NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Biblia - jaki przekład najlepszy?, Biblia - jaki przekład najlepszy?
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 07:42  
Cytuj
Jestem zainteresowany zakupem Pisma Świętego S i N Testamentu w celu przestudiowania go we własnym zakresie.
Problem tkwi jak zwykle w szczegółach - jest wiele przekładów różniących się pomiędzy sobą stylem języka, wiernoscią tłumaczenia z oryginałów jak też jasnością przekazu.

Obecnie po prowadzonym od jakiegoś czasu "śledztwie" wacham się pomiędzy Biblią Poznańską a Paulistów ze wskazaniem na tę drugą.

Proszę o jakieś porady w tym temacie i z góry dziękuję za cenne wskazówki.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 07:42  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 13:42  
Cytuj
Chcę dodać, że wielkość, ciężar i ilość tomów nie ma znaczenia, im wiecej tym lepiejuśmiech, zależy mi na bogatych komentarzach i wyjaśnieniach dot. tekstu.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 14:20  
Cytuj
Pewnego razu dyskutowaliśmy z biblistą w tym temacie i stwierdził ze jak kupować to tzw biblie tysiąclecia jeśli chcesz lub inni to mam fulwersje do instalacji w telefonie mało zajmuje a działa super napewno hula na se i nokii jak ktoś chce to podać mi emaila na pw wyśle w załączniku wystarczy przesłać bluetoothem i już mamy przy sobie stary i nowy testament.

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 20:40  
Cytuj
Przekład Nowego Świata - W przekładzie posłużono się językiem współczesnym. Każdemu słowu oryginału starano się w nim przypisać odpowiadające mu słowo angielskie, a następnie z tego tłumaczenia - polskie. W wypadku nazw własnych i słów, których znajomość wymowy zanikła, dokonano transliteracji. Nie utajniono w nim także imienia Bożego.

Napisz do mnie na PW to załatwię Ci ten przekład za FREE albo za dobrowolny datek który przekaże wydawnictwu.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 22:19  
Cytuj
CYTAT
Pewnego razu dyskutowaliśmy z biblistą w tym temacie i stwierdził ze jak kupować to tzw biblie tysiąclecia jeśli chcesz lub inni to mam fulwersje do instalacji w telefonie mało zajmuje a działa super napewno hula na se i nokii jak ktoś chce to podać mi emaila na pw wyśle w załączniku wystarczy przesłać bluetoothem i już mamy przy sobie stary i nowy testament.

LOL uśmiech

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 272
Dołączył: 9 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2011r. 23:34  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Pewnego razu dyskutowaliśmy z biblistą w tym temacie i stwierdził ze jak kupować to tzw biblie tysiąclecia jeśli chcesz lub inni to mam fulwersje do instalacji w telefonie mało zajmuje a działa super napewno hula na se i nokii jak ktoś chce to podać mi emaila na pw wyśle w załączniku wystarczy przesłać bluetoothem i już mamy przy sobie stary i nowy testament.

LOL uśmiech




bokser to Twoje "lol" naprawdę bardzo dużo wnosi do tematu. Tylko pozazdrościć twórczości.

Nie ma nic dobrego w wojnie, z wyjątkiem jej końca - Abraham Lincoln.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 9 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 12:44  
Cytuj
Nejlepszy przekład biblii jest z półki do niszczarki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 13:09  
Cytuj
CYTAT
Nejlepszy przekład biblii jest z półki do niszczarki.


Supermoto daruj sobie tak prymitywne komentarze. Nie jesteś w stanie wnieść nic twórczego i pozytywnego do tematu więc zamilcz.

A jeśli jesteś taki kozak i masz jaja (bo takie impotenckie miernoty jak np. nergal ich nie mają) to proponuję ci to zrobić publicznie z koranem, więc masz szansę pokazać swoją "odwagę" ale śmiem powątpiewać w taki obrót rzeczy.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 14:06  
Cytuj
Nie można przełożyć Biblii bo oryginał nie istnieje.
Można dokonać przekładu, przekładu, przekładu, przekładu,przekładu, przekładu, przekładu, przekładu.... Biblii. Poza tym co to znaczy najlepszy przekład? To różnie się przekłada? Przekładając Kaczkę Dziwaczkę może wyjść Lokomotywa?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 15:24  
Cytuj
Siemka, odbiegajac od tematu, chetnie zakupie 3tomy Tatarkiewicza Historii filozofii starozytnej jak ktos przypadkiem chcialby sie pozbyc to prosze o pw

Biblie polecam tysiaclecia pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 16:52  
Cytuj
Naliepszy na rynku jest przeklad pallotinium poniewaz jest to przeklad z jezykow oryginalnych czyli aramejskiego greckiego i hebrajskiego od razu na polski. Biblia wojka zostala np tlumaczona z laciny i moga byc rozne rozbierznosci daltego polecam tysiaclatke. Teraz palotinum wydaje swoja biblie bardzo rozbudowana z wieloma przypisami ale z tego co sie orietuje to narazie nowy testamet tylko jest gotowy ale polecam go kupic polowa strony do tekstu to przypisy. do studiowania Bibli polecam jakies pomoce ksiazkowe typu wprowadzenie do bibli przede wszystkim. jezeli zaczynasz czytac pismo swiete i chcesz przerobic cale to najpierw czyta sie ewangelie pozniej wszystkie listy idzieje apostolskie nastepnie stary testament a no koncu apokalipse.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 9 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 16:57  
Cytuj
Fajny masz "kosmal3006" avatar. Przepełniony miłością bliźniego.
Wracając do tematu przekładu, nikt o zdrowych zmysłach nie czyta takich bredni, obojętnie w jakiej wersji, tłumaczeniu i wydaniu.
Chcesz poczytać ciekawe historie na tym poziomie, polecam: "Trzy małe świnki" lub "Czerwony Kapturek".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 16:59  
Cytuj
Supermoto nie wnosisz nic do dyskusji wiec nie pisz jestes ateista to sznuj tych co wierza w Boga.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 18:12  
Cytuj
CYTAT
Fajny masz \"kosmal3006\" avatar. Przepełniony miłością bliźniego.
Wracając do tematu przekładu, nikt o zdrowych zmysłach nie czyta takich bredni, obojętnie w jakiej wersji, tłumaczeniu i wydaniu.
Chcesz poczytać ciekawe historie na tym poziomie, polecam: \"Trzy małe świnki\" lub \"Czerwony Kapturek\".


1. komunizm jako najbardziej zbrodniczy system w dziejach ludzkości nie jest niczyim bliźnim tylko najczystszą formą zła, którą nienawidzi się tak samo jak szatana
2. brednie to twój język a nie dzieło, które wytrzymuje każdą krytykę od wieków, głównie ze strony tych co nie mieli go nawet w ręce lub jeśli nawet coś "liznęli" to ich wiedza i prymitywizm nie pozwala na zrozumienie nawet ułamka przekazu płynącego z jednego z filarów naszej cywilizacji
3. proponowana przez ciebie "ambitna" literatura, na której zapewne skończyłeś swoją edukację niestety nie dotyczy omawianego tematu i radzę założyć osobny wątek na temat przekładów "Czerwonego kapturka" lub "Trzech świnek"

P.S.
Twoja prowokacja jest żenująco prymitywna i żałosna.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 9 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 21:26  
Cytuj
CYTAT
1. komunizm jako najbardziej zbrodniczy system w dziejach ludzkości nie jest niczyim bliźnim tylko najczystszą formą zła, którą nienawidzi się tak samo jak szatana


Nienawiść jest grzechem, Szatan pisze się z wielkiej litery.

CYTAT
2. brednie to twój język a nie dzieło, które wytrzymuje każdą krytykę od wieków, głównie ze strony tych co nie mieli go nawet w ręce lub jeśli nawet coś \"liznęli\" to ich wiedza i prymitywizm nie pozwala na zrozumienie nawet ułamka przekazu płynącego z jednego z filarów naszej cywilizacji


To "dzieło" pełne jest śmiesznych i zaprzeczających sobie historyjek przeznaczonych dla prostych, mało inteligentnych istot, które są skłonne w nie uwierzyć.

CYTAT
3. proponowana przez ciebie \"ambitna\" literatura, na której zapewne skończyłeś swoją edukację niestety nie dotyczy omawianego tematu i radzę założyć osobny wątek na temat przekładów \"Czerwonego kapturka\" lub \"Trzech świnek\"


Nawet nie wiesz "wykształciuchu", że zwroty grzecznościowe pisze się z wielkich liter.

CYTAT
P.S.
Twoja prowokacja jest żenująco prymitywna i żałosna.


Przykro mi bardzo, że dałeś się sprowokować. Świadczy to o Twojej słabości psychicznej.
Nie zachowuj się jak Kaczyński.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 14 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 21:45  
Cytuj
CYTAT


1. komunizm jako najbardziej zbrodniczy system w dziejach ludzkości nie jest niczyim bliźnim tylko najczystszą formą zła, którą nienawidzi się tak samo jak szatana

W awatarze powinno być jeszcze nazizm i inne totalitaryzmy.
Co do Biblii to nie należy jej traktować dosłownie gdyż jest to podręcznik dla wyznawców kultu podobnie jak Mein Kampf.
Poniższy cytat dobrze opisuje jej przeznaczenie:
"Tą pracą zwracam się nie do obcych, ale do tych stronników ruchu, którzy należą do niego sercem i pragną jego zrozumienia."
Biblia opisuje jedynie słuszny sposób widzenia świata, oczywiście dla tych do których jest adresowana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 22:09  
Cytuj
Jak możesz wypowiadać sie na temat Biblii skoro nie miałeś jej pewnie w ręku? Przeczytaj ją a później zapraszam do dyskusji.
Zastanowił bym się na twoim miejscu bo drwiąc z Biblii drwisz z jego autora czyli Boga (nie mylić autora z ludźmi którymi się posłużył do jej zpisania). A Bóg nie jest kimś z kogo można drwić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 22:11  
Cytuj
Supermoto na dobranoc zrozum kilka prostych rzeczy:

1. Nienawiść jest przeciwieństwem miłości, więc nienawiść do szatana (zawsze piszę z małej litery) czy też komunizmu nie jest grzechem.

2. Czyli bibliści wraz z całymi zespołami naukowców nawet przy NASA są prostymi i mało inteligentnymi ludźmi?, to ciekawe dlaczego te całe zespoły naukowców badają pismo święte i przedstawiają w efekcie logiczne wytłumaczenia i opisy zdarzeń zawartych w biblii.
Prości są ci co odbierają np. przypowieści biblijne w sposób dosłowny bez zrozumienia sensu przekazu.

3. Nie obrażaj innych to i Ciebie nie będą obrażać. Wlazłeś z buciorami w temat na który nie masz nic do powiedzenia oprócz rzucania błotem i jeszcze masz pretensje.
A poza tym ze względu na wrodzoną skromność i pokorę nie uważam się za człowieka wykształconego pomimo posiadania tyt. mgr inż. bo na to zasługuje tylko nieliczna elita a twoje typowe dla środowiska pisiorów hasła nie tylko mnie nie obrażają co rozśmieszają.

4. Rozczaruję Cię: prowokacja dlatego żałosna i prymitywna bo na nikogo nie podziałała a na pewno nie na mnie. Już nie z takimi rozmówcami miałem możliwość wymieniać poglądy i z ateistami i z pseudoateistami i z katolikami i nawet z takimi co im się wydaje, że są katolikami.

Nie mam zamiaru dyskutować już z Tobą bo nie idą za tym z Twojej strony żadne argumenty, chodzi tylko o to abyś się nie wtrącał miedzy wódkę a zakąskę tym bardziej, że ze złośliwością zapoczątkowałeś schodzenie z tematu.
Życzę powodzenia w komentowaniu ale niech to dotyczy nieco innych wątków.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 22:16  
Cytuj
Samael81 - za mało miejsca w moim awatarze na resztę totalitaryzmów wybrałem najbardziej zbrodniczy, mający na koncie najwięcej ofiar.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3119
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 22:56  
Cytuj
CYTAT
Czyli bibliści wraz z całymi zespołami naukowców nawet przy NASA są prostymi i mało inteligentnymi ludźmi?, to ciekawe dlaczego te całe zespoły naukowców badają pismo święte i przedstawiają w efekcie logiczne wytłumaczenia i opisy zdarzeń zawartych w biblii.
Prości są ci co odbierają np. przypowieści biblijne w sposób dosłowny bez zrozumienia sensu przekazu.


Naukowcy, NASA? Najwyżej w jeśli chodzi o badania w celu historycznym -jeśli tak to twoja wypowiedź jest merytorycznie chybiona.

Logiczne wyjaśnienia ale czego? Normalnych zdazeń historycznych. czy tez wątków fantasy które się pojawiają. (A może Jesus był bogiem ale w sensie innym niż dosłowny.)
Nie wiem skąd bierzesz tych prostych ludzi którzy nie łapią że przypowieści to metafora. Trzeba mieć IQ szympansa żeby tak myśleć, albo mieć wyprany mózg i brać takie rzeczy "na wiarę".

Chyba że chodzi ci o pseudo naukowców - teoretyków których publikacje i wynik badania jest komercyjną odpowiedzią na popyt jaki napędzacie.

Myślę że chrześciańdstwo ma na sumieniu więcej ofiar niż komuna.[mogę się mylić]. Biorąc pod uwagę cały nurt biblo-poczobny wypada na pwewno gorzej niż faszyzm nazizm i komna razem wzięte.

Przepraszam za off-top. Przekład wybierzesz po przeczytaniu "wstęp do Biblii" czy jakiś jego substytut.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2011r. 23:27  
Cytuj
Rozmowy nie na temat c.d.
Progres nigdy nie zaprzeczałem istnieniu ofiar chrześcijaństwa ale nie mieszam działalności hierarchów Watykanu z przekazem zawartym w Biblii.
Niestety ale przedstawiciele kościoła KRK (o innych kościołach się nie wypowiadam bo nie znam tematu)dość często mijają się z tym co zawarte jest w nauce Ewangelii co mam mu za złe ale niech nikt nie zwala grzechów KRK na Biblię bo można dla przykładu również mordować zasłaniając się Encyklopedią PWN co nie znaczy że jest ona temu winna.
Co prawda szychy KRK robiły i robią różne rzeczy ich niegodne właśnie dlatego , że mało który członek kościoła zna Pismo Święte i jeśli wierzy ślepo bo tak go nauczono i wydaje mu się, że jest chrześcijaninem tylko dlatego bo jest ochrzczony to hierarchowie robią go w konia a on tego nie widzi.

Gość, który pierwszy przetłumaczył Biblię z łaciny na miejscowy język ojczysty (nie pamiętam nazwiska ale jakiś Angol chyba w XV czy XVI wieku) został stracony przez biskupstwo a dlaczego??? bo kler bał się odkrycia przez ludność rozbieżności między postępowaniem księży a nauką Ewangelii.

Mam bardzo duży szacunek do treści Biblii co nie znaczy, że wierzę w księdza jak typowy moher, w zasadzie to o posądzenie mnie o antyklerykalizm nie będę czuł urazy.

Biblia to Biblia a ksiądz to człowiek, biblia jest jedna a ludzie różni.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 00:47  
Cytuj
CYTAT
Biblia to Biblia a ksiądz to człowiek, biblia jest jedna a ludzie różni.



Skoro uważasz ,że Biblia jest JEDNA, to po kiego ciula zakładasz temat szukają NAJLEPSZEJ i NAJOGROMNIEJSZEJ?

Nie bardzo kumam o co Ci chodzi, ale mogę Ci polecić lekarza.

Wersji biblii jest od groma - a może i więcej - bardziej prawdziwe i mniej prawdziwe.

Zacznij od Zajdla - "Adam jeden z nas"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 09:05  
Cytuj
Sweeroos - Biblia (teksty źródłowe) jest JEDNA a przekładów wiele i właśnie o nie pytam jeśli nie zauważyłeś. No i komu jest tu potrzebny lekarz?, proponuję okulistę.
Jesteś kolejnym przykładem złośliwego ignoranta nie wypowiadającego się na temat, który nawet nie wie do czego ma mi służyć bliższe poznanie Biblii a z góry proponujesz mi lekturę o którą nie pytam.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 09:26  
Cytuj
CYTAT
Biblia (teksty źródłowe) jest JEDNA


A gdzie ta Biblia jest?

Skoro jesteś w temacie to pojedź tam po prostu, wykorzystaj wolny czas i ją sobie przetłumacz.

CYTAT
Jesteś kolejnym przykładem złośliwego ignoranta nie wypowiadającego się na temat, który nawet nie wie do czego ma mi służyć bliższe poznanie Biblii



A co mnie obchodzi do czego jest ci to potrzebne? To twoja sprawa.
Ale jak pytasz który przekład jest najlepszy (najlepszy pod jakim względem?)to znaczy że gówno o Biblii wiesz.
Badacz się znalazł.
Chce badać tylko nie wie kogo. Bo pacjentów jest kilkunastu.
I pyta , który jest najlepszy.

Weż tą z dużymi cyckami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 10:04  
Cytuj
CYTAT

Twoja prowokacja jest żenująco prymitywna i żałosna.


Kosmal widzę że się radykalizujesz, przemawiasz "językiem miłości PiS" :szok:

Napisałeś :
Biblia to Biblia a ksiądz to człowiek, biblia jest jedna a ludzie różni.

Nieprawda, Biblia to dzieło wielu ludzi pisane przez kilka wieków.
A do dyspozycji mamy przekłady przekładów. Można ją interpretować i przeinaczać jak się chce, np. niby jest przykazanie "nie zabijaj" ale wystarczy poszukać innego cytatu i już zabijać wolno chytry

W ramach ciekawostki polecam eksperyment dziennikarz który postanowił przez rok żyć dokładnie wg zasad Biblii (napisy pl)
http://www.ted.c(...)lly.html

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »