NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Film,
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 21:53  
Cytuj
Sam oglądałęm ten film już kilka razy - byłem po prostu pod wrażeniem, że tak dobry film sensacyjny - nie był nawet u nas w kinach. Dziwne - na pewno ludzie poszliby na coś takiego - bo na prawdę dobry film.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 21:53  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 00:25  
Cytuj
polecam - giganci ze stali , rec , dzieci kukurydzy , woda dla sloni , eksperyment,doom ,sherlok holmes , z piekla rodem , underworld ,od zmierzchu do switu, constantine,dziewczyna z czerwona peleryna, thor , ring , pianista,statek widmo, gladiator, mgla, lustra,dzien niepodleglosci, krolestwo niebieskie, diabel, hooligans . braveheartwiele innych znam ale narazie te co pierwsze namysl przychodza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 01:14  
Cytuj
plneta malp, ksiadz, nie boj sie ciemnosci,wojna swiatow,wyscig smierci , czekajac na sobote , galerianki , zorro, 127 godzin , iluzjonista, godzilla

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 27 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 01:20  
Cytuj
Troche ode mnie:
-"Żółty szalik" - film za który Mistrz Janusz Gajos powinien otrzymać Oskara,
-"Zapach kobiety" - kolejny film z geniuszem- tym razem z Al Pacino
-"Biała sukienka" - film z serii Święta Polskie, bardzo fajny,
-"Tam i z powrotem" - Gajos, Frycz- to powinno mówić samo za siebie
-"Lot nad kukułczym gniazdem" - klasyka
-"Tato" - super polski film, mam do niego sentyment
-"Pogoda na jutro" - film J. Stuhra, super
-"Ćma barowa" i "Factotum"- luźniejsze kino na podstawie książek Ch. Bukowskiego
-"Nic śmiesznego" - na sam tytuł tego filmu aż się uśmiecham, świetna Polska komedia!

i "Show"- fajna, polska komedia o zamkniętych w Domu Wielkiej Siostry (gra Pazura, Segda)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 06:40  
Cytuj
No no - widze tu klasyke polskiego kina komediowego i nie tylko. umiech

No to dodałbym "Chłopaki nie płaczą" i "Dzień szakala" - świetne komedie z młodym Stuhrem. Dobry pomysł i gra aktorska.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 07:59  
Cytuj
CYTAT
Troche ode mnie:
-\"Żółty szalik\" - film za który Mistrz Janusz Gajos powinien otrzymać Oskara,
-\"Zapach kobiety\" - kolejny film z geniuszem- tym razem z Al Pacino
-\"Biała sukienka\" - film z serii Święta Polskie, bardzo fajny,
-\"Tam i z powrotem\" - Gajos, Frycz- to powinno mówić samo za siebie
-\"Lot nad kukułczym gniazdem\" - klasyka
-\"Tato\" - super polski film, mam do niego sentyment
-\"Pogoda na jutro\" - film J. Stuhra, super
-\"Ćma barowa\" i \"Factotum\"- luźniejsze kino na podstawie książek Ch. Bukowskiego
-\"Nic śmiesznego\" - na sam tytuł tego filmu aż się uśmiecham, świetna Polska komedia!

i \"Show\"- fajna, polska komedia o zamkniętych w Domu Wielkiej Siostry (gra Pazura, Segda)


Kaseciarz po raz pierwszy ktos wrzucił filmy z których ani jednego nie widziałem ok postaram sie cos ogłądnac z Twojego posta - ja wczoraj wieczorem oglądnąłem - "felon" - osadzony - bardzo dobry film - jeżeli ktoś lubi klimaty więzienne to polecem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 12:34  
Cytuj
Ja polecę jeden serial (chociaż na ogół rzadko je oglądam) mianowicie Six Feet Under / Sześć Stóp Pod Ziemią
Nie dawno obejrzałem wszystkie serie jeszcze raz i jestem pod jeszcze większym wrażeniem niż za pierwszym razem. Nie umywa się do niego żaden z seriali jaki dotychczas widziałem. Ja w sumie nie odbieram go jako serial - bardziej jako jedną, spójną opowieść. Żadna inna pozycja nie opowiadała w ten sposób o życiu i śmierci. O narkotykach, seksie, codziennych problemach. O ludzkiej tragedii i dążeniu do szczęścia. W żadnym serialu nie było tak głęboko stworzonych postaci, tak mistrzowsko odegranych. Jeżeli ktoś NIE szuka spisków, sekretów, akcji, lekkiej, taniej rozrywki tylko czegoś, co go zmusi do refleksji i poruszy (czasami też rozśmieszy) do granic możliwości, to powinien go obejrzeć. Sam pomysł, muzyka, aktorstwo, gra kamery i realizacja jako całość - po prostu arcydzieło. Ostatni odcinek z ostatnią sceną nie pozwoliły mi wstać z fotela przez pół godziny, gapiłem się jak debil na czarny ekran. Dla mnie ta pozycja już przeszła do historii jako klasyka i kiedyś, jak będę miał więcej wolnego czasu, zapewne usiądę do niej po raz trzeci. Polecam serdecznie wszystkim umiech

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 27 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 15:47  
Cytuj
JerseyShore naprawde polecam, bo to kawał dobrego kina. Szczególnie te polskie, które podałem są doskonałym zaprzeczenieniem tezy, że w naszym Kraju nie robi się dobrych filmów. Kolejne tytuły ode mnie:

-"Symetria" - bardzo dobry polski film więzienny,
-"Skazani na shawshank" - klasyka, myśle że nie trzeba się rozpisywać,
-"Trzy kolory- Biały" - film Kieślowskiego z aktorami z najwyższej półki,
-"To ja złodziej" - kolejny pokaz aktorstwa na najwyższym poziomie Pana Gajosa
-"Dług" - "mocny" polski film.
-"Wszyscy jestesmy Chrystusami"- Jeden z najbardziej refleksyjnych filmów Koterskiego.
-"Donnie Brasco"- Al Pacino, mafia itd ;-)
-"Gran Torino"- świetny film z dosyć ciekawym zakończeniem..

Ps. Bardzo fajny temat dla kinomanów, pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 15:50  
Cytuj
CYTAT
JerseyShore naprawde polecam, bo to kawał dobrego kina. Szczególnie te polskie, które podałem są doskonałym zaprzeczenieniem tezy, że w naszym Kraju nie robi się dobrych filmów. Kolejne tytuły ode mnie:

-\"Symetria\" - bardzo dobry polski film więzienny,
-\"Skazani na shawshank\" - klasyka, myśle że nie trzeba się rozpisywać,
-\"Trzy kolory- Biały\" - film Kieślowskiego z aktorami z najwyższej półki,
-\"To ja złodziej\" - kolejny pokaz aktorstwa na najwyższym poziomie Pana Gajosa
-\"Dług\" - \"mocny\" polski film.
-\"Wszyscy jestesmy Chrystusami\"- Jeden z najbardziej refleksyjnych filmów Koterskiego.
-\"Donnie Brasco\"- Al Pacino, mafia itd ;-)
-\"Gran Torino\"- świetny film z dosyć ciekawym zakończeniem..

Ps. Bardzo fajny temat dla kinomanów, pozdrawiam.


Kaseciarz no widze ,że laik nie jesteś skoro wymieniasz Gran Torino i Skazanych na Shawshank - uwielbiam Freemana i Eastwooda - z tym drugim polecam - Million Dollar Baby chytry - mało który mnie tak wzruszył.
Co do polskiego kina to tylko takie jak wymieniasz - stare kino i stara generacja aktorów - Gajos ok

No1 co do seriali to polecam - Dwóch i Pół - nie ma odcinka żeby nie było beki umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 16:03  
Cytuj
A ja do tego dołożę Millenium, wszystkie części. Film po prostu zajebist. Nie to co hollywoodzkie badziewie. Ciekawa, wciągająca fabuła. Na początku trochę irytowało mnie że strasznie długie te filmy, i wydawało mi się że nudny początek, ale po pierwszych 40-50 minutach wydarzenia przedstawione w filmie sklecają się w akcję która niesamowicie wciąga i nawet nie wiadomo kiedy 3 3 godzinny film dobiega końca.
(dodam tylko że w połowie pierwszej części sagi, pt. "Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet" zrobiłem sobie krótką przerwę aby "zassać" pozostałe dwie. Film godny polecenia i ten do którego się wraca kilka razy.

Kolejnym bardzo dobrym filmem, z którego niestety wyśmiewa się męska część populacji, jest Saga Zmierzch. Film także bardzo dobry, ciekawy, wciągający. Sam dziwię się sobie że także zbijałem z tego filmu.mlotek

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 16:12  
Cytuj
CYTAT

Kolejnym bardzo dobrym filmem, z którego niestety wyśmiewa się męska część populacji, jest Saga Zmierzch.


Ja nie wysmiewam - mało tego to przeczytałem książki i czekam na 2 częśc ostatniej części - która będzie juz wkrótce i ide na 7 godzinny seans do Rzeszowa - Helios - wszystkim polecam !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 16:42  
Cytuj
Łoo Jezuuu...JerseyShore ..Ty serio z tym zmierzchem czy tylko kolejny post napsiales dla nabica ilosci postow ?? potluczony

Ktos tu wspomniał o serialu Spartakus..serial fajny choc mysle ze Rzym mimo wszystko bije go na głowe .

Polecam tez Deadwood..jak dla mnie najlepszy serial jaki ogladałem . Genialna rola Ian McShane ..aktora znanego z filmu piraci z karaibow .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 16:45  
Cytuj
CYTAT
Łoo Jezuuu...JerseyShore ..Ty serio z tym zmierzchem czy tylko kolejny post napsiales dla nabica ilosci postow ?? potluczony

Ktos tu wspomniał o serialu Spartakus..serial fajny choc mysle ze Rzym mimo wszystko bije go na głowe .

Polecam tez Deadwood..jak dla mnie najlepszy serial jaki ogladałem . Genialna rola Ian McShane ..aktora znanego z filmu piraci z karaibow .


Mariusz powaznie - niektórym sie to nie podoba -ale mnie wciągneły ksiązki - poszły wszystkie cześci - a póxnioej czekałem już tylko by sprawdzić czy wersje kinowe dorównają ksiązce - przyjemny film - zaliczyłbym go do przygodowych ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 17:22  
Cytuj
No włąśnie mi jakoś "Saga Zmierzch" nie podchodzi. Lubię tematykę o wampirach, ale to już jest temat tak eksploatowany, że na prawdę trzeba się wysilić, żeby pokazać coś nowego i fajnego w tym temacie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 20:42  
Cytuj
Ja tez lubie ksiazki i filmy o tej temetyce ale ..Zmierzch...to jest obraza dla tej tematyki .
Szmira i chała a calej lini..krecone dla przyglupich amerykankich małolat .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 20:45  
Cytuj

A ja polece jeszcze z klasyki trylogie ojca chrzestnego. A dla osob ktore chca obejrzec sobie cos o mafii i kartelach narkotykowych polecam Kokainowi kowboje oraz Kokainowi kowboje 2. Sa to filmy dokumentalne ale warte poswiecenia czasu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 20:46  
Cytuj
CYTAT
Ja tez lubie ksiazki i filmy o tej temetyce ale ..Zmierzch...to jest obraza dla tej tematyki .
Szmira i chała a calej lini..krecone dla przyglupich amerykankich małolat .


Może i racja - ponieważ procentowo to by się zgadzało - takie własnie przygłupawe małolaty które czytaja bravogilr sa najwiekszymi fankami Zmierzchu - tyle ,ze tak jak napsiałem Mariusz - wpadła mi 1 część sagi i poleciały wszystkie kolejne - weszło na ekrany i zacząłem śledzić - to samo miałem z filmem "Pachnidło" - ksiązka to arcydzieło przy filmie - chociaż i tak nie był zły i ma cos w sobie przyciagajacego ok

Ps. uwielbiam Pattisona - jeden z lepszych aktorow mlodego pokolenia i to tez dla niego ogladalem te czesci - z jego udzialem natomiast polecam - piekne dwa dramaty - "Twój na zawsze" i "Woda dla słoni"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 20:49  
Cytuj
Jeżeli wampiry ... to tylko "Underworld" każda część ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 20:53  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli wampiry ... to tylko \"Underworld\" każda część ...

A widziales Królową Potępionych ;>

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 20:55  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli wampiry ... to tylko \"Underworld\" każda część ...


el.Banan - tylko i wyłącznie jedna częśc miażdzy reszte na łeb na szyje - "Bunt lykanów" - gwiazdrosko zagrane i efekty wymiatają i jest sens oglądać ok
jak zwykle ze względu na główna role - dodam tylko ,że głowny bohater gra także w Zmierzchu i zaye*iście odnajduje sie w takim klimacie filmu. Polecam także.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 21:01  
Cytuj
Królowa Potepionych...kogos kto nakrecił ten film na podstawie fantastycznek ksiazki Anny Rice powiesiłbym za narzady plciowe za takie zmaltretowanie tego filmu .
Z filmow o tej tematyce to oczywiscie na 1 miejsu Wywiad z Wampirem..a potem dluuuugo nic...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 21:05  
Cytuj
CYTAT
Królowa Potepionych...kogos kto nakrecił ten film na podstawie fantastycznek ksiazki Anny Rice powiesiłbym za narzady plciowe za takie zmaltretowanie tego filmu .
Z filmow o tej tematyce to oczywiscie na 1 miejsu Wywiad z Wampirem..a potem dluuuugo nic...


Mariusz ! chytry Chyba mi nie powiesz ,że Dracula z 1992r. z Keanu Reeves-em nie może sie równac z Wywiadem z wampirem ?
Moim zdaniem te 2 filmy to arcydzieła - i moge sobie teraz tylko pomarzyć za ile lat trafia mi sie podobne perełki do oglądniecią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 21:07  
Cytuj
Mariusz - poczytaj Serię "Nekroskop" Briana Lumleya. Podobno juz od kilku lat przymierzają się do nakręcenia filmu - bo jest na prawdę o czym,

Czekam też na ekranizację (zdjęcia trwają) - pierwszej części sagi "Koło czasu" Roberta Jordana

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 21:19  
Cytuj
CYTAT
Mariusz ! chytry Chyba mi nie powiesz ,że Dracula z 1992r. z Keanu Reeves-em nie może sie równac z Wywiadem z wampirem ?
Moim zdaniem te 2 filmy to arcydzieła - i moge sobie teraz tylko pomarzyć za ile lat trafia mi sie podobne perełki do oglądniecią.


Wywiad z Wampirem i Dracula Coppoli postawił bym na równi i są to faktycznie dwa największe arcydzieła w tej tematyce. Tylko z Draculi pozbył bym się Keanu Reeves'a, nie przepadam za tym nadętym sztywniakiem... dla mnie gra jakby mu ktoś kij w d*pę wsadził potluczony Brad Pitt nadał by się od tej roli 100x bardziej, aktor bardzo uniwersalny o niesamowitych umiejętnościach. Ale to moja opinia ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 21:19  
Cytuj
Kupe czasu temu..przeczytalem fantastycznye horror . Wilson Francis Paul - "Twierdza" . A teraz nigdzie nie mozna dostac tej ksiazki..z checia przeczytalbym jeszcze raz .

Zapomnialem o tym Draculi..masz racje. Tylko Dracula moze sie ronac z Wywiadem Z Wampierem..a anwet pod pewnymi wzgledami moze i ejst lepszym filmem .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »