NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
Avatar 3D w Rzeszowie,
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2009r. 22:33  
Cytuj
Właśnie byłem na seansie filmu AVATAR 3D w rzeszowskim kinie Zorza. Film wspaniały nie tylko dla fanów fantastyki. Nie będę jednak pisał o czym jest to dzieło bo opisów jest mnóstwo. Skupić się jednak chciałem na odbiorze i walorach wizualnych i na tym co mnie "boli" w naszym kinie w STW. Kino 3D to jest przyszłość, której nam w STW prowincji prowincji (dla tych co wiedzą z czego składa się dzida) długo nie będzie dane poznać. Aby w pełni docenić dokonania reżysera, należałoby obejrzeć ten film w dedykowanym dla niego miejscu czyli kinie IMAX - najbliżej Kraków. Dopiero tam w pełni można zobaczyć to czego normalnie nie widać. Kto ma możliwość, to za jedyne 26 zł może przeżyć wspaniałą przygodę z kinem.
"Tradycyjne" 3D daje choć namiastkę możliwości IMAXa, a te są zdumiewające. Odbiór filmu jest niesamowity a widz ma wrażenie jakby nie oglądał film a wręcz podglądał życie. Do pełni brakuje tylko symulowanego ruchu i zapachu. I tylko dzięki temu wiemy, że jesteśmy na sali kinowej.
Dla wszystkich, którzy pragną obejrzeć film AVATAR namawiam do wyjazdu do Rzeszowa i doznania czegoś wspaniałego, że się tak wyrażę, bo jeżeli 3D jest namiastką IMAXa, to nasze zwykłe stalowowolskie kina to zwykła podróbka.
Niestety nikt nie chce inwestować w rozwój i stoją w miejscu a świat ucieka. Ja i wielu innych kinomanów ze Stalowej Woli już pokazało, że 70 km to nie wyprawa na koniec świata i zostawia pieniądze tam, gdzie jakość idzie w zgodzie z rozsądną ceną, czyli w Rzeszowie chociażby.

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2009r. 22:33  
Cytuj

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2009r. 22:51  
Cytuj
CYTAT
Kino 3D to jest przyszłość, której nam w STW prowincji prowincji (dla tych co wiedzą z czego składa się dzida) długo nie będzie dane poznać.

może i racja jestesmy trochę do tyłu
(wiem z czego składa się dzida umiech
jak również budowę cepu znam )

ale ja te tyły lubię
dobrym pomysłem byłoby mieć i to i to
ale znając życie wszyscy będą chcieli własnie "to"
Avatar, tak na inny ekran
ale nie wszystkie filmy są w 3D

CYTAT
Kto ma możliwość, to za jedyne 26 zł może przeżyć wspaniałą przygodę z kinem.


26zł x3 + dojazd =wiecej niż 100 umiech
pomijając walory estetycznego oglądania
wolę 1x na jakiś czas pójść na przedstawienie teatralne
a 3D bez 3D obejrzeć za mniejsze pieniądze

CYTAT
Niestety nikt nie chce inwestować w rozwój i stoją w miejscu a świat ucieka.

rozumiem,że chciałbyś tego wszystkiego co daje duże miasto
ale jednocześnie mieszkać w mieścinie
good

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 139
Dołączył: 28 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 08:50  
Cytuj
Ja tez bylam na tym filmie tylko ze w kinie Helios.Wrazenia naprawde super,chociaz wydaje mi sie ze efekty 3D mogly byc troche lepsze, ale chyba jest tak jak piszesz,zeby zobaczyc w naprawde dobrej jakosci ten film to trzeba sie wybrac do IMAXA.Ale film i tak superumiechSama fabula nawet bez efektow jest ciekawaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 Paź 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 10:02  
Cytuj
Byłem wczoraj w rzeszowskim Heliosie na tym filmie i jestem baaardzo zadowolony.
Co prawda po obejrzeniu trailera zna się prawie całą fabułę, ale wizja świata na planecie Pandora + efekty specjalne zachwycają!!

A za bilet zapłaciłem 20 pln (ulgowy) ;)

BTW. Przed seansem puścili trailer innego filmu, który również będzie wyświetlany w 3D - "Alicja w krainie czarów" T. Burtona. Bardzo mi się na nim spodobało jak kot patrzył się w głąb sali kinowej - super efekt umiech
Mam w planach wyjazd na ten film - premiera w marcu chyba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 139
Dołączył: 28 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 10:07  
Cytuj
A ja zaplacilam niestey 27;p Ale na ta Alicje tez mam ochote sie wybrac, niezle sie zapowiada..chodzi o efektyumiechwydaje sie ze efekty moga byc lepsze niz na Avatarze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 16:37  
Cytuj
Na Alicję też się wybieramy. Z niecierpliwością czekam na premierę

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 16:40  
Cytuj
Gwoli wyjaśnienia cena biletu na 3D w Zorzy to 18 zł, w Heliosie Rzeszów - 27 zł, IMAX Kraków 26 zł

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 Paź 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 17:24  
Cytuj
CYTAT
Gwoli wyjaśnienia cena biletu na 3D w Zorzy to 18 zł, w Heliosie Rzeszów - 27 zł, IMAX Kraków 26 zł

Gwoli ścisłości, to w Heliosie bilet normalny kosztuje 27 PLN tylko w weekend. Na tygodniu jest 2 złote tańszy (kosztuje 25 PLN). A jak się ma jakąś legitymację to cena spada jeszcze o 5 zł ;)

BTW. Kino zorza to te na rynku w Rzeszowie (niedaleko szkoły)? I jakie są warunki oglądania w porównaniu z Heliosem (wielkość ekranu, jakość obrazu, dźwięku, wygoda siedzeń, itp)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 18:14  
Cytuj
Niestety nie posiadam takiego diwajsu obniżającego koszty biletów. Natomiast chyba jestem niedowidzący i niedosłyszący bo różnicy nie zauważyłem w jakości między Heliosem, a Zorzą. Na pewno Zorza ma wygodniejsze fotele. Wystrój natomiast podobny do Ballady.

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 18:50  
Cytuj
Heruur, a mnie się podoba Twój avatar;)

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 19:18  
Cytuj
Ja wole w heliosie kanape dla dwojga.
W zorzy jest zimniej co czasami ma swoje minusy dlatego my latamy do heliosa a że bilety kupuje wczesniej i na ulgowy jest taniej. A bywamm często przejazdem w rzeszowie.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 19:50  
Cytuj
Ziuta, mi też się podoba mój avatar. jezyk

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 1 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 00:36  
Cytuj
ja mam zamiar do Heliosa uderzyć. Nie jest sens czy nie?

NON SERVIAM
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 Paź 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 10:25  
Cytuj
CYTAT
ja mam zamiar do Heliosa uderzyć. Nie jest sens czy nie?

Zdecydowanie warto moim zdaniem. Ale najlepiej zarezerwuj sobie najpierw bilety przez internet, bo na miejscu raczej ciężko będzie kupić. Jak ja byłem to był praktycznie komplet na sali ;)
http://www.helio(...)5/Avatar

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 29 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2009r. 15:32  
Cytuj
a co graja w heliosie na sylwka?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2009r. 08:18  
Cytuj
Wczoraj miałem tą przyjemność oglądać go w Heliosie i naprawdę rewelacja jeśli macie możliwość to koniecznie zobaczcie bo warto dla mnie REWELACJA ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2010r. 15:58  
Cytuj
trochu sie podpalilem po tym co tu wyczytalem ale jakos avatar mnie nie porwal, swiat bardzo ladny kolorowy nie jakis taki zeby nie wiadomo jak hipnotyzowal ale przyjemny, fabula prosta jak budowa cepa ;] wartro zobaczyc ale bez fajerwerkow

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1228
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2010r. 16:15  
Cytuj
a tak a propos postu Heruura ze szczytu strony,

Nie to zebym sie Ciebie czepial, ale powiedz mi dlaczego i dla kogo ma byc u nas instalowane kino 3D, skoro normalne swieci pustkami?
To dosc duza inwestycja i nie warto w nie inwestowac, w przypadku Polski, w osrodkach ponizej 150 tys. mieszkancow, bo sie inwestycja nie zwroci. I tyle.
A chcialem zaznaczyc, ze skoro mamy dostep do neta, to na pewno wiemy nie tylko z czego sie sklada dzida, ale i rdzen rakiety powietrze-powietrze smiech2smiech2smiech2 Nie jestesmy tak bardzo zacofani jak twierdzisz smiech2smiech2smiech2

A co do samego filmu - rewelacja! Fabula bidna, ale calosc wciaga jak sie to oglada. Oskara bym nie dal, ale polecam smialo tym, ktorzy szukaja rozrywki a la Hollywood.

Immortal - All Shall Fall
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2010r. 20:25  
Cytuj
Do Ragnaroka,
Nie twierdzę że kino musi mieć kilka sal i grać filmy od godziny 10 do 23:00.
Natomiast niedawno czytałem njusa, że kino Wrzos będzie miało zajefajne nagłośnienie i inwestycja ta pochłonęła ok 200 tyś zł. A dlaczego nie został napisany projekt o dofinansowanie z UE na instalację 3D. To super nagłośnienie to dla "niewidomych" (nie piszę tego aby kogokolwiek obrazić tylko pokazać że kino obraz i dźwięk, u nas w STW tylko dźwięk), bo o obrazie zapomniano.
Z drugiej strony wielu ludzi z STW, Niska, TBG, Janowa i tak można wymieniać, jeździ do Rzeszowa na seanse i premiery w 3D.
Nie chodzi tylko o Heliosa, w którym nie lubię oglądać filmów, bo zazwyczaj słyszę zajebiste nagłośnienie otwieranych i jedzonych czipsów. Osobiście wolę Zorzę, bo czuję sie jak u nas w Balladzie.
Uwierz mi wielu jeździ do Rzeszowa na filmy do kina. Widać to nr rej.
A ci co z netu drą filmy i tak będą to robić. Tak już jest. Może kiedyś też będą chcieli widzieć jakość.


If33lGood,
opisałem własne przeżycia. Nikomu nie mogą zagwarantować, że to co mi się podoba i nawilża, tak samo innym będzie robić.
Lubię Sci-Fi, a to było kino pierwszej klasy (dla mnie).
Mimo wszystko uważam że naprawdę warto.
PS
A jak w takim razie Dystrykt 9?

proszę zwrócić uwagę na punkt 5 naszego forumowego regulaminu :
5. Masz kilkanaście słówek do zamieszczenia? Zrób to w jednym poście!
pozdrawiam - anulka

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2010r. 15:05  
Cytuj
dystrykt 9 nie byl zly ^^ przemawiaja do mnie filmy ktore ukazuja czlowieka jako bardzo slaba kreature, ktora caly czas sie boi i niewiele bardziej mysli od zwierza :] jezeli jednak mialbym ogladnac ktorys z nich jescze raz wybralbym avatara, do fantasy jest mi zdecydowanie blizej niz do sci-fi

co do jezdzenia/chodzenia do kina to wole kompa, na avatara wybralem sie bo trafilo ze bylem w kraku i byly wolne miejsca w imaxie, jezeli zrobia miejscowki gdzie mozna bedzie polezec a przynajmniej powiercic to bede korzystal, jestem relatywnie wysoki i praktycznie zawsze mam takiego farta ze siedzi za mna jakis mikrus ;], wtedy jestem zmuszony bardziej zwisac niz siedziec po 1.5h ma sie dosc takich przyjemnosci ^^

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2010r. 09:52  
Cytuj
avatar = pocahontas ? ;]
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »