NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »
Nowy Temat Odpowiedz
Nauka plywania ...,
~~PeeZ
ff
Wysłany: 27 Lip 2008r. 14:41  
Cytuj
Witam.
Z tego co sobie przypominam kiedys taki temat sie przewinal lecz za chiny ludowe nie moge sie do niego dokopac a poza tym mysle ze informacje w nim zawarte moglyby byc troche nieaktualne tak wiec pisze tutaj z zapytaniem umiech
A wiec pomimo ze juz dwudziestka na karku (stary dziad ze mnie ;d)to jakos nie mialem do tej pory okazji ani tez nie odczuwalem potrzeby by nauczyc sie plywac ;p tak teraz ochota mnie naszla i chcialbym posiasc taka umiejetnosc wiec kieruje sie z zapytaniem do szanownych forumowiczow o jakies rady gdzien najlepiej (!) sie zglosic i ile ewentualnie by mnie to kosztowalo ;d
A .. i jakoze chcialbym to zrealizowac jak najpredzej to czy w okresie wakacyjnym mialbym taka mozliwosc jezyk
Dodam jeszcze ze jesli chodzi o plywanie to calkowite zero ze mnie poki co i dno totalne smiech2

Z gory dzieki za podpowiedzi ;]
Klaniam sie i pozdrawiam smiech2

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2008r. 14:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2008r. 15:31  
Cytuj
na krytym w stalowce nauka kosztowala 20 zeta za godzinke ale ratownik z tego co widzailem sie przykladal i "topielca" nie zlewal ;] 2-3 h i mysle ze swobodnie na wodzie bedziesz sie unosil, wtedy decydujesz czy uczysz sie dalej plywac czy plywasz cepami jak 99% populacji :p jako ze stalowowolski "neptun" zamkniety :] pozostaje sie wybrac to tarnobrzega lub sandomingo tam pewnie ceny podobne

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~JelonNaTyldzie
ff
Wysłany: 27 Lip 2008r. 15:32  
Cytuj
W wakacje to nauczysz się tylko na basenie u Goli, taki śmieszny instruktorek tam jest, MOSiR odpada, bo remont itd. Na wspomnianym wcześniej baseniku, coś koło 30 zł za godzinkę lekcyjną, ale musiałbyś tam pójść i dokładnie się zorientować. Pozdrawiam i powodzenia.

"Bo nigdy nie żył, kto nie pływał choć razu" good

 
 
 
 
~~ala
ff
Wysłany: 24 Paź 2008r. 10:56  
Cytuj
tak

 
 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2010r. 20:48  
Cytuj
A czy na pływalni Relaks w Stalowej prowadzona jest nauka pływania?Może ktoś z Was korzystał? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2010r. 21:24  
Cytuj
nie wiem czy na relaksie ucza plywania, ale dlaczego tam chcesz sie uczyc? to jest malenkie, lepiej isc na mosir, mamy naprawde fajny basen ktorego wstydzic sie nie trzeba :] sauny tez sa nieglupie, jak zmeczy plywanie nie trzeba sie od razu zmywac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2010r. 21:25  
Cytuj
U Goli wejściówka kosztuje 12 zł, a przynajmniej do niedawna. Podejdź do recepcji i umów się z instruktorem najlepiej na godzinę, w których będziesz miał wolny basen lub z osobami uczącymi się o podobnym wieku. Lekcja trwa 45 minut i kosztuje 25 zł. Razem 1 lekcja wyniesie cię ponad 35 zł.

Być może są zajęcia grupowe, ale o takich nie słyszałem.

Co cię konkretnie interesuje? Pływania na plecach można nauczyć się nawet bez pomocy ratownika. Musisz głęboko oddychać, by nie zatonąć. Zwiększając objętość płuc, zwiększasz swoją objętość, zatem siła wyporu jest wyższa od siły ciężkości i możesz utrzymać się na powierzchni wody. Pamiętaj o prawidłowym ułożeniu ciała, pilnuj ruchów rąk. Postaw na jakość, a na końcu pracuj nad szybkością (pamiętaj o głębokim oddychaniu!).

Jeżeli basen to dla ciebie czarna magia, mimo wszystko polecam konsultację z instruktorem.

Nie znam cen nauki pływania na MOSIR. Najlepiej idź osobiście do obu pływalni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 31 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2010r. 22:21  
Cytuj
Nauka pływania będzie na basenie MOSiR-u od września (dokładnie którego to nie wiem). Wykupuje się karnet na 20 wejść; 200zł. dzieci i młodzież, 260zł. dorośli. Zajęcia są 2 razy w tygodniu po 45min. Nie płaci się dodatkowo za wejście.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2010r. 07:56  
Cytuj
mam tylko mieszane uczucia co do jakości nauki na mosirze. Rok temu uczyłem moją 5 letnią siostrzenice uczyć pływać i facet obok uczył babkę. i tak widiwywaliśmy się od jesieni do wiosny dwa razy w tygodniu. Na wiosne mała pływała dwoma stylami a babka no cóż ... Nie wyszło.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2010r. 18:17  
Cytuj
Chociaż najbardziej odpowiada mi pływanie na plecach, chciałbym nauczyć się przynajmniej króla i żabki. Próbować sam czy iść do instruktora? Chyba zainwestuję w gogle, bo inaczej nie otworzę oczu pod wodą. Jaki model polecacie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2010r. 19:56  
Cytuj
zabka to szkoda uczyc sie plywac jezyk jak masz sily to wszystkim innym plywaj byle nie tym :] uczyc samemu sie mozna i pewnie poleci ale instruktor zawsze ruchy skoordynuje :] okularki trzeba przymierzyc do twarzy, maja nie wbijac sie w nos i zasysac do oczu dla kazdego co innego :] a slepia swoja droga to wypada nauczyc sie otwierac i bez :] instruktor zazwyczaj od tego zaczyna, co by sie z woda na dobre oswoic, na mosirze wode chloruja ostro wiec oczy troche podraznisz i mgle przed oczami bedziesz mial ale idzie przezyc ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2010r. 20:13  
Cytuj
Na mosirze dużo chloru i potem łatwo o zapalenie spojówek

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2010r. 13:16  
Cytuj
A może jakieś szczegóły? Nikt nie zadzwoni w ciemno, chyba że komuś bardzo zależy umiech

Jakie są ceny wejść na MOSiR i ile trwa 1 sesja? U Goli trzeba bulić 12 zł za 45 minut. Jeżeli nie ma wielkiej różnicy, może wezmę kilka lekcji u instruktora u Goli - zawsze skoordynuje ruchy i przygotuje mnie do pływania w grupie. Na studiach będzie WF i opcjonalnie basen (dla mnie wygodniejsza opcja), ale tam raczej nikt nie będzie pytał, kto jest początkujący i nie umie podstawowych stylów.

Instruktorzy na pewno uczą otwierać oczy pod powierzchnią wody. Raczej tego nie zrobię, a poza tym za dużo chloru i innych substancji. Poza tym wydaje mi się, że bezpieczniej pływać na brzuchu w goglach. Każdy ma inny rozstaw oczu. Który sklep polecacie? U Goli jest mały wybór i głównie dla dzieci.

Podzielcie się doświadczeniami podczas nauki stylów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2010r. 17:00  
Cytuj
to tylko woda piszesz to jakbys sie na wojne wybieral "bezpieczniej w goglach i na brzuchu" ;] otworz oczy bo kiedys sie naleje spanikujesz i niepotrzebnie opijesz ;] sklep maraton

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 10 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2015r. 18:41  
Cytuj
Witam. Kogo polecacie w Stalowej Woli do nauki pływania. Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2015r. 07:05  
Cytuj
Ja ciebie naucze za darmo plywac😀

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 3 Lis 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2015r. 10:27  
Cytuj
Też się na to Mela piszę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 10 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2016r. 18:22  
Cytuj
Witam. Kogo polecacie w Stalowej Woli do nauki pływania. Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.
Prosze o poważne odpowiedzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2016r. 09:48  
Cytuj
Mój młodszy syn uczęszczał do Akademii Pływania. Zajęcia odbywały się na basenie M.O.S.I R. w niedziele, prowadził p. Piotr. Zdecydowanie polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 8 Cze 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2020r. 09:32  
Cytuj
ja uczyłem się pływać samemu czytając różne fora w internecie. Znalazłem wiele ciekawych porad odnośnie nauki pływania. Np tutaj: naukaplywania.org/ pojechałem nad jezioro i myk do wody uśmiech po 2h unosiłem się spokojnie na wodzie. Po 2 tygodniach zasuwałem spokojnie po jeziorze. Polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 24 Lip 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2020r. 21:22  
Cytuj
Ja jednak polecam, aby uczyć się pływać pod okiem instruktora. To że się unosisz na wodzie nie znaczy, że umiesz pływać :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 247
Dołączył: 4 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2021r. 12:26  
Cytuj
Szacunek dla nowego dyrektora MOSiR: podniósł ceny wstępu, obniżył bonusy za doładowanie karnetu, a w piątek odłączył ciepłą wodę i wieczorom wszyscy myli się w zimnej. Po prostu Miszcz. Teraz siedzę przeziębiony w robocie, z nosa mi cieknie i ledwo na oczy widzę Bara... jeden. Czy Wy wszystko musicie spiep....? Nie wystarczą Wam piłkarze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 241
Dołączył: 31 Marz 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2021r. 14:49  
Cytuj
Baseny co roku są zamknięte na ok 2 msc, bo niby są jakieś remonty... Jakie się pytam?
Tam sie nic nie zmienia...
-Szafki na czytniki raz się otwierają raz nie
-"Wieża" do zjeżdżalni to Pleśń, brud i dramat, sygnalizator działa jak sam chce.
-szafki na wejściu to dopiero minimalizm.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 23 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2021r. 15:03  
Cytuj
CYTAT
Szacunek dla nowego dyrektora MOSiR: podniósł ceny wstępu, obniżył bonusy za doładowanie karnetu, a w piątek odłączył ciepłą wodę i wieczorom wszyscy myli się w zimnej. Po prostu Miszcz. Teraz siedzę przeziębiony w robocie, z nosa mi cieknie i ledwo na oczy widzę Bara... jeden. Czy Wy wszystko musicie spiep....? Nie wystarczą Wam piłkarze?


A kto jest nowym dyrektorem w MOSIR?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »