NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Po godzinach - Restauracje, Kawiarnie, Dyskoteki »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Regeneracja turbiny,
Posty: 307
Dołączył: 29 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2010r. 18:19  
Cytuj
Potrzebuję pomocy. Znajomemu padła turbina w astrze i szukam zakładu gdzie takowe rurbinki regenerują. Jeśli ktoś coś wie i ewentualnie jakie koszta to proszę pisać. Dzięki wielkie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2010r. 18:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 23 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2010r. 09:16  
Cytuj
Polecam, omijać ten zakład szerokim łukiem. Na pewno nie jest to zakład godny zaufania dla mnie i kulku osób, które korzystały z jego usług. W moim przypadku po 200 km padła regenerowana u nich turbina i facet robił jeszcze raz. Po ponownej regeneracji turbina puszczała olej i samochód wrócił do zakładu. Powiedzieli mi, że turbina jest ok ale mam uszkodzoną jedną część za 600zł i nadal były problem z samochodem. Cholciaż jak oddawałm samochód wszystko było ok. Okazało się, że część była dobra tylko urwali inną część i nie chcieli się przyznać. Do tego przy montazu nie dali nowych uszczelek za 12 zł tylko zamontowali na starych i od dołu turbiny ciekło. SObie zaoszczędili 12 zł a mi zafundowali 2 tygodnie nieprzespanych nocy. TURBINA NADAL BIERZE OLEJ I SIE POCI, CZEGO ONI NIE POTWIERDZAJĄ I NIE UZNAJĄ GWARANCJI. Kolega robił w tym samym zakładzie i źle mu przykręcili zawór, w wyniku czego doszło do jego zniszczenia koszt około 400 zł. Ogólnie miał z nimi straszne problemu i podejrzewał ich o podmienianie części.
Podobno dobry zakład jest w Mielcu, chwalą go mechanicy z PKS i sa ogólnie zadowoleni, nie maja później problemów.
Moim osobistym zdaniem, jeżeli chcesz nadal jeżdzić autkiem turbina tylko i wyłącznie nowa z serwisu. Będziesz mieć święty spokój.
Po regeneracji turbiny nadal ciekną. Przeważnie mechanicy dają chińskie podróby zamiast orginalnych części i past uszczelniających. ZAŁUJĘ ZE REGENEROALEM TURBINE BO CHCE NADAL JEZDZIC AUTKIEM A NIE ZNAM DNIA ANI GODZINY KIEDY PADNIE.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
las
las
las
Posty: 120
Dołączył: 7 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2010r. 16:47  
Cytuj
NAJGORSZĄ jest REG-MOT w MIELCU zamiast regeneracji to gorzej popsuje i będziesz jezdził do nich 5 razy jak ja z turbinką SEATA koszt 2ooozł i musiałem dać do innej firmy i następne 900zł idopiero jeżdże.Obrazekmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 2 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2011r. 17:55  
Cytuj
Witam. Mysle, ze moge wypowiedziec sie na temat regeneracji turbosprezarek w Naszej okolicy. Prowadze sredniej wielkosci zaklad naprawy samochodow. Bardzo czesto spotykamy sie z uszkodzeniami wyzej wymienionej czesci. Klienci w 90% decyduja sie na regeneracje turbosprezarki. Na poczatku wspolpracowalem z firma majaca siedzibe w Mielcu (nazwy zakladu nie podam, nie chce miec problemow odnosnie znieslawienia). Niestety nasza wspolpraca zakonczyla sie dosc szybko. Wiekszosc sprezarek \"regenerowanych\" przez nich kwalifikowala sie do ponownej naprawy. Klienci dosc czesto zglaszali zbyt glosna prace (specyficzny gwizd) badz ubywanie oleju i znaczne ilosci \"kolorowego\" dymu wydobywajacego sie z ukladu wydechowego. Postanowilem zmienic podwykonawce czesci moich napraw. Wybor padl wlasnie na firme ktora byla wymieniona we wczesniejszych postach czyli Fol-Turbo. Pierwsze wrazenia odnosnie zakladu i ludzi w nim pracujacych byly jak najbardziej pozytywne (ale jak wiemy skutecznosc zakladu ocenia sie po jakosci pracy jaka wykonuje). Sprezarki regenerowane przez nich sa na prawde dobrej jakosci. Liczba niezadowolonych klientow znacznie spadla. Ceny regeneracji maja jak najbardziej do przyjecia, czas oczekiwania na gotowa turbosprezarke jest rowniez w normie. Zawsze tez sluza pomoca, rada. Z czystym sumieniem moge polecic Fol-Turbo.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2013r. 16:21  
Cytuj
Auto Express-ie ktoś regenerował, jak z jakością i cenami ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2013r. 16:21  
Cytuj
Auto Express-ie ktoś regenerował, jak z jakością i cenami ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2013r. 18:15  
Cytuj
Ja turbine do passata b5 fl regenerowałem tutaj http://santex-turbo.pl/

od chwili regeneracji zrobiłem 5 tyś km turbinka jest sucha, samochód nie bierze oleju, nie dymi, nie wydaje dziwnych dzwięków.
Dodam że turbinke zawiozłem rano a po południu była już gotowa do odbioru.
Dostałem tez 12 miesięcy gwarancji na regenerowaną turbawkę.

Miałem jechac do Mielca itd alee ktoś mi polecił zakłąd w Gorzycach i zaryzykowałem jak widac warto było póki co umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 22 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2013r. 18:17  
Cytuj
CYTAT
Auto Express-ie ktoś regenerował, jak z jakością i cenami ?



A kto tam zna się na turbinach ??? Książkowo-internetowo większość portafi good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 18 Lis 2010r.
Skąd: z nienacka ;)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2013r. 21:29  
Cytuj
ja polecam firme Trans-Turbo w Mielcu http://trans-turbo.pl/main.html znajomi tam regenerowali i kazdy zadowolony, przy zdaniu starej jesli jeszcze zrobia z niej uzytek oddaja pieniadze , w moim przypadku kupowalem regenerowana Turbine do Audi A4 1.9 TDI koszt 800 zł i po wymianei zdałem stara i po ogledzinach okazalo sie ze zrobia jeszcze zneij uzytek i oddali 300 zł wiec calkowity koszt wyszedl 500 zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 12 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2013r. 22:24  
Cytuj
Stefan 51: po pierwsze nie dostałeś swojej tylko regenerowaną wcześniej ! taka samą ! mechanicy też potrafią swoje zepsuć tak więc nie wińcie zawsze regeneracji ! ja robiłem w dk turbo i jest ok w mielcu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2013r. 22:30  
Cytuj
koperfield, może i jesteś magikiem/czarodziejem ale w tej kwesti dałeś plame.
Oddali mi moją turbawkę i mam pewność że to moja a dlaczego a już mówię dlaczego.
Ja swoją turbawkę po wyjęciu chciałem wyczyścic sam i została okrutnie poturbowana młotkiem (wiem że nie ma czym się chwalić) ale tak właśnie było.
Została na tyle dobrze oznaczona (pozaklepywane kanty i poobijana obudowa) żee miałem pewność 100% że to jest moja turbawka poza tym tak się umawiałem z tym panem który mi robił turbawkę że naprawi, wyczyścim, wypiaskuje MOJĄ turbine i mi ją odda w ten sam dzień umiech
więc nie pykło ci mistrzu ;)

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2013r. 15:54  
Cytuj
co za różnica moja nie moja, ważne żeby działała prawidłowo.. ale dalej nic nie wiem o regeneracji w stw...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 17 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2013r. 15:57  
Cytuj
w auto expresie na jp2 regeneruja maja sprzet smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 22 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2013r. 21:49  
Cytuj
CYTAT
w auto expresie na jp2 regeneruja maja sprzet smiech2



mają sprzęt ino różnie na końcu wychodzi ...mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 29 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2013r. 06:09  
Cytuj
Na wiśniowej, u Pukalaka, też regeneruje turbiny, ponoć sam właściel to robi, moj ojciec regenerowal i wszystko w jak najlepszym porządku umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2013r. 10:18  
Cytuj
mandaryn1975 robiłeś turbo w Auto Expressie czy wyrażasz swoje zdanie bo tak poprostu Ci się wydaje ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 22 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2013r. 18:03  
Cytuj
tak :

kolega robił ASZ passat 2 tygodnie wytrzymała :

ALE WSZYSTKO DOBRZE BYŁO ZROBIONE ...usłyszał i tyle zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 281
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2013r. 18:43  
Cytuj
jesteś pewny, że turbina padła sama z siebie po 2 tygodniach?
W pasatach lubiły zatrzymywać się pompy oleju a tego nie wytrzyma żadna turbina.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 17 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2013r. 19:45  
Cytuj
w passatach to wszysto lubi sie sypnac samo z siebie uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2013r. 00:41  
Cytuj
CYTAT
tak :

kolega robił ASZ passat 2 tygodnie wytrzymała :

ALE WSZYSTKO DOBRZE BYŁO ZROBIONE ...usłyszał i tyle zaklopotany



W passatach nie było silnika ASZ bo ASZ występował tylko w silnikach poprzecznych a w passacie jest silnik wzdłużnie o kodach AWX lub AVF jeśli chodzi lata produkcji 2001 a 2005 i 130 KM wiec jak dla mnie w którymś kościele dzwoni ale nie wiesz w którym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 22 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2013r. 10:02  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
tak :

kolega robił ASZ passat 2 tygodnie wytrzymała :

ALE WSZYSTKO DOBRZE BYŁO ZROBIONE ...usłyszał i tyle zaklopotany



W passatach nie było silnika ASZ bo ASZ występował tylko w silnikach poprzecznych a w passacie jest silnik wzdłużnie o kodach AWX lub AVF jeśli chodzi lata produkcji 2001 a 2005 i 130 KM wiec jak dla mnie w którymś kościele dzwoni ale nie wiesz w którym.


AVF był silnik przejęzycznie ...

a kolego przyjmowałeś reklamację ???

bo można wywynioskować z twojego tekstu zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2013r. 20:37  
Cytuj
Nie ale też moje T się kończy i chciał bym znac opinie ludzi którzy mieli osobiście doczynienia z wyżej wymienionymi firmami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 19 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2013r. 09:48  
Cytuj
Maszyny w Auto expres , inne firmy też mają bo inaczej turbina by się rozleciała jak obrotów dostanie. Problem polega na tym , że trzeba mieć jeszcze doświadczenie w regeneracji bo maszyny służą tylko do wyważania a to nie wszystko, podstawoe turbiny zrobią ale takiej jaką mam w fiacie stilo turbosprężarkę IHI nie dał bym nowicjuszowi do zrobienia. Łepiej niech nabiorą kilkuletniej praktyki a potem zobaczymy czy dobrze robią. Na razie w Stalówce masz wszystkie firmy które nie robią tego dłużej niż 1 rok dlatego lepiej moim zdaniem przynajmniej na razie jeździć gdzie indziej gdzie doświadczenie mają.ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Gru 2013r. 11:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 1 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Gru 2013r. 12:14  
Cytuj
Jeśli chodzi o Auto Ex.... to regenerowali padła po 1400 km , reklamacji nie uznali , stwierdzili że wina silnika :szok: { tysiąc sto w plecy }co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Po godzinach - Restauracje, Kawiarnie, Dyskoteki »