NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 762 763 764 765 766 767 768 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2019r. 12:48  
Cytuj
@ferbi246


"Wyzal sie i powiedz co cie tak naprawde w tym smuci?"

Progres napisał o tym, że Polska sprzedała 2.214.500 uprawnień do emisji CO2.

Po co?

Polski węgiel i emisja CO2. Łączy ci się to jakoś?

Cena uprawnień do emisji stale rośnie.

Jeśli teraz sprzedasz to potem będziesz musiał kupić drożej albo zapłacić karę. I jestem pewien, że kara jest dużo wyższa. Inaczej nikt by nie kupował uprawnień tylko płacił kary.


Po co PIS robi takie durne operacje?

Wiesz ferbi246?

Napisz domorosły ekonomisto, a jeśli nie rozumiesz i nie napiszesz to ja ci później wytłumaczę.


P.S. Po co kraje kupują prawa do emisji?

Po to, żeby ROZWIJAĆ GOSPODARKĘ.

Po co PIS sprzedaje te uprawnienia?




Na post Progresa o uprawnieniach do emisji CO2, w sposób, który wskazuje na kompletne niezrozumienie tego o czym piszesz, napisałeś coś o zakupie złota.

Zakup złota przypomina pójście do kantoru. Wymieniasz pieniądze na złoto. I zakładam, że są to rezerwy, których prawdopodobnie Glapa nie może wydać na jakieś pińcet plusy. Ale kupił złoto i jest news, że tyle złota kupili, że ło laboga. To musi być dobrze w kraju.


Sam zakup złota nie musi być ani dobry ani zły. To jest operacja finansowa.

Ale...

złoto jest często kupowane przez kraje w obliczu zagrożenia np. inflacją albo wojną.

"Najwyższy poziom inflacji od 7 lat."

Mówi ci to coś?


Wybacz, że nie skaczę z zachwytu, że Glapa poszedł do kantoru. A w tym samym czasie Polska wyprzedaje uprawnienia do emisji CO2 po to, żeby potem płacić dużo wyższe kary.

ferbi246, po co PIS sprzedaje te uprawnienia?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2019r. 12:48  
Cytuj

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Wrz 2019r. 13:31  
Cytuj
Objawiła się ekonomiczna potęga...umiech

Handel limitami emisji CO2 to doskonały przykład jak funkcjonuje narzędzie niemieckiej dominacji w Europie - UE.
Pisiory sprzedają naszą pulę bo Morawiecki wymyślił sobie przyszłoroczny budżet bez deficytu. Zamiast ograniczyć rozdawnictwo kombinują jak dosypać do koszyka parę groszy.


Wysoka inflacja to pochodna wysokiego wzrostu gospodarczego ( zazwyczaj idą w parze). Ludzie zajmujący się tematami gospodarki i finansów nie mogli się nadziwić gdzie do tej pory inflacja się podziewała? Zatem jej pojawienie to powrót do normalności a nie coś nadzwyczajnego. Najwyższa od siedmiu lat ? Być może. Siedem lat temu wzrost gospodarczy wynosił niecałe 2 % PKB zatem występowały inne problemy niż galopująca inflacja...

Glapiński zamienia rezerwy walutowe na złoto. To chyba dobrze nie sądzisz? Póki złoto stanowi jakąś wartość , zwiększanie jego zasobów wydaje się racjonalne. Gdyby rezerwy walutowe przejął rząd jakąś specustawą to rozumiem że można by się niepokoić ale teraz? umiech

Od czterech lat słyszę ( zwłaszcza od strony ekonomicznej myśli Balcerowicza - byłego wykładowcy Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu i Leninizmu ) że wszystko pierdyknie. Że wzrost jest sztuczny bo go konsumpcja napompowała ale to tykająca bomba zegarowa. Jeszcze chwila i jutro a najdalej pojutrze wszystko się rozleci jak domek z kart. Tyle że przychodzi jutro a potem pojutrze i nic się nie dzieje. Polityka ekonomiczna PiS jest jaka jest ale naprawdę widziałem w ciągu ostatnich lat gorsze.

https://mobile.twitter.com/napalonywikary/status/1168475225476030475

https://mobile.twitter.com/KochanyPrezes/status/1168464036717113344


Nie wierz we wszystko co zobaczysz w TVN Szwabie ze Szwabii. Musisz po pierwsze zdobyć się na odrobinę dystansu do całej tej otoczki medialnej która usiłuje kształtować nastroje społeczne. Poza tym wyluzuj co nieco. Bądź jak Pierdun z Konopielki...smiech2
Jeżeli nie nauczysz się być radosnym to nagromadzone emocje i żal do świata sprawią że nabawisz się zgagi , staniesz się zgorzkniały i nie będziesz mógł spać po nocach.umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2019r. 15:51  
Cytuj
CYTAT
@ferbi246


"Wyzal sie i powiedz co cie tak naprawde w tym smuci?"

Progres napisał o tym, że Polska sprzedała 2.214.500 uprawnień do emisji CO2.

Po co?

Polski węgiel i emisja CO2. Łączy ci się to jakoś?

Cena uprawnień do emisji stale rośnie.

Jeśli teraz sprzedasz to potem będziesz musiał kupić drożej albo zapłacić karę. I jestem pewien, że kara jest dużo wyższa. Inaczej nikt by nie kupował uprawnień tylko płacił kary.


Po co PIS robi takie durne operacje?

Wiesz ferbi246?

Napisz domorosły ekonomisto, a jeśli nie rozumiesz i nie napiszesz to ja ci później wytłumaczę.


P.S. Po co kraje kupują prawa do emisji?

Po to, żeby ROZWIJAĆ GOSPODARKĘ.

Po co PIS sprzedaje te uprawnienia?




Na post Progresa o uprawnieniach do emisji CO2, w sposób, który wskazuje na kompletne niezrozumienie tego o czym piszesz, napisałeś coś o zakupie złota.

Zakup złota przypomina pójście do kantoru. Wymieniasz pieniądze na złoto. I zakładam, że są to rezerwy, których prawdopodobnie Glapa nie może wydać na jakieś pińcet plusy. Ale kupił złoto i jest news, że tyle złota kupili, że ło laboga. To musi być dobrze w kraju.


Sam zakup złota nie musi być ani dobry ani zły. To jest operacja finansowa.

Ale...

złoto jest często kupowane przez kraje w obliczu zagrożenia np. inflacją albo wojną.

"Najwyższy poziom inflacji od 7 lat."

Mówi ci to coś?


Wybacz, że nie skaczę z zachwytu, że Glapa poszedł do kantoru. A w tym samym czasie Polska wyprzedaje uprawnienia do emisji CO2 po to, żeby potem płacić dużo wyższe kary.

ferbi246, po co PIS sprzedaje te uprawnienia?







PZP3
Twoja wypowiedź jest jak puszczanie śmierdzących bąków, nic nie wnoszą do tematu tylko wprowadzają przykrą atmosferę.
Żeby ktoś nie posadził cię że jesteś jak nauczyciel fizyki, doskonały z teorii (co do ciebie to raczej przesada) a na ćwiczeniach nie potrafiący połączyć kilka odbiorników szeregowo lub równolegle to mów kiedy nastąpi to załamanie polskiej gospodarki? Możesz się pomylić nawet o rok.
Wal chłopie śmiało, ja sobie to zapisze i będę cierpliwie czekał.
W razie wtopy zmienisz nicka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2019r. 19:15  
Cytuj
@ferbi246

"PZP3
Twoja wypowiedź jest jak puszczanie śmierdzących bąków, nic nie wnoszą do tematu tylko wprowadzają przykrą atmosferę.
Żeby ktoś nie posadził cię że jesteś jak nauczyciel fizyki, doskonały z teorii (co do ciebie to raczej przesada) a na ćwiczeniach nie potrafiący połączyć kilka odbiorników szeregowo lub równolegle to mów kiedy nastąpi to załamanie polskiej gospodarki? Możesz się pomylić nawet o rok.
Wal chłopie śmiało, ja sobie to zapisze i będę cierpliwie czekał.
W razie wtopy zmienisz nicka."

Aleś się opisał.

Na Poniatowskiego koło Alfa często widuję weteranów picia z gwinta. Niektóre twarze kojarzę od lat. I widać jakie spustoszenie w ich organizmach sieje alkohol.

Kiedy byłem dzieciakiem znałem takich ludzi dużo więcej. Wielu chodziło do szkoły z moimi rodzicami. Ale tych amatorów tanich win już nie ma. Zapili się na śmierć. Młodo.

Widzisz ferbi246, nie byłem w stanie określić kiedy i kto dokładnie zrobi się fioletowy, zacznie widzieć rzeczy, których inni ludzie nie widzą i rzygać niezależnie od tego co zje lub wypije. Nie potrafiłem podać tego z dokładnością co do godziny, do dnia, do tygodnia, ani roku.

Ale prędzej czy później do tego dochodziło.

I wiedziałem, że w końcu zachlają się na śmierć.

I tak się stało.


Nie jestem w stanie określić kiedy alkohol zabierze tych chłopaków spod Alfa. Na razie organizmy się bronią. Ale nie da się całe życie chlać.


Nie umiem ci powiedzieć kiedy nastąpi załamanie polskiej gospodarki.

Ale jeśli sprzedaje się uprawnienia do emisji CO2 po to, żeby potem odkupić drożej albo zapłacić dużo wyższą karę albo spowolnić gospodarkę to to załamanie nastąpi.

Chyba, że PIS wymyślił jakiś nowy system w którym sprzedawanie taniej i kupowanie drożej przynosi zyski.

Podpowiem ci ferbi246: Nie wymyślił.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Wrz 2019r. 20:34  
Cytuj
Jedyny kryzys gospodarczy jaki z pewnością przyjdzie to ten na drugi dzień po objęciu rządów przez POKO. Już raz tak było i ryża hiena cieszyła się ze wzrostu gospodarczego na poziomie 0,1% PKB...
Solidni nie nacechowani ideologią ekonomiści np ci prowadzący na Twitterze konto mBank raczej z optymizmem wypowiadają się na temat przyszłości naszej gospodarki. Pewnie że jakieś spowolnienie przyjdzie bo tak wygląda cykl koniunkturalny ale katastrofy czy załamania oprócz popłuczyn po Balcerowiczu nikt nie wieszczy.
Tak jak pisałem powyżej nie wierz we wszystko co zobaczysz w TVN Szwabie ze Szwabii...umiech

Moderowano przez: magpie
Za wulgaryzmy 20



#SilniRazem smiech2

Menażeria zmienia loga i hasztagi ale w dalszym ciągu jednym ich wyróżnikiem jest niewyobrażalna głupota...

https://mobile.twitter.com/napalonywikary/status/1168590343048179714

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3129
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2019r. 21:02  
Cytuj
Też jestem tego zdania. Przeżyliśmy komunistów. Przeżyliśmy złodziei z PO. Przeżyjemy ogłupiaczy z PISu.

Ps. Choć czasem ci wyżej to jedne i te same ryje smiech2

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2019r. 22:43  
Cytuj
@PZP3

Jakiejś wielkiej wiedzy ekonomicznej w twojej wypowiedzi nie widzę, choć probujesz sie kreować na wielkiego ekonomistę, za to dobrą światka meneli. Jeśli miałeś jakis kontakt z ekonomią to nauczyłes sie przynajmniej jednego - że po hossie przychodzi bessa. A obecny okres hossy, co podam ci dla ułatwienia trwa już wyjątkowo długo i wszyscy spodziewają sie tej bessy.
No cóż ci mogę powiedzieć, czekaj cierpliwie i miej nadzieje. Żebys tylko nie zgorzkniał w trakcie tego czekania, bo to na bank odbije się na twoich relacjach rodzinnych, a rodzina w zyciu jest najważniejsza.

Co do wypowiedzi @Progressa to chyba zapowiada wam sie długi okres smuty.
Pamiętam jak pewna pani odchodząc na upragnioną emeryturę po obiżeniu wieku emerytalnego przez PIS powiedziała - No, to teraz tylko do końca życia głosować na PIS, żeby nie wrociło PO i znów nie podwyższyłosmiech2

Aby nie zakończyć dnia tą przez niektórych odebraną jako złośliwa uwagą wklejam dobre wieści z gospodarkiok

"Drób i mleko znad Wisły podbijają Daleki Wschód. Chiny zwiększyły zakupy żywności w Polsce aż o 76 proc., a Japonia o 73 proc. W Korei Południowej wzięcie ma nasze piwo.
Analiza baz GUS i Eurostatu przynosi zaskakujące wnioski. O ile eksport żywności ogółem wzrósł o 14 proc. w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2019 r. wobec analogicznego okresu przed rokiem (do 56 mld zł), to na rynki Azji jest znacznie wyższy. Do Chin wysłaliśmy żywność wartą aż o 76 proc. więcej, wzrost handlu z Japonią skoczył o 73 proc"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3129
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2019r. 23:12  
Cytuj
Wieści dobre. Niestety nijak się to ma do tematu. Sprawdź jaki jest import w stosunku do eksportu.

Przy okazji emerytur to pochwalam obniżenie ich ubekom.

To że PIS jest przy korycie nie oznacza od razu że smutny chodzę. Bez przesady. :-)

Natomiast to że ty i gro ludzi już nie będzie wyobrażało sobie życia bez miski ryżu od jaśnie łaskawych jest co najmniej lekko alarmujące.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2019r. 00:26  
Cytuj
@ferbi246

"Jakiejś wielkiej wiedzy ekonomicznej w twojej wypowiedzi nie widzę, choć probujesz sie kreować na wielkiego ekonomistę"

Nie przesadzajmy. To, że wskazuję durnoty, które wypisujesz nie oznacza jeszcze, że jestem wielkim ekonomistą. Z drugiej strony poziom tego co piszesz jest tak żenująco niski, że przy tobie każdy może się wydawać wielkim ekonomistą.


"za to dobrą światka meneli."

Napisz może jeszcze gdzie tego światka nie ma i kto go nie zna.


"A obecny okres hossy, co podam ci dla ułatwienia trwa już wyjątkowo długo i wszyscy spodziewają sie tej bessy."

Chyba jednak rząd PIS zwiększając zadłużenie i obiecując coraz więcej oczekuje, że ta hossa będzie trwała w nieskończoność.


"No cóż ci mogę powiedzieć, czekaj cierpliwie i miej nadzieje. Żebys tylko nie zgorzkniał w trakcie tego czekania, bo to na bank odbije się na twoich relacjach rodzinnych, a rodzina w zyciu jest najważniejsza."

nie wiem

To może idź przytul babcię zamiast wypisywać takie frazesy.


"Pamiętam jak pewna pani odchodząc na upragnioną emeryturę po obiżeniu wieku emerytalnego przez PIS powiedziała - No, to teraz tylko do końca życia głosować na PIS, żeby nie wrociło PO i znów nie podwyższyło"

To może jeszcze pochwal się ile będziesz dostawał emerytury.


"Aby nie zakończyć dnia tą przez niektórych odebraną jako złośliwa uwagą wklejam dobre wieści z gospodarki"

Tak jak napisał Progres:

wieści super.

Bilans w handlu zagranicznym: -1,1 mld PLN.


Ale załóżmy, że jest super i wszystko wzrosło o 76 % itd.

Powiedz mi ferbi246, które działania rządu wpłynęły na ten wzrost.


P.S. Ciekawostka: wg Destatis (pewnie odpowiednik GUS) Niemcy miały w 2018 8,1 mld euro nadwyżki w handlu towarami z Polską. Wg GUS to Polska miała 11,6 mld euro nadwyżki.

W sumie 19,7 mld różnicy w wyliczeniach.

Akurat te kwoty są uwzględniane przy wyliczaniu PKB.

Czyli wychodzi na to, że albo PKB Polski albo PKB Niemiec jest niższe niż jest to oficjalnie podawane.

Albo jedno i drugie.

P.S.2 Ile podobnych wskaźników jest wyliczanych tak, żeby było dobrze?


Zapomniałbym ferbi246.

PO CO PIS SPRZEDAJE UPRAWNIENIA DO EMISJI CO2?

Pochwal się wiedzą ekonomisto.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2019r. 08:05  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Wrz 2019r. 09:04  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2019r. 09:24  
Cytuj
Jak to szło z tym donoszeniem?


Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Wrz 2019r. 13:24  
Cytuj
Obrazek

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2019r. 14:55  
Cytuj
@ferbi246

"Drób i mleko znad Wisły podbijają Daleki Wschód. Chiny zwiększyły zakupy żywności w Polsce aż o 76 proc."


Swoją drogą poruszyłeś ciekawy temat.


"A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści."

"Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę."



Ale najpierw ich nakarmimy.


Swoją drogą ferb246, czy wiesz, że teraz komuniści z Liugong budują naszą gospodarkę?


Liugong powstał w 1958. Jeszcze za życia Wielkiego Sternika.


To nie powinno być tak, że to my powinniśmy wykupywać firmy u nich?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Wrz 2019r. 20:53  
Cytuj
Obrazek

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2019r. 21:33  
Cytuj
Zachęcam wszystkich do odwiedzania witryny http://puszcza.tv. Zapłaciliśmy za nią 7 000 000 zł, a odwiedzin co kot napłakał. Zapraszam współfinansujących.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Wrz 2019r. 21:39  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2019r. 22:42  
Cytuj
CYTAT
Wieści dobre. Niestety nijak się to ma do tematu. Sprawdź jaki jest import w stosunku do eksportu.

Przy okazji emerytur to pochwalam obniżenie ich ubekom.

To że PIS jest przy korycie nie oznacza od razu że smutny chodzę. Bez przesady. :-)

Natomiast to że ty i gro ludzi już nie będzie wyobrażało sobie życia bez miski ryżu od jaśnie łaskawych jest co najmniej lekko alarmujące.


Cieszy mnie to co piszesz. Ktoś rządzić musi, lepiej żeby to robili ci lepsi niż ci gorsi. Masz prawo do innego zdania, ja to szanuję.
Co do mnie sie mylisz, zasiłki sa mi wcale niepotrzebne, radzę sobie dobrze w życiu, ale nigdy nie potrafiłem sie integrować z cwaniakami i prostakami, którzy maja siebie za nie wiadomo co (pewnie wtedy bym miał jeszcze lepiejsmiech2). Zawsze byłem za Indianami, jakąś taka mam naturę i nic na to nie poradzę.
Co do tej miski ryżu dla gro to jedż na zachód, tam zobaczysz dopiero socjal, tylko nie wyskakuj im ze swoimi teoriami, bo wrócisz szybciej niż zdążysz wypowiedzieć słowo zasiłek.
Bez urazy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2019r. 22:56  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2019r. 23:02  
Cytuj
Most pontonowy, który powstaje na Wiśle przez awarię rurociągu do oczyszczalni ścieków Czajka, jest samowolą budowlaną. Przedstawiciele Wód Polskich, koordynujący budowę, do ratusza ze zgłoszeniem robót budowlanych wystąpili dopiero dzisiaj, choć budowa mostu zaczęła się w weekend - informuje Radio ZET.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2019r. 23:09  
Cytuj
CYTAT
@ferbi246

"Jakiejś wielkiej wiedzy ekonomicznej w twojej wypowiedzi nie widzę, choć probujesz sie kreować na wielkiego ekonomistę"

Nie przesadzajmy. To, że wskazuję durnoty, które wypisujesz nie oznacza jeszcze, że jestem wielkim ekonomistą. Z drugiej strony poziom tego co piszesz jest tak żenująco niski, że przy tobie każdy może się wydawać wielkim ekonomistą.


"za to dobrą światka meneli."

Napisz może jeszcze gdzie tego światka nie ma i kto go nie zna.


"A obecny okres hossy, co podam ci dla ułatwienia trwa już wyjątkowo długo i wszyscy spodziewają sie tej bessy."

Chyba jednak rząd PIS zwiększając zadłużenie i obiecując coraz więcej oczekuje, że ta hossa będzie trwała w nieskończoność.


"No cóż ci mogę powiedzieć, czekaj cierpliwie i miej nadzieje. Żebys tylko nie zgorzkniał w trakcie tego czekania, bo to na bank odbije się na twoich relacjach rodzinnych, a rodzina w zyciu jest najważniejsza."

nie wiem

To może idź przytul babcię zamiast wypisywać takie frazesy.


"Pamiętam jak pewna pani odchodząc na upragnioną emeryturę po obiżeniu wieku emerytalnego przez PIS powiedziała - No, to teraz tylko do końca życia głosować na PIS, żeby nie wrociło PO i znów nie podwyższyło"

To może jeszcze pochwal się ile będziesz dostawał emerytury.


"Aby nie zakończyć dnia tą przez niektórych odebraną jako złośliwa uwagą wklejam dobre wieści z gospodarki"

Tak jak napisał Progres:

wieści super.

Bilans w handlu zagranicznym: -1,1 mld PLN.


Ale załóżmy, że jest super i wszystko wzrosło o 76 % itd.

Powiedz mi ferbi246, które działania rządu wpłynęły na ten wzrost.


P.S. Ciekawostka: wg Destatis (pewnie odpowiednik GUS) Niemcy miały w 2018 8,1 mld euro nadwyżki w handlu towarami z Polską. Wg GUS to Polska miała 11,6 mld euro nadwyżki.

W sumie 19,7 mld różnicy w wyliczeniach.

Akurat te kwoty są uwzględniane przy wyliczaniu PKB.

Czyli wychodzi na to, że albo PKB Polski albo PKB Niemiec jest niższe niż jest to oficjalnie podawane.

Albo jedno i drugie.

P.S.2 Ile podobnych wskaźników jest wyliczanych tak, żeby było dobrze?


Zapomniałbym ferbi246.

PO CO PIS SPRZEDAJE UPRAWNIENIA DO EMISJI CO2?

Pochwal się wiedzą ekonomisto.



A po co ja sprzedaje euro? No pochwal się wiedzą ekonomistosmiech2
Słuchaj, jeśli masz wiedzę i odwagę, żeby postawić jakąś teze to ja postaw i wtedy podyskutujemy.
Ale pewnie masz jakies traumatyczne wspomnienia z takich wypadków, bo wszyscy mieli bekę i jechali po Tobie jak po burej suce.
Nie pisz już do mnie więcej, nie chcę wiedzieć co ci sie tam w głowie koci, jacys Niemcy na ogórkach w Polsce, polskie fabryki na całym świecie (tak na pewno będzie jak POKO dojdzie do władzy), weż leki albo je odstaw, albo zmien dawkę lub co tam chcesz. Pewnie w życiu wszyscy cię maja dosć i siedzisz tutaj żeby leczyć kompleksy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2019r. 00:55  
Cytuj
@ferbi246

"A po co ja sprzedaje euro? No pochwal się wiedzą ekonomistosmiech2"

A ch.. mnie to obchodzi.


"Słuchaj, jeśli masz wiedzę i odwagę, żeby postawić jakąś teze to ja postaw i wtedy podyskutujemy."

Moja teza jest taka:

Uprawiasz nachalną propagandę pro-PISowską.

Udajesz, że czytujesz Handelsblatt.

Opowiadasz bajki o tym jak to nie spodziewałeś się, że PIS znajdzie pieniądze na te programy socjalne i jak to jesteś w szoku, że jednak są.

Odpowiedziałem ci, że PIS nadal zadłuża państwo co oznacza, że nie znalazł tych pieniędzy i ich nie ma.

A teraz przed wyborami PIS wymyślił sobie, że będzie miał pierwszy budżet bez deficytu po to, żeby różne ferbi na różnych forach mogły głosić swoją propagandę sukcesu.

Ale, żeby mieć taki budżet PIS potrzebuje kasy.

I po to właśnie PIS sprzedaje uprawnienia do emisji CO2, które po wyborach będzie musiał odkupić dużo drożej.

Ale przed wyborami krawężniki mają być białe, a trawa zielona.

A kto za to zapłaci?

My wszyscy.


Twoim zdaniem ferbi246 to co robi PIS sprzedając te uprawnienia to zwykłe marnotrawstwo czy już można to nazwać złodziejstwem na potrzeby kampanii wyborczej?


"Ale pewnie masz jakies traumatyczne wspomnienia z takich wypadków, bo wszyscy mieli bekę i jechali po Tobie jak po burej suce."

Nie rozpłacz się.


"Nie pisz już do mnie więcej, nie chcę wiedzieć co ci sie tam w głowie koci"

Widzisz ferbi246, tobie się kocą różne rzeczy. Wymyśliłeś sobie, że PISowi wystarczyło pieniędzy na projekty socjalne. NIE WYSTARCZYŁO. Musiał pożyczyć pieniądze. Wymyśliłeś sobie "cud gospodarczy". Napisałem ci, że ten cud trwa od 1992. SLD = PO = PIS, jeśli chodzi o CUD GOSPODARCZY.

Chcesz uprawiać pro-PISowską propagandę. Spoko. Ale nie rób tego na publicznym forum. Bo tam każdy może skomentować to co napiszesz. I to się właśnie dzieje.


Opowiadasz o "cudzie gospodarczym". Powtórzę. Dla mnie cud gospodarczy będzie wtedy kiedy to Niemcy będą do nas przyjeżdżać zbierać ogórki. I kiedy to my będziemy wykupywać fabryki w komunistycznych krajach, a nie odwrotnie.

Wiesz skąd się bierze "CUD GOSPODARCZY" Polski?

Na przykład z tego, że jesteśmy największym producentem telewizorów w UE.


Liderem w produkcji samochodów.

Nie śmieszą cię takie stwierdzenia?

Nie śmieszy cię zdanie: Polska sprzedaje Niemcom samochody?

Z tego między innymi bierze się nadwyżka w handlu z Niemcami.


Można udawać, że eksportujemy polskie samochody i polskie telewizory. Można udawać, że nasza gospodarka pędzi jak szalona.
Można udawać, że są pieniądze na te wszystkie programy socjalne.
Można udawać, że po wyjściu z UE nadal będziemy eksportować nasze polskie samochody do Niemiec i staniemy się drugą Szwajcarią.


Ale po co to robić ferbi246?


Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy to ten, że "Polska wstaje z kolan" brzmi lepiej niż "Ch.. d... i kamieni kupa."


Ile jeszcze może wzrosnąć płaca minimalna w Polsce zanim zagraniczne firmy uznają, że nie opłaca się już produkować tutaj samochodów i telewizorów?

I gdzie wtedy będzie nasz CUD GOSPODARCZY?

Pojedzie razem z fabrykami do Bułgarii czy gdzie tam będą woleli to przenieść.


A my?
Tam gdzie zwykle.
Do dotkniętych recesją Niemiec.
Zbierać ogórki.


"co ci sie tam w głowie koci, jacys Niemcy na ogórkach w Polsce, polskie fabryki na całym świecie"


Widzisz ferbi246, można pożyczyć kilkadziesiąt miliardów i rozdać, a potem tłumaczyć, że gospodarka rośnie, bo ludzie kupują w naszym polskim Tesco i naszym polskim Lidlu.

Albo można kupować fabryki na całym świecie, po to, żeby kosić konkurencję.


Powiedz mi ferbi246.


Jeśli rząd pożycza pieniądze od których będzie musiał płacić odsetki, po to, żeby ludzie wydawali te pieniądze w Lidlu czy innej Biedronce, to twoim zdaniem komu służy ten rząd?

Polsce?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2019r. 07:37  
Cytuj
Czyli mówiąc krótko gospodarka padaumiech. Wróci PO, co uchowaj Boże, to dokończy budowę tych fabryk na całym świecie, którą zaczęłasmiech2 (tylko że to będą fabryki niemieckie).
Tymczasem czekamy na wieczór wyborczyumiech, twarze ludzi w sztabie POKO po ogłoszeniu wyników - bezcennegood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Wrz 2019r. 08:28  
Cytuj
CYTAT
Obrazek



To naprawdę straszne. Wielu ludzi którzy chcieli głosować na PiS ta informacja powstrzyma od tego..



Obrazek

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Wrz 2019r. 08:30  
Cytuj
CYTAT
Most pontonowy, który powstaje na Wiśle przez awarię rurociągu do oczyszczalni ścieków Czajka, jest samowolą budowlaną. Przedstawiciele Wód Polskich, koordynujący budowę, do ratusza ze zgłoszeniem robót budowlanych wystąpili dopiero dzisiaj, choć budowa mostu zaczęła się w weekend - informuje Radio ZET.




https://mobile.natemat.pl/87399,ma-dwa-penisy-i-zero-kompleksow-pisza-o-nim-rolling-stone-i-huffington-post


https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1362453533930651&id=169910033185013


Nisko [moderowano] a to widziałeś? Sama prawda....


Obrazek

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 762 763 764 765 766 767 768 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »