NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Rowerzysci - temat dla policji,
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 19:56  
Cytuj
Sprawa dla policji i to zarowno stalowowolskiej jak i nizanskiej. Zamiast suszyc samochody i wydzierac kase wezcie sie za nieoswietlonych rowerzystow, jadacych noca w lesie czy innym zadupiu. Pelno takich przypadkow mozna spotkac miedzy Niskiem a Nowosielcem, w samym Nowosielcu i dalej w strone Jezowego. Jedzie taki baran (glownie kobiety) zupelnie nieoswietlonym rowerem, bez swiatel odblaskowych droga krajowa w nocy przez las i liczy na szczescie. Trzeba czesciej patrolowac wieczorami tereny pozamiejskie i wylapywac takie przypadki, nakladajac z 1000zl mandatu. Jak jeden czy drugi "rowerzysta" dostanie taki mandat to rozpowie po wsi i skonczy sie jezdzenie. Nic nie boli tak jak siegniecie do kieszeni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 19:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 8 Lip 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 20:05  
Cytuj
Popieram. Co prawda sam prawie codziennie jeżdżę rowerem, ale tą porą roku zawsze na światłach i w odblaskowej kurtce. Jestem też kierowcą i jak widzę takich nie oświetlonych baranów proszących się żeby ich ktoś rozjechał, to aż mam ochotę wysiąść i zepchnąć do rowu, bo później Bogu winny kierowca może takiego mieć na sumieniu do końca życia. Aha, dzisiaj rano w szarówce jadąc rowerem mało nie zderzyłem się z takim właśnie nieoświetlonym bezmózgiem jadącym z przeciwka :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 22:13  
Cytuj
Ja jako rowerzysta tez popieram . Co prawda po zmroku jezdze bardzo rzadko ale mimo to mam malutkie swiatełka diodowe z tyłu i z przodu ( zestaw kupiony za 25 złote a swieci naprawde mocno ) . Kilka lat temu przydazyło mi sie nie planowo wracac z Jezowego do Stalowej Woli po zmroku tylko ze słabiutkim swiatełkiem tylnim i to była jazda ektremalna..nigdynie chcialbym powtorzyc takiej wycieczki . Dlatego wogole nie rozumiem jak mozna jezdzic bez jakiegokolwiek oswietlenia . Ci ludzie albo nie mysla albo nie rozumieja co sie moze stac .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2011r. 00:46  
Cytuj
jak ni emozna, jak jestes weekendowy
to mozna, szlak mni etrafia jak wracam od dziadka z pod krasnika , zaklokow rzeczyce itd.
kiedys naliczylem 20stu samobojcow jezyk
w jeden tylko wieczor

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2011r. 08:11  
Cytuj
A co wy sobie myślicie,że policja ma się uganiać za rowerami?Jesteście nie poważani lepiej zaczaić się na kierowcę z radarem mniejsza szansa,że będą problemy bo rejestracja widoczna z daleka,a jak ucieknie to wszystkie gazety się rozpisują jaka to nasza policja skuteczna.Kierowce kara się za spaloną żaróweczkę mimo,że jest druga sprawna,a na rowerzystę za brak światła przymyka się oko chociaż kodeks drogowy opisuje wyposażenie roweru do jazdy po drodze publicznej o ciągnikach "samoróbkach"nie wspomnę tylko zapytam może ktoś wie jakim prawem poruszają się po drogach publicznych bez przeglądu itp.?

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 3 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2011r. 12:42  
Cytuj
nawet teraz po tylu latach jak są ścieżki rowerowe dalej się trafiają barany co jadą ulicą , a co dopiero marzyć o oświetleniu... Policja udaje że nie widzi bo im się nie chce i już potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 19 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2011r. 13:20  
Cytuj
A może ktoś weźmie się za policję bo jadąc z CEZ-u i będąc na przejeździe na rondzie(ścieżka rowerowa)debile omal mnie nie rozjechali a kawałek dalej na przejściu ostre hamowanie bo pieszy był na pasach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2011r. 03:31  
Cytuj
ja bym wjechał w jezyk
BTW paradox STW umiech
"bar knajpa piwodajnia"
AZ
na JP
ja z górki rozwadowsiej
i w lewo
i stoje
czekam
i widze zioom w prawo
z głownej umiech
a tam rower
grzecznie sie zatrzymał
a z tyłu pisk opon
sedan
MKS i na końcu TIR
swont w gumy
w 3 autach
jest miejsce co by dorobic pas do zjazdu,
kasy braklo?
czy rowery górą ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3129
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2011r. 13:18  
Cytuj
Przyznam się do tego że widząc rowerzystę jadącego bez oświetlenia w nocy, długimi światłami po oczach przez chwielę skurczycórę drażnię :p

Rzecz jest szczególnie uciążliwa kiedy jeździ się przez okoliczne wsie. Dodajmy do tego głupie kundle które same łażą po ulicy i nie odejdą nawet widząc jak samochód na niego napiera. Niedawno jednego potrąciłem, zwolniłem do 20-30 km/h a on i tak pod samochód wlazł jak ta święta krowa.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 20 Marz 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2011r. 01:34  
Cytuj
Popieram, bo już nie raz też o tym pisałem, jeśli policja dba o bezpieczeństwo to jest temat dla nich!!! Na wioskach nie ma ścieżek rowerowych, między wioską a wioską jest zazwyczaj ciemny las i taki rower bez chociaż odblasku zasługuje na to żeby się zatrzymać, wrócić i przemówić do rozumu. Piszę to bez złośliwości, że baba czy chłop, też jeżdżę rowerem czasem jak inni, ale mnie dobrze widać i "zdanżam na czas..." sorry, zdążamumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 3 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2014r. 10:26  
Cytuj
Wiosna Panie i Panowie ! Rowery powyciągane i znowu jazda wieczorami bez odblasków.Dobrze że w Stalówce jest trochę ścieżek rowerowych umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Marz 2014r. 10:49  
Cytuj
Spotkałem się z takim durniem niedalej jak przedwczoraj. Zero czegokolwiek po całkowitym zmroku. Jak chce sobie zrobić krzywdę, jego sprawa, ale może narobić kłopotów i stresu innym użytkownikom dróg. Co do policji sądzę jednak, że zwracają na to uwagę, czy się mylę? W końcu wszystko jest możliwe :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2014r. 11:04  
Cytuj
Policja chyba to olewa, takis gosc , bibinka lub nastolatek (bo oni tez bez swiateł jezdzą) nie ma przy sobie d.o., prawo jazdy w ogole, peselu nie pamięta.
Dużo zachodu a mandacik niewielki 50-100 PLN.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Marz 2014r. 11:36  
Cytuj
CYTAT

Dużo zachodu a mandacik niewielki 50-100 PLN.

No tak, gdyby policja u nas zajmowała się dbaniem o bezpieczeństwo obywatela, to reakcja policji byłaby natychmiastowa i stanowcza, ale jeżeli zajmują się głównie pisaniem kwitów, to już wchodzą w grę inne kryteria.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Marz 2014r. 13:27  
Cytuj
Oprócz rowerzystów, są też piesi którzy myślą ,że są nieśmiertelni... po zmroku na poboczu naprawdę nic nie widać. Jedna opaska odblaskowa np. na rękawie dla rowerzysty i pieszego to chyba naprawdę chyba żaden koszt? Nawet policja takie pierdółki rozdaje za free. A jak już się taki jeden debil z drugim wybiera bez światełek i odblasków to tylko szkoda auta bo umyć i wyklepać trzeba.. :/

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 13 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2014r. 15:29  
Cytuj
Autor ma w zupełności racje. A co do odblasków, to gdzie kupić najzwyklejsze żółte odblaskowe opaski??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Marz 2014r. 16:51  
Cytuj
może w maratonie?

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2014r. 20:15  
Cytuj
Policja w stw potrafi chronić bary kebab w zamian za darmową pitę albo w cieście... Jechałem wczoraj samochodem i na wysokości toyoty stanąłem przed pasami puszczam matkę z wózkiem a tu nie wiadomo skąd radiowóz wyprzedza na pasach. Dobrze że kobietka ogarnięta i wychyliła się za mojego auta i zobaczyła zbliżające się zagrożenie. Tak więc jak mają strzec prawa jak sami je łamią nagminnie?? Szkoda że nie miałem włączonej kamerki to bym wrzucił filmik.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2014r. 21:25  
Cytuj
Sorry ale na rondzie pod samą komendą policji!!!Jest cyrk dosłownie!!! większości kierowców albo nie potrafi korzystać z ronda albo blokują je specjalnie jak święte krowy utrudniając innym skorzystanie lub przejazd, najgorzej jest w godzinach szczytu!!!Ogólnie mówiąc w stalowej woli na drogach jest wolna amerykanka !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2014r. 22:15  
Cytuj
No właśnie, mówmy szczerze, kierowcy też nie lepsi. Już tyle lat jak dołączyliśmy do tej Europy, a kultura jazdy jak u Arabów w Egipcie. Obcokrajowcy często są w szoku jak wpadnie im do głowy pożyczyć autko na lotnisku i zdecydować się na przejażdżkę po Polsce.
Mnie to najbardziej wkurza ta młodzież w autach za 5 tys PLN.
Nie wiem co by trzeba zrobić, aby to się zmieniło. Żeby i u nas jako taka ta kulturka na drodze była.
Jakieś pomysły?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Marz 2014r. 22:32  
Cytuj
CYTAT
No właśnie, mówmy szczerze, kierowcy też nie lepsi.

I o tym także są inne tematy na forum.

CYTAT

Mnie to najbardziej wkurza ta młodzież w autach za 5 tys PLN.
Nie wiem co by trzeba zrobić, aby to się zmieniło.

Są dwie opcje. Podnieść ceny samochodów, aby nie było aut za 5 tys. albo dać tym ludziom pracę, by mogli kupić wozy za 10 tys.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Marz 2014r. 02:38  
Cytuj
raz wyprzedzajac jeden samochod kolo Stanow malo nieprzejechalem kolesia ktory po zmroku jechal kompletnie bez swiatel i dotego na ciemne kolory ubrany . Jakby nie troche refleksu to by sie moglo skonczy zle. Na zachodzie takie cos prawie niejest mozliwe by ktos jezdzil bez jakich kolwiek swiatel. ciekawe ,ze dotej pory policja sie tym niezajela tylko czekac na jakas tragedie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »