NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 6 7 8 9 10 11 12 ... » »»
Fotografia - Nasz pasja... Twoje dzieła!, Forum poświęcone tamatyce fotografii.
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 08:59  
Cytuj
Manhattan !ok świetne zdjęcie.
Brukers , kotex wasze foty są genialne - wręcz "katalogowe" , u jednego widze reklame fotografa - więc chyba obydwaj zawodowcy ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 08:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 12:57  
Cytuj
CYTAT
Brukers

sam jesteś Brukers.

CYTAT
darius85 - kurde wiekszego pliku juz nie znalazles ? jezyk
Przeciez ta panoramka co wrzuciles powyzej to ma 150MPixeli - na wiekszosci komputerow to nie bardzo ludzie to otworza bo im strasznie zamuli kompa.

dla usciślenia - 215Mpix. są większe. dać Ci link?

btw - jeżeli komuś ma zamulić kompa otwarcie rawa 215Mpix, którego ma zamiar "obrobić" podciągając suwaki i zapisać do jpg, to bez sensu jest wrzucać rawa do "zawodów obróbkowych", gdzie łączy się kilka rawów w jedno zdjęcie, obrabia kilkoma kolejnymi warstwami a wynikowi plik waży nierzadko ponad 1-2GB.
Obrazek
na powższym linku "robocza warstwa" została spłaszczona do "layer2 copy3". layerów1 i kopi tejże warstwy było pewnie kilka.

CYTAT
Nastepnym razem jak bedziesz cos wrzucal to zwykla 1 klatke a nie zlepke panoramy umiech

to jest raw.

CYTAT

Mimo wszystko tak na szybko wykadrowalem kawalek i obrobilem.
Before [..]
After[..]

a to jest drugi powód, dla którego nie wrzucę swoich rawów ;-)


no ale, żeby nie było. z chęcią dam RAWA do "zawodów". jest tylko jeden warunek: muszę mieć opłacone studio, wizaż, modelkę i namówisz ją, żeby ktoś retuszował jej wizerunek, a potem ten wizerunek opublikował.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 13:11  
Cytuj
Artur - ale chyba sie nie zrozumielismy nie chodzilo o mi o foty ludzie - tylko albo landszafty albo architekture.
Jak nie chcesz niz wrzucic z ostaniego wypadu to moze uda mi sie dzisiaj od kumpla porzyczyc lustrzanke to bym cos pstryknal do zabawy dla forumowiczow.

Jesli chodzi o wielkosc plikow to pracowalem nie raz przygotowujac do wydruku z plikami okolo 4 GB.

Chodzi o to chodzi ze do zabawy jest sens wrzucic tylko przecietny rozmiar RAWa - czyli te 10-20 MPix - czyli sam plik wtedy zajmuje okolo 10-25 MB.

Widzialem wielogigapikselowe panoramy - nawet na jednej stronce sa pokazane dane odnosnie sprzetu do ich wykonania (w tym komputerowego) i czas ich obliczania (skladania) przez naprawde mocne maszyne.

PS. Jak masz link do wiekszego RAWa to wrzuc - w sumie nie wiem z czego te RAWy pochodza - bo ja czytam to przystawki srednioformatowe maja max 200 Mpix.
Wiec ten RAW musi pochodzic chyba tylko z laczenia RAW w programie do robienia panoram.

CYTAT

a to jest drugi powód, dla którego nie wrzucę swoich rawów ;-)

???
zrobione na szybko - 3 min (bo sie spieszylem do pracy) - ACR+PS - zaden HDR tylko jedna ekspozycja.
Moze go obrob tez i wrzuc to - z checia zobacze - bo lubie foty i ich sposoby obrobki.

Jesli chodzi o obrobke fot studyjnych to jesli byla dobra wizazystka i dobrze ustawione oswietlenie to wiele korekty nie ma - gorzej jak makijaz i zdjecie sa calkowicie spierniczone - wtedy to przy jednej focie pol dnia roboty jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 14:27  
Cytuj
chyba pisałem, że nie jestem landszafterem. nie robię takich zdjęć, dlatego też, chyba jedyny landszaft jaki opbulikowałem to ten tutaj kilka stron wcześniej. jeżeli uważam, że moje zdjęcie po obróbce jest kiepskie, to raw bez obróbki jest jeszcze bardziej kiepski.

dlatego też zdecydowanie wolałbym pokazać rawa modowego, niż landszafta, a na to nie mam praw (umowy z modelkami, przepisy, etc).

raw (spakowany ma 413MB, po rozpakowaniu pewnie z 450MB):
http://germa(...)-raw.zip

co do zdjęcia które zamieściłem:
modelka z rebel models. wizaż bdb (w skali ogólnopolskiej, a nie lokalnej). zdjęcie nie wymagało korekty (makijażu, oświetlenia) aby było dobre. wymagało natomiast retuszu, aby być świetne. w zasadzie najwięcej czasu pracy zajęło mi stworzenie "bazy" (layer2 copy3) do dalszej pracy. pół dnia roboty nad takim zdjęciem, to nie jest zły czas;-) no ale - zależy jakiego efektu ktoś/klient się spodziewa. tutaj klient wymagał dużo, nawet bardzo dużo. jednocześnie nie oczekiwał niczego, czego nie byłem w stanie mu zaoferować.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 7 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 15:54  
Cytuj
Dżizas Kryss! Właśnie obciąłeś pawiowi ogon!
Nie po to robi się panoramy 360* żeby później wycinać z nich kawałek! Opamiętaj się!

Są aparaty i technologie o których mało kto wie, bo zazwyczaj są nieosiągalne nawet dla większości zawodowców a ich ceny są... powiem tak łahahaha... ;)

ps. Takich aparatów jest 57 na świecie 1 kosztuje ponad 32 tyś euro netto + jeszcze trzeba dokupić akcesoria ;)

Największego rawa jakiego miałem/widziałem to 594 million pixels ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11604
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 18:18  
Cytuj
Dlatego uważam , że trudno teraz o fotografie, których autorzy mogą z ręką na sercu powiedzieć, że wszystkie ustawienia zrobili sami - w manualu. Chyba każdy korzysta z trybów tematycznych.

W takim razie rodzi się pytanie - co są warte zdjęcia z dzisiejszych sprzęciorów? Ilu fotografów, ma prawo do tego miana?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 7 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 18:27  
Cytuj
@mirek777 - większość fotografów wykorzystuje trym manualny lub tryb preselekcji czasu lub przysłony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 18:30  
Cytuj
Mirek, najwięcej do powiedzenia na temat fotografii ma koleś który pokazał najmniej fotek (żadnej? była jakaś? nie zaglądałem tu trochę)?

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 18:40  
Cytuj
CYTAT
Dlatego uważam , że trudno teraz o fotografie, których autorzy mogą z ręką na sercu powiedzieć, że wszystkie ustawienia zrobili sami - w manualu. Chyba każdy korzysta z trybów tematycznych.
jak widać poniżej, nie mam trybów tematycznych ;-)
Obrazek

CYTAT
W takim razie rodzi się pytanie - co są warte zdjęcia z dzisiejszych sprzęciorów?
dokładnie tyle samo co kiedyś? zdjęcie nadal jest zdjęciem?


mam do Ciebie Mirku pytanie:
czy jak Twoja żona (zakładam że masz) przyrządzi zupę z kupnego makaronu i doda do smaku kostkę rosołową, to może powiedzieć, że "ugotowała zupę"?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 19:23  
Cytuj
CYTAT
Dlatego uważam , że trudno teraz o fotografie, których autorzy mogą z ręką na sercu powiedzieć, że wszystkie ustawienia zrobili sami - w manualu. Chyba każdy korzysta z trybów tematycznych.

W takim razie rodzi się pytanie - co są warte zdjęcia z dzisiejszych sprzęciorów? Ilu fotografów, ma prawo do tego miana?


nie korzystam z trybów tematycznych umiech
nie zawsze dają co się chce,
ale często lampa chodzi jakby miała swoje życieumiech

lepsze i niezbyt trudne zamiast tematów jest użycie
preselekcji przesłony
najlepsze są ustawienia manualne
robisz jak chcesz,gdzie chcesz i kiedy chcesz good

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 435
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 20:30  
Cytuj
Obrazek
Obrazek

Mogę dołączyć?

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11604
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 20:34  
Cytuj
Najciekawsze co udało mi się osiągnąć w moim aparacie na trybie manualnym, to zdjęcia księżyca (wiem, że to bardzo popularny motyw) Zdjęcia musiałem robić o zmroku, gdy księżyc nie świecił jeszcze mocno i widać było bardzo wiele szczegółów.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 20:38  
Cytuj
Kto wie czy można zmienić GIF-a na JPG - jeżeli tak, to jak to zrobić ?
Omyłkowo dałem - zapisz jako aktywny pulpit - a potrzebuje tego w formacie JPG i musze to teraz przerobić...ma ktoś pomysł co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 20:41  
Cytuj
sorry za OT ... chce ktoś kupić SONY A200 pisać na priv jak cos

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 20:44  
Cytuj
CYTAT
Kto wie czy można zmienić GIF-a na JPG - jeżeli tak, to jak to zrobić ?
Omyłkowo dałem - zapisz jako aktywny pulpit - a potrzebuje tego w formacie JPG i musze to teraz przerobić...ma ktoś pomysł co


http://image.online-convert.com/convert-to-jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 20:44  
Cytuj
CYTAT
Kto wie czy można zmienić GIF-a na JPG - jeżeli tak, to jak to zrobić ?
Omyłkowo dałem - zapisz jako aktywny pulpit - a potrzebuje tego w formacie JPG i musze to teraz przerobić...ma ktoś pomysł



...hmmm....może spróbuj wrzucić chociażby w pointa czy nero ( co tam masz ) i zamiast edytować po prostu zapisz jako - jpg? cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 20:50  
Cytuj
Anulka: Próbowałem ale tak sie nie da w Gimpie tez sie nie dało.

czarnybukers - dzięki ! szybko poszło ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 7 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 11:46  
Cytuj
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stalówka w 2002 i 2006 roku ;)
Zdjęcia z negatywu i bez obróbki!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 12:01  
Cytuj
darius85 mam nadzieje, że prawa autorskie do tych zdjęć nie są zastrzeżone chytry.....ponieważ czarno-białe (wiadukt) juz wylądował u mnie na pulpicie umiech....lubie takie klimaty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 14:21  
Cytuj
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11604
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 17:28  
Cytuj
Jacek - no łaaadnie.... umiech Fajne zdjątka. Darius - bardzo fajne zdjęcie wiaduktu "przed remontem" Generalnie jest juz z czego stworzyć wystawę : "Stalowa Wola - miasto betonu" Teraz jeszcze trochę zdjęć rowerzystów i klimat naszego miasta zostanie w pełni uchwycony. umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 17:50  
Cytuj
To ja mam pomysl. Wybrac z posrod tych wszystkich zdjec min 12 i zrobic z nich kalendarz umiech. Jako ze fotki nie sa w najwiekszch rozdzielczociach pewnie to na jeden miesiac przypadaloby nawet po 3 4 fotki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 18:00  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 23:52  
Cytuj
Piękne zdjęcie different! Piękny kwiat! Jeżeli to Twoje dzieło, to gratuluję! Oddaję swój głos. Dla mnie już jesteś zwycięzcą! ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 00:15  
Cytuj
Moja kolejna propozycja kwiatowa..oczywiscie bez jakichkolwiek ulepszen . Zrobione telefonem .

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 6 7 8 9 10 11 12 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »