NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Rozkład jazdy ZMKS - nowa aplikacja,
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 18:35  
Cytuj
Co sądzicie o takiej aplikacji z rozkładem jazdy:

http://www.rzesz(...)zow.html

czy gdyby taki rozkład był dla Stalowej Woli - był by dla Was praktyczny ? Jakie ma wady i zalety ? Czego w nim brakuje.

Prosimy o wszelkie sugestie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 18:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11648
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 18:39  
Cytuj
W Rzeszowie jest kilka fajnych rozwiązań - choćby to, że na przystankach wiszą rozkłady letnie i zimowe. Nikt nie może narzekać na opóźnienia w trudnych warunkach zimowych - bo jest to uwzględnione w rozkładach.

No i świetnym rozwiązaniem jest tzw, "koło" - czyli pętle wokół miasta w dwóch przeciwnych kierunkach - to na prawdę ułatwia poruszanie się po tym mieście....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 20:41  
Cytuj
zadałem konkretne pytanie odnośnie w/w APLIKACJI.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd: RNI/RST/RZ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 20:42  
Cytuj
taka aplikacja jest idealnaumiech juz bardziej przejrzyscie sie nie da chyba tego zrobićumiech rzeszowski MPK zawsze jednak górowal nad stalowa pod kazdym wzgledem (wiadomo wieksze miasto ale mysle ze nie w tym rzecz tylko raczej chodzi o władze i zarząd)rzeszowskim MPKiem zaczałem jeździć ponad 3 lata temu i juz wtedy bylem mile zaskoczony wiekszość taboru to nowe solarisy (w dodatku wiele z nich jezdzi na CNG co jest ewenementem w skali kraju) a jezeli juz trafil sie stary jelcz to i tak dawał zawsze rade - tam kierowcy jezdzą naprawde dynamicznie wiadomo ze wieksze miasto i dlatego taki wymóg natomiast w stalowej czuje sie czasem jakby kierowcy oszczędzali autobusy - jakby sie nimi bali jezdzic), kulturalni kierowcy, brak opłaty manipulacyjnej, raz jechalem w rzeszowie 18 stką, cos sie chrzanic zaczeło - bylem swiadkiem jak kierowca wyszedl otworzyl klape podwinał rekawy i cos tam pogrzebał i bylo ok, był to przegubowiec pamietam ludzi pełno - nie olal ich, nie musial nic sie babrać zwłaszcza ze był "pod krawatem" mógł od razu zadzwonic po wóz pomocy i by przyjechali podesłali nowy autobus itd tylko czasowo dlużej by to zeszloumiech, ostatnim miłym zaskoczeniem było to, że juz wtedy jezdziły tam kobiety, ładne, miłe, jeździły naprawde bez zarzutuumiech Reasumujac, jeśli chodzi o aplikacje jestem na TAK jak i wogółe jestem za tym aby ZMKS bral przyklad z rzeszowskiego MPK

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 21:18  
Cytuj
JA MÓWIĘ ŻE TAKIE COŚ TO TEŻ NIEWYPAŁ .
NAJLEPSZY ROZKŁAD JAZDY BYŁ KIEDYŚ NA JEDNEJ STRONIE CAŁY KURS AUTOBUSY I MOŻNA BYŁO ZOBACZYĆ O KTÓREJ H/MM BĘDZIE SIĘ W DANYM MIEJSCU A TAK TO TO SZUKANIE PRZYSTANKÓW JEST DO KITU .
NIECH WRÓCI STARY WYGLĄD ROZKŁADU JAZDY !!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 8 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2011r. 21:30  
Cytuj
Świetna rzecz!
Mamy mapę, przystanki, po najechaniu pojawia się nazwa, po kliknięciu rozkłady.
Coś takiego w połączeniu z tym co mamy obecnie na stronie ZMKS i wyszukiwarką połączeń, byłoby rewelacyjne.
Jeśli chodzi o minus, to na dany przystanek na mapie, musimy najechać bardzo dokładnie, aby wyświetliła nam się jego nazwa.
Poza tym bardzo fajne rozwiązanie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2011r. 17:00  
Cytuj
Dla czego nikt nie napisze do DT Sokołowskiego zażalenia,przystanek przy poczcie na Ofiar Katynia praktycznie nieczynny ( swietne miejsce dla palaczy w deszczu ) pod dom kultury dojechac w niedziele tragedia, do Jastkowic nie dojadę z dworca PKS - zróbcie coś ???? !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Mat
Mat
Posty: 11
Dołączył: 8 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2011r. 22:12  
Cytuj
Witam
Odnośnie tej aplikacji podanej na stronie to ma moim zadaniem ma ona takie minusy.

Po pierwsze mapy nie można powiększyć tak aby zobaczyć więcej szczegółów, chodzi mi głównie o uliczki aby lepiej zorientować się gdzie się znajdujemy oraz o miejsca użyteczności publicznej takie jak dworce PKP, PKS, kina, sądy itp. tak aby wiadomo było jaką linią dojedziemy do ważnych miejsc w mieście. Po drugie gdy ktoś nie zna Rzeszowa to nie wie jaki to przystanek a po naciśnięciu któregoś przystanku można wybrać trasę docelową z danego przystanku po wpisaniu uprzednio nazwy przystanku do którego chcemy się udać. Niestety okienko które się otworzy przesłania część mapy i nie w sposób go ruszyć, dlatego trzeba je zamknąć i odczytać nazwę przystanku do którego chcemy się udać. Jest to dość frustrujące.
Po trzecie brak wizualizacji trasy na mapie jak dany autobus kursuje. Dobrze by było aby również po wyborze trasy docelowej z danego przystanku pokazywała się na mapie linia przebiegu z od do przystanku przez nas ustalonego.
Dlatego jeśli ktoś zamierza się wziąć za podobny projekt to radzę zastanowić się nad tymi radami.


Mam nadzieję że choć trochę pomogłem. Pozdro.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2011r. 09:33  
Cytuj
jak to polak, już jest żle...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »