NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
kamerka w laptopie,
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 19:34  
Cytuj
cześc, nie jestem orlem w informatyce dlatego pytam jak uruchomic kamerke w laptopie? Trzeba jakiś program sciagnac? sterowniki sa zaonstalowane

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 19:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 19:45  
Cytuj
A jaki masz system ?
Ja też informatykiem nie jestem - ale przy XP wchodze w mój komputer i mam ikone - Urządzenie Wideo USB - wchodze w nie i wyskakuje widok z kamery na pulpicie ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 20:30  
Cytuj
ja mam windows7

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 20:43  
Cytuj
Ok, jeśli stery są zainstalowane to i powinna być jakaś aplikacja do odpalenia jej. Sam instalowałeś te sterowniki czy były z Win ? Jakiej marki ten lapek ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 20:48  
Cytuj
w asusach wystarczy wcisnąć FN+V i odpala ci się kamerka. Jeśli nie działa sprawdź w panelu sterowania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 20:49  
Cytuj
//moderowano/post nie na temat - zubrstw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 20:54  
Cytuj
Nie jestem informatyk, ale jezeli kupiles kompa fabrycznie nowego to i sterowniki sa zainstalowane do wszystkich pierdul jakie sa na danym kompie.

Czyli jezeli masz kamerke to i masz sterowniki do niej. Tylko trzeba wejsc w panel kompa i ja wlaczyc.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 21:00  
Cytuj
Ja swoją kamerkę w lapku wyłączyłem. Dlaczego? Bo nie używam niczego pokroju skype, a dowiedziałem się niedawno, że nasze kochane służby specjane nie ma ją co robić, więc do kompów z kamerkami rozsyłany jest robak, który uruchamia na chwilę kamerkę, robi zdjęcie i wysyła wraz z przypisanymi danymi typu numer mac i IP.

Ktoś, może powiedzieć że przesadzam. Ale potem usłyszałem o tym w nie lubianej stacji telewizyjnej.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 21:18  
Cytuj
CYTAT
A panel sterowania jest w moim komputerze smiech2
Ale jestes koles genialny mlotek
Co innego gdyby miał linuxa to mógłbys mu wtedy doradzać...sciana

Ps. skasował chłopak posta bo widocznie sam stwierdził swoja głupotę chytry


Jersey, przestań się błaźnić. Idąc Twoim tokiem (nie)myślenia kamerę można odpalić również tak: START - Uruchom - wpisz C:/ - i po lewej stronie masz Panel Sterowania. Skoro już tłumaczysz, to uwierz że jest różnica pomiędzy Moim Komputerem a Panelem Sterowania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 6 Lis 2010r.
Skąd: NsO
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 21:28  
Cytuj
Jak chcesz używać kamerki to włączasz program przez który chcesz ja używać i problem z głowy np.skype jak jest wszystko w porządku to ja znajdzie i będzie działać jeśli jest dobre zainstalowanajezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 21:28  
Cytuj
CYTAT
Ja swoją kamerkę w lapku wyłączyłem. Dlaczego? Bo nie używam niczego pokroju skype, a dowiedziałem się niedawno, że nasze kochane służby specjane nie ma ją co robić, więc do kompów z kamerkami rozsyłany jest robak, który uruchamia na chwilę kamerkę, robi zdjęcie i wysyła wraz z przypisanymi danymi typu numer mac i IP.

Ktoś, może powiedzieć że przesadzam. Ale potem usłyszałem o tym w nie lubianej stacji telewizyjnej.


Mirku nasi jak nas w usa jest to bardzo popularne i nie tylko w pc ale i w Iphonachmlotek
A jak robi fotke to niech robi - u mnie jest jeszcze fabryczna folia przez która n ic nie widac bo nie uzywam kamerki

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 21:33  
Cytuj
No tak. Ale ja nie chcę, by ktoś znał mój wizerunek. Wszystko z Naszej Klasy usunąłem dawno temu - gdy jeszcze nie było przepisu że zdjęcia są własnością portalu.

Co do kamerki - ja miałem program do jej obsługi na pulpicie. Oczywiście warto sprawdzić w menedżerze urządzeń, czy tam jest widoczna.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 21:43  
Cytuj
Tak patrze nawet sterowników nie zainstalowałem. Bo nie działa a lapek fabryczny i nic nie robione - nie wgrali sterów widocznie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 21:45  
Cytuj
lapek z dell, na skype dziala kamerka tylko mi chodzi o to czy jest jakis program lub kombinacja klawiszy która ja uruchamia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 6 Lis 2010r.
Skąd: NsO
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 21:57  
Cytuj
Szukales na stronie producenta w sterownikach itp? może tam jest pożądany program.Jakito model?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 22:00  
Cytuj
A masz do tego lapka instrukcję obsługi? Jak nie masz - ściągnij sobie, może się okazać, że wszystko tam znajdziesz i problem się da łatwo rozwiązać. Ja wiem, że mało komu chce się w obecnych czasach czytać instrukcje, ale czsami to pomaga umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 07:15  
Cytuj
CYTAT
lapek z dell, na skype dziala kamerka tylko mi chodzi o to czy jest jakis program lub kombinacja klawiszy która ja uruchamia


Jest bo samemu wlaczasz i robisz fotki i filmy.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 07:21  
Cytuj
CYTAT
Ja swoją kamerkę w lapku wyłączyłem. Dlaczego? Bo nie używam niczego pokroju skype, a dowiedziałem się niedawno, że nasze kochane służby specjane nie ma ją co robić, więc do kompów z kamerkami rozsyłany jest robak, który uruchamia na chwilę kamerkę, robi zdjęcie i wysyła wraz z przypisanymi danymi typu numer mac i IP.

Ktoś, może powiedzieć że przesadzam. Ale potem usłyszałem o tym w nie lubianej stacji telewizyjnej.


Możesz zdradzić skąd takie info czy to tajemnica?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4965
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 08:20  
Cytuj
Nie jestem informatykiem i wiem w tym temacie tylko ogólnie o co chodzi.
Każdy program ma tzw.kod źródłowy w tym Windowsy.
Jeśli dobrze pamiętam, to Sąd Najwyższy USA rozpatrywał skargę Microsoftu na żadanie NSA(National Security Agency- Agencja Bezpieczeństwa Narodowego)dostępu do kodów źródłowych ich oprogramowania.Umożliwia to m.in.dostęp"od tyłu"do każdego komputera i innych urządzeń które on obsługuje,w tym do treści które są w nim zapisane.
Podobnie jest np.z telefonami komórkowymi,które można namierzyć nawet kiedy są wyłączone.Jedyna możliwość uniknięcia tego to wypięcie zasilania.
Co do laptopów,to można widzieć poprzez jego kamerę co jest w jej zasięgu,nawet kiedy laptop jest wyłączony.Kwestia wgrania odpowiedniego programu szpiegującego.
Podobnie jest z zawirusowanym kompem gdzie haker przejmuje kontrolę nad sprzętem bez wiedzy właściciela(możesz obserwowac co np.robi twoja żona kiedy cię nie ma w domu).potluczony
Tylko,że działanie służb specjalnych jest "zgodne "z prawem i nie pozostawia po sobie żadnych śladów.
Możesz zadzwonic do kogoś kto ma zainfekowany telefon i będziesz słyszał co się dzieje(nawet widział),a on nawet nie zauważy ,że telefon odebrał połączenie.
Jedyny sposób uniknięcia podglądania to zasłonięcie kamery np.zaklejając taśmą no i mikrofon...

Wielki Brat czuwa.ok

JEZUS WAS WSZYSTKICH KOCHA, ABYM JA NIE MUSIAŁ TEGO ROBIĆ.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 08:51  
Cytuj
[cytat]Co do laptopów,to można widzieć poprzez jego kamerę co jest w jej zasięgu,nawet kiedy laptop jest wyłączony.Kwestia wgrania odpowiedniego programu szpiegującego.
cytat]

Jusek napisałes ,że jedyną metoda jest wypięcie zasilania i wtedy nikt nie może oglądac obrazu z naszej kamerki - a później napisałeś ,że mogą to robić nawet przy wyłączonym laptopie ?
Wyłączony znaczy dalej podpięty do zasilania ? bo jeżeli nie wyłącze zasilania tylko wyloguje się z systemu i zostawie otwartą klape to wtedy też mogą uzyskać obraz ? chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4965
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 09:02  
Cytuj
Wyłączenie komputera a odpięcie całkowite od zasilania(wyjęcie baterii i/lub odpięcie od sieci) to dwie różne rzeczy.
Samo wylogowanie jeśli komputer jest zainfekowany nic nie da.Po prostu komp wygląda na wyłączony a w rzeczywistości jest inaczej.
Jedną z metod które powinny coś zaniepokoić jest zauważalny nagły spadek naładowania beterii pomimo,że komp,smartfon lub telefon są wyłączone.
Słaby to sposób i zawodny,bo przyczyną może być to że bateria "nie trzyma"bo pada ze starości.

JEZUS WAS WSZYSTKICH KOCHA, ABYM JA NIE MUSIAŁ TEGO ROBIĆ.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 09:05  
Cytuj
CYTAT
Wyłączenie komputera a odpięcie całkowite od zasilania(wyjęcie baterii i/lub odpięcie od sieci) to dwie różne rzeczy.
Samo wylogowanie jeśli komputer jest zainfekowany nic nie da.Po prostu komp wygląda na wyłączony a w rzeczywistości jest inaczej.
Jedną z metod które powinny coś zaniepokoić jest zauważalny nagły spadek naładowania beterii pomimo,że komp,smartfon lub telefon są wyłączone.
Słaby to sposób i zawodny,bo przyczyną może być to że bateria \"nie trzyma\"bo pada ze starości.

za dużo filmów oglądacie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4965
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 09:12  
Cytuj
Rzeczywistoś przerasta to co jest w filmach.
Ja nie mówię,że NSA,CIA,GRU,CBA czy inny Mossad zainteresuje się"juskiem"ale warto wiedzieć co mogą.
Jak do tej pory nie podpadłem(chyba)żadnej naszej specłużbie.potluczony
Pozostaje kwestia wirusa który może byc w moim kompie,od zwykłego hakera i właśnie dzięki temu ktoś mnie widzi.
Nie mam obsesji,ale kiedy chce korzystać z kamery laptopa,odsłaniam wtedy obiektyw.jezyk

JEZUS WAS WSZYSTKICH KOCHA, ABYM JA NIE MUSIAŁ TEGO ROBIĆ.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 09:16  
Cytuj
Owszem możliwości są wielkie i każdy dobry haker jest w stanie to zrobić. Ale nie sądzę aby jakiekolwiek służby śledziły zwykłego kowalskiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 09:16  
Cytuj
Jusek to już prędzej dałbym wiare temu ,że ten ktoś może widzieć co robimy na kompie - bo to miałem okazję swtierdzic naocznie - jaki program otwieramy lub na jakiej stronie jesteśmy - ale z samoczynnym odbieraniem telefonu i podglądaniu przez niego to mi wieje matrixem chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »