NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Po godzinach - Restauracje, Kawiarnie, Dyskoteki »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Gofry............?,
Posty: 133
Dołączył: 21 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2010r. 07:32  
Cytuj
hej gdzie w stalowej można zjeść jakiegoś dobrego, wypasionego gofra??? no wiecie z owocami, bitą śmietaną itp.
wiem ze w wakacje mozna było kupić takie w budce na KEN ale teraz to raczej nie...nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2010r. 07:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2010r. 07:36  
Cytuj
Kiedyś pyszne były na Centrum4 , potem w Samie obok bankomatu takie małe okienko na hali(o ile jeszcze tam coś jest) a teraz to już zostało Ci KEN (zawsze w zimie mieli więc myślę,że dalej są)w tunelu albo zobacz na hali tam gdzie lody na schodkach( tylko ,że te goferki to cienkie a na centrum i w samie były grubaśne)cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 21 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2010r. 07:48  
Cytuj
dzięki anulka nie wiedziałam właśnie czy w zimie mają otwarte umiech
jak fajnie że jest stalowemiasto gdzie tak szybko można się czegoś dowiedzieć...good

a swoją drogą przydałby się lokał co by serwował takie porządne gofry i wogóle coś na słodko jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2010r. 07:54  
Cytuj
no w razie gdyby jednak się okazało,że wszystko w zimie pozamykane to pozostaje Ci zainwestować w gofrownicę - wtedy chętnie podam Ci przepis na pyszne ciasto do gofrów

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 722
Dołączył: 31 Sty 2009r.
Skąd: z II irlandii ;-)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2010r. 16:27  
Cytuj
CYTAT
no w razie gdyby jednak się okazało,że wszystko w zimie pozamykane to pozostaje Ci zainwestować w gofrownicę - wtedy chętnie podam Ci przepis na pyszne ciasto do gofrów

Anulka jeśli można to ja chętnie wypróbował bym przepis na ciasto.

Chcesz często widzieć w garnku dno głosuj na PO
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2010r. 16:47  
Cytuj
Anulka ja też chcę przepis smiech2

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2010r. 18:36  
Cytuj
a więc szybki przepis na gofry


mleko
mąka
jajko
cukier
cukier wnilinowy
soda woda gazowana
olej

składniki daję "na oko" tj trochę mąki,jajko i mleko mieszam razem potem daję zwykły cukier ok 2 łyżek i pół cukru wanilinowego oraz ok dwóch łyżek wody gazowanej i szczyptę sody - tak na końcu małej łyżeczki(nie dawajcie za dużo bo będą niesmaczne) , kila kropli oleju.Wszystko mieszam razem tak aby konsystencja ciasta była troszkę gęściejsza niż ciasto naleśnikowe( można nie dodawać wody gazowanej ja przynajmniej częściej robię bez wody ale radzę wypróbować obie wersje).Jeśli jest rzadkie dosypuję mąki a jeśli wychodzi za gęste wlewam troszkę mleka.Odstawiam dobrze wymieszane ciasto na ok 15 minut.A potem to już zostało tylko włączyć gofrownicę, posmarować pędzelkiem z olejem i gotowe już gofry smarować czym tam lubicie - dżem,bita śmietana,czekolada.



inna wersja:

* 2 szklanki mąki
* 2 szklanki mleka
* 1 łyżka proszku do pieczenia
* szczypta soli
* 1/3 szklanki oleju
* 2 jajka
* 1 łyżeczka aromatu waniliowego
Oddzielić żółtka od białek . Wszystkie składniki oprócz białej zmiksować na gładką masę. Białka ubić na sztywną pianę i delikatnie wymieszać z ciastem.
Do rozgrzanej gofrownicy wlewać porcje ciasta i piec na rumiano - około 2-3 minut
Ważna uwaga - upieczonych gofrów lepiej nie układać jeden na drugim, bo zwilgotnieją i zrobią się miękkie .


Dodam ,że częściej korzystam z pierwszej wersji i są smaczniutkie.
Smacznego

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 1 Paź 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2010r. 18:50  
Cytuj
Z tego co wiem to w Tesco w pasażu (tam gdzie kawa) można kupić gofry (a przynajmniej kiedyś były).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 972
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2010r. 18:54  
Cytuj
CYTAT
a więc szybki przepis na gofry


mleko
mąka
jajko
cukier
cukier wnilinowy
soda woda gazowana
olej

składniki daję \"na oko\" tj trochę mąki,jajko i mleko mieszam razem potem daję zwykły cukier ok 2 łyżek i pół cukru wanilinowego oraz ok dwóch łyżek wody gazowanej i szczyptę sody - tak na końcu małej łyżeczki(nie dawajcie za dużo bo będą niesmaczne) , kila kropli oleju.Wszystko mieszam razem tak aby konsystencja ciasta była troszkę gęściejsza niż ciasto naleśnikowe( można nie dodawać wody gazowanej ja przynajmniej częściej robię bez wody ale radzę wypróbować obie wersje).Jeśli jest rzadkie dosypuję mąki a jeśli wychodzi za gęste wlewam troszkę mleka.Odstawiam dobrze wymieszane ciasto na ok 15 minut.A potem to już zostało tylko włączyć gofrownicę, posmarować pędzelkiem z olejem i gotowe już gofry smarować czym tam lubicie - dżem,bita śmietana,czekolada.



inna wersja:

* 2 szklanki mąki
* 2 szklanki mleka
* 1 łyżka proszku do pieczenia
* szczypta soli
* 1/3 szklanki oleju
* 2 jajka
* 1 łyżeczka aromatu waniliowego
Oddzielić żółtka od białek . Wszystkie składniki oprócz białej zmiksować na gładką masę. Białka ubić na sztywną pianę i delikatnie wymieszać z ciastem.
Do rozgrzanej gofrownicy wlewać porcje ciasta i piec na rumiano - około 2-3 minut
Ważna uwaga - upieczonych gofrów lepiej nie układać jeden na drugim, bo zwilgotnieją i zrobią się miękkie .


Dodam ,że częściej korzystam z pierwszej wersji i są smaczniutkie.
Smacznego


To ja zadam pytanie... chociaz moze glupie, ale anulka to jest takie ciasto jak na nalesniki?? Bo ja widzialam jak tam moja ciotka w gofrownivy robila, ze ona to gofry "czarowala" wlasnie z ciasta nalesnikowego( i ie byly takie dobre jak z budki)... a ze kucharka ze mnie gorzej niz marna to nie wiem czy to co podalas to nalesnikowe czy cholera wie cojezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2010r. 18:58  
Cytuj
czemu głupie pytanie - to jest bardzo podobne ciasto jak na naleśniki(ja do naleśników nie daję sody) tylko troszkę gęściejsze trzeba zrobić jeśli chodzi o pierwszy przepis.Drugie jest typowo na gofry tylko długo z tym schodzi.Osobiście wolę i częściej robię z pierwszego przepisu.

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lut 2010r. 09:17  
Cytuj
a dla leni to w burger barze są dobre goferki ;)
good

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 4 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2010r. 13:25  
Cytuj
w stalowej są dwie naleśnikarnie. nie jestem pewna, ale może tam : )?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2010r. 15:28  
Cytuj
Ja też sama w domu robię gofry, strasznie prosta sprawa - ciasto w zasadzie jak na naleśniki, tylko że gęściejsze (mleko, mąka, jajko, szczypta soli, troszkę więcej niż szczypta proszku do pieczenia, cukier - ilość zależy od Ciebie, pół łyżeczki cukru waniliowego i odrobina oleju). Ilość poszczególnych składników na oko i wychodzi zawsze przepysznie. Gofrownicę trzeba posmarować jakimś tłuszczem, może być kasia czy palma i można piec a potem jeść na różne sposoby umiech Chyba sobie dziś zrobię na kolację good

Mijaj zdrów otwarte okna !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 28 Marz 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2010r. 21:22  
Cytuj
Najlepsze gofry w Stw są zapewne w Centrum 4...ktoś wcześniej polecał gofry w Samie na hali...toż to wielka pomyłka!!!!!!
dobrze,że już je zlikwidowali,bo pewnie ktoś się zatruł.Raz z mamą się na nie skusiłam i to był największy błąd w moim życiu.Gofry podjeżdżały sodą,a bita śmietana była zważona.Okropność!
Polecam natomiast naleśnikarnię na ul.Poniatowskiego tam gdzie siedziba główna BG~Żtu. Pycha!cool girl

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica,a dzisiaj to dar losu!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2012r. 00:17  
Cytuj
podbijam:] gdzie gofer? dobry, duzy, swiezy i wszystkiego na nim pelno ?;] to co podaliscie aktualne? cos nowego sie pojawilo? jakies budy? przejscia w tunelach, kramy w sobote? coklwiek - gdzie takie?

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2012r. 00:21  
Cytuj
I otwarte 24h smiech2

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2012r. 00:29  
Cytuj
Drogą ewolucji narodził nam sie pomysł na biznes w stalówce. Pyszne gofry 24h z darmowym dowozemsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2012r. 09:48  
Cytuj
CYTAT
Drogą ewolucji narodził nam sie pomysł na biznes w stalówce. Pyszne gofry 24h z darmowym dowozemsmiech2
no inwestycja całkiem ciekawa tylko ciekawe ile bedziesz miec strat zamiast zyskówumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2012r. 12:36  
Cytuj
ale mi smaków narobiliście na te gofry muszę koniecznie wyprobowac ten przepis podany

bzzzzzz
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2012r. 12:41  
Cytuj
W nowej galerii "Prima" na samej gorze jest kawiarnia i tam także sa gofryumiech takie z owocami poza tym miła obsługa i dobre , niedrogie kawkismiech2 taniej niż w City Parku a i ciastka dobre za duży kawałek 4 zł smiech2

byłem wczoraj z dziewczyną i na pewno tam wrócimy bo widok jest zaje|#@$@#

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 22 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2012r. 09:25  
Cytuj
pora odkurzyć gofrownicęzarumieniony, wielkie dzięki za przepis!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2012r. 09:46  
Cytuj
Obrazek

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2012r. 13:26  
Cytuj
przepis wypróbowany gofry wyszły przepyszneumiech .....

bzzzzzz
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 19 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2012r. 17:22  
Cytuj
Mi bardzo smakują gofry w avanti (pizzeri)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 19 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2012r. 19:27  
Cytuj
Kawiarnia "Amaretto" Wałowa 38, na Skarpie, zaraz obok ochronki, jak się schodzi na działki( w domku prywatnym, żółtym w sumie jezyk).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Po godzinach - Restauracje, Kawiarnie, Dyskoteki »