NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 7 8 9 10 11 12 13 ... » »»
Fotografia - Nasz pasja... Twoje dzieła!, Forum poświęcone tamatyce fotografii.
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 10:32  
Cytuj
CYTAT
Piękne zdjęcie different! Piękny kwiat! Jeżeli to Twoje dzieło, to gratuluję! Oddaję swój głos. Dla mnie już jesteś zwycięzcą! ok


dzięki dzięki
oczywiście że moje - wykonane w ogrodzie botanicznym UJ w Krakowie

jako ciekawostkę powiem że to tulipan umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 10:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 11:06  
Cytuj
Zdjęcia z kwiatami pokrytymi rosą zawsze fajnie wychodzą. Fajne zdjęcie. W takim słońcy aż sie chce fotografować. (zwłaszcza jak się ma dośc ciemny obiektyw, tak jak ja - jest jakaś na to rada? - to znaczy na ciemny obiektyw?)

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 435
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 12:13  
Cytuj

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 12:18  
Cytuj
Lament ostnia fota mi sie najbardziej podoba - sam go tam włożyłeś ? chytry...czy może jako jedyny przetrwał..lubie zimowe klimaty - kopy śniegu i przysypane wiejskie chatki ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 9 Wrz 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 16:22  
Cytuj
CYTAT
Zdjęcia z kwiatami pokrytymi rosą zawsze fajnie wychodzą. Fajne zdjęcie. W takim słońcy aż sie chce fotografować. (zwłaszcza jak się ma dośc ciemny obiektyw, tak jak ja - jest jakaś na to rada? - to znaczy na ciemny obiektyw?)


zmienić obiektyw, podbić iso, wydłużyć czas (fotografując ze statywu), doświetlić obiekt.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 18:03  
Cytuj
powiedzcie mi, wchodzę w ustawienia aparatu i mam opcje jakość i tam:
RAW
RAW&JPG
WYSOKA
STANDARD
czym różnie się RAW od RAW&JPG i te dwa od wysokiej?? jaka z tych opcji zrobi najlepszą fotkę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 18:06  
Cytuj
Czarnybykers - ja nie moge zmienić obiektywu, bo mam kompakta :(, Jest on co prawda z tych bardziej zaawansowanych, ale.....

Czy jest zatem metoda, jak zniwelować efekt ciemnego obiektywu, gdy nie da się go wymienić na inny? umiech

Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 18:09  
Cytuj
A i zapomniałem spytać czy warto kupić soczewko MACRO do lustrzanki?? czy rzeczywiście mają taką jakość jak chwalą się sprzedający na allegro?? i czy w stw jest jakiś sklep z fantami do lustrzanek?? chodzi mi głównie o sony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2011r. 17:53  
Cytuj
Artur - odnosnie mojej obrobki tego pliku http://i40.tinypic.com/e803lj.jpg :
-specjalnie wykadrowalem tylko tyle - bo panoramy 360 stopni nie nadaja sie do ogladania jako zdjecie - panoramy 360 czy tez sferyczne oglada sie najelepiej osadzone za pomoca jakis skrypotw np. krpano - gdzie mozemy sie obracac w kolo, przyblizac/oddalac itp. - czyli czuc sie tak jakbysmy tam byli i sie obracali.

A jeszcze taka porada dla osob ktore chca zaczac przygode z fotografia i kupic lustrzanke - tylko Canon lub Nikon.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2011r. 17:55  
Cytuj
CYTAT

.

A jeszcze taka porada dla osob ktore chca zaczac przygode z fotografia i kupic lustrzanke - tylko Canon lub Nikon.


A jeżeli Nikon - lustrzanka to jaka ?
Ponieważ ja sie teraz czaje by zmienić moja cyfrówke nikona na lustrzanke - tylko mam własnie wątpliwości i jeżeli ktos ma zdjęcia z takij lustrzanki to prosiłbym żeby wrzucił tu jakąś fotkę - bo przykładowe reklamowe mnie nie interesują, dzięki ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2011r. 20:28  
Cytuj
No raczej nie sony, czy Panasonic - najgorzej, jak firmy które nie mają pojęcia o lustrzankach, zaczynają się brać za ich produkcję. I nie chodzi tu tylko o wodotryski, ale o solidność i trwałość aparatu.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2011r. 20:45  
Cytuj
CYTAT
Stecyk
powiedzcie mi, wchodzę w ustawienia aparatu i mam opcje jakość i tam:
RAW
RAW&JPG
WYSOKA
STANDARD
czym różnie się RAW od RAW&JPG i te dwa od wysokiej?? jaka z tych opcji zrobi najlepszą fotkę?


Najlepszy jest RAW - to takie surowe ,nieobrobione zdjęcie.
Zapisane zdjęcie nie zostało skompensowane(jak w przypadku jpg), ani nie zostały poddane obróbce.
W związku z tym jest to zdjęcie o dużej pojemności.
Z którym za pomocą odpowiedniego programu zrobisz wszystko co chcesz.
Jedyne na czym trzeba się skupić w danym momencie to ostrość i kompozycja.
Te zdjęcia pozwalają jakby na większą granicę błędu,ma się więcej możliwości poprawienia fotek w komputerze (balans bieli, korekcja ekspozycji, itp.)
Oczywiście dużych błędów naprawić się nie da, jak totalnie nieostre lub przepalone ujęcie.
Każda firma sprzedająca aparat z tą funkcją ma inne rozszerzenie dla raw'ów.
Adobe pozwala na podgląd i obróbkę RAW-a z każdego aparatu.

JPG
Jest to gotowej już zdjęcie , w którym niewiele da się zmienić bez jakiejkolwiek straty.
Tak więc część informacji jaka mogłaby być w rawie zostaje w jpg-u utracona.
Zajmuje na karcie pamięci mniej miejsca niż raw
JPEG nie nadaje się zbytnio do dużych powiększeń czy dalszej obróbki, tracą również na jakości, jeżeli są wielokrotnie modyfikowane i ponownie zapisywane.
Dobrze byłoby konwertować plik JPEG przed obróbką do bezstratnego formatu TIFF (.tif) lub Photoshop (.psd).Straty są wtedy mniejsze.
Jeżeli zapisywać w jpegu- to najlepszej jakości.

RAW&JPG
Zapisuje fotki w dwóch formatach.
Zajmuje to sporo miejsca na karcie
A i tak bez odpowiedniego programu można na kompie nawet nie zobaczyć rawów.

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 01:34  
Cytuj
;]
Obrazek

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 01:57  
Cytuj
A to moj zwierz umiech

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 02:07  
Cytuj
hmm cos chyba wolno jezdzisz ;] jak pokazales swojego przypomniala mi sie pewna zaba ;] potracilem ja tak pieknie az mi sie przykleila lapą ?! do zderzaka, jak jak zobaczylem jezdzilem ostroznie 60km nie przekraczalem, mialem ja przez jakies 2 tygodnie i yebuchny kot mi ja zabral pod blokiem w stalowej ;] gdzies mialem zdjecie, jak odszukam to wrzuce ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 06:43  
Cytuj
No - rzeczywiście "narowisty" masz rower - prawdziwy potwór - wydaj emi sie jednak, że twój pasażer na gapę nie zabrał ze sobą okularów do szybkiej jazdy umiechumiechumiechumiechumiech

Pocieszne zdjęcie ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 08:58  
Cytuj
Cześć!wprawdzie nie mam żadnego profesjonalnego aparatu to lubię czasam pstryknąć fotkę przelatującym samolotom nad stalową wolą...
Obrazekboeing747-400 CATHAY PACIFIC.
Fotka zrobiona kompaktem samsung es17 w polączeniu z luneta zrt457.
Pozdrawiamsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 09:05  
Cytuj
focus - ja takż elubie takie fotki - tyle ,że tez mi się robia rozmyte zdjęcia cyfrówką - a chciałbym je łapac idealnie - jeżeli sie znacz na aparatach/lustrzankach - to czy Nikon D3000 będzie dobrym sprzętem do takich zdjęć jakie i Ty robisz ?
Już zacząłem go nawet licytować umiech
http://alleg(...)863.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 11:09  
Cytuj
Może niezbyt wyraźne - ale tu luczy się pomysłowość - i za to nalezą się brawa. To wcale nie takie proste. Fajne zdjęcie - biorąc pod uwage sprzęt do niego wykorzystany.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 12:11  
Cytuj
Wsadziłem oba slimaki na rower..potem odłozyłem tam gdzie były umiech

sie nie smaic prosze z mojego rumaka

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 12:21  
Cytuj
Mariusz zdjęcia ślimaków są całkiem spoko chytry
Widzę ,że tez lubisz pojeździc rowerem po lasach...napisz mi czym robisz zdjęcia - zwykłym kompaktem ?
Nie orientujesz się może co do lustrzanek a konkretnie ta co padałem wyżej - Nikon D3000

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 14:01  
Cytuj
Na aparatach to ja sie nie znam . Wiekszosc tu prezentowanych moich zdjec robiłem telefonem SE Xperia 10 Mini ..mam tez słaba cyfrowke Sony ale malo jej uzywam . Wszystkie moje zdjecie sa bez jakichkolwiek obrobek na kompie . A jazde rowerem kocham..w tym roku zrobilem 7300 km juz .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 14:24  
Cytuj
CYTAT
w tym roku zrobilem 7300 km juz .


No to ja tak bardzo jazdy na rowerze jak Ty nie kocham chytry...troche musiałes się omachać. ładne zdjęcia robi Ci ten telefonik - porównywalne z moim kompaktem...tyle ,że ja nic w nim nie potrafie ustawiać niestety - przecownie do większości tutaj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 14:27  
Cytuj
W tym telefonie tez ustawien nie ma praktycznie..4 tryby zdjec i tyle . Matryca 5 megapikseli ..ale wiekszosc telefonow SE robi dobre zdjecia ...gdzies tu w tym temacie powinna byc moja fotka robiona starym SE W910 ktory juz ma chyba ze 4 lata i matryce 2 megapiksele tylko .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 17:37  
Cytuj
Dorodne ślimaczki - pewno ci nieźle siedzenie w Harleyu zapaskudziłyumiech

A wracając do fotografowania pasażerskich - kiedyś się uparłem sfotografować takiego na tle księżyca - kiedy już nadażyłą się okazja - chamciuch rozmazał się ale za to wyglądał jak z filmu Star Trek umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 7 8 9 10 11 12 13 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »