NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Film,
Posty: 120
Dołączył: 18 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 18:45  
Cytuj
z ciekawych filmów wedłóg mnie: ,,Ciekawy przypadek benjamina buttona" ,,7 dusz" ,,Kobieta w Berlinie" ,,Oszukana"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 18:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 18:45  
Cytuj
zubr kevin sam w domu zaraz sie zacznie puszczanie tego w TV - bez tego nie ma świąt - to już obowiązek żeby minimu na każdym kanale raz go puścili.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 19:24  
Cytuj
Z ciekawych filmow moge jeszcze polecic Ip Man i Ip Man 2. Jest do fajny film szczegolnie polecilbym go fanom sztuk walki. Film ten opowiada o Ip Manie, mistrzu ktory nauczyl kung fu Bruca Lee. Jest to film na faktach autentycznych. Naprwde polecam te dwa filmy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 20:47  
Cytuj
To może polecę coś ze starej klasyki: "Dwunastu gniewnych ludzi" - dziś ktoś to by nazwał sitkomem - bo cały film rozbrywa się w jednym pomieszczeniu. Dwunastu ławników ma zadecydowac o karze śmierci dla młodego chłopaka - tylko jeden ławnik ma wątpliwości....

Po prostu świetne kino.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 20:57  
Cytuj
Z bardziej klimatycznego i mocniejszego kina jeszcze jest dobry film - "To nie jest kraj dla starych ludzi" - idealny na wieczory żeby się troche pobać - bez wyimaginowanych sytuacji z Sf.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 10:07  
Cytuj
Jeszcze na mysl przyszlo ki kilka tytulow. Napewno warto polecic takie tytuly jak Zielona Mila, Wielki Mike. Ale warto tez obejrzec sobie cala trylogie Bibliotekarza i cos pokrewnego czyli Indiane Jonesa.
Ale nie zapominajmy tez o najmlodszych fanach kina. A dla nich np Auta i Auta 2, Dżungla.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 10:12  
Cytuj
Tommi 3 razy podchodziłem do filmu Zielona Mila - chyba jeden z najdłuższych jak nie najdłużczy maraton w moim życiu przy TV.
Nie wszyscy lubią taką tematykę ale jeżeli ktoś lubi popłakać na filmie to polecam Lektor i Chłopiec w Pasiastej Piżamie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 10:35  
Cytuj
"Moj Przyjaciel Hachiko"stary ze mnie facet,ale nie pamietam innego filmu,zeby mi lzy mimowolnie polecialy.Piekna historia na faktach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 10:45  
Cytuj
Patriota - tak się składa ,że jestem kinomanem - i ten film takze ogladałem - gra w nim Richard Gere - najlepsze jest to ,że to prawdziwa historia - i tego psa pominik mozna zobaczyc na własne oczy :-) przyłączam się i polecam - wyciskacz łez .
Ps. zainteresowałem się także tą rasą psów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 11:48  
Cytuj
Ja mam dość specyficzny gust, polecam praktycznie wszystkie filmy Tarantino. Tym, którzy nie znają jego filmów albo się nim zrazili polecam Wściekłe psy, Jackie Brown no i oczywiście klasykę - Pulp Fiction.

Poza tym do moich ulubionych filmów (które oczywiście również polecam) należą Fight Club, Przekręt, Tajne przez poufne. Trudno jednoznacznie zaklasyfikować te filmy, ja nie lubię szufladek, ale jeśli ktoś lubi dobre, niebanalne kino i ma trochę "odjechane" poczucie humoru (w przypadku Przekrętu i Tajne przez poufne) to mu się spodobają. Z klasyków, to Skazani na Shawshank, Co gryzie Gilberta Grape'a, Chłopięcy Świat. A dla fanów trhillerów, trzy moim zdaniem najlepsze trhillery wszechczasów: Milczenie Owiec, Siedem oraz Bezsenność.

Pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 12:21  
Cytuj
"To nie jest kraj dla starych ludzi" - świetny film, mroczne, mocne kino.
"Watchmen" czyli "Strażnicy" - o superbohaterach trochę z innej strony, genialny, też mroczny i trochę ciężki, ale świetnie nakrecony. Rewelacyjna ścieżka dźwiękowa.
"Zielona Mila" i "Skazani na Shawshank", piękne filmy, klasyka.

CYTAT
Ja mam dość specyficzny gust, polecam praktycznie wszystkie filmy Tarantino. Tym, którzy nie znają jego filmów albo się nim zrazili polecam Wściekłe psy, Jackie Brown no i oczywiście klasykę - Pulp Fiction.

Poza tym do moich ulubionych filmów (które oczywiście również polecam) należą Fight Club, Przekręt, Tajne przez poufne. Trudno jednoznacznie zaklasyfikować te filmy, ja nie lubię szufladek, ale jeśli ktoś lubi dobre, niebanalne kino i ma trochę \"odjechane\" poczucie humoru (w przypadku Przekrętu i Tajne przez poufne) to mu się spodobają. Z klasyków, to Skazani na Shawshank, Co gryzie Gilberta Grape\'a, Chłopięcy Świat. A dla fanów trhillerów, trzy moim zdaniem najlepsze trhillery wszechczasów: Milczenie Owiec, Siedem oraz Bezsenność.

Pozdrawiam umiech


Nie taki znowu specyficzny ;]
Wściekłe psy i Jackie średnie, ale Pulp Fiction genialny.

Jeśli polubiłeś "Przekręt" to na bank polubisz :
"Porachunki" ("Lock stock and two smoking batrrels") - film gościa od "przekrętu", absolutnie genialny umiech
"Lucky number Slevin"
"Boondock Saints" / "Święci z Bostonu" (pierwsza część)

Z dobrych polskich filmów, robią średnio jeden na 10 lat. :
"Dług" i "Dom zły" - ciężkie kino, robi wrażenie.

Z lekkich i przyjemnych filmów to "Piraci z Karaibów", "Stardust/Gwiezdny pył"

Pozdrawiam kinomaniaków umiech

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 15:43  
Cytuj
CYTAT
Nie taki znowu specyficzny ;]
Wściekłe psy i Jackie średnie, ale Pulp Fiction genialny.


Również uważam Pulp Fiction za najlepszy, absolutna klasyka, aczkolwiek Wściekłe Psy też są niezłe: "każdy chce być mr. Black" smiech2

CYTAT
Jeśli polubiłeś "Przekręt" to na bank polubisz :
"Porachunki" ("Lock stock and two smoking batrrels") - film gościa od "przekrętu", absolutnie genialny umiech
"Lucky number Slevin"
"Boondock Saints" / "Święci z Bostonu" (pierwsza część)

Z dobrych polskich filmów, robią średnio jeden na 10 lat. :
"Dług" i "Dom zły" - ciężkie kino, robi wrażenie.


Wszystkie te filmy akurat znam i cenię ("Dług", "Dom Zły", dodał bym jeszcze "Wesele" to jedne z lepszych polskich filmów), aczkolwiek co do Guy'a Ritchie'go absolutnym moim faworytem jest jednak "Przekręt" (może ze względu na role Pitt'a i Statham'a), chociaż "Porachunki" (swoją drogą mega fortunne tłumaczenie smiech2) są bardzo dobre. "Sherlock Holmes" w ogóle mi nie podszedł, chyba mu się pomysły skończyły.

CYTAT
Z lekkich i przyjemnych filmów to "Piraci z Karaibów", "Stardust/Gwiezdny pył"


Tych natomiast nie oglądałem, bo to zupełnie nie mój rodzaj kina.

Tak czy inaczej gusty w kinie mamy widzę zbliżone :]

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 18:30  
Cytuj
CYTAT
Ja mam dość specyficzny gust, polecam praktycznie wszystkie filmy Tarantino.


Faktycznie - Tarantino jest dla mnie zbyt ciężki i niekonwencjonalny w swojej twórczości - ale rozumiem ,że może się podobac bo mam i swoją galerię "odpałów" - jeden z nich to - "Wyspa Tajemnic" (świetna gra Leo) - co druga osoba widzi inny sens w zakończeniu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 21:06  
Cytuj
je polecam Spartakusa -krew i piach i spartakus-bogowie areny -brutalny ,dużo seksu ale ma motyw ,w jednym się nawet popłakałam ale niestety aktor zmarł w tym roku na raka ;/ (film pokazywał realia jakie panowały za czasów gladiotorów świat pieniędzy ,władzy ,seksu ,przemocy) świetna obsada muzyka,ale bardzo brutalny aż za bardzo te efekty niektóre śmieszne- w ciąży nawet to oglądałam umiech "dynastia Tudorów" "Eliza z Rivombrosy" dla Pań mam 3 sezony tegosmiech2 a z horrorów "lustra" "paranormal actiwity" "udręczeni" "pluje na twój grób"-mocne ,inne "dziewczyna w czerwonej pelerynie " " Borgias" -to przebieranki ale fajne ,"polowanie na czarownice" zależy kto co lubi ja lubię wszystko a szczególnie o wampirach i kostiumowce a i jeszcze jeden "wywiad z wampirem " a polskie to nie lubię bo ciągle te same aktory spod ciemnej gwiazdy;/

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 13:02  
Cytuj
Wiadomo ze kazdemu sie podobaja rozne filmy i kazdy ma rozne gusta . Ostatnio ogladałem nowa wersje Conana ...takiej szmiry i chały to ja na oczy nie widziałem..stara wersja z Arnoldem to przy tym arcydzieło kinomatografi .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 13:59  
Cytuj
Wczoraj wieczorem oglądnąłem film - "To Skomplikowane" - szczerze, to numer jeden w komediach romantycznych, obyczajowych jakie w życiu widziałem - wszystkim polecam - doborowa obsada, kupa smiechu i ogólnie życiowy film ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 14:04  
Cytuj
Kret - dobre polskie kino.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:34  
Cytuj
Oglądałem ostatnio "Robin Hood" z Russelem Crowe - i jestem zawiedziony. Myślałem że usnę na tym filmie. Nie jest łatwo zrobić nasty remake filmu, i zrobić to ciekawie. Nic poza efektami. Szkoda.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:36  
Cytuj
Ponieważ reżyser chciał go ukazac w zupełnie innym świetle i film nie jest juz tradycyjna wersja RH która zna każdy z roli Costnera - z takich filmów bardziej polecałbym - "książe persji"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:37  
Cytuj
Książe Persji - jest niezły - choć trochę dość mam już filmów na podstawie gier i komiksów.

Kolejnym nieudanym jest "Janosik" - nie podoba mi się kompletnie to inne spojrzenie na jego legendę.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:40  
Cytuj
Nie kręca mnie polskie filmy - dla mnie brak w nich najzwyczajniej - dobrej gry aktorskiej z czego ja najwiecej czerpie umiech
A takim majstersztykiem jest np. "Kod Niesmiertelności" - gdzie J,J jak zwykle gra aktorska robi cała robotę ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:44  
Cytuj
Musze obejrzeć, bo jakoś tak ciągle odkładam ten film w swoich planach. A może ktoś coś poleci ze starego kina? Tam jest wiele perełek, zapomnianych i niepopularnych, bo liczyła się gra aktorka a nie efekty....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:47  
Cytuj
Ze starego kina polecam thrillery - jednym z takich ktory trzyma w napieciu jest "Ojczym" - ma az 3 częsci - jest takze jego remake ktory tez trzyma poziom ok ...zalezy tez co rozumiesz pod pojeciem starego kina...dla mnie to juz takie z 2005 roku umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 1 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 20:01  
Cytuj
mirek777

Ten film UPROWADZONA jest genialny naprawde masz dobry gust

Tommi

Ip Man i Ip Man 2 też swietna sprawa polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 21:49  
Cytuj
CYTAT

Ten film UPROWADZONA jest genialny



wtk300 jeżeli podobaja Ci sie filmy tego typu - to polecam Ci z tym samym aktorem który gra główna rolę w Uprowadzonej - mianowicie film Chloe - bardzo fajny film, powinien Ci sie spodobać ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »