NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 764 765 766 767 768 769 770 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 3124
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2019r. 23:56  
Cytuj
CYTAT
If you or your partner earns over £50,000 a year, you can still claim Child Benefit. However, you’ll start to pay back some of it back in extra Income Tax.
You’ll need to pay back 1% of your family’s Child Benefit for every £100 of your income over £50,000.
If either of you earns over £60,000 a year, you’ll have to repay all of your Child Benefit in extra Income Tax.


Ferbi dajmy sobie już spokój. Nie chcę ciągnąć tej dyskusji bo interpretujsz rzeczywistość bardzo wybiórczo.

Zdaję sobie sprawę jakie są zalety socjalu a jakie wady. Socjalizm to wymyślił jak okraść, zniewolić ludzi tak aby go potrzebowali i służyli.

Nie mówię tu o pomocy ludziom w rzeczywiście trudnej sytuacji bo inna bajka.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2019r. 23:56  
Cytuj

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4953
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2019r. 15:25  
Cytuj
EdoZchabzin
good
Będzie mi Ciebie brakowało...placze
mlotek
PS.Zartowałempotluczony

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10497
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2019r. 16:09  
Cytuj
CYTAT
[quote]

Zdaję sobie sprawę jakie są zalety socjalu a jakie wady. Socjalizm to wymyślił jak okraść, zniewolić ludzi tak aby go potrzebowali i służyli.

Nie mówię tu o pomocy ludziom w rzeczywiście trudnej sytuacji bo inna bajka.


Rzeczywiście trudna sytuacje gdy ktoś "pracuje" za 2 tysiące. Jaki sens ma taka praca i jaki sens ma taki jak napisałeś "socjalistyczny" biznes. Biznes który funkcjonuje dzięki socjalizmowi? Bez osłony socjalnej kto podjąłby się takiej pracy, kto miałby rodzinę i własny kąt na starość bo mieszkania socjalne to przecież zło. Kto kogo nabierał Progresie? POKO oferowało jako rozwiązanie zlewaki, 2 mln młodych Polaków musiało wyjechać żeby wypełnił się cel transformacji Balcerowicza i okrągłego stołu. Cena była wysoka, czas zapłacić procent od uprawianego przez 25 lat z zyskiem biznesu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2019r. 16:39  
Cytuj
Obrazek

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2019r. 17:22  
Cytuj
@art2deco

Ładnie napisałaś. Lepsze to od tej twojej memicznej sra..i, której dostałaś po tym jak Edo2 zrobił z siebie idiotę. Czemu się tym tak bardzo przejęłaś? Sama te procenty wymyśliłaś na drugim koncie?

A swoją drogą art2deco, przez tę durne procenty Edo2 uciekła nam istota rzeczy:

GDZIE SIĘ PODZIAŁY BRAKUJĄCE WPŁYWY Z AKCYZY?

Do twojego posta wrócę, bo jest tam parę ciekawych wątków.

No i jest jeszcze kwestia francuskiego i amerykańskiego wina oraz polskiego mleka. Ale to już powinno być @ferbi246.

@Edo2

Napalony wikary zawiesił konto? Nic dzisiaj nie wkleiłeś.

Czy dalej próbujesz policzyć procenty i nie rozumiesz czemu wszyscy się z ciebie śmieją?

Tutaj masz inną matematyczną zagadkę. Jak wiecie to się nie odzywajcie.

https://www.youtu(...)-7mX51u0

Ale jakbyś nie rozumiał dlaczego to:

"może zapytaj któregoś kolegę który umie liczyć na poziomie szkoły podstawowej i powinien to moment ogarnąć".

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2019r. 17:53  
Cytuj
A podziały się? Ktoś ukradł? Kto?
Jak wiesz to powiedz, chciałbym wiedzieć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10497
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2019r. 23:37  
Cytuj
CYTAT
Gejzeta Wyborcza ujawnia:

CYTAT
Odpowiedziałem ci, że PIS nadal zadłuża państwo co oznacza, że nie znalazł tych pieniędzy i ich nie ma.


Więc Jacek Vincent Rostowski nie kłamał, czego należało dowieść ok
Wy to już jasełka dla pożytecznych urządzacie gdy,,, się tylko przymknie oczy. Fatamorgana.



Obrazek


Ty mnie nie pros żebym zaczęła się starać, wiesz jaka jestem obowiązkowa?

Ja napisałam tylko tyle, to była społeczna aktywność korekcyjna dla Progresa. Wiem ze pomogła.

CYTAT

To jest prorocze przemyślenie,,,

CYTAT
Na zachodzie zasiłki otrzymują osoby spełniające określone kryteria. Socjal powoduje tam również szereg problemów. W Polsce natomiast beneficjentami są grupy wyborcze! Dostają wszyscy czyli nikt.


Obrazek
Nie dajmy się ogłupić, przecież widać.







PS.
O ten drobiazg chyba ci nie chodzi, trochę paliwa nie zaszkodzi cool girl

Obrazek
Nie dajmy ogłupiać pożytecznych że "nikt" przytulił 260 mld kosztem "nikogo", przecież widać po co ten show czerwono-różowo-tęczowo-zielony. Tłum marginesu od oszustów dla skołowacenie pożytecznych.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2019r. 00:05  
Cytuj
@art2deco

"Ty mnie nie pros żebym zaczęła się starać, wiesz jaka jestem obowiązkowa?"

Ty się ciągle starasz tylko ci nie wychodzi.

Obowiązkowa? Nie wiem na ile wklejek masz zlecenie więc trudno ocenić.

Na pewno jesteś średnio rozgarnięta. I nie odróżniasz fotomontażu od fatamorgany.


Cysterny wstydu?

Tak.

Widziałem wczoraj Mateuszka na ich tle.

Mateusz Morawiecki był w składzie Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku.

To chyba mógłby wrzucić swoje zdjęcie na te cysterny, prawda?


Jak mawiał Franz Maurer:

"Czasy się zmieniają, ale pan zawsze jest w komisjach."


Chociaż pewnie można by całą sytuację opisać innym cytatem:

"Ale to nie gó...o, to padlina."


P.S. Do tematu jeszcze wrócę, bo ferbi246 nie doczytał w Handelsblatt o tej luce i postanowił, że jednak chce ze mną rozmawiać.

Ale po kolei.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2019r. 01:37  
Cytuj
@ferbi246

Wino z Kalifornii.
Wino z Francji.
Mleko z Polski.


Zacznijmy od wina z Kalifornii.

Kalifornia. Wiadomo: Dolina Krzemowa i Hollywood.

W 2010 w Kalifornii było ponad 660 000 milionerów. I nie w PLN tylko USD.

No to trzeci świat to to nie jest.


Tylko, że ci wszyscy milionerzy nie pracują w winnicach. Mogą być właścicielami tych winnic, ale tam nie pracują.

Bo w winnicach pracują ludzie przez polską szlachtę określani wdzięcznym mianem Meksyków. Czyli ci, którym kiedyś udało się przedostać przez granicę z Meksykiem, niekoniecznie Meksykanie.

Cechy wspólne Meksyków?

Raczej nie mówią po angielsku. Są biedni. Często zdesperowani, bo nie mogą zarobić wystarczającej czy jakiejkolwiek kasy w ojczystym kraju.

I oni są tym trzecim światem, który funkcjonuje sobie w obrębie najbogatszego państwa świata.

Ich dzieci raczej nie pójdą na studia, bo ich rodziców nie będzie na to stać.


Teraz weźmy Francję.

Tutaj sytuacja podobna jak w Kalifornii tylko Meksyki trochę inne.

I chociaż pomagają produkować wino, to przeważnie wolą wódę.

I z reguły też mają problem z językiem kraju w którym pracują.

Może poza żeli papą i kamon sawa komsi komsi komsi komsa.

Czy innym merde.


I te wszystkie Meksyki z Polski, Ukrainy czy innej Rumunii to wg francuskich standardów też jest trzeci świat.


Możesz zaklinać rzeczywistość ferbi246, może ci się wydawać, że Polska wstaje z kolan, ale to francuskie wino jest produkowane przez Polaków, którzy w du...e mają "cud gospodarczy" w Polsce i nie chcą zapie...ć w naszym polskim Liugongu czy innym Alutecu.


A teraz Polska i mleko od naszych mućek.


Kiedy ferbi246 pisze, że POLSKA eksportuje tyle i tyle mleka do Chin to jest to skrót myślowy.

Wiadomo, że POLSKA sama w sobie tego mleka nie wysyła.

To mleko do Chin nie jest eksportowane przez jakąś Polską Mleczarnię Narodową.

Moim zdaniem nie jest też eksportowane przez OSM Stalowa Wola.

I pewnie nie przez OSM Opatów, mimo, że krówki mają dobre.


Polskie mleko do Chin jest eksportowane głównie przez nasze polskie Tesco, nasz polski Carrefour i inne nasze polskie Auchany.


Skąd nasze polskie Tesco ma mleko?

Od hodowców.


Jak wygląda sytuacja hodowców?

Litr mleka w skupie około 1,3 PLN.

Koszty produkcji 1 litra zależą od bardzo wielu czynników. Ale często wygląda to tak, że rolnicy sprzedają z minimalną marżą, a nawet poniżej poziomu opłacalności.

Dlaczego?

Bo liczą na to, że się odkują za parę miesięcy albo mają kredyty i nie mają już wyjścia.

I albo koniunktura się odwróci i zarobią. Albo jeśli niskie ceny utrzymają się za długo to zbankrutują.


Znalezione w sieci (z kresy.pl). Nie mleko, lecz trzoda chlewna, ale dobrze obrazuje problem o którym mówię.

"Za rządów Prawa i Sprawiedliwości zlikwidowano ponad jedną czwartą (prawie 28%) wszystkich polskich gospodarstw hodujących świnie — wynika z odpowiedzi udzielonej przez Ministerstwo Rolnictwa. Głównym beneficjentem są zagraniczne koncerny przejmujące polską produkcję wieprzowiny."



ferbi246 - w wyliczaniu PKB stosuje się takie feudalne spojrzenie na świat i własność. Na czyjej ziemi zostanie wyprodukowana dana rzecz do PKB tego kraju się to wlicza.

Ale ja nie znam nikogo, kto by jeździł Oplem i mówił, że jeździ polskim samochodem.

Może i POLSKA eksportuje Ople i Volkswageny. Może i POLSKA eksportuje mleko do Chin.

Ale art2deco w co drugim poście pisze o obozach pracy i zarobkach 2000 PLN.


Ja wiem, że wg Handelsblatt, który czytujesz, w Polsce mamy cud gospodarczy, ale w innym wątku na tym forum ludzie zastanawiają się czy dać opiekunce 10 zeta czy 12 za godzinę.

Bo z prasowaniem to można by i 12.


I to jest właśnie ten cud gospodarczy o którym piszesz.


P.S. ferbi246, czy kiedy widzisz tira Superior Industries to czujesz dumę, że to nasze polskie felgi jadą w świat?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3124
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2019r. 06:39  
Cytuj
Zaorał lewactwo smiech2

Zaraz będą wklejki Emilki o niczym aby niewygodny wpis został w tyle i 50 groszy od Ziobry z naszych podatków podatowało wypłatę 2000.00 Emilki. O przepraszam Emilia ma więcej niż dwa koła za miesiąc bo jako urzyteczny działacz jedynej słusznej socjalistycznej partii zajmuje urzędnicze stanowisko w budżetówce. Zatrudniona oczywiście po znajomości śmiało wypowiada się na tematy wolnego rynku i przedsiębiorców. smiech2

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2019r. 08:23  
Cytuj
Hehe, nie przesadzaj nie przesadzaj, wpis bardzo fajny tylko daj się chłopie kawy napić.
Chyba was wkrótce zostawię z tą Emilka, bo ona jak wasza mama, - trzech niesfornych łobuzówumiech
Wiem że was kochapotluczony
I martwi się o wasok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2019r. 09:36  
Cytuj
CYTAT
Edo, wy to na potrzeby Partii dziwkę z matematyki nawet zrobicie.

Produkt kosztuje 1 zł, akcyza wynosi 50% procent więc cena końcowa wynosi 1,50 zł/szt. Do budżetu za sprzedaż 10 szt. trafia 5 zł tytułem akcyzy.

Sprzedaż rośnie o 20%, czyli 12 szt * 1,5 zł = 18 zł. Od każdej sztuki płacimy 0,5 zł do budżetu tj. łącznie 6 złotych.

I teraz zróbmy jakieś małe miku fiku i sprawdźmy stosunek nowych wpływów do budżetu, w stosunku do starych.

X = 6/5 = 1,20 smiech2
Tłumacząc - nowe wpływy są o 0,2 większe niż stare co * 100% daje nam ...20% :szok:

O i już wiemy, że stosunek wzrostu wpływów z akcyzy kwotowo powinien być równy stosunkowi wzrostu sprzedaży umiech

Tak to jest, jak zamiast na matematykę chodziło się na religię good



Masz rację . Zasypali naszą farmę pisowskich trolli taką ilością materiałów że wrzucałem wszystko bez opamiętania. Już kto jak kto ale ty powinieneś to rozumieć ..umiech



https://mobile.twitter.com/napalonywikary/status/1169704539575992320

https://mobile.twitter.com/napalonywikary/status/1169606467365801984

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2019r. 10:33  
Cytuj
CYTAT
@ferbi246

Wino z Kalifornii.
Wino z Francji.
Mleko z Polski.


Zacznijmy od wina z Kalifornii.

Kalifornia. Wiadomo: Dolina Krzemowa i Hollywood.

W 2010 w Kalifornii było ponad 660 000 milionerów. I nie w PLN tylko USD.

No to trzeci świat to to nie jest.


Tylko, że ci wszyscy milionerzy nie pracują w winnicach. Mogą być właścicielami tych winnic, ale tam nie pracują.

Bo w winnicach pracują ludzie przez polską szlachtę określani wdzięcznym mianem Meksyków. Czyli ci, którym kiedyś udało się przedostać przez granicę z Meksykiem, niekoniecznie Meksykanie.

Cechy wspólne Meksyków?

Raczej nie mówią po angielsku. Są biedni. Często zdesperowani, bo nie mogą zarobić wystarczającej czy jakiejkolwiek kasy w ojczystym kraju.

I oni są tym trzecim światem, który funkcjonuje sobie w obrębie najbogatszego państwa świata.

Ich dzieci raczej nie pójdą na studia, bo ich rodziców nie będzie na to stać.


Teraz weźmy Francję.

Tutaj sytuacja podobna jak w Kalifornii tylko Meksyki trochę inne.

I chociaż pomagają produkować wino, to przeważnie wolą wódę.

I z reguły też mają problem z językiem kraju w którym pracują.

Może poza żeli papą i kamon sawa komsi komsi komsi komsa.

Czy innym merde.


I te wszystkie Meksyki z Polski, Ukrainy czy innej Rumunii to wg francuskich standardów też jest trzeci świat.


Możesz zaklinać rzeczywistość ferbi246, może ci się wydawać, że Polska wstaje z kolan, ale to francuskie wino jest produkowane przez Polaków, którzy w du...e mają "cud gospodarczy" w Polsce i nie chcą zapie...ć w naszym polskim Liugongu czy innym Alutecu.


A teraz Polska i mleko od naszych mućek.


Kiedy ferbi246 pisze, że POLSKA eksportuje tyle i tyle mleka do Chin to jest to skrót myślowy.

Wiadomo, że POLSKA sama w sobie tego mleka nie wysyła.

To mleko do Chin nie jest eksportowane przez jakąś Polską Mleczarnię Narodową.

Moim zdaniem nie jest też eksportowane przez OSM Stalowa Wola.

I pewnie nie przez OSM Opatów, mimo, że krówki mają dobre.


Polskie mleko do Chin jest eksportowane głównie przez nasze polskie Tesco, nasz polski Carrefour i inne nasze polskie Auchany.


Skąd nasze polskie Tesco ma mleko?

Od hodowców.


Jak wygląda sytuacja hodowców?

Litr mleka w skupie około 1,3 PLN.

Koszty produkcji 1 litra zależą od bardzo wielu czynników. Ale często wygląda to tak, że rolnicy sprzedają z minimalną marżą, a nawet poniżej poziomu opłacalności.

Dlaczego?

Bo liczą na to, że się odkują za parę miesięcy albo mają kredyty i nie mają już wyjścia.

I albo koniunktura się odwróci i zarobią. Albo jeśli niskie ceny utrzymają się za długo to zbankrutują.


Znalezione w sieci (z kresy.pl). Nie mleko, lecz trzoda chlewna, ale dobrze obrazuje problem o którym mówię.

"Za rządów Prawa i Sprawiedliwości zlikwidowano ponad jedną czwartą (prawie 28%) wszystkich polskich gospodarstw hodujących świnie — wynika z odpowiedzi udzielonej przez Ministerstwo Rolnictwa. Głównym beneficjentem są zagraniczne koncerny przejmujące polską produkcję wieprzowiny."



ferbi246 - w wyliczaniu PKB stosuje się takie feudalne spojrzenie na świat i własność. Na czyjej ziemi zostanie wyprodukowana dana rzecz do PKB tego kraju się to wlicza.

Ale ja nie znam nikogo, kto by jeździł Oplem i mówił, że jeździ polskim samochodem.

Może i POLSKA eksportuje Ople i Volkswageny. Może i POLSKA eksportuje mleko do Chin.

Ale art2deco w co drugim poście pisze o obozach pracy i zarobkach 2000 PLN.


Ja wiem, że wg Handelsblatt, który czytujesz, w Polsce mamy cud gospodarczy, ale w innym wątku na tym forum ludzie zastanawiają się czy dać opiekunce 10 zeta czy 12 za godzinę.

Bo z prasowaniem to można by i 12.


I to jest właśnie ten cud gospodarczy o którym piszesz.


P.S. ferbi246, czy kiedy widzisz tira Superior Industries to czujesz dumę, że to nasze polskie felgi jadą w świat?










W porządku PZP3, przekonałeś mnie, Polska to trzeci światok, dobrze chociaż, że nie jesteśmy samotną wyspą tylko w otoczeniu innych trzecioświatowych krajów jak Czechy Słowacja Bułgaria, Rumunia, a kraje bałtyckie to już nie wiem który to światsmiech2

Polskiego przemysłu nie ma, bo został sprzedany, a kto go sprzedał i na którym fotelu w Brukseli teraz siedzi, to zaraz Art ci wkleji obrazek i będziez wiedziałsmiech2
Ponadto do Polski powinno sie zastosować jakąś inną metode liczenia PKB, bo Chiny mogą sobie wliczyć te wszystkie zagraniczne fabryki, USA niemieckie, ale my nie, bo u nas to zakłamuje rzeczywistośćpotluczony
Sytuacji wcale nie poprawia fakt, że tam gdzie Polacy nie chcą pracować, zatrudnia się 1,5 miliona ukraińskich Meksyków i powstaje pytanie - to co robić....neutralny

Może by tak zagłosować na POKO, która wprowadzi tak pożądane przez Ciebie zmiany, zlikwiduje zasiłki - te osławione 500+smiech2, żeby sie ludzie wreszcie wzięli do roboty, zmniejszy płace minimalną, bo za wysoka, powiększy się obszar biedy, który pociągnie za sobą niższy poziom wykształcenia i zastopuje inwestycje w zaawansowane gałęzi przemysłu.
Młodzi Polacy stwierdzą, że za takie pensyjki, które im proponuje PZP3 to oni go mogą co najwyżej i to w przypływie dobrego humoru olać ciepłym moczemsmiech2 i w najgorszym wypadku pojadą robić za Meksyków przy niemieckich szparagach, których ostatnio już nikt nie chciał zbierać.
A ukraińskie Meksyki stwierdzą, że chyba już czas uczyć sie tego niemieckiego, w końcu ich dziadkowie sie nauczyli to chyba nie jest taki trudnypotluczony
Angela Merkel wtedy trzęsąc sie ze śmiechu powie do Heiko Maassa - a nie mówiłam, że sie udaok, a ty nie wierzyłeś, młody jesteś..smiech2

Na koniec dodam tylko, że nasz wzrost gospodarczy nareszcie będzie w czarnej d..., a Polska przesunie sie w rankingu na czwarte albo drugie miejsce, w zależności z której strony liczyćpotluczonyok

Widzę, że kolejne młode pokolenie, wchodzi w życie i musi samo wszystkiego nuczyć sie na błędachgood

Uczcie sie uczcie, tylko nie dajcie sie wykorzystać przez starych wyjadaczy partyjnych, którzy was wystawili do przodu na wabia, a po wyborach wrócicie na właściwe miejscesmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2019r. 12:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10497
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2019r. 16:14  
Cytuj
I o co tyle żółci Panowie cool girl Kradli bez opamiętania pod czujnym okiem POPSLSLD. I nic im nie możemy zrobić bo zaraz są świeczki, nauczyciele bez korków ze ZNP i Franca z Brukseli z orderem od folksdojczów z Gdańska.


CYTAT
Za obozy i gospodarczy model dyfuzyjny wierchuszki PO dla prowincji (...) które im proponuje PZP2 to oni go mogą co najwyżej i to w przypływie dobrego humoru. ok


Kartka z kalendarza wyborczego. Jednak, on dalej dostał więcej głosów. Takiego elektoratu niczym nie można zniechęcić. Jedynie pożyteczni zmieniają zdanie, jest o co walczyć.

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/56,34962,19092093,jan-bury,,1.html
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/56,34962,19092093,renata-butryn,,6.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4953
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2019r. 17:29  
Cytuj
CYTAT
EdoZchabzin
good
Będzie mi Ciebie brakowało...placze
mlotek
PS.Zartowałempotluczony


Moderatorko.

umiech
air kiss
Mam propozycję.Wniosek.chytry
Przywróć EdaZchabzin.good
Bez niego Forum nie jest już takim,jakim było wcześniej.placze
Nie jestem adwokatem,ale jakiś odnośnik co do reszty Forumowiczów, na "in plus-in minus",musi być.zdegustowany
Sam kiedyś miałem trzy "bany"...potluczony
PS.Domyślam się ,że pojawiłby jako np.EdekOdKredekJozinekZbazinek,RobinekZeSzerłód...Ale po co?co
Prawdą jest,iż"róża pod inną nazwą pachni tak samo"...jezyk
Weź pod uwagę jego"dorobek"forumowy .zaklopotany
Zatęskniony jestem...neutralny
Nie ma komu doyeb@ć.boks
...artZa2Deko to zbyt mało.Facet stara się,ale cienizna...nie wiem

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3124
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2019r. 17:59  
Cytuj
Przyjmę na siebie 25% ostrzeżenia jako poręczenie za @EdoZChabzin. @Juskowi też 25% można dać bo biedaczysko nie ma nic. Byle tylko @EdoZChabzin wrócił.

Murem za @EdoZchabzin.
umiech

Dobry był chłop tylko trochę narwany. Nie zasłużył na ten los.

@EdoZchabzin pamiętamy [']. Zakładaj nowe konto jakby co bo na tym już 60% 8-D

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10497
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2019r. 18:30  
Cytuj
jusek, Ja działam społecznie, dla Najjaśniejszej cool girl O waszej fermie zrobiło się głośno PO 13 stronach elitarnego monologu zarumieniony To musiało być i było emocjonalnie frustrujące przeżycie.

Ale teraz, po takim cierpiętniczym apelu zgłaszam was troje na listę do nagrody im. Siostry Teresy!


PS.
Rodzina jej nie pomogła?

- W związku ze sprzecznymi informacjami chciałabym się dowiedzieć, kto jest odpowiedzialny za to, że nie znalazłam się na listach - zaapelowała dziś Monika Jaruzelska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2019r. 01:24  
Cytuj
@ferbi246

"W porządku PZP3, przekonałeś mnie, Polska to trzeci świat"

Czyli nic nie zrozumiałeś.

Średnia krajowa w Polsce wynosi 4765 zł brutto.

Czyli to nie jest trzeci świat.


Wiesz ile musi pracować opiekunka w Stalowej Woli, żeby tyle zarobić?

Ponad 15h dziennie, dzień w dzień w 31 dniowym miesiącu.

To jest "trzeci świat" o którym myślę.


Oczywiście pojęcie "trzeciego świata" jest równie prawdziwe jak "Polska w ruinie" i "cud gospodarczy".


Ale troje z czworga dzieciaków moich znajomych, które w tym roku zdawały maturę, wyjechała dorobić sobie za granicę.

Tutaj z głodu nie umierały, miały prąd i bieżącą wodę, ale ich wiara w cud gospodarczy była za mała, żeby tutaj zostać.


"innych trzecioświatowych krajów jak Czechy Słowacja Bułgaria, Rumunia"

Żaden z moich znajomych i nikt z mojej rodziny nie jeździ do pracy do krajów, które wymieniłeś.


"a kraje bałtyckie to już nie wiem który to świat"

Generalnie z tych krajów, które wymieniłeś i krajów bałtyckich tylko Bułgaria i Rumunia mają mniejszy dochód na mieszkańca niż Polska.

Odnoszę wrażenie, że myślałeś, że w krajach bałtyckich jest jeszcze gorzej niż w Bułgarii i Rumunii. Brawo.

Ale nie martw się. Dochód na głowę to też tylko wskaźnik.


"Polskiego przemysłu nie ma, bo został sprzedany, a kto go sprzedał i na którym fotelu w Brukseli teraz siedzi, to zaraz Art ci wkleji obrazek i będziez wiedział"

Nie ma potrzeby. Mamy zdjęcia z Magdalenki. Dobrze widać kto pił, ale się nie zaciągał.


"Ponadto do Polski powinno sie zastosować jakąś inną metode liczenia PKB, bo Chiny mogą sobie wliczyć te wszystkie zagraniczne fabryki, USA niemieckie, ale my nie, bo u nas to zakłamuje rzeczywistość"

Nie ma powodu stosować innej metody. Ale należy pamiętać w jaki sposób ten PKB jest liczony.


"Sytuacji wcale nie poprawia fakt, że tam gdzie Polacy nie chcą pracować, zatrudnia się 1,5 miliona ukraińskich Meksyków i powstaje pytanie - to co robić...."

Dlaczego Polacy nie chcą pracować?

Bo "cud gospodarczy".

I wolą jechać do nieprzeżywających "cudu" Anglii, Francji czy Niemiec.


"Może by tak zagłosować na POKO, która wprowadzi tak pożądane przez Ciebie zmiany,"

Wymień jedną z postulowanych przeze mnie zmian. Albo skończ pier...ć.


"zlikwiduje zasiłki - te osławione 500+"

Taa. To już jest nie do zlikwidowania. Nie wiem czy POKO nie obiecuje teraz nawet więcej.

Pamiętam jak były wybory prezydenckie Wałęsa - Kwaśniewski. Krążył wtedy kawał, który wiele osób uważało za prawdę, że po wyborze Kwaśniewskiego w sklepach nie będzie mięsa. Bo dla ludzi Kwaśniewski to była komuna, a wiadomo, że jak komuna to nie ma mięsa.

Więc jak za PO nie było 500+ to gdyby wróciła do władzy to znowu nie będzie 500+.


Moim zdaniem żadna partia nie może już zabrać 500+, bo by miała rewolucję na ulicach. Na takiej samej zasadzie jak nie może obniżyć pensji minimalnej.


Ale inflacja może zmienić wartość nabywczą. I moim zdaniem inflacja to zaora. Inaczej. Jestem pewien, że PIS dopuści do tego, żeby inflacja to zaorała.

Bo kryzys. Bo Unia Europejska.

Do 500+ jeszcze wrócę, bo to bardzo ciekawy temat.


"zmniejszy płace minimalną, bo za wysoka"

W latach 2007-2015 (PO) płaca minimalna rosła średnio o 8 % rocznie. W latach 2015-2019 (PIS) płaca minimalna rosła średnio o 6,25 % rocznie.

Powiedz mi ferbi246, kto jest większym ch...m? Ten co daje podwyżki 8% czy ten co daje 6,25%?

"powiększy się obszar biedy"

Obszar biedy powiększył się za rządów PIS. Pomimo programów socjalnych.


"pociągnie za sobą niższy poziom wykształcenia"

Eee tam. Je..ć nauczycieli. art2deco zaraz ci tu wrzuci wklejkę z Broniarzem. Może nawet miruś wróci, bo on miał dużo do powiedzenia odnośnie kasty tłumoków próbujących uczyć nasze dzieci.

Wiesz co jest jeszcze dla mnie "trzecim światem"?

To, że moja znajoma, polonistka ze szkoły średniej w Stalowej Woli, wybrała sprzątanie za granicą. Bo "cud gospodarczy".


"zastopuje inwestycje w zaawansowane gałęzi przemysłu."

Wymień jakieś.

Bo chyba nie chodzi o któreś z Luckowych "inwestycji"?


Wiesz jak się nazywają w Polsce inwestycje w zaawansowane gałęzie przemysłu?

500+.



"Młodzi Polacy stwierdzą, że za takie pensyjki, które im proponuje PZP3"

Młodzi Polacy wiedzą, że PZP3 nie proponuje im pensyjek, bo nie są debilami i wiedzą, że od tego są pracodawcy, a PZP3 pracodawcą nie jest. Ale z kolei pracodawcy dobrze wiedzą na ile PIS wyznaczył pensję minimalną i skwapliwie z tego korzystają.

Średnio 6,25 % rocznie. Mówi ci to coś?


"to oni go mogą co najwyżej i to w przypływie dobrego humoru olać ciepłym moczem"

Taaa. Tak jak i wy wszyscy. Cały czas tylko PZP3 to, PZP2 tamto. To jest to wasze olewanie.

Wiesz co młodzi ludzie olewają ciepłym moczem?

"Cud gospodarczy" PIS.



"i w najgorszym wypadku pojadą robić za Meksyków przy niemieckich szparagach, których ostatnio już nikt nie chciał zbierać."

Nie wiem czy nie chciał. Mnóstwo moich znajomych/krewnych zbierało coś tego lata. Chociaż może faktycznie nie były to szparagi.

Truskawki w Anglii. Jakieś warzywa w Belgii. Borówki w Niemczech. Jakieś warzywa w Niemczech. Może szparagi? Parę osób pojechało do winnicy. Żeli papą?

O co ci chodzi z tym: "nikt nie chciał zbierać"?


"A ukraińskie Meksyki stwierdzą, że chyba już czas uczyć sie tego niemieckiego, w końcu ich dziadkowie sie nauczyli to chyba nie jest taki trudny"

Ukraińskie Meksyki to nie bardzo mogą pracować w Niemczech i stąd niechęć do nauki niemieckiego.

Ale za to Polacy nauczyli się błyskawicznie. Z filmów zapewne.

A te ukraińskie Meksyki to nie powinny siedzieć na Wołyniu?

A nie, zapomniałem, 6,25%, spier...my na Zachód, nie ma kto pracować, panie Prezesie co robić? Wpuszczamy Ukraińców.


Napisz mi jeszcze ferbi246, że 1,5 miliona Ukraińców siedzi w Polsce, a nie w Niemczech, bo tu są wyższe stawki.


"Na koniec dodam tylko, że nasz wzrost gospodarczy nareszcie będzie w czarnej d..."

Nasz wzrost gospodarczy trwa nieprzerwanie od 1992. Brawo SLD-PO-PSL-PIS. Pewnie jeszcze AWS, Samoobrona i LPR.

Ale ludzie jakoś nie przestali wyjeżdżać.


P.S. "wpis bardzo fajny tylko daj się chłopie kawy napić."

Następnym razem wypij 2 kawy.


Wiesz już dlaczego PIS sprzedaje uprawnienia do emisji CO2?


P.S.2 Nie zauważyłem, że art2deco w poście pod twoim już napier...a na nauczycieli.

Jak to leciało?

"pociągnie za sobą niższy poziom wykształcenia"


Ale art2deco to nie przeszkadza. Dyktatura ciemniaków jej się marzy.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2019r. 10:03  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2019r. 10:04  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2019r. 17:15  
Cytuj
PolakzPolski3 napisał:

"W latach 2007-2015 (PO) płaca minimalna rosła średnio o 8 % rocznie. W latach 2015-2019 (PIS) płaca minimalna rosła średnio o 6,25 % rocznie.

Powiedz mi ferbi246, kto jest większym ch...m? Ten co daje podwyżki 8% czy ten co daje 6,25%?"


Jarosław Kaczyński:

W 2020 minimalna płaca będzie wynosić 3000.

Wzrost 33%.


PolakzPolski3 zaorany.


@ferbi246

Widzisz ferbi246, ja w ten "cud gospodarczy" nie wierzyłem.

Ale od przyszłego roku płaca minimalna wzrasta o 1/3.

Wcześniej rosła sobie w tempie 6,25%, mniej niż za PO, aż tu nagle tuż przed wyborami skoczyła o rekordowe 33%. A potem ma znowu spaść w okolice 10% (trudno określić o ile, bo w grę wchodzi procent składany, więc nie jest to proste, kolejne 33%).


Normalnie cud gospodarczy. Czy może raczej cud wyborczy.


I teraz powiedz mi ferbi246 co takiego się wydarzyło co by uzasadniało taką podwyżkę płacy minimalnej?

Jakie czynniki, poza wyborami, na to wpłynęły?

Jest to uzasadnione ekonomiczne?

Czy raczej jest to na zasadzie: kupmy sobie parę głosów podniesieniem płacy minimalnej, a przy okazji zrobimy sobie eksperyment i zobaczymy co się stanie kiedy koszt zatrudnienia pracownika wzrośnie o 1/3?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4953
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2019r. 17:31  
Cytuj
Tak qurva wyglada "trzeci świat"...:szok:
https://flipo(...)trakcje/

A tak wygląda "...nasta potęga świata".smiech2
Warszawa.good
Co za zacofany kraj,te Filipiny...potluczony
https://www.se.pl(...)K8Z-XoTt

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2019r. 20:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2019r. 21:01  
Cytuj
4000 zł brutto od 2023 dla każdego. Czyli jak pracownik kosztował 2000 zł i robił 1000 chlebów miesięcznie to kosztował 2 zł tak teraz będzie musiał sprzedać 1000 chlebów po 4 zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 764 765 766 767 768 769 770 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »