NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli , co sądzicie o tej idei pomysle dobry
Posty: 12
Dołączył: 28 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 09:53  
Cytuj
Już niedługo 2 kwietnia kolejna rocznica śmierci Jana Pawła II
czy mamy przeżywać tę rocznicę jako kolejne emocjonalne wspomnienie czy chcemy żeby rocznica wiązała się, łączyła z jakimś konkretnym dziełem o choćby Muzeum Jana Pawła II w STW

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 09:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 20 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 10:02  
Cytuj
Zbudujmy nowy kościół pw. J.P.II zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 10:04  
Cytuj
CYTAT
Zbudujmy nowy kościół pw. J.P.II zaklopotany

Nie bądź minimalistą.
Lepiej zbudować 3 kościoły im. JP II

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 11:18  
Cytuj
Dlaczego te polaczki takie złośliwe? Dziewczyna pyta się o uczczenie pamięci papieża a tu zaraz podłe odpowiedzi. Skąd to chamstwo się bierze? Jeśli mnie temat nie interesuje, po prostu nic w nim nie piszę. Więcej kultury wykształciuchy.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 20 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 11:43  
Cytuj
W Stw mamy główną ulicę nazwaną imieniem JP II przed bazyliką pomnik ...
Pamiec o człowieku to nie pomniki, muzea ... człowieka ma się w sercu ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 11:52  
Cytuj
CYTAT
Dlaczego te polaczki takie złośliwe? Dziewczyna pyta się o uczczenie pamięci papieża a tu zaraz podłe odpowiedzi. Skąd to chamstwo się bierze? Jeśli mnie temat nie interesuje, po prostu nic w nim nie piszę. Więcej kultury wykształciuchy.

Bez złośliwości i wyzwisk nie potrafisz?
Za trudne?sciana

P.S.
Jeżeli dziewczyna chce uczcić pamięć o śmierci papieża, to przecież nikt jej w tym nie przeszkadza np. położyć wiązankę kwiatów przy pomniku JP II czy zamówić mszę albo np. zorganizować drogę krzyżową po ulicach miasta.
Ona jednak proponuje utworzenie muzeum.
Kto będzie zwiedzał to muzeum i z czego się będzie ono utrzymywać? Jakie eksponaty będzie prezentować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 12:17  
Cytuj
Belfegor, co cię obchodzi jakaś prywatna inicjatywa? Bo zapewne o to autorce tematu chodziło. Wasze odpowiedzi były złośliwe i podłe. Szydzące.
A jeśli nawet nie prywatna inicjatywa, to czy ktoś inny ma szydzić np. z ludzi chcących wybudować nowy stadion? Dla jednych rozrywką jest mecz piłkarski a dla innych muzeum. I kto jest lepszy? Kto ma monopol na szydzenie? Nauczcie się tolerancji i kultury dyskusji.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 12:39  
Cytuj
CYTAT
Już niedługo 2 kwietnia kolejna rocznica śmierci Jana Pawła II
czy mamy przeżywać tę rocznicę jako kolejne emocjonalne wspomnienie czy chcemy żeby rocznica wiązała się, łączyła z jakimś konkretnym dziełem o choćby Muzeum Jana Pawła II w STW


Ja mam pytanie jak by miało to wyglądać, kto by się tego podjął, kto by dbał o utrzymanie tego.

Moze jak by był budynek to zrobić jadłodajnie dla bezdomnych lub coś z czego biedni mogli by skorzystać , gdzie patronem będzie Jan Paweł II .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 13:01  
Cytuj
JP2 byl czlowiekiem ktoremu tak jak Leninowi budowano pomniki juz za zycia i wcale sie temu nie sprzeciwial. Kto placi za te moumenty? oczywiscie podatnik. narod polski widzi w nim 4 osobe w trojcy swietej za to ze godnie reprezentowal Polske na arenie miedzynarodowej, przemawia przez nich zapewne przede wszystkim partiotyzm bo nie ma drugiego takiego ktory by sie nadawal do takiej roli. na jego wizerunku kosciol zbija niezla mamone i na jego wizerunku chce kreowac swoj pseudo autorytet w postaci zabiegania o coraz to wieksze wplywy w tym ubozejacym kraju. ludzie wymyslaja niestworzone historie ilez to cudow on nie dokonal.... a wychodzi na to ze uczynil ich wiecej niz sam Jezus(przesluchania swiadkow do jego procesu beatyfikacyjnego).... itd itepe... a poza polska mowi sie i otwarcie sie mowi o jego ciemnych stronach bo rowniez ma na swoim koncie sporo ciemnych kart - a tutaj sie go gloryfikuje i nic poza tym.

a teraz zastanowcie sie sami jak ma sie to do nauk Jezusa, i nawet do nauk JP2, czy kolejny pomnik, ulica, muzeum, nazwa szkoly bedzie swiadczyc o jego wiekszej swietosci? czy kolejne ciecia w budzecie kosztem biednych, potrzebujacych, bezrobotnych, glodnych, chorych zeby utrzymywac takie inwestycje beda swiadczyc o milosci blizniego? tak wyglada wasza wiara? pozostawiam bez komentarza

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 173
Dołączył: 22 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 14:49  
Cytuj
CYTAT
Już niedługo 2 kwietnia kolejna rocznica śmierci Jana Pawła II
czy mamy przeżywać tę rocznicę jako kolejne emocjonalne wspomnienie czy chcemy żeby rocznica wiązała się, łączyła z jakimś konkretnym dziełem o choćby Muzeum Jana Pawła II w STW


A dlaczego nie zbudować czegoś pożytecznego dla mieszkańców Stalowej np. obwodnicy, metra, parku z prawdziwego zdarzenia, czy chociażby kolejki górskiej im JP II? A muzeum tego jegomościa powinno już dawno być na każdej ulicy w Stalówce. Przecież zasłużył się dla tego miasta ogromnie - taki Skopenko to przy nim Pikuś. Pan Pikuś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 17:29  
Cytuj
CYTAT
JP2 byl czlowiekiem ktoremu tak jak Leninowi budowano pomniki juz za zycia i wcale sie temu nie sprzeciwial. Kto placi za te moumenty? oczywiscie podatnik. narod polski widzi w nim 4 osobe w trojcy swietej za to ze godnie reprezentowal Polske na arenie miedzynarodowej, przemawia przez nich zapewne przede wszystkim partiotyzm bo nie ma drugiego takiego ktory by sie nadawal do takiej roli. na jego wizerunku kosciol zbija niezla mamone i na jego wizerunku chce kreowac swoj pseudo autorytet w postaci zabiegania o coraz to wieksze wplywy w tym ubozejacym kraju. ludzie wymyslaja niestworzone historie ilez to cudow on nie dokonal.... a wychodzi na to ze uczynil ich wiecej niz sam Jezus(przesluchania swiadkow do jego procesu beatyfikacyjnego).... itd itepe... a poza polska mowi sie i otwarcie sie mowi o jego ciemnych stronach bo rowniez ma na swoim koncie sporo ciemnych kart - a tutaj sie go gloryfikuje i nic poza tym.

a teraz zastanowcie sie sami jak ma sie to do nauk Jezusa, i nawet do nauk JP2, czy kolejny pomnik, ulica, muzeum, nazwa szkoly bedzie swiadczyc o jego wiekszej swietosci? czy kolejne ciecia w budzecie kosztem biednych, potrzebujacych, bezrobotnych, glodnych, chorych zeby utrzymywac takie inwestycje beda swiadczyc o milosci blizniego? tak wyglada wasza wiara? pozostawiam bez komentarza


Mozna by ulice nazwać Twoim imeniem tylko większość nie wiedziała by kto Ty jestes i co robiłeś. Dla tego lepszym rozwiązaniem jest aby był to JP II, bo prawie wszyscy wiedzą kim był ten człowiek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 17:30  
Cytuj
Ciekawe jak to jest mieszkać w mieście o którym niewiele się wie, ale dużo się pisze.

Jest osoba która chce przekazać wszystkie swoje zbiory dotyczące osoby JP2, źle ?
Ta sama osoba jest twórcą Regionalnego Muzeum w Stalowej Woli i również przekazała zbiory do tego muzeum, może źle ? Też wtedy Belfegor pytałeś kto będzie utrzymywał to muzeum i skąd będą eksponaty ?
Jest autorem kilku opracowań historycznych o naszym regionie, od kilkunastu lat jest na emeryturze i osiadł w Stalowej Woli wiec jak widać związał się z tym miastem i regionem na stałe.
Zamiast być wdzięcznym że ktoś robi coś bezinteresownie dla naszego miasta i regionu to tylko wylewanie jadu.
Boli cię gdzie będzie muzeum ? Jakbyś wziął do ręki gazetę i poczytał to wiedziałbyś iż przy Kościele który poświęcił kard Karol Wojtyła. Miasto nie ma w planach finansowania wiec chyba nie z twoich podatków będzie, tak samo jak i nie z twoich podatków wybudowano pomnik, a ze zbiórki i środków finansowych z d. sandomierskiej.

sammael skoro taki znawca tematu z ciebie to powinno się wiedzieć iż Jezus sam powiedział że po nim będą jeszcze większe cuda. Nie doczytało się czegoś ? Masz rację nie komentuj, bo jak nie czyta się książek i gazet to komentować można jedynie z sufitu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 19:39  
Cytuj
CYTAT
Miasto nie ma w planach finansowania wiec chyba nie z twoich podatków będzie, tak samo jak i nie z twoich podatków wybudowano pomnik

Nie przypisuj mi słów, których nie wypowiedziałem manipulancie chytry
Czy w mojej wypowiedzi jest chociażby aluzja do finansowania budowy i utrzymania nowego muzeum z budżetu miasta?

Jedyne co poddałem w wątpliwość, to atrakcyjność muzeum JP2 w Stalowej Woli.
Wątpię czy jakakolwiek wycieczka przyjedzie do Stalowej Woli zwiedzać takie muzeum.
Jaką-taką frekwencję mogą zapewnić tylko spędy młodzieży szkolnej pod nadzorem nauczycieli, oczywiście w ramach lekcji.

Ale jak ktoś chce sobie urządzić takie muzeum, to powodzenia życzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 19:50  
Cytuj
alez oczywiscie, ale:

1) Za prywatny szmal.
2) W prywatnym budynku, a jesli jescze go nie ma, to
3) Na prywatnym gruncie,
4) Dzialalnosc instytucji bedzie pokrywana z prywatnych srodkow bez dotacji, chyba, ze tych uzyskanych z Ministerstwa Kultury jesli uzyska placowka status muzeum.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 20:24  
Cytuj
Belfegor nie wiem ile masz lat, ale najwyższy czas nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Do Ciebie (jesteś wymieniony z nicku) jest jasne pytanie: "Też wtedy Belfegor pytałeś kto będzie utrzymywał to muzeum i skąd będą eksponaty ?"
Reszta jest w formie ogólnej, nie trudno chyba odnaleźć obawy innych co do sposobu finansowania owej inicjatywy )zresztą ty też masz takie obawy - z czego się będzie ono utrzymywać? Jakie eksponaty będzie prezentować?" - więc może i do Ciebie też być ta odpowiedź, nie mniej jednak nie wymieniłem nikogo z nicku.

ragnarok masz jakieś wątpliwości na czyim gruncie stoi Dom Katechetyczny, bo to w nim już zostało wydzielone pomieszczenie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 21:20  
Cytuj
CYTAT
Belfegor nie wiem ile masz lat, ale najwyższy czas nauczyć się czytać ze zrozumieniem

co
Napisałeś tak:
CYTAT

Boli cię gdzie będzie muzeum ? (...) Miasto nie ma w planach finansowania wiec chyba nie z twoich podatków będzie, tak samo jak i nie z twoich podatków wybudowano pomnik


Widocznie jestem zbyt tępy, aby zrozumieć księży sposób rozumowania. neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2010r. 23:58  
Cytuj
CYTAT
ragnarok masz jakieś wątpliwości na czyim gruncie stoi Dom Katechetyczny, bo to w nim już zostało wydzielone pomieszczenie ?


Oczywiscie ze mam, bo jak znam zycie zaraz sie przyda dodatkowy grunt umiech ale jak to sie bedzie zawieralo w domu katechatycznym to dobrze umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2010r. 00:33  
Cytuj
btw wczesniej juz byl temat muzeum poruszany moglby jaki mod posklejac :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 11 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2010r. 07:07  
Cytuj
Nie każdy ocenia JP2 jednoznacznie.
Trudno dobrze oceniać człowieka, który doprowadził do podpisania poniżającego Polskę konkordatu, tak samo jak to, ze beatyfikował czy kanonizował kilku zbrodniarzy, albo to, że zgodnie z dokumentem z 1961 tuszował sprawy nadużyć seksualnych kleru.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2010r. 10:20  
Cytuj
Zdecydowanie jestem przeciw temu pomysłowi.
Takie muzeum może być w Wadowicach, Korkowie czy innym mieście związanym z JPII.
W zamian popieram pomysł zbudowania "Parku Thorghala" w STW, co już wcześniej proponował prezydent STW. Zdecydowanie pozytywnie wpłynęłaby na promocję i ekonomię miasta taka lokalizacja.
Turystyka to naprawdę super biznes.

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 3 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2010r. 11:01  
Cytuj
CYTAT
Zdecydowanie jestem przeciw temu pomysłowi.
Takie muzeum może być w Wadowicach, Korkowie czy innym mieście związanym z JPII.
W zamian popieram pomysł zbudowania \"Parku Thorghala\" w STW, co już wcześniej proponował prezydent STW. Zdecydowanie pozytywnie wpłynęłaby na promocję i ekonomię miasta taka lokalizacja.
Turystyka to naprawdę super biznes.
Zgadzam się !!!

Idę za nimi... bo oni idą za mną... To sie nazywa lojalność :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2010r. 15:56  
Cytuj
Belfegor napisałem więcej, tylko Ty na siłę chcesz udowodnić coś co nie miało miejsca wyrywając zdania, to już nie mój problem że ogólną wypowiedź bierzesz do siebie. Widać że masz problem skoro w sytuacjach w których nie umiesz odpowiedzieć lub zwyczajnie brakuje Ci argumentów zaczynasz przypisywać komuś bycie księdzem. Widać myślenie nie jest Twoją mocną stroną dlatego jedyną wypowiedź jaką możesz komuś zaserwować to: "ksiądz". Proste i nie wymaga myślenia.

PS

Widocznie jestem zbyt tępy, aby zrozumieć księży sposób rozumowania.
Mam nadzieję iż rozumiesz choć trochę sposób rozumowania ks dr Gaj-Piotrowskiego który poświęcił swoje życie na naukowe udokumentowanie historii naszego regionu i stworzenie Muzeum Regionalnego w naszym mieście.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2010r. 16:04  
Cytuj
CYTAT
[/b] Mam nadzieję iż rozumiesz choć trochę sposób rozumowania ks dr Gaj-Piotrowskiego który poświęcił swoje życie na naukowe udokumentowanie historii naszego regionu i stworzenie Muzeum Regionalnego w naszym mieście.


Czytałem 2 książki tego księdza, bardzo ciekawe!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »