NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
Wasze wrażenia po seansie filmowym w 3D,
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2011r. 11:33  
Cytuj
Stało się! Po ciągłym przekładaniu z mojej strony seansu 3D w końcu postanowiłem sprawdzić, jak to wygląda w praktyce. Okazja ku temu była przednia, bo udało mi się wygrać wejściówkę ze stalowegomiasta na film w Balladzie. Wybrałem film Trzej Muszkieterowie. Pomijając fakt, iż aby odbył się seans potrzeba 5-ciu osób (i tu uwaga: nie liczą się wygrane zaproszenia!) udało mi się wejść do środka. Po założeniu okularów (notabene bardzo niewygodnych, o czym przekonałem się po projekcji filmu) zaczęły się reklamy. Rozumiem, jakby były 3D. Niestety nic z tych rzeczy. 15 minut nie moje.

Zaczyna się film. Pełen ekscytacji wpatruję wzrok w srebrny ekran i... już na początku spotyka mnie niemiłe zaskoczenie. Napisy do filmu nie pozwalają skupić się na fabule filmu, na wyświetlanym obrazie. Wygląda to tak, że mamy jakby kilka "głębi" obrazu. Powiedzmy aktorzy pierwszoplanowi (na pierwszym palnie), nieco z tyłu drugoplanowi (jakby cofnięci kilka centymetrów w tył) i tło (zazwyczaj "specjalnie rozmyte - nieostre", na którym wzrok się raczej nie skupia). Do tego dochodzą czasami przedmioty (rekwizyty) znajdujące się jakby nieco bliżej sceny (przed pierwszym planem). Powracając do wątku napisów, są one umieszczone jakby gdzieś pomiędzy pierwszym a drugim planem. Skupiając się na napisach nie da się obserwować niczego innego co dzieje się na ekranie, a przynajmniej nie natychmiast. Niczym zmienię sposób patrzenia (przeniosę wzrok na konkretny plan - np. aktora) dana scena już się zmienia). Pojawiają się kolejne napisy, a wzrok błądzi po ekranie. Szczególnie przy dynamicznych scenach. Dopiero, gdy dialogi się kończą i mamy możliwość skupienia się tylko na obrazie daje to jakąkolwiek frajdę. Niestety nie jest tak do końca różowo. Tak jak wspomniałem jest kilka planów (głębi obrazu) lecz nie wszystkie w danym momencie są wystarczająco "wyostrzone" aby móc skupić dłużej na nich wzrok. Ogląda się to, co chciał w danym momencie pokazać reżyser. W dodatku to całe 3D nie sprawia, że np. postaci bohaterów są trójwymiarowe (jak np. bryła w trzech wymiarach) lecz jakby "wycięte" i "płaskie", nałożone na oddalony o kilka, kilkadziesiąt centymetrów drugi plan.

Reasumując spodziewałem się czegoś więcej, po tym całym, szumnie reklamowanym 3D! Być może film okazał się słaby, chociaż z tego co wyczytałem był on od początku kręcony w technice 3D (nie konwertowany z tradycyjnego 2D do 3D, bo i tak się chyba robi w niektórych produkcjach). Ciekaw tylko jestem, czy wybierając się na inny film np. Tron, Avatar lub Transformers w 3D moja odczucia byłyby podobne? Może ktoś się podzieli swoimi spostrzeżeniami na ten temat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2011r. 11:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2011r. 09:44  
Cytuj
Czekam na Wasze opinieco

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2011r. 10:11  
Cytuj
Dobra, wyraziłeś swoje zdanie, ale po co sztucznie podbijasz temat? Nie podoba Ci się kino w Stalowej Woli, to jeździj sobie do Rzeszowa albo dalej i po problemie. Ja byłem w różnych kinach, w różnych miastach i w porównaniu z nimi największą wadą Ballady są niewygodne siedzenia, to powinni wymienić. Co do reszty - jest słabiej, ale nie jest tragicznie. Niestety nasze kina nie mają tyle pieniędzy co sieciowe lub te w większych miastach, co nie znaczy, że trzeba je pogrzebać. We Wrzosie coś się zmienia, robią jakieś remonty, może powoli zaczniemy doganiać inne miasta. Dobrze by było, bo nie każdego stać na jeżdżenie 70km dalej i nie każdy ma na to czas. Ja tam życzę naszym kinom jak najlepiej.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2011r. 11:50  
Cytuj
Jesteś chyba na tyle inteligentny, że powinieneś wiedzieć dlaczego podbijam temat. Skoro napisałem więcej niż trzy zdania a temat zniknął z forum, ze względu na brak jakiegokolwiek komentarza, to raczej logiczne, że aby go "wyciągnąć na wierzch" muszę napisać post pod postem. To po pierwsze. Po drugie nie pisałem konkretnie o Balladzie ale o projekcji w 3D tego konkretnego filmu, więc swoje złośliwe uwagi zachowaj dla siebie.zaklopotany Pozdrawiamumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2011r. 13:02  
Cytuj
Dokładnie wiem dlaczego to zrobiłeś, to było pytanie retoryczne. Po prostu sztuczne podbijanie tematu tylko po to, żeby ktoś przeczytał Twoje wylane żale uważam za - delikatnie to ujmując - infantylne.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 189
Dołączył: 27 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2011r. 15:29  
Cytuj
tez bylam raz na 3d na pile.... i popieram to co powiedzaiałes, okulary tez niezbyt wygodne dla mnie były, czesto bylo ciezko sie skupic na tym co sie dzieje na ekranie, ale nie bylam w innych kinach wiec nie mam co porownywacumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2011r. 18:01  
Cytuj
moderowano

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2011r. 18:07  
Cytuj
moderowano

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2011r. 18:10  
Cytuj
moderowano

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2011r. 22:23  
Cytuj
moderowano

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2011r. 08:02  
Cytuj
moderowano

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 972
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2011r. 09:19  
Cytuj
No to cóż.. zamykam tę gadkę panowie. Mam nadzieje, ze miło byłogood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »