NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
Fotografia - Nasz pasja... Twoje dzieła!, Forum poświęcone tamatyce fotografii.
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 11:52  
Cytuj
Witamumiech

Z uwagi na duże zainteresowanie tematem fotografii i liczne prośby o założenie takiego tematu - oto on!

Jeżeli interesuje Cię robienie zdjęć, to dobrze trawiłeś. W tym miejscu będziesz mógł pochwalić się swoimi dokonaniami w tej dziedzinie. Pokaż swoje małe dzieła sztuki szerszej publiczności. Być może Twoje zdjęcia zainspirują kogoś do dalszej pracy, może poznasz w tym miejscu kogoś, kto już od dawna dzieli z Tobą podobne zainteresowania i udzieli Ci kilku drogocennych wskazówek na przyszłość. W tym miejscu wszystko jest możliwe!

Temat ten jest niejako kontynuacją innego tematu z forum (tu link):

http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=663274&poile=&str=1

w którym to po publikacji kilku zdjęć użytkownika "jadeit" z biegu niepodległości w Stalowej Woli, rozgorzała dyskusja na temat ogólno pojętej fotografii. Forumowicze: JerseyShore, mirek777, fractal a nawet ludek szybko podchwycili temat. Pojawiła się nawet ona234, ale to już zupełnie inna bajkaumiech

Wiemy, że jest Was więcej! Nie chowajcie swoich zdjęć do przysłowiowej szuflady. Podzielcie się Wasza pasją z Nami!

Zapraszamywykrzyknik

PS. Oto moje pierwsze małe dzieło, które pragnę Wam zaprezentować. Nadmienię tylko, że wszystkie moje zdjęcia wykonane zostały zwykłym aparatem cyfrowym (3,2 MPx, obiektyw f3,2-3,4, 8 x zoom optyczny) i wszystkie zostały pomniejszone o połowę do rozmiaru 1024x768.

Obrazek



//moderowano/ zubrstw - UWAGA ! Proszę wklejać miniaturki fotek z możliwością powiększenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 11:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 13:14  
Cytuj
Ja kiedyś robiłam zdjęcia, mam nawet jeszcze kilka na dysku, ale teraz patrze na nie bardzo krytycznie i nigdzie bym ich nie wrzuciła. Chociaż ostatnio zrobiłam siostrze niezłą sesje, lustrzankami, które pierwszy raz w ręce miałam.

Wrzucajcie swoje dzieła, chętnie popatrze.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 16:33  
Cytuj
to ja drugi może

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 17:17  
Cytuj
Zapraszam do oglądania:
http://arek1s.digart.pl/digarty/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 17:23  
Cytuj
Arek mógłbyś napisać gdzie dokładnie jest ta miejscówa którą uwieczniłeś na zdjęciach pod tytułem - w Krakowie - znam troche Krak ale tam jeszcze nie byłem - z chęcią się wybioreumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 18:11  
Cytuj
Arekumiech fajne te źwierza. Mi się "żmija" wierciła i wielkie g... wyszło ze zdjęcia jezyk
Obrazek
a może to mi się łapy trzęsły nie wiem

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 19:51  
Cytuj
powiem, ze pomysl fajny ale za chwile nic juz nie bedzie widac pod postem....moze by tak portalSTALOWE MIASTO postaral sie i dal mozliwosc stworzenia galerii, gdzie moglibysmy umieszczac zdjecia, komentowac je, a moze nawet oceniac???
Na razie zapraszam na:
http://oneph(...)90&gal=1

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 21:19  
Cytuj
Obrazek

Ja sie przyznam bez bicia..mi sie rece trzesly . Nie lubie tej zwierzyny strasznie...

http://image(...)54g.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/339/dsc02154g.jpg/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 21:23  
Cytuj
ja bardzo chętnie dorzucę swoje trzy groszeumiech
to moje ulubione miejsce o 3 rano ;)
Obrazek

a to z wycieczki rowerowej
Obrazek

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 21:25  
Cytuj
No fajnie tylko ze nie widac ani mojego ani Twojego zdjecia gb74

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 21:29  
Cytuj
CYTAT
ja bardzo chętnie dorzucę swoje trzy groszeumiech
to moje ulubione miejsce o 3 rano ;)
Obrazek

a to z wycieczki rowerowej
Obrazek

nio i chyba się udałoumiech

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 21:34  
Cytuj
Ładne ok
Ta druga fotka gdzie robiona?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 21:40  
Cytuj
obie robione w Roztoczańskim Parku
1.Staw Echo
2.Okolice wioski Sochy

W okolicy Zwierzyńca

Obrazek

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 22:08  
Cytuj
CYTAT
Arek mógłbyś napisać gdzie dokładnie jest ta miejscówa którą uwieczniłeś na zdjęciach pod tytułem - w Krakowie - znam troche Krak ale tam jeszcze nie byłem - z chęcią się wybioreumiech


Te pierwsze dwa zdjęcia to przejście od ul. Meiselsa do ul. Józefa, są tam knajpy "Mleczarnia" i "Stajnia".
Trzecia fotka to knajpa "Ulica Krokodyli" róg ul. Szerokiej i Ciemnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 22:45  
Cytuj
umiech Super, że się wpisujecie i dodajecie swoje zdjęcia! Wiem, że te moje już gdzieś pokazywałem, ale może nie wszyscy jeszcze widzieli... umiech

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 11 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 23:46  
Cytuj
ludek - akurat uwieczniłeś zaskrońca (dwie żółte plamki na łebku). Żmija jest na zdjęciach Mariusza umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 00:15  
Cytuj
Tu zaskroniec ode mnie . niestety martwy..dlatego fotka z tak bliska umiech

http://imageshack.us/photo/my-images/41/dsc00117yc.jpg/

http://image(...)7yc.jpg/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 10:34  
Cytuj
A propos martwych stworzonek nazwałem to zdjęcie "Zestrzelony Black Hawk"...

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 11:01  
Cytuj
Arek, dzięki za odpowiedź - chętnie się tam wybiore przy najbliżeszej okazji umiech
Jadeit - masz 3,2 Mp - mniej niż większość obecnych telefonów na rynku...i robisz nim takie wyraźne foty ? co jest najważniejsze w aparacie żeby uzyskać taką wyrazistość/ostrość pierwszego planu ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 11:04  
Cytuj
gb - to zdjęcie z mgłą jest świetne. Co do krajobrazu... Czy przypadkiem nie nasycałeś kolorów w photoshopie? Jeśli nie , to tez jest niezłe. Jeśli tak, .... cóż. Nie uznaje osobiscie zdjęć po retuszach.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 11:52  
Cytuj
Aby uzyskać taką głębie obrazu, potrzeba aparatu z dobrym obiektywem (bo to w aparatach jest najważniejsze). Matryca i miliony pikseli nie mają tu nic do rzeczy! Oczywiście czym więcej pikseli to niby lepiej, ale tak naprawdę, do zdjęć takie jak te moje wystarcza w zupełności te 3,2 MPx.

Matryca z większą ilością pikseli przydatna jest, gdy np. chcemy wydrukować Nasze zdjęcia w dużym formacie (powiedzmy plakatowym). Wtedy rzeczywiście 3,2 MPx może okazać się za mało. Jednakże śmiem twierdzić, że udałoby mi się uzyskać dobra odbitkę formatu A4 tym moim aparatem (którego już niestety nie mam).

Drugą kwestią, w której przyda się większa ilość pikseli w matrycy aparatu jest możliwość kadrowania zdjęcia (robienia wycinków) na komputerze. Po prostu powiększamy wybrany przez Nas fragment zdjęcia, a resztę obcinamy. Przy mniejszej matrycy powiększony rozmiar zdjęcia może okazać się niewystarczająco ostry.

Wracając do sedna sprawy obiektywu. Teoretycznie im jaśniejszy obiektyw tym lepiej. Po prostu skraca się wtedy czas naświetlania zdjęcia (poprzez skrócenie czasu otwarcia migawki). Jak już wspomniałem aparat, którym wykonywałem zdjęcia to Konica Minolta Z10 (bodajże z 2005 r.wazne) z obiektywem o jasności f:3,2 - 3,4 (3,2 przy najkrótszej ogniskowej - szeroki kąt, a 3,4 oczywiście przy max. powiększeniu - max. zoom). Obecnie posiadam aparat SONY (niegdyś półprofesjonalny sprzęt) o bardzo jasnym obiektywie, jeżeli chodzi o kompakty cyfrowe - f:2,0, co jest naprawdę rzadko spotykaną rzeczą w tej klasie aparatów. I o ile aparat dobrze radzi sobie w otwartej przestrzeni przy dobrym świetle, o tyle w pomieszczeniach zamkniętych jest już dużo gorzej. Dużym mankamentem jest przestarzały procesor sterujący aparatem, który jest po prostu zbyt wolny.

Na koniec powiem jeszcze, że ważne jest aby aparat miał dobre makro! To dlatego obraz na pierwszym planie jest taki ostry, a tło rozmyte (GO - głębia ostrości). W tej Konice mogłem bodajże fotografować z odległości 2 cm, przy czym nie było problemów ze złapaniem ostrości. Problem może pojawić się w sytuacji, gdy zbliżymy obiektyw za blisko fotografowanego obiektu. W takiej sytuacji zazwyczaj pada nam cień na fotografowany obiekt (cień z obiektywu), bądź obiekt nam po prostu... odleci (jak było w przypadku fotografowanych przeze mnie os). Dobrze, że udało mi się zrobić chociaż jedno zdjęcieumiech

PS. Najśmieszniejsza rzeczą jak dla mnie są specjaliści, którzy mówią że mają lepszy aparat w swojej komórce bo ma 5 i więcej megapikseli. Szkoda tylko, że za obiektyw służy kawałek plastiku wielkości główki od szpilki. Po prostu nie będę tego komentował. No bo po co produkować aparaty cyfrowe z dużymi, wysuwanymi obiektywami? Przecież wystarczyłoby włożyć obiektyw z komórki i już po sprawie. A ile zostałoby Nam zaoszczędzonego miejsca a i aparat o ile lżejszy...

Obrazek



Link do stronki, na której można sobie poczytać komentarze o tej Minolcie...

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.359-konica_minolta_dimage_z10

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 12:38  
Cytuj
Tych aparatów nie można dostać już na Allegro - wyglądają jak zabawka dla dzieci i aż trudno uwierzyć ,że robi takie dobre foty - a jaki aparat kupić który tak samo by sie sprawdzał jak Twój Z10 ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 13:20  
Cytuj
Tego Ci nie powiem, bo sam nie wiem... Też szukałem, ale niestety ciężko znaleźć coś w tej cenie. Rzuć okiem na Panasonic FZ50. Miałem takiego i mogę polecić z czystym sumieniemumiech

Recenzje i opinie w sieci:

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5042&panasonic-lumix-dmc-fz50-test

http://www.optyczne.pl/35.1-Test_aparatu-Panasonic_Lumix_DMC-FZ50_Panasonic_DMC-FZ50.html


PS. Inne "żyjątka" wykonane Z10-ką - trochę słabsze zdjęcia, ale zawsze cośwazne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


PS. Mam teraz do sprzedania aparat SONY

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.106-sony_cyber-shot_dsc-s75

Plusy:

- obudowa z tytanu (przód aparatu),
- bardzo jasny obiektyw od f:2,0,
- "sanki" na lampę błyskową,
- wejście na statyw,
- dodatkowy wyświetlacz monochromatyczny (pokazuje stan baterii itp. nawet przy wyłączonym ekranie LCD),
- wizjer optyczny!
- pełny program manualny!

Niska cena! Jak coś to słać wiadomości na prvumiech

Przykładowe zdjęcia zrobione tym aparatem (autor nieznanyjezyk):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 19:21  
Cytuj
gb74 taką wysepkę z jeziorkiem to mamy w naszych lasach umiech , no , powiedzmy, miniaturkę ;) to Soputek umiech
Obrazek
Obrazek

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 22:47  
Cytuj
Tu moja nie dawno zrobiona fotka telefonem i bez jakiegokolwiek retuszu ( nigdy nie uzywalem takich programow i nawet nie wiedzialbym jak tego uzyc )
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »