NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Fotografia - Nasz pasja... Twoje dzieła!, Forum poświęcone tamatyce fotografii.
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 20:58  
Cytuj
kotex13 nie foce - jeżeli pytasz czy z zamiłowania umiech raczej z przypadku - gdy jest okazja i cos ładnego widać - to było robione Nikonem - cyfrówka - ale modelu Ci nie podam ponieważ zmieniłem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 20:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 21:04  
Cytuj
mirek777 - szukasz w EXIF pliku tam masz wszytsko podane.
Np.
Orientacja obrazka: 1
Data i czas modyfikacji pliku: 2006:03:31 18:25:32
Opis obrazka:
Wykonano za pomocą urządzenia: NIKON
Model urządzenia: E4100
Oprogramowanie: E4100v1.0
Czas ekspozycji: 0,166667
Wartość przysłony: 2,8
Program ekspozycji: 2
Czułość ISO: 77
Korekta ekspozycji: 0
Jasność obiektywu: 3
Tryb pomiaru: 5
Źródło światła: 0
Lampa błyskowa: 16
Ogniskowa: 5,8
Parametry użytkownika: 0
Tryb ekspozycji: 0
Balans bieli: 0
Powiększenie cyfrowe: 0
Odpowiednik ogniskowej dla filmu 35 mm: 35
Typ ujęcia: 1
Sterowanie wzmocnieniem: 1
Kontrast: 0
Nasycenie: 0
Ostrość: 0
Zakres odległości obiektu: 0

To dane pliku zdjecia "JerseyShore" tak na szybko wydobyte

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 21:06  
Cytuj
kotex13 i te dane wyciagnales z moich zdjęć ?
Ja także jestem laikiem - jeżeli chodzi o fotografie a juz na pewno jeżeli chodzi o takie parametry - tez niew iedziałbym jak je wydobyć co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 21:09  
Cytuj
Mój apatar to Olympus SP560 UZ. Zdjęcia zapisuję w jpg. Z RAW zrezygnowałem, bo zadługo sie zapisują. I mówisz, że w każdym pliku graficznym zdjęcia są zakodowane ustawienia aparatu?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 22 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 21:10  
Cytuj
Witam.
Aby sprawdzic informacje np. o zdjeciu z jakiej strony internetowej trzeba zainstalowac wtyczke do czytania EXIFa.
Do Firefoxa polecam tę: https://addon(...)on/fxif/

Po instalcji i restarcie przegladarki jak wejdziemy np. na strone tego tematu gdzie sa zdjecia i kliniemy na wybrane zdjecie prawym przyciskiem myszy to z menu rozwijanego wybieramy opcję "informacje FxIF" i otworzy sie nam okienko z informacjami o zdjeciu (model i firma aparatu, i parametry ekspozycji, przeslony itp).

Oczywisce mozliwe to jest tylko wtedy kiedy plik umieszczony na stronie zawiera taka informacje - jak ktos np. jej nie wycial - czesto jest tak ze na niektorych darmowych hostingach zdjec jak wrzucamy zdjecie na serwer to ta informacja jest wycinana.

Jesli chodzi o program do podgladania EXIFu zdjec ktore mamy na dysku komputera polecam najlepsza przegladarke do zdjec - ACDSee.

Pozdrawiam

www.photo24.pl
tel. +48 698-788-225
GG: 1311020 (zawsze niewidoczny)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 21:12  
Cytuj
po pierwsze--prawy klawisz i WLASCIWOSCI
po drugie masa programow Irfan, adobe lub: google nie gryzie;P
podaj haslo: odczyt exif
a po trzecie jak autor bedzie chcial to nie pozwoli na odczytanie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 23:39  
Cytuj
Tak się zagalopowaliście, że zapomnieliście o konkursie! To kto wygrywa? Bo zostało dokładnie 20 minut do końcamlotek Chyba ja?co No nie?chytrynie wiem

Obrazek


Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 1 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 23:46  
Cytuj
http://imageshack.us/photo/my-images/403/dsc00319e.jpg/

http://image(...)jpg.jpg/

http://image(...)660.jpg/



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 23:47  
Cytuj
Jadeit fotki robisz wypasne. Jaki masz sprzet i czy nie poprawiasz lekko zdjec photoshopem, np konktrast ;>

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 10:25  
Cytuj
CYTAT
Jadeit fotki robisz wypasne. Jaki masz sprzet i czy nie poprawiasz lekko zdjec photoshopem, np konktrast ;>

Dziękuję! Wiesz te zdjęcia robiłem zwykłą cyfrówką z matrycą 3,3 megapiksela. To był aparat firmy Konica Minolta Z10. Ogólnie na tamte czasy (2005 r.) nie był zły. Ludzie na forach internetowych zachwalają ten aparacik. Z wyglądu był tandetny (srebrny, tani plastik) a wielkość wyświetlacza lcd to chyba 1,5 cala byłojezyk
Generalnie kontrastu nie podbijam. Jedynie przy zmniejszaniu fotek spada trochę ostrość, więc lekko wyostrzam. Przyznasz, że fajne kolorki wychodzą z niego?umiech

A tu masz link do strony - rzuć okiem:

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.359-konica_minolta_dimage_z10.0.30

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 10:48  
Cytuj
Tommi mnie też to zaintrygowało w jego zdjęciach - wyrazistość i ostrość fotek - i prześledziłem model aparatu którym cyka - fakt, wygląda jak starodawna kamera z lat 80-tych - ale opinie jego użytkowników są zdumiewająco zawchwalające i tak konsekwentne jak z mało którym modelem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 15:00  
Cytuj
no i kto wygrał??umiech

staw Echo
Obrazek
Polecam zdecydowanie wybrać się na wycieczkę lub wczasy
czy to w lecie, czy w zimie
do Roztoczańskiego Parku.
Cisza i spokój,
a klimat bardzo zdrowy.

Lub nad nasze polskie morze umiech
zawsze mam tam piękną pogodę.
Fotki tegoroczneumiech
Obrazek
Obrazek

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 17:55  
Cytuj
No właśnie - konkurs jeszcze trwa, czy już się skończył? Udało się znaleźć jakiegoś sponsora na nagrodę dla zwycięzcy?

Na przyszłość proponuję podpisywać zdjęcia konkursowe jakimiś numerkami - łatwiej będzie głosowac na konkretne zdjęcie. umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 18:42  
Cytuj
Więc ja oddaje głos na samego siebie chytry
A tak powaznie to mozna zagadac z SM żeby nastepny konkurs polegał właśnie na tym co robi sie w tym temacie - tylko jeszcze uściślic reguły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 23:21  
Cytuj
w ramach konkursu można by wyruszyć wspólnie w plener umiech
a później dać fotki do oceny ogółu

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 00:19  
Cytuj
jedno z dzisiaj (już wczoraj). zachód słońca nad wetliną.

Obrazek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 07:53  
Cytuj
CYTAT
jedno z dzisiaj (już wczoraj). zachód słońca nad wetliną.

No to zdjęcie super!umiech

Zrobiłbym sobie winko, a tu mi "flaszka" pękła ;]

Obrazek



PS. Z nagrodą można coś pomyśleć. Może firmowy kalendarz tego portalu?chytry
A do kiedy chcecie ten konkurs? Bo jakoś mało zdjęć tych kwiatuszków było...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 08:20  
Cytuj
Witam.
Artur piekny zachodzik slonca - tylko wrzuc jakis lepszy kadr bo na tym jest za duzo niebo a za malo dolu.
I wogole wrzuc jeszcze jakies fotki z tego wypadu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 08:24  
Cytuj
jadeit to poskładaj to do kupy - przez jakiś czas wrzucajcie tylko zdjęcia konkursowe - żeby nie były wklejane naprzemiennie z tymi które nie biorą udziału - wtedy nie będzie trzeba ich szukać - dodatkowo można w poście napisać - konkurs - by wiadomym było iż zdjęcie bierze w nim udział chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 08:58  
Cytuj
CYTAT
Witam.
Artur piekny zachodzik slonca - tylko wrzuc jakis lepszy kadr bo na tym jest za duzo niebo a za malo dolu.
I wogole wrzuc jeszcze jakies fotki z tego wypadu umiech


Kadr jak najbardziej piękny i dobrze zrobionygood
ciekawie wygladaja te chmury
Przychylam się do prośby....wrzuć coś więcej Artur
Powiedz masz tam jakieś dobre namiary na noclegi itp?

CYTAT
jadeit
Bo jakoś mało zdjęć tych kwiatuszków było


nie sezon na kwiatki uśmiech
chyba tylko doniczkowe ....

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 09:15  
Cytuj
A nie no, jasna sprawa z tym sezonem...
A tak przy okazji macie jakieś zdjęcia pojazdów "w ruchu". Coś w tym stylu (sam zrobiłemok):

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 09:28  
Cytuj
CYTAT

Kadr jak najbardziej piękny i dobrze zrobiony:

Z tym sie calkowicie nie zgodze - tak sie zdjec nie kadruje.
Zdjecia z reguly powinno sie kadrowac z zasadami "zlotego podzialu" chociaz nie koniecznie musi byc to regula - ale w tym wypadku obecne kadrowanie jest calkowicie zle dla tego zdjecia - bo zbyt duza czesc kadru zajmuje calkowicie niebieskie niebo.

Jak ktos chce zobaczyc fajne fotki krajobrazu to zapraszam na stronke http://www.timecatcher.com/gallery/.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 12:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Kadr jak najbardziej piękny i dobrze zrobiony:

Z tym sie calkowicie nie zgodze - tak sie zdjec nie kadruje.
Zdjecia z reguly powinno sie kadrowac z zasadami \"zlotego podzialu\" chociaz nie koniecznie musi byc to regula - ale w tym wypadku obecne kadrowanie jest calkowicie zle dla tego zdjecia - bo zbyt duza czesc kadru zajmuje calkowicie niebieskie niebo.

Jak ktos chce zobaczyc fajne fotki krajobrazu to zapraszam na stronke http://www.timecatcher.com/gallery/.


Przytoczę cytaty ze strony:

http://photoagency.com.pl/porady.htm

(...)Przestrzegam przed ciągłym stosowaniem schematów kompozycyjnych przy każdej sposobności, wpadamy wtedy w tzw. manierę - niektórzy fotograficy mylą to pojęcie z indywidualnym stylem fotografa : ) - krótko mówiąc jedno zdjęcie przypomina drugie i odnosimy wrażenie, że niczego nowego nie możemy się po następnym spodziewać... Jeden z wielkich fotografików XX-go wieku powiedział; "Mój styl to brak stylu". Czyli należy dobierać styl, czytaj formę i środki wyrazu do tematyki zdjęcia i tego, co chce się poprzez dany motyw wyrazić, jaki efekt u oglądającego wywołać(...)
Podpierając się oczywiście zdjęciem wykonanym przez pana Artura
(mam nadzieję,że się nie obrazi)
Wtedy kiedy opieramy się na tzw.mocnym punkcie stosujemy technikę trójpodziału :


Obrazek
(...)Obraz można skomponować np. według reguły tzw. złotego podziału stosowanego "od zawsze" w sztuce. Prostokąt kadru dzielimy dwoma liniami pionowymi i dwoma poziomymi na dziewięć równych części. Główny motyw (drzewo, linia brzegowa stawu) powinien znajdować się wzdłuż jednej z tych czterech linii, dobrze jest, aby na równoległej do niego znalazł się motyw podobny, ale mniejszy (np. bardziej oddalone drzewo) stanowiąc tzw. powtórzenie. Na przecięciach linii pionowych z poziomymi znajdują się punkty mocne (węzłowe). Jeżeli umieścimy w tych miejscach jeden z głównych elementów zdjęcia (kamień, stawek, sylwetka turysty) całe zdjęcie będzie sprawiało wrażenie harmonijnej całości, wszystkie motywy będą ze sobą współgrały, pasowały do siebie. Tutaj również przyda się reguła powtórzeń. Mocny punkt może być również zbiegiem ścieżek lub strumieni wody tworzących wodospad. Z węzła mogą wychodzić linie tworzące perspektywę obrazu.(...)
W tym wypadku technika złotego podziału została zachowana, choć nie ukrywam, że podział na NIEBO 2/3 i dół 1/3 jest tylko znośny ,do przyjęcia
Moim skromnym zdaniem zarówno panie Arturze jak i panie Kryss
fotografia ta lepiej prezentowała by się w technice centralnej/panoramicznej z zastosowaniem trójpodziału[/b] :
Obrazek
(...)Innym rodzajem jest kompozycja centralna, symetryczna (zawsze łączyłem te dwa typy). Motyw znajduje się w środku obrazu. Nie wymaga dalszych wyjaśnień, jej nieświadoma i niewiele warta odmiana stosowana jest przez 80 procent tzw. niedzielnych fotografów.(...)Oczywiście świadomie zastosowana kompozycja symetryczna jest nie gorsza od innych, w pejzażu i architekturze służy do stworzenia efektu spokoju, porządku, stabilności(...)
Obrazek

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 12:12  
Cytuj
Ta panorama bardziej od mnie przamawia niz tamten kadr - a przeciez Artur mogl inaczej ustawic aparat i tym samym dalby w kadr wiecej "dolu" i zdjecie w tych proporcjach co zrobil byloby bardzo dobre.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 12:18  
Cytuj
CYTAT
Ta panorama bardziej od mnie przamawia niz tamten kadr - a przeciez Artur mogl inaczej ustawic aparat i tym samym dalby w kadr wiecej \"dolu\" i zdjecie w tych proporcjach co zrobil byloby bardzo dobre.

tak, można było dać więcej dołu,
ale na niebie też coś się dzieje
bardzo ładnie odcina się ten granatowy-niebieski od wschodzącego słońca
proszę posłuchać tego pana:
http://instrukcja.pl/i/instrukcje_fotografia_pejzazowa
Nade wszystko intuicja
potem kompozycja

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »