NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 10 11 12 13 14 15 16 »
Fotografia - Nasz pasja... Twoje dzieła!, Forum poświęcone tamatyce fotografii.
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2011r. 15:24  
Cytuj
CYTAT
A to zdjęcie zrobiłem plastikowym aparatem z matrycą 3 MPx (aparat z 2006 r.) Niejedna tania lustrzanka z kitowym obiektywem poległaby przy porównaniu tego samego kadru (oczywiście przy takich samych warunkach w jakich wykonywane byłoby zdjęcie). umiech


dlaczego tak sądzisz?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2011r. 15:24  
Cytuj
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2011r. 15:27  
Cytuj
Bo zdjęcie wyszłoby blade, kolory byłyby nienasycone... Taki przykład. Nie twierdzę, że byłby to duży odsetek, ale jednak znalazłaby się niejedna tania lustrzanka, która nie dałaby rady. Sprawdziłem nie jeden raz, więc nie ma się co kłócić.

Obrazek


Najszybsze auto w Polsce na 1/4 mili - Stalowa Wola bodajże 2005 r.


Obrazek



Obrazek


A tu już inne samochodziki w akcji umiech

Obrazek



Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 10 Paź 2011r.
Skąd: okolice Stalowej Wol
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2011r. 16:27  
Cytuj
CYTAT
A to Stalowowolska architekturaumiech

Obrazek
Gdzie to w Stw się miesci??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2011r. 18:11  
Cytuj
CYTAT
Bo zdjęcie wyszłoby blade, kolory byłyby nienasycone... Taki przykład. Nie twierdzę, że byłby to duży odsetek, ale jednak znalazłaby się niejedna tania lustrzanka, która nie dałaby rady. Sprawdziłem nie jeden raz, więc nie ma się co kłócić.


aparat to narzędzie, które obsługuje "operator". jeżeli porównujesz że TY zrobisz lepsze zdjęcie kompaktem niż ktoś lustrem, to masz rację. ale obstawiam, że TY sam zrobiłbyś lepsze zdjęcie lustrem niż TY kompaktem (pod warunkiem, że oba będziesz umiał na tak samo wysokim poziomie obsługiwać).

to trochę tak jakby powiedzieć, że micra mojej mamy jest szybsza od niejednego audi czy BMW, bo widziałem jak moja mama wyprzedza takowe na światłach. co przez "błąd badawczy" wcale prawda nie jest.

wesołych i śnieżnych!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2011r. 18:31  
Cytuj
Nie no jasna sprawa. Masz rację. Lustro to lustro. Ale czasem widzę zdjęcia i ktoś się chwali, że zrobił takim czy owakim aparatem a tu... lekko mówiąc zonk! No i jak słyszę, że ktoś ma za****y aparat w komórce, to mnie krew zalewa i mam mu ochotę włożyć te megapiksele w d...!! Pozdrawiam i odpoczynku od szarej rzeczywistości życzę...

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 19 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa (nie)Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2011r. 21:14  
Cytuj

Obrazek




;)

Lelum Polelum
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2011r. 21:53  
Cytuj
jak już Święta się skończą, muzyka na balach Sylwestrowych ucichnie, pamiętajcie że w Nowym Roku czeka Was praca, dużo pracy...

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

twórczość domowa :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 517
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 08:58  
Cytuj
jadeit - nikon d60 + nikkor 35 f1.8

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 19 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa (nie)Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 10:40  
Cytuj
Daleki jestem od "wojenek sprzętowych". Czy chodzi o sprzęt super profi, amatorskie lustrzanki, kompakty, czy też aparaciki w komórkach... tak naprawdę zdjęcie nie powstaje w aparacie... tylko w Naszej Głowie. Sprzęt tylko umożliwia nam realizację tego, co "zobaczyła" Głowa. Jeden lepiej drugi gorzej. Proste pomysły - prostszy sprzęt, bardziej zaawansowane - sprzęt musi podołać Twojej "wyobraźni".

Stalowowolskie Błonia. Kilka fotek z cyklu "Tam gdzie szumią Topole".


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek




umiech

Lelum Polelum
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 18:36  
Cytuj
roka63 - świetne fotki,naprawdę dobre.

Dzisiejsza wycieczka po okolicy,zobaczyłem i musiałem sfocic,dobrze ze miałem statyw w samochodzie good


Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 20:54  
Cytuj

Obrazek


A mi się tęskni za wiosną...


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2011r. 16:49  
Cytuj
eh mi też tęskni się za wiosną i latemumiech
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jadeit audiczka już od dawna nie jest najszybszą furką polski jezyk
nie jestem pewien czy jest nim jakiś jeep czy ten (już dawno nie śledzę tematu)http://www.furious.pl/news2007k/najszybszy_polski_samochod_1_4mili.htm

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 19 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa (nie)Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 09:20  
Cytuj
umiech


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek





umiech

Lelum Polelum
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 19 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa (nie)Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 09:34  
Cytuj
CYTAT
(...)
Wydaje sie ze ujecie od gory jest bledem,nie ma tego \"czegos\",kwiat jest taki \"plaski\", pospolity.
(...)


Fotografowanie z góry... nie jest błędem, tylko jedną z technik jakie mamy do dyspozycji. To tylko kwestia podejścia do tematu i wykorzystania odpowiednich warunków. Czasami zdjęcie z góry jest o wiele ciekawsze, niż z dołu, czy też z boku.
Poniższe fotki nie są jakimiś arcydziełami, ale robione są wlaśnie "z góry", i chyba są conajmniej poprawne umiech


Obrazek


Obrazek


Obrazek




umiech

Lelum Polelum
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 21:37  
Cytuj
CYTAT
Fotografowanie z góry... nie jest błędem, tylko jedną z technik jakie mamy do dyspozycji. To tylko kwestia podejścia do tematu i wykorzystania odpowiednich warunków. Czasami zdjęcie z góry jest o wiele ciekawsze, niż z dołu, czy też z boku.


Witam
Zgadzam się,źle to ująłem,chodziło mi o konkretne zdjęcie.
Twoje zdjęcia z kolei mimo ze są ujęte od góry,sfocone są z tak mala głębią ostrości,ze od razu wiemy co jest pierwszym planem kompozycji,jest wyeksponowane to co fotografujący chciał pokazać.
Pozdrawiam.


Obrazek

uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 19 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa (nie)Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2011r. 22:41  
Cytuj
aroeight umiech miło mi, że się zgadzasz z moim skromnym zdaniem. Operowanie głębią ostrości (GO) jest dosyć istotne przy fotografowaniu kwiatów, szczególnie, gdy tło jest "nieciekawe". Większość obecnych kompaktów umożliwia nam panowanie nad parametrami. Dobrym zwyczajem jest (choć nie zawsze) jest fotografowanie w trybie preselekcji przesłony. TY dobierasz przesłonę, a aparat dobiera czas. Jeżeli jest zbyt długi, a nie masz statywu, zawsze można zwiększyć ISO. To tak kilka słów dla mniej wtajemniczonych.

Kiedyś kupiłem jeden z lepszych obiektywów makro jakie są produkowane na Świecie. Producentem jest Tamron, tak więc szkło to występuje praktycznie we wszystkich typach bagnetu. Poniższe fotki są testowymi, jakie zrobiłem po zakupie tego szkła. To jest dobry przykład jak przesłona ma wpływ na bokeh (tło) i jego kształt.

Sprzęt użyty do tych prób to: Statyw, KM D7D i rzeczony Tamron AF SP 180mm F/3.5 Di LD Asp. FEC (IF) Macro 1:1
Parę informacji o "inscenizacji". Tło za kwiatkiem ustawione było w odległości 85 cm. Pomiędzy kwiatkiem a puszką aparatu było 137 cm. Te dane dotyczą pierwszych 7 fotek. Następne dwie to odzorowanie 1:1 czyli odleglość kwiatek - puszka 47 cm przy skrajnych przysłonach.

Mam nadzieję, że przynajmniej jedna z odwiedzających tą stronę osób znajdzie tutaj ( w tym tekście) coś ciekawego, i co pomoże w robieniu lepszych prac.

1. f32
Obrazek


2. f22
Obrazek


3. f16
Obrazek


4. f11
Obrazek


5. f8
Obrazek


6. f5.6
Obrazek


7. f3.5
Obrazek


8. odwzorowanie 1:1 przy f3.5
Obrazek


9. odwzorowanie 1:1 przy f32
Obrazek




Zdjęcia nie obrabiane w PSuju, jednynie zmniejszone na potrzeby netu. Niestety syfek na matrycy był...


Pozdrawiam i życzę wielu udanych, przemyślanych prac umiech

umiech

Lelum Polelum
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2011r. 21:43  
Cytuj
Obrazek
uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 14:10  
Cytuj
Nowy domownik

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 19 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa (nie)Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 14:37  
Cytuj
Śliczny ten "Nowy Domownik". Oby był zdrowy i kochany.

A to moja "Domowniczka". Sisi umiech


Obrazek


Obrazek



Udanej zabawy Sylwestrowej i Szczęsliwego Nowego Roku życzę umiech



umiech

Lelum Polelum
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 14:50  
Cytuj
CYTAT
kotekx13
powiem jedno-sprzet foto jezeli jest tylko mozliwosc, kupic najbardziej oplaca sie w USA. Mam tam dwa ulubione sklepy, sluze adresem, Kwestia przepakowania i przeslania przez znajomego do polski (clo)

Jeżeli to nie problem to czy podzielisz się namiarami?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 19:12  
Cytuj
Krym 2005r.

Obrazek

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 20:14  
Cytuj
Obrazek

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 20:54  
Cytuj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2012r. 22:08  
Cytuj
Okolice Zamościa - 22.07.2006r. - taki polski krajobraz

Obrazek

Obrazek

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2012r. 22:19  
Cytuj

Obrazek


A takie tam z nieistniejąca już fontanną...


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 10 11 12 13 14 15 16 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »