Tarnobrzegu.

Link do strony

link do strony głównej


Organizują piesze i rowerowe wycieczki. Ty Mariusz chyba byłeś na jakiejś wycieczce rowerowej z nimi. Nie wiem czy dobrze pamiętam Ty albo Ruti.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Gru 2011r. 14:35  
Cytuj
Byłem..ale to stare dziadki i babki umiech . Robia przerwy przy kazdym sklepie i przystanku po drodze..nie dla mnie taka jazda . Od nastepnego sezonu zaczne jezdzic z podobnym klubem ale z Sandomierza . To w wiekszosci mlodzi ludzie i jezdza na ciekawe wycieczki..juz raz z nimi byłem pod Nowa Deba .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 2 3 4 5 6 7 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »