NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Kino indyjskie w Stalowej Woli :), Bollymaniacy łączcie się ;)
~~Jamorek
ff
Wysłany: 18 Lut 2008r. 12:38  
Cytuj
W "Pani domu" jest "Jestem przy Tobie" - czyli film, który był pokazywany w Stalowej w zeszłoroczne Walentynki. Bardzo dobry zresztą.

Bilety na premierę OSO w Berlinie zostały wyprzedane w ciągu siedmiu minut - stanowi to podobno absolutny rekord. Niemcy są w ogóle w szoku, bo takich tłumów się nie spodziewali, i takich emocjonalnych reakcji ludzi - dziewczyny wpadające w histerię pod kasami, bo nie mogły dostać biletu, itd. Znaczy ogólny sukces umiech

A "Zona dla zuchwałych" juz za tydzien umiech))

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2008r. 12:38  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 20 Lut 2008r. 19:01  
Cytuj
jezyk Ogoodgladałam Żonę dla zuchwałych przynajmniej 5 razy, mam ten film na dvd, ale i tak przychodzę! Kajol z Shahrukhiem, delicje!good

 
 
 
 
~~Bolly
ff
Wysłany: 20 Lut 2008r. 20:24  
Cytuj
Do zobaczenia na filmie zatem umiech

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 21 Lut 2008r. 12:34  
Cytuj
Dzis w SHAPE jest płyta z nauką tanca bollywoodzkiego umiech jest tam nauka tanca i dodatkowo nauka choreografii do Bombay Dreams i "Gdyby jutra nie było".

Ja tez uwielbiam pare SRK - Kajol umiech zresztą, kto z bollymaniaków nie uwielbia? ;)

Do zobaczenia na filmie - to juz w poniedziałek umiech

 
 
 
 
~~holly
ff
Wysłany: 22 Lut 2008r. 13:37  
Cytuj
Już tańczę, a wy?

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 22 Lut 2008r. 19:06  
Cytuj
jestem po prau piwach i myślałam że rzecz o konopiach indyjskich a tu taki niefartumiech

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 24 Lut 2008r. 15:42  
Cytuj
holly: my też tańczymy umiech a już przy muzyce bolly najchętniej umiech)

Ale ta płyta z SHAPE'a niestety nie jest dobra ...:( Nie dość, ze choreografia tam zaproponowana w ogóle nie ma nic wspólnego z oryginałem, to jeszcze panienka, która ją wykonuje , ma cały czas taką minę, jakby ją wszystkie zęby bolały – to w ogóle nie oddaje wdzięku i pasji tańca bollywoodzkiego! Jest tam między innymi choreografia do „Chaiyya chaiyya” z „Dil Se” („Z całego serca”), i o , proszę, jak to wygląda w oryginale:

http://www.youtu(...)gW3zwMMQ

„Chaiyya chaiyya” jest jedną z najbardziej znanych na świecie piosenek bolly, jej wielką fanką jest Madonna, a Spike Lee umieścił ją w czołówce swego filmu "Inside man". Otwiera również musical Andrew Lloyd Webera „Bombay Dreams”. Shahrukh Khan nie używał żadnych zabezpieczeń podczas kręcenia tego teledysku, a jest tam między innymi moment, gdy pociąg jedzie po wiadukcie nad przepaścią, a Shahrukh tańczy na lokomotywie – zresztą sam to zaproponował, chciał, żeby czegoś podobnego nikt więcej nie powtórzył.
A oto słowa piosenki:

Kto głowę w cieniu miłości ma
ten ma niebo pod stopami…
Kto głowę w cieniu miłości ma…

Z głową w cieniu miłości,przyjdź do mnie, mój cieniu,
z niebem u swych stóp, przyjdź mój cieniu...
mam przyjaciółkę, która jest jak słodki zapach,
której słowa są jak poezja,
ona jest mym wieczorem, mą nocą, mym wszechświatem,
Moja przyjaciółka jest mą ukochaną

Czasem wabi, jak kwiat zalotna,
pachnąc tak, że mogę niemal zobaczyć jej zapach,
chciałbym go nosić jak talizman,
może przybyłaby do mnie niczym dar niebios .


(Moja przyjaciółka jest dla mnie jak
kapłan)
ona jest mą pieśnią, jest mym wyznaniem wiary…
Pojawia się jak rosa poranna,
chodzi, mając niebiański ogród pod stopami,
szukam ją w każdej gałęzi, szukam ją wśród liści,
szukam jej śladów w wietrze…

Zatraciłem się w jej pięknie,
kapryśna, przemyka bezwstydnie od słońca do cienia,
zmienia swe jasne kolory,
I z tym również się godzę.

Zawsze uważałam, ze jeśli idzie o stronę tekstową, to piosenki bollywoodzkie biją zachodnie na głowę.

Swoją drogą, nikt na świecie nie ma radości życia młodego Shahrukha umiech i nikt nie ma żywiołowości młodej Kajol umiech Pewnie dlatego tak świetnie do siebie pasują, mają w sobie podobny rodzaj energii.

Ale w „Chaiyya chaiyya” Shahrukh nie wystepuje oczywiście z Kajol, tylko z Malaiką Aurora Khan – nie jest ona aktorką , tylko tancerką, i występowała kilka razy z Shahrukhiem.
Między innymi w świetnej piosence Kaal Dhamal z filmu „Kaal” - sam film był beznadziejny, ale piosenka świetna umiech świetna do tańca umiech

http://www.youtu(...)_lvYqKDI


A kajol i SRK już jutro umiech))

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 24 Lut 2008r. 15:54  
Cytuj
no nie, konopie indyjskie to nie my ... ;)

swoją drogą,to ja cały czas mam wielką nadzieję, ze w Stalowej będą kiedyś kursy tańca bolly umiech albo tanca brzucha umiech

 
 
 
 
~~Bolly
ff
Wysłany: 24 Lut 2008r. 22:27  
Cytuj
CYTAT
no nie, konopie indyjskie to nie my ... ;)



Fajnie to brzmi umiech smiech2

Do zobaczenia jutro Bollymaniaczki umiech ;)

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Lut 2008r. 21:16  
Cytuj
to nie trzeba konopii żeby taką fazę złapać?

 
 
 
 
~~Bolly :)
ff
Wysłany: 26 Lut 2008r. 14:37  
Cytuj
CYTAT
to nie trzeba konopii żeby taką fazę złapać?


Nie trzeba jezyk Każdy ogląda to co lubi i ma jakieś hobby. Jeden lubi konopie indyjskie a inny kino indyjskie jezyk

 
 
 
 
~~Prochatek
ff
Wysłany: 26 Lut 2008r. 14:59  
Cytuj
CYTAT
to nie trzeba konopii żeby taką fazę złapać?


Nie trzeba jezyk Każdy ogląda to co lubi i ma jakieś hobby. Jeden lubi konopie indyjskie a inny kino indyjskie jezyk

czyli Indie rządzą, tak czy inaczejumiech

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 28 Lut 2008r. 12:09  
Cytuj
O tak, Indie rządzą ;) a Bollywood lepszą faze daje niż konopie, jak przypuszczam ;) jak sobie obejrzę film bolly, to potem przez cały tydzień chodzę rozmarzona ;)

a 31 marca we WRZOSIE "Bunty i Babli"!!!!!!!!! Hurra!

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 28 Lut 2008r. 12:43  
Cytuj
ale obejrzeć taki film w kinie to jest fantastyczne przeżycie umiech)))Serdeczne podziękowania dla Pana Dyrektora Marka Gruchoty za umożliwienie nam tego umiech))

a na "Zonie dla zuchwałych" bawiłam sie chyba najlepiej ze wszystkich filmów, ten film ma jednak coś w sobie...a para SRK-Kajol warta jest swojej legendy, tyle powiem umiech))

Obok mnie siedziały panie, które zdaje się, że były pierwszy raz na filmie bolly, i cały czas wygłaszały do siebie rozmaite pozytywne komentarze umiechByły zachwycone umiech a cała sala też smiała się, kiedy trzeba, więc film ogólnie się podobał umiech

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 29 Lut 2008r. 10:26  
Cytuj
Brawo Wrzos i nowy Dyrektor !! good

Ballada na psy schodzi :zdechly:

 
 
 
 
~~??
ff
Wysłany: 29 Lut 2008r. 12:46  
Cytuj
Szkoda, że wszyscy pracownicy Wrzosu nie podzielają twojego entuzjazmu. Osobiście również jestem za nowym dyrektorem w przeciwieństwie do moich kolerzanek. Czyżby szykowały się wykopki?

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 29 Lut 2008r. 19:02  
Cytuj
powinny byc wykopki !!!

niektorzy to sie tam wrecz zasiedzieli :zdechly:
jeszcze troche i by MKD strajkowal jezyk

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 29 Lut 2008r. 21:42  
Cytuj
tak sie reklamują że uległem i byłem na żonie dla zuchwałych - nieżałuję wydania 10 zł i czasu jezyk

aczkolwiek troszke zamieszania bylo przy wejsciu chytry

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 3 Marz 2008r. 13:17  
Cytuj
Cieszę się, ze film Ci się podobał umiech 31 marca będzie "Bunty i Babli" - bardzo przyjemna, lekka komedia umiech Mam nadzieję, że przyjdziesz umiech

ja po seansie "złapałam fazę" na "żonę dla zuchwałych", codziennie sobie jakiś fragment oglądam ;)

w video-max jest "czasem słonce, czasem descz", "Rebeliant" i "Monsunowe wesele"

 
 
 
 
~~Bolly
ff
Wysłany: 3 Marz 2008r. 21:23  
Cytuj
8 marca w Gazecie Wyborczej ma być dodatek "Salaam Namaste" :haha:
13 marca w Pani Domu "Serce ze złota" :haha:

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 4 Marz 2008r. 14:11  
Cytuj
fajnie, serce ze złota musze kupic, bo salaam namaste juz mam - bardzo fajny film, a scena porodu na koncu z Abhim jako lekarzem z zanikami pamieci jest po prostu boska ;)))a obaj tatusiowie też sa świetni ;) "jak to chłopiec?! miała być dziewczynka! to jakas pomyłka, niech pan jeszcze raz dobrze sprawdzi tam w środku!" ;)) jako całosć jest bezbłedne ;))

W "Zonie dla zuchwałych" najbardziej lubię chyba pierwszą częśc filmu, fragment,gdy Raj i Simran podrózują już tylko we dwójkę - gdy ratuje ją przed policją ("my baby, mój misiaczek, l'amour, la'amour, al pacino, bon jovi" ;))), scena, gdy Raj biega za Simran po mieście, gdy ona robi rózne dziwne rzeczy po nadużyciu koniaczku ;)), świetna scena na moście - "jeśli mnie kocha, odwróci się", piosenka
Ho gaya hai tujho pyar... miodzio umiech))

ale drugą częśc też bardzo lubię umiech a scena na dachu, tuż przed tym, jak ojciec Simran znajduje ich wspólne zdjęcie, które demaskuje Raja, jest po prostu piękna umiech"Nie wiem, co jutro zrobię, ale cokolwiek to bedzie, zrobię to dla nas obojga..." "kochasz mnie?... ufasz mi..? a wiec to tylko kwestia czasu, kiedy zabierzesz mnie stąd na dobre..."

I pomyślec, ze SRK wcale nie chciał grać w tym filmie, wolał grac w tym czasie psychopatów i morderców, i Aditya Chopra musiał go długo i wytrwale namawiać. SRK zgodził sie w koncu, bo spodobała mu sie ostatnia scena, gdy ojciec puszcza rękę Simran i pozwala jej biec do Raja.
A Aditya chciał, zeby to własnie SRK zagrał Raja głownie z powodu jednej sceny - tej, w której Raj, korzystając z tego, ze Simran nic nie pamięta po naduzyciu alkoholu, robi sobie rano głupi żart jej kosztem - i usiłuje jej wmówic, ze spedzili razem noc - Aditya uwazał, ze tylko SRK potrafi to zagrac w ten sposób, by widzowie na sekundę uwierzyli, ze rzeczywiście to zrobił.

Zresztą podczas kręcenia tej sceny Kajol i SRK dostawali takich napadów śmiechu, ze w ogóle nie dawało rady jej nakręcic, co jedno przestawało to drugie zaczynało, az rezyser sie wkurzył i stwierdził, ze to nieprofesjonalne i ich oboje powyrzuca ;)

 
 
 
 
~~Prochatek
ff
Wysłany: 23 Marz 2008r. 17:41  
Cytuj
A teraz Bunty aur Babli!!!!!mam nadzieję, że się spodoba prześwietnej publiczności, zwłaszcza że Rani i Abhi prezentują tu chemię damsko-męską zgoła większą niż para SRK- Kajol( uwaga,użycie słowa 'zgoła' nie jest równoznaczne z tym, ze ktoś tam będzie gołyumiech)).A,i Ash tańczy, jako też Big B. jest okropnie przerażająco strasznym gliną na tropie i w różowym szaliczku(patrz plakaty, które wiszą tu i ówdzie)
Odliczam- jeszcze 8 dni!

 
 
 
 
~~Bolly :)
ff
Wysłany: 25 Marz 2008r. 00:28  
Cytuj
Ja też już się nie mogę doczekać smiech2 I będę wypatrywać różowego szaliczka smiech2 Do zobaczenia na filmie umiech good

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 25 Marz 2008r. 16:28  
Cytuj
Chemia między Rani a Abhim w "Bunty i Babli" jest zaiste wielka, bardzo fajnie razem wypadają, ale większa niż para SRK-Kajol? Dla mnie na pewno nie... dla mnie tylko jedna para dorównuje, a może i przebija, parę SRK - Kajol - mianowicie para SRK -Rani. Bardzo ich lubię w Paheli na przykład. Zobaczyć kiedyś Paheli w kinie...ehhh...rozmarzyłam się...

A występ Ash w "B&B" w rzeczy samej wart zobaczenia umiech ta dziewczyna naprawdę bosko tańczy umiech

A nie wiem, czy już wszyscy wiedzą, ze seans "Bunty i Babli" będzie miał dodatkową atrakcję - będzie to seans z poczęstunkiem i będzie indyjskie jedzenie do spróbowania umiech))

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 25 Marz 2008r. 16:42  
Cytuj
swoją drogą ciekawe, ze własciwie kazdy ma chemię z Rani, a z taką Preity na przykład mało kto...;)

Ja Preity i tak bardzo lubię i doceniam, polubiłam ją po "Dil se",gdzie jest rewelacyjna, taka naturalna i świeża, to chyba zresztą jej debiut był, ale fakt jest faktem. Chemii prawie z nikim nie ma.

A Rani to moja faworyka ostatnio umiech

 
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »