NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Fotografia - Nasz pasja... Twoje dzieła!, Forum poświęcone tamatyce fotografii.
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 19:34  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

mirek nie wklei i juz pisze dlaczego ;] zainteresowanie przekroczy wszelkie granice przyzwoitosci, liczba uzytkownikow forum zacznie lawinowo rosnac, invx z laguny 2 przesiadzie sie do laguny 3, a pozniej 4, reklamodawcy zaczna przychodzic na kolanach, a przeciez tego portalu wspierac nie mozna, stalowa wola zostanie okrzyknieta miastem narodzenia geniusza i zdjec na miare afgan girl, zjedzie sie tu animal planet z discovery, dolina sanu zostanie okrzyknieta cudem swiata, przyjada protestowac ekolodzy z rospudy, zablokuja budowe obwodnicy, podpala aluminiowe fabryki, zniszcza elektrownie, nie bedzie elektryfikacji i tramwajow na ktorych tak mu zalezy, ludzie straca prace, stalowa pociagnie na dno cale podkarpacie, a w koncu polske, zaczniemy pozyczac jeszcze wiecej od zachodnich sasiaow, wsciekli ludzie zaczna szukac winnego, mirek sprobuje uciekac w ukochane bieszczady, ale znajda go i tam, zrozpaczony mirek wyruszy na poloniny, ale wyda go latajacy nad nim wkur*iony orzel, rozpocznie sie wyscig z czasem, resztka sil dotrze na tarnice, zacznie robic rachunek sumienia, wtedy dopadnie go rozwscieczony tlum, padnie strzal, ale to nie bedzie taki zwykly strzal, gora, krzyz oraz bialy prorok - dopelni sie 3cia tajemnica fatimska i nastapi koniec swiata, chcecie tego ? ja nie, nie daj sie mirku i nie wklejaj ;]

ifeelgood Ty nie pij tyle , to nie będą ci się horrory śniły smiech2smiech2 a skoro już musisz, to wsadź głowę pod zimną wodę zanim usiądziesz do kompa smiech2smiech2 Nie zaśmiecaj wątku, tu o zdjęciach gadamy chytry a nie o tym co się komu zwidziało
[/cytat]

ifeelgood Ty podziel się tym co pijeszumiech
nie bądź żyła

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 19:34  
Cytuj

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 20:10  
Cytuj
No..i to by było tyle na temat zdjec. Jak zwykle zawodowi ... jak mirek i andrzejek musieli sie wrtacic ze swoimi aleee..i zamaist fotek mamy to za w 99.99% na tym portalu. Czyli bluzgi...oskarenia i pierd*lenie nie na temat. Dziekujemy wam za to ... . Moderacja oczywiscie spi..zaskoczyło ich to jak zima w grudniu drogowców

el.B...

ps.Nie zawsze śpi ;) co do samej treści ... staraj się być mniej "wyrazisty" umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11612
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 20:45  
Cytuj
ifeelgood - tekst rewelacyjny. Fantazja i polot pierwsza klasa. Jedno tylko małe sprostowanie - kocham Tatry - w Bieszczadach nie byłem jeszcze. Za taki tekst powinna byc jakaś nagroda. Może sm ci coś przyzna. goodgoodgood U mnie masz niezłego plusa. umiechumiechumiechumiech

Gratuluję - to się nazywa prawdziwe poczucie humoru - coś, na co nie stać wielu użytkowników tego forum okokokokokok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 20:57  
Cytuj
Mariusz nie unoś się. Obiecuję poprawę.
A tak w temacie, wklej te fotki z Łukawicą w lecie i zimą. Mogę ja wkleić ale potrzebuję twojej zgody.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 24 Lis 2009r.
Skąd: Las
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 21:25  
Cytuj
to i ja coś dodam:cwaniak:

Obrazek

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 21:52  
Cytuj
na sucho to bylo, pic nie moge bo pisze glupoty ;]
fajnie mirku ze bez spinek :-) a bieszczady polecam, pierwsza fotka ktora zamiescilem to poloniny, a tu krzyz na tarnicy

http://s3.ifotos.pl/img/P1020211J_rpshaqs.JPG
tak wrzucam bo sie rozjezdza ;p

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11612
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 22:16  
Cytuj
Dobra - ja obiecuję, już nie mącić tego tematu - mariusz77 - sorki. Zwróć uwagę, że pierwszy napomniałem tu niektórych, żeby obory nie robili. I nie obrażaj. Nigdy cię nie obrażałem i nie życzę sobie tego z twojej strony. andrzejko zrobi co zechce - jako były mod ma swoje zasady i traktowanie regulaminu - wszystkim znane. Wróćmy do fotek, i nie psujmy tematu, który jest na prawdę fajny.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 22:30  
Cytuj
Ponizsza fotka robiona w tym samym miejscu co poprzednia , trzeba sie tylko obrócic i zamiast jeziorka sztucznego widać Łukawice ( ta fotka robiona wczesna wiosna )

Obrazek

Druga fotka robiona o ile dobrze pamietam telefonem z 2mgp aapratem wiec szału nie ma..ale fajne ujęcie według mnie .

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11612
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 22:35  
Cytuj
Sory że zwróciłem uwagę na coś innego, niż jakość zdjęcia i to, co chciałeś pokazać. Czy woda w tym potoku zawsze jest taka - żółta?

Ale żeby nie było. Ciekawa fotka. Lubię wszystko co kojarzy mi się z górami. Druga fotka - rzeczywiście dobre ujęcie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 22:37  
Cytuj
Hmmm nawet bym nie pomyślał że nawet w takim temacie potraficie napisać takie nieładne słowa potluczony

co do fotek ... ślimak kozak

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 22:40  
Cytuj
Woda lekko zóltawa dlatego ze Łukawica przez wiekszosc swego biegu płynie przez las ,a w lesie jak wiadomo materia organiczna wpada do rzeki i gnije . Ponadto przepływa tez przez stawy hodowlane co niestety ma wpływa na zabarwienie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 22:45  
Cytuj
A gdzie zdjęcia stalowowolskiej architektury - nikt z was nie ma ?
Może zareklamujecie jakieś miejsca w naszym mieście które są pięęękne i dziko nieodkryte...zdegustowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 08:12  
Cytuj
pięknych miejsc jest sporo,
Obrazek
Obrazek
ale dziko nie odkryte nie wiem

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 2 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 08:43  
Cytuj
To moje conieco z wyjazdu do londka zdroj ;)
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 2 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 08:45  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 7 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 09:46  
Cytuj
Obrazek
Obrazek

Pogrzebałem i znalazłem Stalówkę 8 lat do tyłu ;) 2003 rok
Zdjęcia w wersji roboczej. Nie mogę znaleźć skończonych :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 11:59  
Cytuj
CYTAT
Jadeit jakiego programu używasz do obróbki zdjęć ? - chciałbym cos lepszego od Gimpa ale mnie skomplikowanego od photoshopa - potrzebuje programu w którym będę mógł np. zmieniać kształty - powiekszac je lub pomniejszac bez naruszania całego obrazu na deformacje - tylko i wyłącznie wybrany obiekt - wie ktos może jaki program jest dobry do takiej obróbki ?chytry


Nie używam w ogóle, żadnych programów do obróbki zdjęć. Pokazałem tylko, jak można zmienić kolorystykę wykonanej fotografii jednym kliknięciem myszki. Uzyskałem ten efekt w przeglądarce graficznej - IrfanView (zmiana składowych kolorów).

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 14:13  
Cytuj
potoczek jak potoczek umiech
Obrazek
f/8.0, iso 100, ogniskowa-45mm

Obrazek
f/2.8, iso 100, ogniskowa-50mm

byle do wiosnyumiech
Obrazek
f/5.6, iso 200, ogniskowa-105mm

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 17:32  
Cytuj
Bardzo podoba mi sie pierwsza fotka adriannw i fotki gb74 a szczegolnie ta z kwiatkiem ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 18:13  
Cytuj
Uwaga!

Ogłaszam konkurs na najlepszą fotografię przysłowiowego kwiatka.
Konkurs trwałby od dzisiaj, do niedzieli wieczorem. Każdy z Nas może zamieścić dowolną liczbę zdjęć (w granicach rozsądku, cobyśmy się nie pogubili). Liczę również na to, iż zaczniemy komentować zamieszczane przez Nas zdjęcia (szczególnie mojesciana). Miło by było usłyszeć jakiekolwiek słowa - krytyki bądź uznania. Szczególnie ważne jest to w tym konkursie.

Czy są jacyś chętni?smiech2

PS. Szukamy sponsora, bo przydałaby się jakaś nagroda dla zwycięzcy!ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 20:11  
Cytuj
CYTAT
Uwaga!

Liczę również na to, iż zaczniemy komentować zamieszczane przez Nas zdjęcia (szczególnie mojesciana). Miło by było usłyszeć jakiekolwiek słowa - krytyki bądź uznania.


IMHO(→ moim skromnym zdaniem) :

nr 1 ma przy powiększeniu cóś
co przeszkadza w kadrze w prawym górnym rogu
można to było odsunąć
nr 2jakby ostrość trochę uciekła z tego pierścionka
w dół
nr 3
trochę kadr posprzątałabym umiech
skoda trochę, że główna rzecz wyeksponowana na fotce
jest ucięta i zrobione z góry
a nie z poziomu wiatraka
f powinno być jak najniższe
(jeżeli aparat ma funkcje ustawienie ręcznego)
wtedy bałagan z tyłu robi się rozmazany
główny element w całości

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 20:19  
Cytuj
Takie pytanie do gb74 . Chciałbym wiedziec jak sie robi takie fotki jak ta Twoja z tym wodospadem małym .Czy do tego potrzebny jest jakis specjalny sprzet ?? Moze to smieszne pytanie dla Was ale ja jestem zupełnym amatorem i robie fotki tylko dla swojej przyjemnosci i nie mam zupoelnie doswiadczenia w tym temacie .

Co do konkursy to dobrym pomsl tylko jak chcesz jadeit rozwiązac sprawe głosowania na poszczegolne fotki ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 20:22  
Cytuj
gb74 - to nie sa twoje zdjecie ! smiech2
Wkleiles w temat zdjecia z tapet Windowsa...ta woda z wodospadziku nie wyglada naturalnie..zbyt piekne by mogłoby byc prawdziwe..przyznaj się ,że to nie twoje foty ,albo ,że sa na maxa retuszowane chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 20:38  
Cytuj
to i ja coś dodam od siebie może to nie jakieś super rewelacje, ale fotografuję tylko dla siebie i na swój użytekumiech Pierwsze zdjęcie robione zwykłym kompaktem, dwa kolejne lustrzanką:

Zapora Solina
Obrazek
Bieszczady
Obrazek
Zalew nad Biszczą
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 20:51  
Cytuj
CYTAT
gb74 - to nie sa twoje zdjecie ! smiech2
Wkleiles w temat zdjecia z tapet Windowsa...ta woda z wodospadziku nie wyglada naturalnie..zbyt piekne by mogłoby byc prawdziwe..przyznaj się ,że to nie twoje foty ,albo ,że sa na maxa retuszowane chytry


hehehe
dzięki JerseyShore
to dla mnie pochwałaumiech
oczywiście oryginał fotki w NEF mam u siebie

proponuję postawić statyw+aparat z obiektywem w rzeczce
na obiektyw nałożyć filtr szary lub polar
i voilà
masz fotkę z windowsaumiech
i mokre buty
filtry to podstawy fotek;-)

CYTAT
Mariusz77
Takie pytanie do gb74 . Chciałbym wiedziec jak sie robi takie fotki jak ta Twoja z tym wodospadem małym .Czy do tego potrzebny jest jakis specjalny sprzet ??

musi być statyw
ponieważ musi wyjść dłuższy czas naświetlania
nie wytrzyma się nieruchomo tak długo
mając aparat + obiektyw w ręku
no i filtry :
szary N4 lepiej N8 (nakręcane lub typu cokin)
lub/i polaryzacyjny
trzeba również być gotowym czasem zamoczyć nogę lub dwieumiech
CYTAT
Moze to smieszne pytanie dla Was ale ja jestem zupełnym amatorem i robie fotki tylko dla swojej przyjemnosci i nie mam zupoelnie doswiadczenia w tym temacie .

to nie są śmieszne pytania...
mnie też ktoś tego uczył
a i tak jeszcze niewiele umiem umiech

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »