NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Rządy Szreka i POkemonów w mieście ,
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2011r. 18:59  
Cytuj
Otwieram stronę TV Stella i mam 2 pierwsze wiadomości z brzegu, o PKSie i o Społem. Nóż się w kieszeni otwiera i człowieka trafia szlag. W tamtym roku miasto chciało zabić Raviolkę. Ta obroniła się. Teraz chce zabić m.in. bar Kaprys, w którym żywi się spora część miasta. Szreka nie interesuje wymiar społeczny - najważniejsza jest zemsta polityczna. Pracę może stracić ponad 50 osób, a mieszkańcy stracą smaczny i tani bar.
Sprawa PKSu. Narzekanie, bieda, brak podwyżek, groźba zwolnień, a pod koniec informacji zapowiedź zwiększenia liczby zarządu spółki z 1 osoby na więcej.
Pakujcie się i wyjeżdżajcie z tego gówna o nazwie Stalowa Wola, bo niedługo niczego tu nie będzie.

PS. Może te podpisy pod obroną Społem przeznaczyć na referendum odwołujące włodarza?

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2011r. 18:59  
Cytuj

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2011r. 22:02  
Cytuj
CYTAT
Pakujcie się i wyjeżdżajcie z tego gówna o nazwie Stalowa Wola, bo niedługo niczego tu nie będzie.


WyborcoPO nie sądziłem że do tego dojdzie, ale muszę napisać że się z Tobą zgadzam. Choć i tak wolę żeby rządził Szrek niż Siembida i kudłaty ministrant.

Kłopoty Społem i zamykane szkoły mnie nie dziwią - wszak mieszkańców od lat ubywa, to raczej normalne. A konkurencji Społem przybywa, gdzie w stalowej nie spojrzysz tam jakiś supermarket.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2011r. 23:23  
Cytuj
CYTAT
PS. Może te podpisy pod obroną Społem przeznaczyć na referendum odwołujące włodarza?
Masz alternatywę?

CYTAT (Stella)
Pięć lokali, w których znajdują się sklepy należące do PSS „Społem” wkrótce może zostać wystawionych na sprzedaż. Przetargu na te lokale chce prezydent Andrzej Szlęzak. Pieniądze ze sprzedaży miałyby pójść na budowę stalowowolskiego stadionu.
Czy stadion jest pilną potrzebą? Kiedyś na pewno będzie, ale szkoda, żeby miasto straciło stałe źródło dochodu. Za kilka lat kolejne inwestycje.

CYTAT (Stella)
W ubiegłym roku Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej od Skarbu Państwa przejął powiat. Już wtedy PKS miał kłopoty z wypracowaniem zysku. Po zmianie właściciela lepiej nie jest.
Nie rozumiem tego. PKS w godzinach szczytu wozi więcej osób niż Marcel! Większość dojeżdżających do szkół wybiera PKS. Oprócz tego firma prowadzi warsztat i oferuje dodatkowe usługi np. związane z reklamą. Zatem w czym problem? Większe koszty utrzymania autobusów? Sprawnie zarządzana firma poradziłaby sobie z tym bez problemu. Są kursy, że jedzie 10 osób, ale bez przesady - nadrabiają w godzinach szczytu. A może kiepski marketing? Ich strona internetowa jest fatalnie wykonana. Ciężko dokopać się do rozkładu jazdy, a co dopiero znaleźć inne informacje. Dlatego pytam - co się dzieje z zyskiem PKS Stalowa Wola SA? Czy kursy autobusów przynoszą straty? Brak statystyk, sprawozdań finansowych, więc nie mam sugestii.

Po przejęciu władzy przez prawicę dużo pracowników wylatuje na bruk, ciągle brak kasy na inwestycje, upadają czołowe firmy. Za lewicy nie mówiło się o tym - nic nie robili, a resztę rozkradli. Za prawicy jest więcej inwestycji, ale zastał nas kryzys (no, Polska częściowo się obroniła). Zatem jaka powinna być polityka państwa?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Lut 2011r. 07:48  
Cytuj
Nie rozumiem sytuacji pksu. Cos jest nie tak ale w samej firmie za dużo biurowych siedzi - kolejny relikt prlu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2011r. 11:14  
Cytuj
POkemony stalowowolskie, to krzykacze i pijarowcy w takim marnym, wiejsko-przaśnym wydaniu. Oczywiście jak wszyscy z tej partii zdrajców, kombinują, manipulują i oszukują. Świetnym tego przykładem jest Fila - Zobligowany likwidator powiatu stalowowolskiego - osoba, która od samego początku swojej kariery zawodowej jest niesamodzielny (w moim przekonaniu jedzie na protekcji) - obłuda i hipokryzja. Szrek.... no cóż, człowiek inteligentny, zadufany w sobie, narcyz wychodowany przez mieszkańców. Głosowałem na niego, jako na mniejsze zło. Dla mnie Siembida to po prostu człowiek baaaardzo mało inteligentny. Szlęzak, zapewne opusci niedługo Stalową Wolę na rzecz stołka posła lub senatora. Pogubił się zupełnie - teraz już otwarcie wraz z PO walczy z mieszkańcami....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2011r. 11:30  
Cytuj
mirek777 PiS-owska miernoto mądry inaczej.Ktoś się wreszcie wk...i i zrobi Ci sprawę o zniesławienie ,życzę Ci aby to nastąpiło jak najszybcie, jak sąd Cię pociągnie po kieszeni to i głowa powinna wtedy prawidłowo funkcjonować.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2011r. 11:33  
Cytuj
Sam popatrz na styl i treść swojej wypowiedzi..... Żenujące, ale i typowe, dla kogoś nakręconego nienawiścią przez usłużne media. Plujesz jadem na kilometr, obrażasz, - żal mi cie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2011r. 11:41  
Cytuj
Widzę że dotarło.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2011r. 12:03  
Cytuj
fractalu i wyborco, cieszę się, że się ze mną zgadzasz. Ale tutaj nie chodzi o to, że Stalowa Wola się wyludnia itd. Chodzi o podłą zemstę polityczną na prezesie Społem, a ucierpią zwykli ludzie, mieszkańcy i pracownicy. Takie postępowanie nie jest godne zajmowanego stanowiska, czyli prezydenta 70 tysięcznego miasta. Bar Kaprys pełni ważną funkcję społeczną. Chcecie żeby tam powstał kolejny bank czy apteka? Panie Szlęzak, pomyśl Pan o tych ludziach, nie bądź Pan małostkowy. Nie każdego stać na drogie restauracje, a nasze miasto składa się głównie z ludzi starszych, często schorowanych, którzy mają tam tanie posiłki.

Co do PKSu, to w tym wszystkim jest ta paranoja, że mimo kryzysu, konkurencji, niskich płac dla załogi, czyli osób które notabene wypracowują zysk firmy, myśli się o powiększeniu składu zarządu. Ten, kto to wymyślił powinien od razu zostać zwolniony z pracy.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2011r. 12:41  
Cytuj
CYTAT
POkemony stalowowolskie, to krzykacze i pijarowcy w takim marnym, wiejsko-przaśnym wydaniu. Oczywiście jak wszyscy z tej partii zdrajców, kombinują, manipulują i oszukują.


Mirku777, ostojo kultury!
Jak to dobrze że jesteś tu z nami i pokazujesz nam jak wymieniać się poglądami i dyskutować z poszanowaniem innych użytkowników forum. Nic tylko uczyć się od takiego przedstawiciela lokalnej inteligencji.

A co do baru Kaprys to rzeczywiście, zamykanie barów mlecznych to był jeden z najgorszych pomysłów naszych polityków po 1989. Jeśli są tu jacyś społeczni działacze to zbierajcie podpisy,organizujcie protesty i pikiety zanim będzie za późno.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2011r. 12:45  
Cytuj
"Fractalu - naśladowco o obliczu psa-żula" Lepiej żeby ludzie uczyli się kultury od mojej osoby niż od ciebie. Zgadzam się natomiast w kwestii barów mlecznych, choć sądzę że nie ma ludzi, którzy by się z tym nie zgadzali. Łatwo jest pisać o czymś co denerwuje wszystkich i liczyć na przytakiwanie umiechumiechumiechumiechumiechumiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2011r. 23:52  
Cytuj
Proponuję wydzielić temat o spółce PKS Stalowa Wola SA. Czy jesteście za? Mam tylko 1 zastrzeżenie. Dyskusja ma odbywać się w oparciu o dowody i własne przemyślenia, a nie polityczne zagrywki. Celem jest zainteresowanie lokalnych mediów. Jakie problemy są obecnie w PKS-ie? Nie słuchałem tego odcinka w Stelli, oglądnę w inny dzień.

Należy zacząć od poprawy wizerunku firmy i reformy zarządu. Konieczna jest nowa strona internetowa (nie przez debila, co umie postawić CMS-a i ściągnąć gotowy szablon, lecz przez profesjonalną firmę - na potrzeby firmy przewozowej). Znacznie lepiej prezentuje się witryna PKS Jasło, szybszy dostęp do informacji, ale wzorem nie jest. Podobnie Marcela - ocena dobra, jednak można lepiej. Oczywiście można przebudować istniejącą stronę, jeśli koszty byłby mniejsze, ale to jest konieczne - dokopanie się do aktualnego rozkładu jazdy bądź innych informacji jest wyzwaniem. Internautów ratuje widżet E-Podróznik po lewej. Aplikacja domyślnie pokazuje najbliższe kursy, zatem trzeba ustawić odpowiednią godzinę. Najciekawszy spis cen i ulg:

Prom.stw-rz-stw - 7,10
Promstw-rz-stw - 7,00
Stud.seni-rzesz - 6,80

Opisy są takie same i nic nie mówią. Z ostatniego (6.80) wnioskuję, że tyle samo płacą studenci i seniorzy (od ilu lat?). Co do studentów - zgadza się, co do seniorów - nie wiem.

Takie dane zapewne przekazał PKS do E-Podróżnika.

Czy był sens dzielić PKS na części? Z jednej strony nowe firmy nie są uzależnione od władz centralnych i mogą same zapracować na siebie, a co się z tym wiąże - większa konkurencja między PKS-ami i prywatnymi firmami przewozowymi. Z drugiej - może kiedyś dojść i braku spójności do konfliktów wskutek odmiennych wizji rozwoju i tras transportu - w końcu PKS nie jest już jednym wielkim przedsiębiorstwem, jak kiedyś.

A gdyby tak uniezależnić PKS od Skarbu Państwa i Powiatu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2011r. 13:05  
Cytuj
Wyborca, te materiały możesz obejrzeć sobie na stronie Stelli.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2011r. 11:13  
Cytuj
Obejrzałem. Zmienili zarząd spółki, narzekają na ceny paliw i konkurencję, próbują ratować przedsiębiorstwo, ale dalej nie mają pomysłu na zmiany. Dopóki PKS-em będą zarzadzać partyjni kolesie zamiast wyształconych specjalistów z doświadczeniem, ciężka sytuacja będzie trwać nadal. To ostrzeżenie dla powiatu! Podstawą jest sprawny marketing, obserwacja rynku, oferowanie LEPSZEJ usługi od konkurencji, może jakaś ankieta? Reklamy w PKS-ie mogą być, ale żeby nie ciągle to samo! Może coś dla młodego pokolenia? Tylko firma musi szukać ciekawych reklamodawców, co zapłacą im za reklamę. Może za dużo osób siedzi w biurach albo prezesi zarabiają za dużo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 28 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2011r. 20:29  
Cytuj
Po wyborach i co?
- zamykamy przedszkola? - zamykamy!
- zamykamy szkoły? - zamykamy!
- zamykamy bary dla biedoty? - zamykamy!
- zamykamy istniejące od wielu lat sklepy? - zamykamy!

A co robimy dla ludzi za Stalowej Woli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2011r. 23:30  
Cytuj
CYTAT
\"Fractalu - naśladowco o obliczu psa-żula\" Lepiej żeby ludzie uczyli się kultury od mojej osoby niż od ciebie. Zgadzam się natomiast w kwestii barów mlecznych, choć sądzę że nie ma ludzi, którzy by się z tym nie zgadzali. Łatwo jest pisać o czymś co denerwuje wszystkich i liczyć na przytakiwanie umiechumiechumiechumiechumiechumiech



te... Miranda skończ wez z tym pierd... i zmien styl , nick , pisownie albo w ogóle przeszczep zrób mózgownicy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2011r. 23:46  
Cytuj
CYTAT
- zamykamy przedszkola? - zamykamy!
To ile w końcu przedszkoli chce zamknąć? Podaj źródła
CYTAT
- zamykamy szkoły? - zamykamy!
Oszczędności. Prezydent szuka ich na siłę, ale pozbywa się stałego źródła dochodu. Obecnie nie jest tak źle. Podstawówek dużo, do gimnazjów da się dotrzeć, licea i technika mamy na wysokim poziomie. Oby dalej rozwijać edukację w mieście i nie zniszczyć wieloletniej pracy ich dyrektorów.
CYTAT
- zamykamy bary dla biedoty? - zamykamy!
- zamykamy istniejące od wielu lat sklepy? - zamykamy!
Zemsta polityczna. Więcej w aktualnej Sz...ie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2011r. 08:27  
Cytuj
"szalony kundlu" - niczego nie zamierzam zmieniać. Słyszałeś myślicielu od siedmiu boleści o wolności słowa?umiechumiechumiechumiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2011r. 10:52  
Cytuj
Podobno nie ma wolności słowa w Polsce?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2011r. 13:03  
Cytuj
"Andrzejku" W Polsce mamy pozorną wolność słowa. Pisałem calkiem nie dawno w wątku "Platforma Obywatelska" o dziennikarzach wyrzucanych z mediów za niezależność. (Ty i twój bliski kolega ze strachu już tam nie zaglądacie umiechumiechumiechumiechumiech)Ja sam wielkrotnie doświadczyłem cenzury na onecie czy na Stalówce.NET. Mogę sobie póki co, pisać co myślę tutaj, na Stalówce.NET - ale zdaję sobie sprawę, że jeżeli partia mafiozów wygra (co na szczęście jest coraz mniej prawdopodobne) to wolność słowa w Polsce przestanie istnieć zupełnie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2011r. 13:20  
Cytuj
śmieszny jesteś:-))))

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1977
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2011r. 13:44  
Cytuj
Wolność słowa jest tylko pozorna. Poczytajcie o procesach sądowych, bo internauta źle napisał o działaniach pani burmistrz na swoim blogu. Takich przypadków było wiele, ale szybko ucichły.

http://di.com.pl/news/35584,0,Bloger_skazany_za_krytykowanie_dzialan_pani_burmistrz.html
http://di.com.pl/news/35012,0,Sad_Najwyzszy_prase_w_sieci_trzeba_rejestrowac.html

Do tego Rząd chciał blokować dostęp do stron podczas afery hazardowej. Niedawno znów pojawiła się propozycja kontroli sieci - od obu "wielkich partii" (rządzącej i opozycyjnej).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2011r. 13:48  
Cytuj
Sami sobie to robimy. Jak poseł PO (zapomniałem nazwiska) powiedział, że chętnie popatrzyłby na lesbijki to w mediach wrzało. Mówiono nawet o pozbawieniu mandatu poselskiego.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 30 Sie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2011r. 11:59  
Cytuj
POdobno PO kilka dni temu miało nowy rewelacyjny program gospodarczy. Miało to być "wszystko po 5 zł" ( z krotnościami).
I tak :
paliwo - 5 zł
chleb - 5 zł
cukier - 5 zł
Jednak kolejne dni każą myśleć raczej o rozwoju tego rewelacyjnego programu. Bo cukier już przeskakuje 5 zł i paliwo także.
Jak to mówią często policjanci i prokuratorzy - "sprawa jest rozwojowa".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2011r. 16:35  
Cytuj
W związku z katastrofą w Japonii cena ropy na świecie spada. U nas cena paliwa rośnie smiech2

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »