NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 734 735 736 737 738 739 740 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Maja 2019r. 09:47  
Cytuj
Czyli jak rozumiem nie ma takiej możliwości żebym mógł cię przekonać do faktu że Bury rządził twardą ręką wobec podwładnych?
Zatem powiedz mi po co mam się angażować w coś co jest skazane na niepowodzenie? Poczytaj więcej o Burym o Narodowym Zjednoczoniu Wojskowym i o całym zrywie powstania niepodległościowego. O ludziach którzy zginęli bo nie chcieli żyć najpierw pod niemieckim a później sowieckim butem. Na naukę nigdy nie jest za późno - nawet dla ciebie szurnięty dziadku...umiech

Jerzy Kułak: Romuald Adam Rajs (1913-1949). W: Konspiracja i opór społeczny w Polsce 1944-1956. Słownik biograficzny. T. 2. Kraków: IPN, 2004, s. 432–439. ISBN 83-89078-47-3.

Jerzy Kułak. Pacyfikacja wsi białoruskich w styczniu 1946. „Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowej”, s. 49–54, 8 2001. ISSN 1641-9561


https://m.youtube.com/watch?v=eqLoTX4cIyE

https://m.youtube.com/watch?v=PlC-Invv82c


https://m.youtube.com/watch?v=AYSvDh59vX4&t=921s

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/152981,w-obronie-dobrego-imienia-kpt-burego.html?fbclid=IwAR3TIP2riH5Gv9vSKoXhs8Ep4BjFBwj_gPTagOkKdyzm8NK2OOii-B5z_xk

https://m.youtube.com/watch?v=7fBUb3_wfpQ


Najlepiej podsumował to wszystko o czym piszemy Stanisław Michalkiewicz w ostatnim linku. Trzy pierwsze minuty wyjaśnia mój ogląd na sprawę

https://m.youtube.com/watch?v=TT8IJQWu5OQ


A z innej beczki:
https://m.facebook.com/razproza/photos/a.1645736702304423/2357378521140234/?type=3&source=48

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2019r. 09:47  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2019r. 11:32  
Cytuj
@EdoZChabzin

Pisałem już o idiotach prawda?

"Czyli jak rozumiem nie ma takiej możliwości żebym mógł cię przekonać do faktu że Bury rządził twardą ręką wobec podwładnych?"

Znowu doznałeś "objawienia". Niczym J.T.Gross. Nic takiego nie napisałem.


Wręcz przeciwnie, żołnierze, którzy znali "Burego" mówili, że był bardzo ostry. Ktoś określił go mianem sadysty. Ktoś inny opisywał przypadek zabicia człowieka, bo ten się odezwał do "Burego". Inny żołnierz sugerował, że "Bury" miał coś z głową. Jeszcze inny opisywał, że "Bury" lubił sam wykonywać wyroki.

Słuchając tych opowieści można dojść do wniosku, że "Bury" to był po..b.


Te twoje wypociny na temat "dyscypliny" w oddziale i "rządach twardej ręki" mają być dowodem na co?

Na to, że żołnierze wiedzą, że jest po...bany i strzela w łeb z byle powodu, nie mówiąc o gwałtach i mimo to zabijają matkę, strzelają do dziecka, zabijają dziewczynę, która nie chce dać się zgwałcić, gwałcą drugą?


Czy może "dyscyplina", "rządy twardej ręki", "ostry", "sadysta" są dowodem na to, że żołnierze "Burego" mordowali i gwałcili, bo wiedzieli, że "Bury" im nic za to nie zrobi?


Wcześniej miałeś "objawienie" i wymyśliłeś sobie historię o tym, że "Bury za gwałt karał żołnierzy podległych śmiercią."


Moim zdaniem wymyśliłeś to sobie, bo ci pasowało do twojej historii.

Nawrzucałeś linków. Jakieś klipy po 2h. Jakieś krótsze nie związane z tematem.

Dlatego zapytam:

Czy masz jakiś dowód, że "Bury za gwałt karał żołnierzy podległych śmiercią."? Czy tę informację wyjąłeś sobie z d...y, bo ci pasowała do legendy o bohaterskim "Burym"?

Wybacz, ale nie będę przez 2h słuchał przygłupów tylko po to, żeby się przekonać, że nic tam nie ma.

Są dowody na to, że "Bury za gwałt karał żołnierzy podległych śmiercią." czy EdoZChabzin zawsze może sobie dowody wymyśleć? Bo kto mu zabroni?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Maja 2019r. 14:00  
Cytuj
Ponieważ nie wykazujesz nawet najmniejszej woli zrozumienia tematu przyjmuję twoją metodę. Dopóki nie udowodnisz albo chociaż nie uprawdopodobnisz że Bury wiedział np o sprawie gwałtu i nie ukarał obwinionego dopóty też ci będę pisał że jesteś kłamcą , wymyślasz wszystko na poczekaniu i że jesteś starym pierdzielem...umiech

Możemy sobie tak po wsze czasy. Znalazł się historyk...uśmiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2019r. 16:22  
Cytuj
@EdoZChabznin

Mam deja vu. Już chyba kiedyś doszedłem do podobnego momentu w dyskusjach z mirusiem i art2deco.


Po pierwsze.

Nie jestem w stanie udowodnić, że "Bury" nie ukarał tych ludzi.

Podobnie jak nie jestem w stanie udowodnić, że Pilecki nie gwałcił małych dziewczynek.

I podobnie jak nie jestem w stanie udowodnić, że to nie krasnoludki zaplątywały koniom grzywy i szczały do mleka, żeby skwaśniało.


Ale nie ma NIC co było wskazywało, że tak było.


Po drugie.

To ty napisałeś, że "Bury za gwałt karał żołnierzy podległych śmiercią."

Mogło tak być. Ty piszesz, że było. I teraz moje pytanie: skąd masz takie informacje?

Bo na tyle na ile się orientuję w temacie to są to informacje z d... wzięte.

I tutaj wracamy do tematu pierdzących hipopotamów i pierdzących facetów.

Jeśli Edziu nie masz o czymś pojęcia (a z reguły nie masz) to skup się na wklejaniu hipopotamów, ewentualnie zrób sobie przerwę od forum, albo przynajmniej zastanów się za każdym razem, gdy najdzie cię ochota wkleić jedno ze swoich "objawień".

Zastanów się: czy tak faktycznie było czy może ty chcesz, żeby tak było i tak sobie napiszesz na forum.


Po trzecie.

"dopóty też ci będę pisał że jesteś kłamcą , wymyślasz wszystko na poczekaniu i że jesteś starym pierdzielem..."

Edzio, po supervisorze ze sztabu POKO płakałem całą noc.

Po Szwabie ze Szwabii miałem pierwszą, na szczęście nieudaną próbę samobójczą.

Ale nie wiem co teraz będzie... Naprawdę nie wiem.

Zamiast wypisywać, że jestem kłamcą, pooglądaj sobie tyłki pierdzących facetów. Dla mnie te głupoty na mój temat są bez znaczenia, a przynajmniej ty będziesz miał radochę.


Po czwarte.

"wymyślasz wszystko na poczekaniu"

Nie wymyślam.

Są zeznania świadków. Dotyczące gwałtów, morderstw, zabijania drzwi gwoździami tak, żeby ludzie nie mogli uciec z płonącego budynku, strzelania do kobiet i dzieci.

Ale idiotom i skur...synom te zeznania nie są do niczego potrzebne.

Bo oni wiedzą lepiej co się stało niż ludzie, którzy tam byli.

A jak nie wiedzą, to sobie wymyślą jak to było.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Maja 2019r. 17:29  
Cytuj
Pojawiły się pączki,,,

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Maja 2019r. 17:46  
Cytuj
CYTAT
@EdoZChabznin

Mam deja vu. Już chyba kiedyś doszedłem do podobnego momentu w dyskusjach z mirusiem i art2deco.


Po pierwsze.

Nie jestem w stanie udowodnić, że "Bury" nie ukarał tych ludzi.

Podobnie jak nie jestem w stanie udowodnić, że Pilecki nie gwałcił małych dziewczynek.

I podobnie jak nie jestem w stanie udowodnić, że to nie krasnoludki zaplątywały koniom grzywy i szczały do mleka, żeby skwaśniało.


Ale nie ma NIC co było wskazywało, że tak było.


Po drugie.

To ty napisałeś, że "Bury za gwałt karał żołnierzy podległych śmiercią."

Mogło tak być. Ty piszesz, że było. I teraz moje pytanie: skąd masz takie informacje?

Bo na tyle na ile się orientuję w temacie to są to informacje z d... wzięte.

I tutaj wracamy do tematu pierdzących hipopotamów i pierdzących facetów.

Jeśli Edziu nie masz o czymś pojęcia (a z reguły nie masz) to skup się na wklejaniu hipopotamów, ewentualnie zrób sobie przerwę od forum, albo przynajmniej zastanów się za każdym razem, gdy najdzie cię ochota wkleić jedno ze swoich "objawień".

Zastanów się: czy tak faktycznie było czy może ty chcesz, żeby tak było i tak sobie napiszesz na forum.


Po trzecie.

"dopóty też ci będę pisał że jesteś kłamcą , wymyślasz wszystko na poczekaniu i że jesteś starym pierdzielem..."

Edzio, po supervisorze ze sztabu POKO płakałem całą noc.

Po Szwabie ze Szwabii miałem pierwszą, na szczęście nieudaną próbę samobójczą.

Ale nie wiem co teraz będzie... Naprawdę nie wiem.

Zamiast wypisywać, że jestem kłamcą, pooglądaj sobie tyłki pierdzących facetów. Dla mnie te głupoty na mój temat są bez znaczenia, a przynajmniej ty będziesz miał radochę.


Po czwarte.

"wymyślasz wszystko na poczekaniu"

Nie wymyślam.

Są zeznania świadków. Dotyczące gwałtów, morderstw, zabijania drzwi gwoździami tak, żeby ludzie nie mogli uciec z płonącego budynku, strzelania do kobiet i dzieci.

Ale idiotom i skur...synom te zeznania nie są do niczego potrzebne.

Bo oni wiedzą lepiej co się stało niż ludzie, którzy tam byli.

A jak nie wiedzą, to sobie wymyślą jak to było.




Dobrze dziadku niech będzie że masz rację. Już dobrze nikt nie będzie podważał twoich opinii ponieważ są one tak merytoryczne że nie sposób ich zdyskredytować. Wszystko będzie dobrze popatrz sobie za okno - tak ładnie zielono jest naokoło. Podkarpackie dewianty stracą swojego guru , bezpartyjni wolnościowcy swojego supervisora w sztabie POKO - gdy ciebie zabraknie...umiech
Naprawdę nie warto wykłócać się o jakieś detale tym bardziej że ty już dawna wiesz jak było i nie ma takiej siły która by cię zmusiła do zmiany poglądów.umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2019r. 07:19  
Cytuj
CYTAT
Ty standardowo nie masz nic do powiedzenia to zmieniasz temat.
"Mamy kupić F-35" ale to mamy a czy kupimy?
Ja mam sobie kupić prom kosmiczny
A o PZL-230 Skorpion słyszałeś? Na 100% nie. Nie pisz tylko, że mamy kiepskich konstruktorów bo to, że ich nie produkujemy a oglądamy się na USA to wina polityków. Jest to jedna konstrukcja z kilku gdzie nie podjęto produkcji seryjnej przez tych cymbałów. Uprzedzając cię prototyp się nie rozwija. Poczytałeś o przyjacielskich amerykanach? Podłapali jelenia( Polskich polityków), który dobrze płaci za złom a innym dają aby uniknąć kosztów złomowania.
Powiedz dlaczego mamy walczyć z ruskimi? Jak na razie się na to nie zanosi. Putin pręży muskuły bo NATO go prowokuje i odwrotnie.


Jasiu sorki, że tak po czasie odświeżę...

Bardzo mnie rozbawiłeś tym wpisem, a niestety czas znalazłem dopiero dziś.

Widzisz... jestem pasjonatem lotnictwa od dziecka.
Mało tego - zawodowo po części też jestem związany z lotnictwem, bo od czasu do czasu modeluję coś w CAD-ach na zasadzie inżynierii odwrotnej dla różnych zaprzyjaźnionych pilotów. (do naszych przedwojennych samolotów).

Skorpion wyglądał super.
I to wszystko - mały samolocik - większość komponentów gotowych - do zakupu z zewnątrz... no i bardzo złe właściwości aerodynamiczne - bardzo niestabilny w locie - co wykazały badania modelu w tunelu aerodynamicznym. Próbowano stworzyć system kompensacji i sterowania czysto hydraulicznego, gdzie ruchy drążka i orczyka byłyby "tłumaczone" przez komputer na odpowiednie przemieszczanie się sterów, klap i lotek - tak aby samolot robił to, czego oczekuje od niego pilot. Niestety to przerosło naszych ówczesnych konstruktorów. Jak to określił jeden z moich kolegów - pilotów - ten samolot miał właściwości lotne dachówki spadającej z dachu.

A szkoda - bo to było do dopracowania.

Do produkcji tego samolotu była bardzo daleka droga - no chyba, że miałeś na myśli produkcję makiet.


Wielkie nadzieje pokładano w rozwijaniu Irydy - ale to był ślepy zaułek. Słabe silniki, niewielki udźwig... Choć i tu zdania były bardzo podzielone. Jedni twierdzą, że samolot był dobry, a dwie katastrofy były winą pilotów, inni że był "niebezpieczny" dla pilotów. Byli też tacy - co twierdzili, że był "kompatybilny" z F-16 i mógł stanowić dla F-16 bazę szkoleniową...

Moje zdanie jest takie, że to był dobry samolot do celów szkoleniowych ale nie nadawał się na pole walki. Nie był też "kompatybilny" szkoleniowo z F-16. O realiach polskiego lotnictwa, niech świadczy fakt, że piloci cieszyli się, że Iryda ma fotel z katapultą.....

Moim zdaniem projekt Irydy przerwano, bo chodziło o zatopienie PZL Mielec.

Oprócz Skorpiona, była jeszcze Kobra 2000, Szerszeń...

A potem przyszła "nocna zmiana"...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Maja 2019r. 13:38  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Maja 2019r. 20:50  
Cytuj
Obrazek


Ręce opadają sciana

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Maja 2019r. 21:06  
Cytuj
,,,i jeszcze następne 5 lat głodu bez pączków.

Wytrzymiesz? zdegustowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2019r. 21:08  
Cytuj
Ręce opadają ? Możesz rozwinąć o co Ci chodzi Andrzej ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2019r. 23:44  
Cytuj
CYTAT
Obrazek


Można gdzieś przeczytać o jakimś biznesplanie tej inwestycji? Bo szczerze nie sądziłem, że to tak gigantyczna inwestycja (pod względem kosztów).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 11 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2019r. 17:08  
Cytuj
Andrzej
O co ci chodzi z tym stadionem, że z PISem ci nie po drodze to ok, ale od stadionu to ty się odpieprz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 08:37  
Cytuj
A jakie ma znaczenie teraz przynależność partyjna? 54 miliony na stadion to zdecydowanie za dużo. Uważam, że to niepotrzebna inwestycja na która nas nie stać.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 11 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 10:31  
Cytuj
A na co nas stać?
Mamy w kółko drogi naprawiać? Mnie się wydaje że jak coś ładnego powstaje to powinniśmy być zadowoleni, nie ważne czy stadion, biblioteka czy co tam jeszcze. Bo z tych rzeczy korzystają różni mieszkańcy. Jedni wolą bibliotekę, drudzy stadion, jeszcze inni odpoczynek na błoniach, a jeszcze inni parki linowe itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 11 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 10:34  
Cytuj
A jeśli chodzi o przynależność partyjną jakie ma znaczenie to po twoich wpisach widzę że nie pałasz sympatią do Pisu i czuję że ta wycieczka ze stadionem i kwotą to w kierunku Lucka. Nie wiem czy byś pisał tak samo gdyby to Szlęzak zaczął budować

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 10:42  
Cytuj
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2361787134032706&id=1645735358971224&ref=opera_for_android_speed_dial

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=354164455458502&id=1645735358971224

https://mobile.twitter.com/BartekPiekarski/status/1133927371541831681


Gdzie się podział mój ulubieniec , supervisor ze sztabu POKO - Szwab ze Szwabii? Chyba szefostwo nie było zadowolone z wyniku? Może namów ich do wypuszczenia "Tylko nie mów nikomu 2" albo "Waffel SS The next generation". Albo chociaż niech POKO przynajmniej wprowadzi na sztandary małżeństwa dla gejów. Róbcie coś bo was zwolnią...umiech


Taka ciekawostka. W eurowyborach 2014 PiS wygrał w około 1500 gminach a ówczesna PO w około 750 . Rzecz jasna nie przekładało się to na ogólne zwycięstwo PiS bo liczba mieszkańców Warszawy - Śródmieście przekracza kilkadziesiąt razy mieszkańców dajmy na to gminy Jeżowe . W tym roku PiS wygrał w ponad 2000 gminach a POKO ( czy jak tam ta franca się nazywa ) w około 450 gminach. I nie dajmy sobie wmówić że jest podział Polski na pół. Polska powiatowa czy gminna jest pisowska . Miasta i wielkie miasta są raczej enklawami . Z wyjątkami o których piszę poniżej..
Oprócz typowych mateczników POKO jak Pomorze , Pomorze Zachodnie czy zakłady karne gdzie rzeczywiście pisiory dostają konkretnie po dupie cała Polska ( poza miastami) wybiera partię Kaczyńskiego. Najlepiej widać to na przykładzie województwa dolnosląskiego - nie tak dawno również uważanego za matecznik Platformy obok zakładów karnych i Pomorza. W ostatnich wyborach przewaga POKO nad PiS wyniosła 5% głosów i to tylko dlatego że prawie milionowy Wrocław wyraźnie wybrał opcję niemiecką. Ale za to opcja amerykańsko-żydowska wyraźnie rośnie w siłę.umiech


Obrazek



https://twitter.com/wyborynamapiepl/status/1132991344392200193

http://www.wyborynamapie.pl/euro2014/euro2014.html

https://europarlament.pap.pl/pis-wygralo-w-2020-gminach-ke-w-457-szczegolowe-wyniki-w-kazdej-gminie

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24834438,jak-glosowal-dolny-slask-duze-miasta-i-sudety-za-koalicja.html?disableRedirects=true

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-do-europarlamentu-2019-zdecydowane-zwyciestwo-koalicji-europejskiej-w-wiezieniach-6385736593721473a

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 11:53  
Cytuj
@EdoZChabzin

"Gdzie się podział mój ulubieniec"

Nie mogłem dojść do siebie po spektakularnym zwycięstwie Konfederacji.



"Dobrze dziadku niech będzie że masz rację. Już dobrze nikt nie będzie podważał twoich opinii ponieważ są one tak merytoryczne że nie sposób ich zdyskredytować."

Nie sposób ich zdyskredytować tym, że jakiś Edzio sobie napisze coś na forum Stalowego Miasta. A poproszony o wyjaśnienie o to skąd ma takie informacje, nie potrafi nic sensownego odpowiedzieć. Bo wszystko sobie wymyślił.

Dyskredytuj Edzio. Wysil się. W końcu "Bury" to bohater.



Wrzuciłeś link z Michalkiewiczem z którym podobno się zgadzasz.

https://www.youtu(...)=desktop

Michalkiewicz mówi o śmietniku historii, pod którym młodzi ludzie znaleźli kości bohaterów.

I niestety ci młodzi ludzie doszli do wniosku, że jeśli coś jest pogrzebane pod tym śmietnikiem to na 100 % musi to być bohater.

Nawet kiedy znaleźli szkielet świni, to próbują wmówić wszystkim naokoło, że to była bohaterska świnia, bo potrafiła znaleźć minę. Albo ukryty skład z amunicją.

Nie Edzio.

To była świnia, która strzelała do kobiet i dzieci. To była sadystyczna świnia, której żołnierze mordowali i gwałcili.


"Naprawdę nie warto wykłócać się o jakieś detale"

Te "detale" to różnica między "skur...synem", a "bohaterem".

Ale mam wrażenie, że dla ciebie i art2deco ta różnica praktycznie nie istnieje.


Coś za szybko sobie "Burego" odpuściłeś. A taki był pikny bohater. Narodowy.



"Może namów ich do wypuszczenia "Tylko nie mów nikomu 2" albo "Waffel SS The next generation"."

Chwilowo w Telewizji Republika oglądam serial pod tytułem "Ruskie Onuce". Transmisja także w Gazecie Polskiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 12:28  
Cytuj
CYTAT
@EdoZChabzin

"Gdzie się podział mój ulubieniec"

Nie mogłem dojść do siebie po spektakularnym zwycięstwie Konfederacji.



"Dobrze dziadku niech będzie że masz rację. Już dobrze nikt nie będzie podważał twoich opinii ponieważ są one tak merytoryczne że nie sposób ich zdyskredytować."

Nie sposób ich zdyskredytować tym, że jakiś Edzio sobie napisze coś na forum Stalowego Miasta. A poproszony o wyjaśnienie o to skąd ma takie informacje, nie potrafi nic sensownego odpowiedzieć. Bo wszystko sobie wymyślił.

Dyskredytuj Edzio. Wysil się. W końcu "Bury" to bohater.



Wrzuciłeś link z Michalkiewiczem z którym podobno się zgadzasz.

https://www.youtu(...)=desktop

Michalkiewicz mówi o śmietniku historii, pod którym młodzi ludzie znaleźli kości bohaterów.

I niestety ci młodzi ludzie doszli do wniosku, że jeśli coś jest pogrzebane pod tym śmietnikiem to na 100 % musi to być bohater.

Nawet kiedy znaleźli szkielet świni, to próbują wmówić wszystkim naokoło, że to była bohaterska świnia, bo potrafiła znaleźć minę. Albo ukryty skład z amunicją.

Nie Edzio.

To była świnia, która strzelała do kobiet i dzieci. To była sadystyczna świnia, której żołnierze mordowali i gwałcili.


"Naprawdę nie warto wykłócać się o jakieś detale"

Te "detale" to różnica między "skur...synem", a "bohaterem".

Ale mam wrażenie, że dla ciebie i art2deco ta różnica praktycznie nie istnieje.


Coś za szybko sobie "Burego" odpuściłeś. A taki był pikny bohater. Narodowy.



"Może namów ich do wypuszczenia "Tylko nie mów nikomu 2" albo "Waffel SS The next generation"."

Chwilowo w Telewizji Republika oglądam serial pod tytułem "Ruskie Onuce". Transmisja także w Gazecie Polskiej.


Sprawa Burego jest dla mnie zamknięta. A przynajmniej jakikolwiek spór o niego między nami dwoma. Masz swoje ukształtowane poglądy i żeby nie wiem co od nich nie odstąpisz. Po co zatem trącić czas na takie puste dyskusje skoro świat oferuje tyle możliwości. umiech
Zostań przy swoim Szwabie ze Szwabii , ja zostaję przy swoim i na tym poprzestańmy. Michalkiewicz powiedział ogólnie o żołnierzach podziemia niepodległościowego ( Wyklętych czy Niezłomnych ) . Moim zdaniem sens jego wypowiedzi jest oczywisty. Dotyczy według mnie i Burego i Ognia i Zapory i Łupaszki. Ale każdy może wierzyć w co chce min na tym polega demokracja. Coś o co rzekomo walczą podkarpackie dewianty i ich koalicjanci bezpartyjni wolnościowcy...smiech2

Nawet przez chwilę nie żałowałem swojego głosu na Konfederację. Szkoda mi tylko było że się nie prześlizgnęli przez próg wyborczy. Ale to już historia i jeżeli konfederaci są takimi ludźmi za których ich biorę myślę że to dopiero początek. Właśnie głosując zgodnie z własnym przekonaniem i sumieniem czuję się z tym dobrze. Owce i barany dają się zaganiać pastuchowi do zagrody a ja jestem zrobiony z innej gliny. Nic nie poradzę że tak samo gardzę przekazem płynącym z TVP jak tym z TVN. O zgrozo kilka lat temu sam oglądałem Republikę i uważałem ich za dziennikarstwo wysokiej klasy. Niestety po tej akcji ze zrobieniem z Konfederacji ruskiej onucy nasze drogi rozeszły się definitywnie.

Tak poza tym to co słychać? Jak tam nastrój w sztabie POKO? Mobilizacja czy panika?umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 12:30  
Cytuj
@EdoZChabzin

"Sprawa Burego jest dla mnie zamknięta."

Tak. To bydlak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 12:47  
Cytuj
CYTAT
A na co nas stać?
Mamy w kółko drogi naprawiać? Mnie się wydaje że jak coś ładnego powstaje to powinniśmy być zadowoleni, nie ważne czy stadion, biblioteka czy co tam jeszcze. Bo z tych rzeczy korzystają różni mieszkańcy. Jedni wolą bibliotekę, drudzy stadion, jeszcze inni odpoczynek na błoniach, a jeszcze inni parki linowe itp.


Zgadzam się, ale stadion za 55 milionów to za drogo. Takie mam zdanie.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 12:50  
Cytuj
CYTAT
A jeśli chodzi o przynależność partyjną jakie ma znaczenie to po twoich wpisach widzę że nie pałasz sympatią do Pisu i czuję że ta wycieczka ze stadionem i kwotą to w kierunku Lucka. Nie wiem czy byś pisał tak samo gdyby to Szlęzak zaczął budować


Tak, z Luckiem mi nie po drodze i z PiSem również nie. Czy Ty uważasz, że jeśli inny prezydent zaciągnąłby takie kredyty w jedna kadencję to bym go popierał bo nie z PiS?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 12 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 13:10  
Cytuj
"Taka ciekawostka. W eurowyborach 2014 PiS wygrał w około 1500 gminach a ówczesna PO w około 750 . Rzecz jasna nie przekładało się to na ogólne zwycięstwo PiS bo liczba mieszkańców Warszawy - Śródmieście przekracza kilkadziesiąt razy mieszkańców dajmy na to gminy Jeżowe . W tym roku PiS wygrał w ponad 2000 gminach a POKO ( czy jak tam ta franca się nazywa ) w około 450 gminach. "

Faktycznie ciekawostka. Trochę "pełzająca" ta liczba gmin w Polsce. Niczym PISsssssssss.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 11 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 13:13  
Cytuj
Nie wiem czy byś go popierał czy nie, tego nie sprawdzimy a ja uważam że stadion jest potrzebny bo na tym gruzowisku co było to wstyd kogoś przyjmować i wiem że kwota 55 mln, nie jest kwotą jakąś przesadną. Przy czym pisząc o 55 mln nic nie mówisz o tym ile dopłaca Ministerstwo Sportu oraz ile będzie zwrotu z podatku vat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 13:36  
Cytuj
CYTAT
@EdoZChabzin

"Sprawa Burego jest dla mnie zamknięta."

Tak. To bydlak.



To twoja opinia której nie podzielam.
Bydlakami według mnie byli ubecy czy ludzie ze Smierszu. Bydlakami byli utrwalacze władzy ludowej. Bury był ostatnią i jedyną nadzieją żywiołu polskiego przed zakusami komunistycznych zbirów. Gdyby nie Bury życie Polaków na Białostocczyźnie w okresie powojennym byłoby nie do zniesienia...

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 734 735 736 737 738 739 740 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »