NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 739 740 741 742 743 744 745 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Cze 2019r. 11:30  
Cytuj
Zatem musimy się zgodzić co do faktu że wzrost współczynnika dzietności to zasługa rządów Tuska , nieprawdaż?
Gdyby nie te olbrzymie nakłady prospołeczne rządu koalicji oszustów z gumofilcami dziś bylibyśmy w czarnej dupie , nie sądzisz?umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2019r. 11:30  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2019r. 11:34  
Cytuj
@EdoZChabzin

Na razie nie jestem nawet pewien czy mówimy o tym samym, a ty już chcesz, żebym się z tobą zgadzał.


Edzio, kiedy mówisz o "dzietności", chodzi ci o "współczynnik dzietności", tak?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Cze 2019r. 11:40  
Cytuj
Dokładnie tak Szwabie ze Szwabii...

Gdyby twoja skrupulatność była bardziej efektywna w sztabie POKO moglibyście osiągnąć lepszy rezultat....umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2019r. 11:45  
Cytuj
@EdoZChabzin

Dziękuję.

Powiedz mi Edzio, co to jest ten współczynnik dzietności?

Jak się liczy taki współczynnik dzietności?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Cze 2019r. 17:52  
Cytuj
Moje zainteresowania nie sięgają tak głęboko Szwabie ze Szwabii.
Wiem tyle że o zwiększenie dzietności walczył jak lew Donald Tusk. Walczył jak lew ale poległ jak mucha...umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Cze 2019r. 20:17  
Cytuj
Problem dzietności liberalna-lewica rozwiąże islamizacją. Problem islamizacji kraju liberalna-lewica rozwiąże sekularyzacją państwa.
Po drodze ktoś wyginie jak Ormianie czy chrześcijanie w kolebce chrześcijaństwa.
W Iranie i w Turcji prawie się udała sekularyzacja gdyby nie islamskie przewroty, ale chrześcijan nie ma a byli. Lewica i LGBT+ tez tam już nie rozkwitnie.
No i po co to wam?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2019r. 13:27  
Cytuj
"Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o skazaniu Tomasza Arabskiego, byłego szefa KPRM na na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata w procesie dot. organizacji lotu do Smoleńska z 10 kwietnia 2010 r. Wraz z Arabskim wyrok usłyszało czworo innych urzędników."

Słabiutki wyrok.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2019r. 14:00  
Cytuj
@mirek777

"Słabiutki wyrok."

Za co ten wyrok?



@EdoZChabzin

Do współczynnika dzietności jeszcze wrócę.

Ale na razie masz tutaj trochę informacji, może coś ci się rozjaśni.


W ciągu 3 lat rządów PO urodziło się więcej dzieci niż w jakimkolwiek roku 500+.

W 2008 urodziło się ponad 414 tysięcy dzieci.
W 2009 urodziło się ponad 417 tysięcy dzieci.
W 2010 urodziło się ponad 413 tysięcy dzieci.

W najlepszym roku 500+ czyli w 2017 urodziło się ponad 402 000 dzieci.


Złośliwi mogliby zasugerować, że do d..y to całe 500+. Ale nie bądźmy złośliwi.


Dlaczego Edzio tak się jara tym współczynnikiem dzietności?

Pomimo tego, że nie wie jak się go wylicza?

Chyba tylko dlatego, że jest to jedyny współczynnik, który "pokazuje", że 500+ działa.


Ciekawostka:

W 2008, kiedy urodziło się 414 tysięcy dzieci współczynnik dzietności wynosił 1,39.

Ale w 2017, kiedy urodziło się o 12 tysięcy dzieci mniej współczynnik ten był wyższy i wynosił 1,45.

Edzio, ma to sens?

Czy może nie o same urodzenia tutaj chodzi?


@art2deco

"Problem dzietności liberalna-lewica rozwiąże islamizacją."

Problem dzietności rozwiązują ludzie tacy jak Wałęsa. Ile on miał dzieciaków? 6? 7?

Ludzie tacy jak Tusk spowalniają spadek (2 dzieci).

Ludzie tacy jak Duda powinni się wziąć do roboty (1 dziecko).


Ludzie tacy jak Jarek i księża pokazują, że w d...e mają ojczyznę.


PS. Dlatego art2deco nie strasz islamizacją, tylko niech się księża biorą do roboty.

PS 2. Zwracam honor księżom, którzy ku chwale ojczyzny złamali celibat i postarali się o zwiększenie współczynnika dzietności w Polsce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2019r. 14:57  
Cytuj
"Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował, że Rosjanie uznali nasze prawo do roszczeń za zanieczyszczoną ropę naftową. Rosyjska ropa płynie jednym rurociągiem, uruchomienie pozostałych planowane jest na początek lipca."

tusk z pawlakiem jeszcze by dopłacili do tego syfu który płynął rurociągiem.ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Cze 2019r. 16:10  
Cytuj
@PZP2, poczekaj jeszcze na wyniki 500+
500 na pierwsze jest głupotą, ale tępa jak dzida opozycja wymusiła :-)
Jednakże to są pieniądze które wpompowano bez-inflacyjnie w gospodarkę. Gdyby ich nie było, nie byłoby tak różowo. Szkoda ze nie udało się opodatkować supermarketów od obrotu, więcej by Polakom zostało. Ale nasze sądy są jeszcze wolne od niezawisłości, w tym roku :-) Wszystkim będzie lżej gdy zrobią porządki z gospodarką kolonialną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2019r. 17:43  
Cytuj
CYTAT
Szkoda ze nie udało się opodatkować supermarketów od obrotu, więcej by Polakom zostało.


No szkoda, wtedy kapitał zagraniczny zamiast wywozić pieniądze z Polski, musiałby przywozić aby zapłacić podatek od obrotu umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2019r. 18:17  
Cytuj
CYTAT
Szkoda ze nie udało się opodatkować supermarketów od obrotu, więcej by Polakom zostało.


Coś w tej sprawie ruszyło się na pozytywnie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Cze 2019r. 20:22  
Cytuj
Parę punktów od obrotu wprowadzono na Węgrzech. Nie słyszałam o ucieczce sklepów wielkopowierzchniowych od zarobku, a ty Robercie? Dzisiaj po prawdzie to nawet dobry czas w Polsce na to, spowolnienie na Zachodzie, Ameryka węszy w Europie Środkowej za każdym dolarkiem, zintegrowani islamiści w EU byle świniny nie zjedzą na zasiłku, Francuzi mają czkawkę multi-kulti i powoli wchodzi im wojna domowa do domu.
U nas supermarkety pobudowane z lokalnych zysków są już wszędzie, niech płacą bo teraz mają, a jeżeli jest ich zbyt dużo to niewidzialna ręka wolnego rynku Balcerka ich uzdrowi. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 12 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2019r. 22:01  
Cytuj
Dwie kobiety napadnięte i pobite w Monachium (to w Niemczech - dla tych co nigdy poza własną wsią nie byli). Od razu pomyślałem, zgodnie z nauką najwspanialszej TVPis, że ciapate w akcji. Zadrżałem z trwogi i złości na Makrele, na Allaha, na multi-kulti. Ale nie, to tylko Polacy. Uf ... odetchnąłem z ulgą. W takim razie nic się nie stało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Cze 2019r. 19:46  
Cytuj
Presja na relokacje islamistów jest ciągle aktualna, nic się nie zmieniło.
Powrót do władzy PO=KO oznacza islamizacje rządzonych przez PO głównych miast Polski. Jednokrotne wpuszczenie unijnych kontyngentów Afrykanów i Arabów z puli nowych osadników zostanie uprawomocnione i zrealizowane, nic tego nie zatrzyma, raz uznanych praw nie możesz odebrać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 15 Cze 2019r. 08:58  
Cytuj
CYTAT
@mirek777

"Słabiutki wyrok."

Za co ten wyrok?



@EdoZChabzin

Do współczynnika dzietności jeszcze wrócę.

Ale na razie masz tutaj trochę informacji, może coś ci się rozjaśni.


W ciągu 3 lat rządów PO urodziło się więcej dzieci niż w jakimkolwiek roku 500+.

W 2008 urodziło się ponad 414 tysięcy dzieci.
W 2009 urodziło się ponad 417 tysięcy dzieci.
W 2010 urodziło się ponad 413 tysięcy dzieci.

W najlepszym roku 500+ czyli w 2017 urodziło się ponad 402 000 dzieci.


Złośliwi mogliby zasugerować, że do d..y to całe 500+. Ale nie bądźmy złośliwi.


Dlaczego Edzio tak się jara tym współczynnikiem dzietności?

Pomimo tego, że nie wie jak się go wylicza?

Chyba tylko dlatego, że jest to jedyny współczynnik, który "pokazuje", że 500+ działa.


Ciekawostka:

W 2008, kiedy urodziło się 414 tysięcy dzieci współczynnik dzietności wynosił 1,39.

Ale w 2017, kiedy urodziło się o 12 tysięcy dzieci mniej współczynnik ten był wyższy i wynosił 1,45.

Edzio, ma to sens?

Czy może nie o same urodzenia tutaj chodzi?


@art2deco

"Problem dzietności liberalna-lewica rozwiąże islamizacją."

Problem dzietności rozwiązują ludzie tacy jak Wałęsa. Ile on miał dzieciaków? 6? 7?

Ludzie tacy jak Tusk spowalniają spadek (2 dzieci).

Ludzie tacy jak Duda powinni się wziąć do roboty (1 dziecko).


Ludzie tacy jak Jarek i księża pokazują, że w d...e mają ojczyznę.


PS. Dlatego art2deco nie strasz islamizacją, tylko niech się księża biorą do roboty.

PS 2. Zwracam honor księżom, którzy ku chwale ojczyzny złamali celibat i postarali się o zwiększenie współczynnika dzietności w Polsce.


Manipulujesz danymi statystycznymi Szwabie ze Szwabii niczym Tusk z Zieloną Wyspą na morzu kryzysu światowego...smiech2

Wybrałeś sobie trzy najlepsze lata rządów koalicji oszustów z gumofilcami ( na dodatek trzy pierwsze ) i na tej podstawie wysnuwasz swoje chore teorie. Czyżby ci umknęło że w ostatnim roku rządów koalicji oszustów z gumofilcami ( 2015) urodziło się najmniej dzieci w powojennej historii naszego kraju ( 369 tysięcy)? Zresztą w 2013 było prawie tak samo. Ten wynik 400 tysięcy z 2017 nie wygląda już tak dramatycznie w tym kontekście , nie sądzisz? umiech

Nie jaram się takim tematem jak dzietność Polek, niemniej mam świadomość że jeżeli trend demograficzny się nie odwróci to jesteśmy jako Naród straceni. Tusk a raczej ruda hiena spłodził dwójkę dzieci i chwała mu za to. Mam nadzieję że nie będą mieć jego kłamliwej natury i przydały się do matki.
W każdym razie jako premier pytany o niską liczbę urodzeń w 2013 odpowiedział że on nie ma możliwości żeby zachęcić ludzi do prokreacji.umiech. Powiedział prawdę w przypływie szczerości , widać nawet takie mendy mają czasem ludzkie odruchy.
Tyle potrafił nie da się i ch.j...smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2019r. 12:22  
Cytuj
@EdoZChabzin

"Manipulujesz danymi statystycznymi"

Na czym ta manipulacja ma polegać?


"Wybrałeś sobie trzy najlepsze lata rządów koalicji oszustów z gumofilcami"

Nie.

Wybrałem trzy lata w których za czasów PO rodziło się więcej dzieci niż za czasów PIS.

PIS wyje...ł w ch.j kasy na zwiększenie dzietności i nie był w stanie przebić PO.

Brawo 500+.


"i na tej podstawie wysnuwasz swoje chore teorie."

Chorą teorią jest teoria, że PIS zmienił coś przy pomocy 500+, kiedy w praktyce nie są nawet w stanie poprawić wyniku z najlepszych lat PO.


"Czyżby ci umknęło że w ostatnim roku rządów koalicji oszustów z gumofilcami ( 2015) urodziło się najmniej dzieci w powojennej historii naszego kraju ( 369 tysięcy)?"

Umknęło?

Nie.

To po prostu nieprawda.

W latach 2001-2005 rodziło się mniej dzieci niż w 2015.

A w latach 1997 - 2006 rodziło się mniej dzieci niż w 3 najlepszych latach rządów PO.


W ciągu 22 lat od 1997 do 2018 trzy pierwsze miejsca, jeśli chodzi o liczbę urodzonych dzieci to lata kiedy rządziła PO.


"Ten wynik 400 tysięcy z 2017 nie wygląda już tak dramatycznie w tym kontekście , nie sądzisz?"

Nie twierdziłem, że wygląda dramatycznie.

Twierdziłem, że nie ma ŻADNYCH DOWODÓW na to, że 500+ działa.

Są natomiast dowody na twoje kłamstwa (patrz wyżej).


"Nie jaram się takim tematem jak dzietność Polek"

Ja też nie. Bo to taki głupi wskaźnik.

Jeśli w kraju X jest 1 kobieta i urodzi 2 dzieci, a w kraju Y jest 50 kobiet i urodzą w sumie 99 dzieci, to i tak wskaźnik dzietności będzie wyższy w kraju X.

Pisałeś dużo o tej dzietności, myślałem, że się tym jarasz.

Bo w sumie to jedyny wskaźnik, który miałby "dowodzić" działania 500+. Ale moim zdaniem nie dowodzi.


"niemniej mam świadomość że jeżeli trend demograficzny się nie odwróci to jesteśmy jako Naród straceni."

Mądrość przebija z twych słów Panie. Idź zrób żonie dziecko. Dla Narodu.


"Tusk a raczej ruda hiena spłodził dwójkę dzieci i chwała mu za to."

Fakt. Tusk i Wałęsa zrobili więcej dla Narodu niż Duda czy Jarek.


"W każdym razie jako premier pytany o niską liczbę urodzeń w 2013 odpowiedział że on nie ma możliwości żeby zachęcić ludzi do prokreacji.umiech Powiedział prawdę w przypływie szczerości , widać nawet takie mendy mają czasem ludzkie odruchy.
Tyle potrafił nie da się i ch.j...smiech2"

Nie to co PIS.

Ci opowiedzą bajkę o wielkim sukcesie 500+. I głupki uwierzą.

Ale jak się popatrzy na statystyki, to nie przebili najlepszych lat PO.

Wychodzi na to, że można wyje...ć 67 000 000 000 złotych, a jak się popatrzy na liczbę urodzeń to i tak wychodzi, że:

"nie da się i ch.j..."


Powiedz mi Edzio kto mówił prawdę? Tusk czy Jaruś?


PS. Ty Edzio lubisz dane.

Wiesz, że ludność Polski rosła nieprzerwanie od 1946 do 1996 (50 lat, wyjątkiem był jednorazowy spadek w 1969)? W 1996 w Polsce było 38 294 tys. ludzi.

W 1997 liczba ludność zaczęła spadać i ten spadek trwał do 2007 roku. Wtedy liczba ludności wynosiła 38 115 tys.

I w 2008 znów zaczęła rosnąć, aby w 2011 osiągnąć historyczne maksimum wynoszące 38 538 tys. ludzi. Potem zaczęła spadać, aby w 2015 osiągnąć 38 437 tys.

W latach 2008-2015 (rządy PO) liczba ludności Polski zwiększyła się o 308 tysięcy ludzi.

W latach 2016-2018 (rządy PIS) liczba ludności Polski zmniejszyła się o 22 tysiące ludzi.



Za rządów PIS ludność Polski nigdy nie dorównała liczbie ludności z ostatniego roku rządów PO.


Edzio - opowiedz mi bajkę o 500+.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 15 Cze 2019r. 14:22  
Cytuj
Opowiedz mi bajke albo prawdę gdzie i komu chwaliłem 500+. Chętnie poczytam....umiech
Napisałem wyłącznie ze rząd PiS podjął jakiekolwiek działania w sprawie. Ruda szelma odmówiła interwencji...smiech2


Koalicja oszustów z gumofilcami rządziła Polską osiem pełnych lat. Wszystkie porównania ( od liczby ludności po budowę dróg krajowych i autostrad) przeprowadzimy po kolejnej kadencji obecnej władzy. Zgodzisz się na to Szwabie ze Szwabii czy masz inne wytyczne ze sztabu POKO?uśmiech


Na temat potomstwa Wałęsy czy Tuska wolę się nie wypowiadać. Moja osobista niechęć wobec nich skazuje moje posty na brak obiektywizmu. Wiem z całą pewnością że moi rodzice jako działacze Solidarności za komuny Wałęsę kochali. Bolo szybko ( kilkanaście lat temu) roztrwonił swój autorytet...umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 12 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2019r. 16:10  
Cytuj
Wymienię 7 kg pietruszki i 12 kg czereśni na 50-cio calowy telewizor.



Co staniało w Polsce za rządów PiS ?
1. Konie w Janowie
.
.
.
Uzupełnisz listę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Cze 2019r. 09:24  
Cytuj
Prezerwatywy Durex Classic XL potaniały. Za PO kosztowały w aptece prawie 10 złotych ostatnio kupowałem za osiem...umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 12 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2019r. 17:59  
Cytuj
CYTAT
Prezerwatywy Durex Classic XL potaniały. Za PO kosztowały w aptece prawie 10 złotych ostatnio kupowałem za osiem...umiech


Noooo, na pewno potaniały. Tylko że takich nie ma mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Cze 2019r. 13:26  
Cytuj
Jak nie ma? Zawsze kupuję te XL... umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3090
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2019r. 18:29  
Cytuj
Tak i zakładasz je na głowę w deszczowe dni. umiech

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 12 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Cze 2019r. 20:34  
Cytuj
CYTAT
Jak nie ma? Zawsze kupuję te XL... umiech


No niestety, żyjesz w błedzie. Durex Classic XL nie sitnieją. Pewnie pani w aptece dawała ci zwykłe Classici i mówiła że to XL żeby ci przykro nie było.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10404
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Cze 2019r. 21:18  
Cytuj

Obrazek



PS
Może używa inaczej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 739 740 741 742 743 744 745 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »