NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Wrzos czy Ballada ?,
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2008r. 13:52  
Cytuj
CYTAT
Jak można zamówić film do kina

Filmu się nie zamawia tylko się wykupuje na niego prawa autorskie. Płacisz i masz. Jedziesz, dostajesz swoją kopię, spisujesz odpowiednie papiery i wracasz.A że multipleksy dysponują większą ilością $ to maja praktycznie wszystko. A świadectwo jest tylko i dlatego wszędzie gdyż jest to film na który powinien pójść każdy (tak przynajmniej myślą właściciele kin - Polska mentalność). Nie jest on niestety typowym filmem na który się chodzi do kina.
CYTAT
Oczywiście są wyjątki, kiedy kopii jest więcej

Nie ma mniej, czy też więcej kopii, jest tyle ile zostało wykupionych. Nie wiem kto nawciskał Ci ciemnoty ale niestety nie masz racji. Zważ na to że naście lat temu nie było multipleksów. To kto dostawał filmy ? Prawa rynku człowieku i tyle. Płacisz, spełniasz odpowiednie warunki i masz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2008r. 13:52  
Cytuj

 
 
 
 
~~kinastw
ff
Wysłany: 5 Gru 2008r. 13:57  
Cytuj
[cytat
I brak w Stalowej dobrego repertuaru w kinach jest tylko i wyłącznie przez zaniedbanie tychże kin.


Bzdura.

 
 
 
 
~~kinastw
ff
Wysłany: 5 Gru 2008r. 14:10  
Cytuj
Cytat:
Prawa rynku człowieku i tyle. Płacisz, spełniasz odpowiednie warunki i masz.

A tutaj masz świętą rację.
Plus nawet dowód wdzięczności.

 
 
 
 
~~alain
ff
Wysłany: 5 Gru 2008r. 15:08  
Cytuj
Filmy to się kupuje tylko na pojedyncze seanse, np. "pod palmę". W każdym innym przypadku kasa z każdego biletu jest dzielona: 50% dystrybutor, 50% kino. Jasne? Z tego też wynika logika produkcji odpowiedniej ilość kopii. Zgarną kasę z multipleksów, no to potem sięgną po nią i na prowincję.

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 5 Gru 2008r. 15:48  
Cytuj
I po jaką cholerę łazic do tego kina!? Pełno małolatów żrących popcorn i szeleszczących papierkami, dzwoniące komórki i blachary stukające SMSy. A do tego filmy stare, bo za nim do Stalowej dojdą to w necie juz dawno są i to w bardzo dobrej jakości...

 
 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2008r. 16:17  
Cytuj
Alain, najpierw poczytaj i się dowiedz ( bo nie masz zielonego pojęcia) na jakich zasadach i warunkach to wszystko funkcjonuje a później się wypowiadaj. Jakie 50/50 ? Skąd ty bierzesz te cyfry ? i o co Ci chodzi z tymi multipleksami i ilością sztuk. Zapraszam do skorzystania z google - encyklopedii wiedzy :]

CYTAT
Bzdura.

No może delikatnie przesadziłem ale w 90% jezyk
Nazywa się to "niegospodarność".

CYTAT
Filmy to się kupuje tylko na pojedyncze seanse

Ile razy mam Ci "wałkować" że filmu się nie kupuje, tylko wykupuje się prawa autorskie na transmisje. A że się dostaje egzemplarze (zazwyczaj kilka sztuk) nie znaczy to że są "nasze". Jak "kupujesz" płytę audio w sklepie to masz to samo praktycznie. Wykupujesz prawa autorskie do odtwarzania tego. Produkcja filmu/muzyki i innego dobra kulturalnego jest zbyt kosztowna żeby sobie ją "kupić".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~alain
ff
Wysłany: 6 Gru 2008r. 23:22  
Cytuj
Koszt wyprodukowania jednej kopii: około 120 000 zł. A gdzie koszty produkcji, itp. W sumie wiem, co piszę...

 
 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2008r. 04:06  
Cytuj
CYTAT
W sumie wiem, co piszę...

Właśnie widać że nie wiesz nic a tylko mącisz niepotrzebnie.
Przeczytaj swojego posta i zastanów się nad jego sensem.
CYTAT
Koszt wyprodukowania jednej kopii: około 120 000 zł. A gdzie koszty produkcji, itp.

wyprodukowanie produkcji produkowania itd. No bo przecież produkcja produkcji jest aż tak kosztowna !
Zadałem pytanie "skąd bierzesz te cyfry" i otrzymałem zero odpowiedzi co jest tylko dowodem na to że nie masz bladego pojęcia o temacie w którym się raczyłeś wypowiedzieć.
Zajrzyj proszę na poniższy link i poczytaj sobie co nieco.

http://www.frk.org.pl/wpisy.php?d=li&idw=af47bae9cfae17&leaf=2a2554e32c3962

8 000 zł a 120 000 zł to delikatna różnica co ?
Człowieku. Kierując się powiedzeniem: "Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem". Proszę abyś nie próbował ze mną dyskutować gdyż odpisywał nie będę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~alain
ff
Wysłany: 7 Gru 2008r. 14:34  
Cytuj
Miałem na myśli również produkcję samego filmu. Wiem, bo za to płacę. Ale lisy są cwane, a najbardziej te farbowane. Dlaczego akurat na szaro?

 
 
 
 
Posty: 160
Dołączył: 19 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2008r. 20:40  
Cytuj
Z ciekawości zapytałem u źródła (kino Ballada) jak to jest faktycznie z tymi biletami umiech A wiec w cenie detalicznej biletu jest zawarty 7% podatek VAT, składka na Polski Instytut Sztuki Filmowej, składka na ZAIKS, i przede wszystkim (co pisał "alain") 50% dla dystrybutora.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Siema
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 12:40  
Cytuj
Zdecydowanie Wrzos!!!good

 
 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »