NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
The Lost Symbol, Dan Brown,
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 14:57  
Cytuj
Chcialbym zapytac tych, ktorzy przeczytali ostatnia ksiazke Dana Brown'a jakie sa Wasze odczucia.
Wiem, ze na razie jest dostepna tylko w oryginale a polski przeklad bedzie pozniej, niemniej jednak moze ktos juz sie zaznajomil z ta fascynujaco napisana ksiazka.
Musze powiedziec, ze ja ja pochlonalem w ciagu dwoch podejsc.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 14:57  
Cytuj

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 30 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 16:10  
Cytuj
Powieść jest znakiem pisarskiej niemocy autora i całkowitej bezradności wydawcy. Po zadziwiającym sukcesie „Kodu da Vinci” podpisano z Brownem umowy wartości wielu milionów dolarów, ale pisarz nie był w stanie się z nich wywiązać. „Zaginiony symbol” ukazał się dwa lata po zapowiadanej dacie, ale wszystko wskazuje, że autor powinien pracować nad wątłą fabułką drugie tyle.

to z recenzji w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

http://www.rp.pl(...)ci_.html

Credo in unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 17:02  
Cytuj
Pytanie brzmialo czy ktos to przeczytal i jakie sa jego odczucia. Nie interesuja mnie opinie krytykow, albowiem ci gotowi sa zabic kazdego bo im wydawca kazal albo mieli gorszy dzien.
Tak np. widzisz podniecali sie plyta jednego zespolu, a ktora to muzyka jest dla mnie zupelnie beznadziejna.
Dlatego tez poprosze o wlasna opinie a nie o pisanine krytykow.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 30 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 17:08  
Cytuj
to jest opinia pana, który tę książkę przeczytał, a przecież o to ci chodziło ;)
ale ogólnie co do krytyków się zgadzam. nie można im wierzyc. w końcu "de gustibus..." umiech

Credo in unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 17:10  
Cytuj
ale Ty nie przeczytalas/przeczytales. Gdybym chcial recenzji z prasy sam bym przeczytal, nie sadzisz? umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 30 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 17:13  
Cytuj
nie przeczytałam, to prawda umiech mam dużo innej lektury teraz niestety, a poza tym nie przepadam za danem brownem. ale dobrze wiedziec, że Tobie się podoba. może kiedyś się skuszę?? umiech

Credo in unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 17:18  
Cytuj
Skus sie. Wiadomo, ze to zadne dzielo na miare Mistrza i Malgorzaty, ale dobrze sie to czyta i wciaga. A tego wymagam od ksiazek wspolczesnych nam autorow.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 30 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 17:27  
Cytuj
widzę, również po jednym z Twoich postów odnośnie inteligentów, że darzysz dużym poważaniem Bułhakowa. też uwielbiam "Mistrza i Małgorzatę", za każdym razem ta książka pozwala odkryc coś nowego..
a co do wciągającej akcji i pochłonięcia książki w 2 wieczory - C. Ruiz Zafon zajmuje u mnie niekwestionowanie pierwsze miejsce ;)

Credo in unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 17:40  
Cytuj
Uważam, że i tak jego najlepszą książką są "Anioły i Demony" a później "Cyfrowa twierdza".
Co prawda czekam na tę książkę, ale nie z takimi emocjami. Ostatnio czytałem kilka pozycji sensacyjno - kryminalnych, ale muszę sobie przypomnieć autora.
Na Browna czekam, a jak tylko przeczytam, wyrażę swą opinię

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 19:35  
Cytuj
CYTAT
widzę, również po jednym z Twoich postów odnośnie inteligentów, że darzysz dużym poważaniem Bułhakowa. też uwielbiam \"Mistrza i Małgorzatę\", za każdym razem ta książka pozwala odkryc coś nowego..
a co do wciągającej akcji i pochłonięcia książki w 2 wieczory - C. Ruiz Zafon zajmuje u mnie niekwestionowanie pierwsze miejsce ;)


Owszem, darze. Uwazam rosyjskich autorow za dostawcow jednej z najlepszych tradycji literackich. Bulhakow, Czechow, Solzenicyn a z tzw. literatury popularnej Akunin to dla mnie mistrzowie w swojej klasie.
Ruiz - Zafona nie czytalem. W ogole staram sie omijac dziela autorow z hiszpansko - portugalsko brzmiacymi nazwiskami, nie wiem dlaczego ale ich tworczosc mnie wyprowadza z rownowagi hehe.
A co on ciekawego pisuje?

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 19:36  
Cytuj
CYTAT
Uważam, że i tak jego najlepszą książką są \"Anioły i Demony\" a później \"Cyfrowa twierdza\".
Co prawda czekam na tę książkę, ale nie z takimi emocjami. Ostatnio czytałem kilka pozycji sensacyjno - kryminalnych, ale muszę sobie przypomnieć autora.
Na Browna czekam, a jak tylko przeczytam, wyrażę swą opinię


Zgadzam sie w pelni, 'AiD' sa jego najlepsza jak dotad ksiazka.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 30 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 20:06  
Cytuj
Ruiz Zafon jest właśnie przedstawicielem tej tzw. literatury popularnej. pisze o miłości, intrydze, tajemnicy, o Barcelonie i skrywanych namiętnościach. polecam szczególnie "Cień wiatru". to najlepsza z jego książek.
może pozwól się kiedyś urzec Vargas-Llosie.. dla mnie najlepszy autor iberoamerykański.

Credo in unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 20:11  
Cytuj
cyfrowa twierdza mi sie chyba bardziej widziala od anioluf a zafona cien wiatru czytalem ino mozna obadac w miare idzie ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 22:02  
Cytuj
Co prawda trochę odbiegnę od tematu ale chciałbym polecić kilka pozycji, które są o tyle atrakcyjne, że mieszają gatunki Sci-Fi, z legendami polskimi, słowiańskimi:
Andrzej Pilipiuk "Kroniki Jakuba Wędrowycza"; "Czarownik Iwanow"; "Dziedziczki"; "Księżniczka"; "Kuzynki".

I coś z angielska co mialem sobie przypomnieć Harlan Coben "Bez pożegnania"; "Nie mów nikomu"; "Niewinny"

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 23:20  
Cytuj
CYTAT
Ruiz Zafon jest właśnie przedstawicielem tej tzw. literatury popularnej. pisze o miłości, intrydze, tajemnicy, o Barcelonie i skrywanych namiętnościach. polecam szczególnie \"Cień wiatru\". to najlepsza z jego książek.
może pozwól się kiedyś urzec Vargas-Llosie.. dla mnie najlepszy autor iberoamerykański.


Aha, mam ja akurat na skladzie. Kupilem kiedys bo mi sie spodobala okladka z ta latarnia na glownym planie umiech I jak sam autor podaje uwielbia literature XIX wieczna z Dostojewskim, Tolstojem i Dickensem na czele umiech
Moze sie dam, ale moje dotychczasowe proby konczyly sie fiaskiem umiech Wkurzaja mnie ich opisy natury i przeciagenie detalu w nieskonczonosc.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 23:21  
Cytuj
CYTAT
Co prawda trochę odbiegnę od tematu ale chciałbym polecić kilka pozycji, które są o tyle atrakcyjne, że mieszają gatunki Sci-Fi, z legendami polskimi, słowiańskimi:
Andrzej Pilipiuk \"Kroniki Jakuba Wędrowycza\"; \"Czarownik Iwanow\"; \"Dziedziczki\"; \"Księżniczka\"; \"Kuzynki\".

I coś z angielska co mialem sobie przypomnieć Harlan Coben \"Bez pożegnania\"; \"Nie mów nikomu\"; \"Niewinny\"


No, Harlen Coben pisze dobre czytadla. Dla mnie to taki Brown ale bez PR umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
aga
aga
Posty: 73
Dołączył: 10 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2010r. 00:05  
Cytuj
Nie rozumiem zachwytów nad Danem Brownem, naprawdę. Czytałam trzy książki i wszystkie były takie same.Posiadały paskudną cechę, której nie lubię w tego typu książkach - rozczarowały mnie zakończenia. FATALNE!
Nie lubię czytać 500 stron książki tylko po to, żeby potem poczuć się zrobiona w konia, bo zakończenie jest beznadziejne!

Ja - pierwsze słowo naszego języka, pierwsza nasza myśl, pierwszy obiekt miłości.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2010r. 00:09  
Cytuj
CYTAT
Nie rozumiem zachwytów nad Danem Brownem, naprawdę. Czytałam trzy książki i wszystkie były takie same.Posiadały paskudną cechę, której nie lubię w tego typu książkach - rozczarowały mnie zakończenia. FATALNE!
Nie lubię czytać 500 stron książki tylko po to, żeby potem poczuć się zrobiona w konia, bo zakończenie jest beznadziejne


A powiedz mi jakie zakonczenia ksiazek Ci sie podobaly? Zaznaczam, ze ksiazki Dana Browna sa bardzo wciagajace, tak samo jak Harry Potter umiech A zakonczenia, no coz, jak sie dowiedzialem, ze panna Sophie Neveu jest potomkiem Jezusa Ch. to tez mi sie chcialo smiac. Ale pozostale zakonczenia byly raczej w porzadku.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
aga
aga
Posty: 73
Dołączył: 10 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2010r. 00:18  
Cytuj
Może wynika to z tego, że czytałam te książki czysto technicznie. Ogólnie nie lubię powieści sensacyjnych. Dan Brown właśnie takich jest autorem. Ja jestem zagorzałą fanką Paula Coelho jego książki mają dla mnie wielkie znaczenie. Potrafię uosabiać się z bohaterami.Natomiast powieści Browna nie można brać zbyt dosłownie i może to mi właśnie przeszkadza.
Jeśli mam być szczera, uważam że Dan Brown sukces zawdzięcza kościołowi, który zrobił szum nad jego książką i sam na siebie ściągnął bicz.

Ja - pierwsze słowo naszego języka, pierwsza nasza myśl, pierwszy obiekt miłości.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2010r. 00:21  
Cytuj
CYTAT
Może wynika to z tego, że czytałam te książki czysto technicznie. Ogólnie nie lubię powieści sensacyjnych. Dan Brown właśnie takich jest autorem. Ja jestem zagorzałą fanką Paula Coelho jego książki mają dla mnie wielkie znaczenie. Potrafię uosabiać się z bohaterami.Natomiast powieści Browna nie można brać zbyt dosłownie i może to mi właśnie przeszkadza.
Jeśli mam być szczera, uważam że Dan Brown sukces zawdzięcza kościołowi, który zrobił szum nad jego książką i sam na siebie ściągnął bicz.


Rany, a dla mnie ksiazki Coelho sa nudne jak flaki z olejem rozpuszczone w smalcu. Ale coz, jak kazdy autor zwiazany z jezykiem hiszpanskim podoba sie kobietom a mnie przyprawia o sennosc umiech
Ale fajnie, ze Tobie sie podoba!!!
Jak lubisz czysto 'techniczne' to pozwole sobie polecic Historie Walii autorstwa John'a Davies'a. Masa faktow, zero akcji umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
aga
aga
Posty: 73
Dołączył: 10 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2010r. 00:26  
Cytuj
No tak jestem kobietą, może w tym właśnie tkwi sekret. Myślę, że mój gust literacki nie przypadłby do Twojego umiech
hymmm chociaż....
Agate Christie lubisz?? umiech

Ja - pierwsze słowo naszego języka, pierwsza nasza myśl, pierwszy obiekt miłości.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2010r. 00:29  
Cytuj
CYTAT
No tak jestem kobietą, może w tym właśnie tkwi sekret. Myślę, że mój gust literacki nie przypadłby do Twojego umiech
hymmm chociaż....
Agate Christie lubisz?? umiech


aga,

kazdy ma swoj gust umiech Jednemu sie podoba Mikolajek, drugiemu Wokulski a trzeciemu zapis Bogurodzicy.
Agathe Christie uwielbiam, ale tylko gdy pisze o Poirocie umiech

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
aga
aga
Posty: 73
Dołączył: 10 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2010r. 00:38  
Cytuj
No takumiech Słynny detektyw Proit jezyk
Nie przepadam za nimjezyk z resztą chyba sama Agata Christie za nim nie przepadała. No i masz Ci losjezyk znowu się w czymś nie zgadzamy umiech

Ja - pierwsze słowo naszego języka, pierwsza nasza myśl, pierwszy obiekt miłości.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2010r. 00:39  
Cytuj
CYTAT
No takumiech Słynny detektyw Proit jezyk
Nie przepadam za nimjezyk z resztą chyba sama Agata Christie za nim nie przepadała. No i masz Ci losjezyk znowu się w czymś nie zgadzamy umiech


To zadna wada umiech Przeciwnosci sie przyciagaja i uzupelniaja umiech Nawet jak lubisz panne Marple to sie na Ciebie nie pogniewam, obiecuje ;)

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
aga
aga
Posty: 73
Dołączył: 10 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2010r. 00:45  
Cytuj
No wiesz Panna Marplesmiech2
chyba trochę podobna do niej jestemsmiech2cool girl

Ja - pierwsze słowo naszego języka, pierwsza nasza myśl, pierwszy obiekt miłości.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »