NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Jaką wiertarkę kupić?,
Posty: 76
Dołączył: 27 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2010r. 17:31  
Cytuj
Witam, stoję przed zakupem wiertarki lecz mam dylemat, nie wiem na co zwracać uwagę na jakie parametry czy jakiego producenta wybrać, cena nie gra roli a wiertarka ma służyć do typowych prac domowych, napiszcie jakie macie doświadczenia z wiertarkami, które się sprawdzają a które nie. Zależny mi na tym żeby spełniała 3 funkcje wiertarka, udar i wkrętarka (czyli płynna regulacja obrotów)

Co polecacie, może jakieś linki macie?????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2010r. 17:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2010r. 18:43  
Cytuj
Ja mam wiertarke udarową Hitachi, kosztowała coś koło 600 zł i jestem z niej zadowolony. Żywotnośc sprzętu często zalezy od sposobu urzytkowania. Przy zakupie pierwszą oznaką ze oszczędza się na jakości częsci w danym modelu jest kabel, tanie wiertarki często mają cięzki w zwijaniu kabel, mało elastyczny co przysparza kłopotów w zimie( niskie temperatury).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2010r. 18:48  
Cytuj
profesjonalna : http://www.dewal(...)CD925L2/ albo słabsza http://www.dewal(...)CD945B2/ polecamok

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 29 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2010r. 22:48  
Cytuj
a ja polecam dwie firmy boscha lub makitę mam dwie wiertarki tych firm i działają bez zarzutu już parę lat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2010r. 10:02  
Cytuj
CYTAT
Witam, stoję przed zakupem wiertarki lecz mam dylemat, nie wiem na co zwracać uwagę na jakie parametry czy jakiego producenta wybrać, cena nie gra roli a wiertarka ma służyć do typowych prac domowych, napiszcie jakie macie doświadczenia z wiertarkami, które się sprawdzają a które nie. Zależny mi na tym żeby spełniała 3 funkcje wiertarka, udar i wkrętarka (czyli płynna regulacja obrotów)

Co polecacie, może jakieś linki macie?????


Witam mam w sprzedazy elektronarzedzia MAKITY jesli potrzebojesz informacji to odezwij sie na prv. lub zadzwon 15 6427007 mam katalog pomoge w wyborze. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 07:21  
Cytuj
Polska Celma.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 08:11  
Cytuj
Ja podobnie jak poprzednik obstawiam polską myśl techniczną.
Każdy pamięta te sprzęty, a może ma nawet gdzieś zakopane w piwnicy czy garażu. Prosta, niezawodna,bezawaryjna i prosta w naprawie.

Obrazek

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 08:29  
Cytuj
do bardziej wyrafinowanego wiercenia dziur polecam

Obrazek

a do mniej skomplikowanych
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 08:38  
Cytuj
Ojciec ma Celmę jeszcze z początku 80ych lat, jego brat też, teść to samo, są ciężkie, metalowa odlewana obudowa, powolne ale ciężkie do zduszenia.
Nowe Celmy to poziom np. Makity czy lepszego Boscha.

Na budowach tyramy przeważnie sprzętem (nie tylko wiertarki) Makity, Paslode, B&D, DeWalt, McAlister i jeszcze parę innych ale jakoś nic z Celmy na razie nie tłuczemy, trzeba będzie to zmienić.

Ale z pneumatyki a to podstawa w branży (patrz mój opis) nic u Celmy nie widziałem.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 09:34  
Cytuj
wszystko co HILTI umiech napewno niczym się nie zawiedziesz... no może prócz ceną umiech ale coś za coś chyba umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 09:45  
Cytuj
Obrazek






Obrazek

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 09:49  
Cytuj
Jak dla mnie to tylko sprzęr HILTI, a jeżeli wiertarkę to tylko HILTI TE5 umiech Obecnie wiercę takową, przewierciła już z milion dziur, spadła kilka dziesiąt razy, została zalana, zakurzona i przysypana i nic jej nie jest, zawsze gotowa do pacyumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 10:01  
Cytuj
Panowie polecacie koledze profesjonalny sprzęt za dużą kasę a on pisał że wiertara będzie do prac domowych. Jak korzystamy w pracy z wiertarki/młota to faktycznie warto wydać trochę kasy i kupić markowy sprzęt najlepiej z najdłuższym okresem gwarancyjnym. Jeśli potrzebna nam wiertarka do prac domowych to ja bym kupował podróbkę/chinola, przynajmniej tania a jak korzystam raz na jakiś czas to jest szansa że się nie rozleci. Nie wiem czy warto wydawać kupę kasy na markowy sprzęt który będę używał sporadycznie. No ale to moje zdanie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 10:05  
Cytuj
CYTAT
Panowie polecacie koledze profesjonalny sprzęt za dużą kasę a on pisał że wiertara będzie do prac domowych.
Wystarczy dobrze przeczytać a kolega na samym początku posta napisał "cena nie gra roli" Skoro nie gra roli to interesują go też z wyższej półki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 10:21  
Cytuj
3 lata temy rzucili do Biedronki Einhella z udarem za 50 zł i wziołem 1jednego, w sklepasch ten sam model za około 100zł był.
O dziwo jeste zadowolony.
2 lata temu rzucili też do biedronki tarczową piłę do drewna Skill za około 170 - najtańsza na ceneo była wtedy za około 220-230 zeta i też śmiga ładnie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 11:09  
Cytuj
Dewalt, Black &Decker....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 11:18  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Panowie polecacie koledze profesjonalny sprzęt za dużą kasę a on pisał że wiertara będzie do prac domowych.
Wystarczy dobrze przeczytać a kolega na samym początku posta napisał \"cena nie gra roli\" Skoro nie gra roli to interesują go też z wyższej półki.


Sorki, faktycznie przeoczyłem. No to jak najbardziej Hilti.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 11:25  
Cytuj
CYTAT
Black &Decker....


Black& decker raczej sprzęt amatorski.

Jeśli sprzęt ma być częściej urzywany to dalej obstaje przy Hitachi dodam jeszcze Makite,tego uzywałem przy betonie i stali - zdawały egzamin. Bosch też ale starsze narzedzia , nie wiem jak spisują się nowe. Celma miała swoje kaprysy i lubiała odmawiać współpracy. Metabo używane przy betonie co jakiś czas lądowało w serwisie.

Miałem długi czas szlifierke kupiona na hali za kilkadziesiąt złotych. Używałem ją bez oszczedzania i też nie chciała się psuć umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 12:05  
Cytuj
Ja ze swoich doświadczeń również zalecę Boscha bądź AEG, nie zdecydowałbym się na inną firmę niż te, które wymieniłem jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 12:17  
Cytuj
Jak chłopie chcesz używać tej wiertarki sporadycznie do wywiercenia kilku dziurek pod wieszak czy obrazek, to nie ma sensu wydawać kasy na jakieś wypasione sprzęty. Ja osobiście kupiłem swego czasu na allegro Black&Decker i jak na moje potrzeby wystarczy. Używam jaj już kilka lat w domu i spisuje się bez zastrzeżeń. Ale nie wiem ile by pociągnęła gdyby codziennie dostawała konkretnie w dupsko.
A wywalanie kasy na sprzęt który nigdy nie będzie w pełni wykorzystany to moim zdaniem głupota. No chyba że w przyszłości planujesz się zabrać za budowlankę czy inne prace związane z wierceniem dziur.

http://alleg(...)522.html

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 11 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 12:22  
Cytuj
Polecam wiertarkę marki SKILL (660 W), właśnie do takich domowych prac. Miałem ją przez wiele lat; była oryginalna a nie jakaś tam ,,china'', wywierciłem nią wiele dziur w betonie, cegle,... chodziła super. Potem pożyczyłem ją bratu i mi nie oddał ale z tego co wiem nadal jest sprawna. 2 lata temu kupiłem w Lidlu za 100 zł jakąś zbyt nieznaną markę (ale 1000 W); chodzi bardzo dobrze, jest trochę większa ale za to mocniejsza, da się to odczuć w pracy .....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 13:28  
Cytuj
Jak często zamierzasz jej używać ??

Jeżeli jesteś "niedzielnym wiertaczem" to zakup sobie dwa sprzęty za niższą cenę wiertarkę z DS którą czasami coś możesz podkuć i wkrętarkę na baterie powiedzmy 18V ... wydawani kasy na marki typu DeWALT ...Makita ...Hilti... mija się z celem no chyba że serio kasa niema znaczenia ... to inwestuj bez wahania w Hilti np. taka

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 13:42  
Cytuj
Zapomnij o marketowych wynalazkach. Zaraz się wyrabia. Są luzy. Mimo, że pozornie silnik kręci, jest niemalże bezużyteczna do pracy precyzyjnej - a w dbałości o efekty i jakość, każda praca powinna być precyzyjna.
A jak padnie to w najmniej oczekiwanym momencie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 16:17  
Cytuj
HILTI jest jak kałach. Nie do zajebania umiech ale dam ci taką małą radę. a z tańszych dziadostwek co dobrze działają polecam GRAPHITE. W uni-mecie jak sie na nisko jedzie są tanie jak barszcz. Do prac domowych rzadko idzie spotkać sprzęt warty więcej niż 150 zł. Mam już szlifierkę mimośrodową z tej firmy i wytrzymała więcej niż Black Decker (i nie jest to historia z palca wyssanaumiech)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 24 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2012r. 16:48  
Cytuj
Graphite to jest TOPEX. Najgorszy szajs.

A zakupy w unimecie zamień na on-line i będzie 20-30% taniej i jeszcze do domu dowiozą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »