NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
przejście przez pasy na ulicy staszica, chamstwoo w biały dzień !
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 19:41  
Cytuj
zubr a u nas jak tak blisko staniesz to jesteś już ochlapany umiech
Nie ma co porównywac ich z nami - to samo jest na wyspach - nie tyle co sie zatrzymuje to jeszcze Ci sie klaniają w samochodzie smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 19:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 19:43  
Cytuj
Dokładnie w Hiszpani kierowcy sami sie zatrzymywali aby przepuścić pieszego, tam nie było z tym problemów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 6 Lis 2010r.
Skąd: NsO
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 22:14  
Cytuj
Bardzo rzadko ktoś się zatrzyma przed przejściem a po 15 to można czekać do śmierci jak niema świateł.

JerseyShore niema to jak wyspy umiech idziesz i wiesz że ci się zatrzyma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 22:32  
Cytuj
W Chorwacji jest to samo . Ale nie ma co pisac o krajach Zachodnich , to inni ludzi , wychowani calkowicie inaczej . Polska jest krajem wschodnim i przecietny Polak rozni sie znacznie od ludzi ze swiata Zachodniego. Tutaj kazdy dla kazdego jest najgorszym wrogiem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 23:57  
Cytuj
EaDyM - pamiętam mój pierwszy dzień - gdy ludzie mijali mnie marketach i kiwali mi głową z uśmiechem chytry tam nie musisz znac człowieka ,żeby sie każdy do Ciebie usmiechnał i przywitał - a co do kultury jazdy - to każdy przechodzień puszczony przez kierowcę , dziekował kciukiem w górę ok wymiana uśmiechów i takie "byle co" powoduje ,że lepiej mija dzień...a jak stoisz w PL sam na przejściu i każdy mija Cię mając to w du*ie to masz ochotę pokazać inny palec.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 08:41  
Cytuj
CYTAT
EaDyM - pamiętam mój pierwszy dzień - gdy ludzie mijali mnie marketach i kiwali mi głową z uśmiechem chytry tam nie musisz znac człowieka ,żeby sie każdy do Ciebie usmiechnał i przywitał - a co do kultury jazdy - to każdy przechodzień puszczony przez kierowcę , dziekował kciukiem w górę ok wymiana uśmiechów i takie \"byle co\" powoduje ,że lepiej mija dzień...a jak stoisz w PL sam na przejściu i każdy mija Cię mając to w du*ie to masz ochotę pokazać inny palec.

Niestety ale jest to wina samych kierowców bo 99% samochodów nauki jazdy zatrzymuję się przed przejściami ale jak tylko dostanie prawko i kupi auto to już mu się w głowie przewraca i jeździ jak by tylko on był na drodze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 13:04  
Cytuj
Problem nie leży tylko w wychowaniu. Podczas lekcji nauki jazdy instruktorzy o dziwo też zwracają uwagę, że póki ktoś nie wejdzie na jezdnie, masz jechać ! 0 uprzejmości jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 18:41  
Cytuj
Dziś rano przy skrzyżowaniu koło szpitala coś się stało. Nie wiem dokładnie co, bo kiedy mijałem to miejsce, na pasach w stronę centrum strażacy zasypywali wielką kałużę "czegoś" a na pasach w stronę niska stał TiR bez widocznych uszkodzeń, policyjna alfa, - TIR był właśnie podpinany do holownika.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 18:49  
Cytuj
CYTAT
Problem nie leży tylko w wychowaniu. Podczas lekcji nauki jazdy instruktorzy o dziwo też zwracają uwagę, że póki ktoś nie wejdzie na jezdnie, masz jechać ! 0 uprzejmości jezyk

nie spotkałem się z takimi praktykami na nauce, wręcz przeciwnie. Zreszta widać na ulicach głównie to nauka jazdy zatrzymuje się przed pasami inni kierowcy olewają pieszych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 20:53  
Cytuj
CYTAT
EaDyM - pamiętam mój pierwszy dzień - gdy ludzie mijali mnie marketach i kiwali mi głową z uśmiechem chytry tam nie musisz znac człowieka ,żeby sie każdy do Ciebie usmiechnał i przywitał - a co do kultury jazdy - to każdy przechodzień puszczony przez kierowcę , dziekował kciukiem w górę ok wymiana uśmiechów i takie \"byle co\" powoduje ,że lepiej mija dzień...a jak stoisz w PL sam na przejściu i każdy mija Cię mając to w du*ie to masz ochotę pokazać inny palec.


Zawsze staram się przepuszczać pieszych wtedy gdy ryzyko, że jakiś baran jadący za mną nie wjedzie mi w d00pe umiech

BTW. Jersey na gest wdzięczności ze strony urokliwej pieszej, staraj się się odpowiadać soczystym buziakiem posłanym zza szyby auta.

Efekty mogą Cię zaskoczyć air kiss

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 23:50  
Cytuj
Pochodzę z północnej Polski. Tam zatrzymujemy się jak pieszy podchodzi do pasów, a tu bojąc się o swój kuper nabrałem złego przyzwyczajenia jechania prawie po palcach pieszego. Wstydzę się tego, ale "Jak wejdziesz między wrony, to kraczesz jak i one"
Ile razy wracam z rodzinnych stron, to muszę się przestawić na tutejszy styl wiejskiego kierowcy.
Ale idzie ku lepszemu. Coraz częściej widzę przejawy normalności...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 06:43  
Cytuj
No bo tu tak jest - średnia pedkośc w mieście to dla wielu siedemdziesiątka. Przepuszczając pieszych jak nalezy ryzykujemy że ktos nam zrobi z tyłu zajezdnię tramwajową, albo, że na ominie przed przejściem i zabije pieszego.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 09:12  
Cytuj
k-bix dobre smiech2 na taką wdzięcznośc chyba nikt nie liczy.
Na pasach trzeba uważać chyba najbardziej na skrzyżowaniu - górka - tam na światła czeka się 6-7 minut i rano cała młodzież z poręb te pasy przebiega na czaerwony - a tiry, busy , osobówki na pełnym gazie wyjeżdżaja z obwodnicy - i nikt nawet nie zdąży zareagowac- sczególnie jak sa przymrozki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 18:36  
Cytuj
W tym tygodniu na ulicy Poniatowskiego zginął starszy człowiek a jego żona w cięzkim stanie wylądowała w szpitalu. Przechodzili na pasach, na druga stronę ulicy. Ile jeszcze ludzi musi zginąć, żeby policja coś zrobiła z tą ulicą i z piratctwem drogowym?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 18:48  
Cytuj
Nie wszystkie wypadki wynikają w piractwa drogowego - są tez nieuwazni przechodnie którzy przebiegaja przez ulice gdzie nie ma pasów - a zwłaszcza w piątki koło PKS - tak sie składa ,że znam ten wypadek - zginął w nim starszy Pan - i nie był to wynik piractwa drogowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 18:52  
Cytuj
Na tej ulicy tak. Nie wiedzieć czemu - noga tu kierowcom robi się ciężka. Stuweczka, to dla nie których norma, a dla innych i to za mało. Na tej ulicy zostało potrąconych już kilkadziesiąt osób.

W tym tygodniu palant na czerwonym ścigaczu o mały włos nie zrobiłby krzywdy mojej najbliższej rodzinie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 19:03  
Cytuj
Mirek ale to zawsze będzie działało w obie strony - na pasach i przed nimi uważaj za siebie i za innych - bo jak pisałem nie tylko piraci drogowi maja wypadki ze skutkiem smiertelnym - i tak samo własnie było z tym który opisałeś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 19:08  
Cytuj
Coś od jakiegoś czasu zmieniło się w mentalności kierowców. Nie chcą zatrzymywac się gdy piesi czekają przed przejściem, a gdy wejda na przejście rozpoczyna się kalkulacja, czy może zdążą przejść bez zdejmowania nogi z gazu.

To przerażające - ale na prawdę - wielu kierowców widząc ludzi na przejściu maksymalnie długo zwleka z hamowaniem.....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5005
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 19:37  
Cytuj
Mirku ale i piesi nie raz nie myślą o fizyce - auta które jedzie 50km/h nie zatrzymasz na 5 metrach a nie raz widziałem jak pieszy szedł i bez zwalniania na przejscie, nikt nie może przewodzieć bezmyslności pieszych

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 19:41  
Cytuj
CYTAT
Mirku ale i piesi nie raz nie myślą o fizyce - auta które jedzie 50km/h nie zatrzymasz na 5 metrach a nie raz widziałem jak pieszy szedł i bez zwalniania na przejscie, nikt nie może przewodzieć bezmyslności pieszych


Zgadzam się - moim zdaniem wina leży po środku i pieszych i kierowców - każdy musi miec zdolnośc przewidywania nie tylko prowadzenia auta ale i orientacji na pasach - sam miałem doświadczenie - gdy wszedlem za szybko na pasy i koles we mnie wycofał du*ą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 19:43  
Cytuj
Wyjaśnij mi taką rzecz: mamy skrzyżowanie koło LOTOSU. Samochdy stamtąd ostro startują w stronę Rozwadowa. Za Stokrotką jest przejście - nie chcą zwalniać, nawet, jak ludzie już idą. Policja ma to w du...ie. Wyprzedzanie przed przejściem jest tam na porządku dziennym.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »