NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 9 10 11 12 13 14 15 ... » »»
Fotografia - Nasz pasja... Twoje dzieła!, Forum poświęcone tamatyce fotografii.
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 22:43  
Cytuj
Kotekx D ? - jaki masz teraz - to sobie go obczaje w necie - moze jeszce zmienie decyzje - bo jestem otwarty na propozycje:
http://alleg(...)863.html
Aukcja jeszce trwa 2 dni wiec pewnie beda ludzie podbijac - ale jakos dam rade sobie go wylizytowac umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 22:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:02  
Cytuj
coz za roznica czym foce teraz-na pewno Nikonem, za duzo osprzetu aby zmieniac na cos innego, nie bede rozpisywal sie na ogolnym forum co do tej aukcji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 23:35  
Cytuj
Ok kotex ja i tak zostane przy tym Nikonie z aukcji i jak mi przyjdzie to na świeżaka zrobie filka fot (zapewne w lesie) i wrzuce na forum - pochwale się jaki to ze mnie fotograf potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 23:19  
Cytuj
Cześć!nie będe wchodził w dyskusie z kolegami o sprzęcie do focenia bo póki co na najtańszą lustrzanke mnie nie staćnie wiem
ale korzystając że jest odpowiedni temat jedną fotkę wrzucę...
Obrazek
AIRBUS A340 TURKISH AIRLINES NOWY JORK-ISTAMBUŁ
Pozdrawiamsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2011r. 08:59  
Cytuj
CYTAT
powiem jedno-sprzet foto jezeli jest tylko mozliwosc, kupic najbardziej oplaca sie w USA. Mam tam dwa ulubione sklepy, sluze adresem, Kwestia przepakowania i przeslania przez znajomego do polski (clo)


Przy tym kursie dolara nie bardzo sie oplaca kupowac w USA- roznice groszowe - wiec lepiej dac 5% drozej w Polsce i miec gwarancje.


CYTAT
Nikona D3000 można kupic za 2000-2500 a ja probuje go sciagnac z aukcji za duzo mniej - zobaczymy i na zjdeciach jest takze obiektyw - wiec full wypas - moze wypali i wreszcie bede mial swoja lustrzanke wtedy bardziej sie przyloze do robienia zdjec


Moze poszukaj predzej canona 550D lub 600D - procz aparatu zyszkasz takze super jakosci kamere - przy ktorej jakosci obrazu chowaja sie kamery kosztujace kilkanascie tys. dolarow (wiadomo pewne ograniczenia w stosunku do "prawdziwej kamery" sa, ale jak sie je zna to czlowiek sobie jakos poradzi).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 10 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2011r. 14:09  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2011r. 14:12  
Cytuj
D3000 SLR Digital Camera with 18-55mm VR Lens za 499,95$

Poza tym sklepu, nie komisy czy jakis inne grajdoy tylko sklepu (dobre) sprzedaja uzywany sprzet i taki Nikon np. dostepny jest w tej chweili za 280% samo body lub D3000 SLR Digital Camera with 18-55mm VR Lens370%. Jezeli pomnozymy x3,3PLN

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Gru 2011r. 15:46  
Cytuj
Mam takie nie typowe pytanie do Was. Moze ktos mi pomoze . Na poniższym zdjeciu widac stary pomnik przydoody . Robiłem to zdjecie o ile pameitam we wsi Radwanówka lub potok Wielki . Może ktos z Was pochodzi z tamtych stron i wie cos wiecej o tym pomniku przyrody?? Choc co to bylo za drzewo..itp . Zgóry Dziekuje za wszelka pomoc .

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2011r. 10:47  
Cytuj
to jest raczej na pewno Potok ,bo przejeżdżałem kiedyś obok tego ;pomnika".w tamtych okolicach widziałem przy drogach wiele tej wielkości starych lip,być może jest to pozostałość po jakiejś wichurze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Gru 2011r. 11:28  
Cytuj
Potrzebne mi info..co to za drzewo...ile miało lat..od ilu lat w tym drzewie jest kapliczka..itp

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2011r. 11:49  
Cytuj
Bardzo duzo pisalo sie na forum o kluczach dynanometrycznych i jego zastosowaniu.
good

Obrazek


Kwiatek zonkijezyk

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 19 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa (nie)Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2011r. 23:15  
Cytuj
Witam,

Fotografia to bardzo przyjemny temat, nie tylko do dyskusji o sprzęcie, ale przede wszystkim wtedy gdy się przechadzam z aparatem w dłoni. Lubię fotografować... prawie wszystko. Na początek trochę Stalówki ;)

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam umiech

Lelum Polelum
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2011r. 01:35  
Cytuj
To i ja się pochwale, może i rewelacji nie ma bo nie zajmuje się fotografią zawodowo i nie mam sprzętu do robienie dobrych zdjęć .
Obrazek
Gdańsk
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Spływ Dunajcem
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2011r. 04:07  
Cytuj
ale się zrobiło cicho w tym wątku (i na forum) jak skończył się konkurs ;-)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2011r. 11:05  
Cytuj
Niestety - ale to było do przewidzenia. Może po Świętach Bożego Narodzenia (lub w trakcie Świąt) cos sie ruszy umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Gru 2011r. 11:44  
Cytuj
roka63 ..jakim sprzetem robisz takie fajne fotki ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2011r. 11:51  
Cytuj
Mirek nie krępuj się, możesz sypnąć swoimi fotkami, czekamy chytry

CYTAT
roka63 ..jakim sprzetem robisz takie fajne fotki ?


To jest efekt tilt shift, potrzebny do tego jest albo specjalny obiektyw za 6+ k pln albo obróbka w photoshopie.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2011r. 13:14  
Cytuj
CYTAT
To jest efekt tilt shift, potrzebny do tego jest albo specjalny obiektyw za 6+ k pln albo obróbka w photoshopie.


na pewno potrzebna jest oś co przesuwa obiektyw, np:http://allegro.pl/tilt-adapter-canon-eos-pentacon-six-i1966987648.html + obiektyw średnioformatowy. w takim zestawie wychodzi zazwyczaj taniej.

są też filtry do fotoszopa ;-)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2011r. 13:54  
Cytuj
w wielu tematach cisza jak makiem zasial po zakonczeniu konkursu.
W trakcie-znal sie, nie znal ale swoje trzy grosze dopisal...teraz nie ma korzysci wiec po co sie bedzie wysilal jeden z drugim
Szkoda...robilo sie ciekawie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2011r. 13:57  
Cytuj
zastanawiam sie czy zamiast obiektywu tilt shift same filtry w photoshopie nie wystracza.......i odrobina checi i czasu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2011r. 17:55  
Cytuj
CYTAT
zastanawiam sie czy zamiast obiektywu tilt shift same filtry w photoshopie nie wystracza.......i odrobina checi i czasu


to zależy. jeżeli umiesz zrobić blurami żeby zdjęcie na f8 wyglądało jak na f/1.4, to pewnie uda Ci się zrobić "fotoszopowy tilt/shift". wszystko zależy od sceny, kadru i wzajemnego położenia obiektów w kadrze.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 19 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa (nie)Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2011r. 22:07  
Cytuj
umiech Miło, że się spodobało, i co najważniejsze zainteresowało.
Jak już tu pisano, to technika "tilt", gdzie do lustrzanki małoobrazkowej podpinamy obiektyw średnioformatowy. Niestety nie posiadam takiej kombinacji. Programy graficzne udostępniają teraz ogromne możliwości co do modyfikacji zdjęć. Ja korzystałem z możliwości PSa. Jest pełno Tutoriali w sieci, gdzie krok po kroku jest opisane co i jak robić. Wystarczy poszperać. Dotyczący tilta macie na przykład tutaj : http://fotoblogia.pl/2008/12/18/efekt-tiltshift-miniaturowy_swiat
Jednak należy pamiętać o tym, że chcemy konkretny kadr pod "tilta", i dlatego musimy wybrać odpowiednią perspektywę. Najlepeij fotografować lekko z góry. Te zdjęcia , które zaprezentowałem robiłem z wiaduktu nad Rynkiem umiech
Jeśli pytacie mnie o sprzęt jakim fotografuję, to od 1987 roku jestem w "stajni" Minolty, czyli Bagnet A. Konica Minolta i obecnie Sony to praktycznie to samo. SONY wykupiło cały dział Foto Konicy Minolty. I to było bardzo mądre posunięcie.

CYTAT
To i ja się pochwale, może i rewelacji nie ma bo nie zajmuje się fotografią zawodowo i nie mam sprzętu do robienie dobrych zdjęć .
(...)


Ja również nie zajmuję się fotografią zawodowo, choć mam sprzęt profesjonalny. Jednak "dochodziłem" do obecnego stanu latami. Wiadomo nie od razu Kraków zbudowano... Jednak nie zgodzę się z twierdzeniem, że sprzęt robi zdjęcia. Zdjęcia robi to małe "coś" co wisi podpięte do wizjera aparatu... czyli najnormalniejsze CZŁOWIEKI. Widziałem wiele GNIOTÓW zrobionych aparatami za kilkadziesiąt tysięcy, i wspaniałe prace wprost... z komórki. Wszystko zależy od naszej inwencji, postrzegania Świata... i pomysłu. To jest najważniejsze. POMYSŁ. Z biegiem czasu pomysły przychodzą do głowy wręcz odruchowo, tego można się nauczyć, lub mieć dar. Ale każdy dar można zmarnować bez pracy nad nim.
Żeby nie być gołosłownym poniższa fotka jest zrobiona komórką jezyk gdzie i kiedy, tego zapewne można się domyślić...

"Cztery Pory Roku"
Obrazek




Nie jest to może "szczyt", ale ta focina została przyjęta dosyć sympatycznie na innych portalach związanych z fotografią. Koncepcja iście Warcholska...Znaczy Warholowska, nawiązuje do znanego dzieła Andy'ego W.

Sprzęt... to sprawa drugorzędna, on tylko ułatwia zrealizowanie naszego zamysłu. Chodzenie do Kościoła nie robi z Ciebie Katolika, tak jak stanie w garażu nie czyni Cię samochodem. Tak i sprzęt profi nie nobilituje do rangi Fotografa, a tym bardziej FOTOGRAFIKA.

Dobrze jest znać możliwości swoich "zabawek", dlatego Nikt nie powinien się wstydzić tego, że przeczytał instrukcję obsługi od A do Z. Poza tym... wiedza o możliwościach i właściwościach obiektywów pomaga nam osiągnąć przeróżne efekty. Lubię malarstwo, ale nie umiem malować. Ale są obiektywy, które dają taki bokeh, że nie jeden Malarz Artysta by się tego nie powstydził umiech

Przepraszam... ale trochę się rozpisałem. W końcu to wątek FOTO, to i jakieś fotki zapodać wypada. Dla Ciekawych: Obie zrobione zestawem A900 + MAF Rerflex 500/8. Reflex to baaardzo specyficzny obiektyw, lustrzany. Ci co chcą go bliżej poznać mogą znaleźć wiele informacji na jego temat w sieci.

"Nuty Miasta"

Obrazek



Fotka wykonana nocą z lotniska w Turbi. Te kółeczka to charakterystyczna domena Reflexa, przez jednych "kochana" (na przykład ja umiech ), przez innych znienawidzona. Ostrość tutaj nie była priorytetem, ręcznie ostrzone tak, aby otrzymać kółeczka ze świateł Elektrowni Stalowa Wola widzianej z Turbi.


"Miałem Sen"

Obrazek




Praca powstała latem nad Soliną.

Miłego wieczoru, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, wiele zdrowia, i radości z obcowania z Fotografią, no i jak najlepszych zdjęć - życzę umiech

umiech

Lelum Polelum
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 20 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2011r. 22:58  
Cytuj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2011r. 23:24  
Cytuj
Obrazek

Piękne umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2011r. 15:05  
Cytuj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 9 10 11 12 13 14 15 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »