NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7
Kino indyjskie w Stalowej Woli :), Bollymaniacy łączcie się ;)
Posty: 160
Dołączył: 19 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2008r. 12:27  
Cytuj
CYTAT
Dzięki


Nie ma za co.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2008r. 12:27  
Cytuj

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 17 Cze 2008r. 17:37  
Cytuj
Ja też wolę oglądać w kinie umiech choć w domu też oczywiście warto mieć, bo mozna obejrzeć film kiedy się chce. Ale co duży ekran, to duży ekran, wszystkie filmy lepiej ogląda sie w kinie moim zdaniem. Dla mnie każda wyprawa do kina ma w sobie coś magicznego...

 
 
 
 
Posty: 160
Dołączył: 19 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2008r. 18:03  
Cytuj
Trudno się z tym nie zgodzić umiech A jeśli tak bardzo lubisz kino polecam Ci obejrzenie "Cinema Paradiso" G.Tornatore
http://pl.youtube.com/watch?v=LSLZLkcMrHU&feature=related
to chyba najlepszy film o kinie (i nie tylko) jaki widziałem -poprostu arcydzieło.. umiech
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 27 Cze 2008r. 17:14  
Cytuj
dzięki, na pewno obejrzę umiech a skoro lubisz kino artystyczne, polecam Ci nastepujące filmy bolly: "Omkara" ( najlepsza wersja "Otella", jaką w zyciu widziałam, z genialnym Saif Ali Khanem jako Langdą (czyli Jagonem) i "Rang de Basanti" (indyjski kandydat do Oscara parę lat temu). Pozdrawiam umiech

Widziałam, ze w wydaniu specjalnym "Naj" ma być podobno "Chak de! India" - kolejny świetny film bolly, którego scenariusz Amerykanska Akademia Filmowa wpisała do oscarowej biblioteki najlepszych scenariuszy. jest to również najlepsza (moim zdaniem), życiowa rola SRK - słusznie nagrodzona statuetką Filmfare dla najlepszego aktora.

A w "Pani domu" "Blisko siebie" ("chalte, chalte")- ładny film, można kupić umiech nie jakieś arcydzieło, ale ładny umiech

W ostatni wtorek pod palmą było "Zycie jest cudem" Kusturicy - bardzo dobry film!

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 18 Lip 2008r. 09:21  
Cytuj
Kurcze blade w odwłok szaleńczo kopane, ale się naciełam! Myślałam, że to Chak de! India w Naj to film bedzie, nie obejrzałam dokładnie, a to się okazało, ze to tylko muzyka z filmu. Kupiłam jeszcze "Dil se", i to samo...Musze uważniej czytac okladki ;)

Co prawda troche dziwiło mnie wcześniej, ze Chakde!india już do gazet dołączają, skoro dopiero wchodzi na dvd.

"Novvostanante nenoddantana" (niektóre tytuły z poludnia są nie do wymówienia ;) ) - bardzo fajny film!!! Polecam!

Wczoraj był film na "Ale kino" "Vanaja" chyba się to nazywało - nawet niezłe, będą pewnie powtarzać. Jakoś nie czułam sympatii do tej bohaterki, to znaczy czułam tak cześciowo, dużo mi sie jakoś w niej nie podobało.

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 18 Lip 2008r. 09:22  
Cytuj
W "Naj" mają być różne bollywoodzkie skladanki muzyczne

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 5 Sie 2008r. 13:24  
Cytuj
w prasie znów wysyp bollywoodów - filmy i soundtracki:
Filmy:
16.07 - Just Married (Nowożeńcy) - Tina 29/2008
17.07 - Holiday (Dzisiaj tańczę, jutro kocham) - Przyjaciółka
21.07 - Ahista Ahista lub Dhoom - NAJ (powtórnie dodane)
22.07 - Serce ze złota lub Żona dla zuchwałych lub Prosto z serca - Olivia
23.07 - Yeh Raaste Hain Pyaar Ke (Droga miłości) - Tina 30/2008
24.07 - Chingaari (Iskry miłości) - Pani Domu
24.07 - Shart: TheChallenge (Zakład o miłość) - Przyjaciółka
28.07 - Albela, Mistrz Blefu lub Czasem słońce, czasem deszcz - Naj
30.07 - Awarapan (Zlecenie na miłość) - Tina 31/2008
31.07 - Ishq hai tumse (Tak bardzo cię kocham) Przyjaciółka

04.08 - Aetbaar (Zaufaj mi) - Świat kobiety
07.08 - Devdas lub Nigdy nie mów żegnaj - Pani Domu.
07.08 - Aatma (Duch Atma) - Przyjaciółka
14.08 - Banaras - Pani Domu
18.08 - Shah Rukh Khan Legenda - NAJ
20.08 - Baadshah (Król serca) - Przyjaciółka
25.08 - Yakeen (Zaufanie) - NAJ
26.08 - Chokher Bali (Gra namiętności) - Olivia
28.08 - Hum Kisi Se Kum Nahin (Miłosne manewry) - Przyjaciółka

11.09 - Chameli (Piękna kurtyzana) - Pani Domu
25.09 - Hulchul (Indyjska miłość) - Pani Domu

Soundtracki:
21.07 - Miłosne Przeboje Bollywood - Naj (wydanie specjalne)
28.07 - Szalone Przeboje Bollywood - Naj (wydanie specjalne)
04.08 - Taneczne Przeboje Bollywood - Naj (wydanie specjalne)
11.08 - Nastrojowe Przeboje Bollywood - Naj (wydanie specjalne)

Z tego wszystkiego polecam: Dhoom, Zona dla zuchwałych, Prosto z serca (nie jestem pewna, czy to o ten film chodzi - hum dil de chuke sanam, jeśli to ten, to ja polecam tylko ze wzgl. na muzyke i taniec, ale prochatek bardzo lubi ten film),Czasem slonce czasem deszcz, Nigdy nie mów żegnaj (kontrowersyjny film, jedni go kochają, inni nienawidzą), Mistrz blefu. Slyszałam, że Baadshah jest niezły, ale nie znam tego. Słyszałam też, ze "Aatma" jest beznadziejne. na pewno beznadziejne jest "Kyon ki", było w prasie, ale nie wiem, w ktorej gazecie i pod jakim polskim tytułem. odradzam, najgorszy film, jaki widziałam!!!Devdas ze wzgledu na cudowne kostiumy i ogolny rozmach - najdrozszy film w historii bollywood. ja sama za tym nie przepadam, ale obejrzec trzeba, jest zreszta cała masa ludzi, którzy uwielbiają ten film.
O reszcie filmów nic nie wiem, czy są dobre czy nie.

 
 
 
 
~~jamorek
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 16:40  
Cytuj
Kolejne filmy do kupienia w gazetach:


14.08 - Banaras - Pani Domu
18.08 - Shah Rukh Khan Legenda - NAJ
20.08 - Kya Love Story Hai lub Honeymoon Travels Pvt. Ltd. (Podroż poślubna) lub Monsunowe wesele - Tina
20.08 - Baadshah (Król serca) - Przyjaciółka
22.08 - Chokher Bali (Gra namiętności) - Olivia
25.08 - Yakeen (Zaufanie) - NAJ
27.08 - Raincoat (Miłosne kłamstwa) - Tina
28.08 - Hum Kisi Se Kum Nahin (Miłosne manewry) - Przyjaciółka
28.08 - Baazigar (Gra miłosna) lub Classic, dance of love (Taniec miłości) - Przyjaciółka

01.09 - Omkara - NAJ
02.09 - Chicken Tikka Masala (Przepis na miłość) - Top DVD Bollywood
03.09 - Kachche Dhaage (Zranione serca) - Tina
04.09 - Rang (Kolory miłości) - Przyjaciółka
04.09 - Kabhi Haan Kabhi Naa (Czasem tak, czasem nie) lub Kyon Ki (Bo to jest miłość) - Przyjaciółka
04.09 - Prosto z serca, Żona dla zuchwałych, Jestem przy Tobie, Chalte Chalte - Pani domu
04.09 - Dhadkan (Bicie Serca) - Świat kobiety
08.09 - Kandukondain Kandukondain (Rozważne i Romantyczne) - NAJ
10.09 - Vaah! Life Ho Toh Aisi! (Kochaj mnie, kochaj) - Tina
11.09 - Chameli (Piękna kurtyzana) - Pani Domu
11.09 - English Babu Desi Mem (Młodzieniec z Angli i Hinduska) - Przyjaciółka
18.09 - Miłości nie oszukasz lub Dzisiaj tańczę, jutro kocham - Przyjaciółka
18.09 - Kuchh Meetha Ho Jaye (Czekając na miłość) - Przyjaciółka
20.09 - Iskry miłości, Nie mów nikomu, Dil se.. - Olivia nr 10/08
25.09 - Hulchul (Indyjska miłość) - Pani Domu

02.10 - Boom (Diamentowy spisek) - Top DVD Bollywood
06.10 - Miłość czy pieniądze (Yes Boss) lub Nowożeńcy (Just Married) - Świat Kobiety

Z tego tak na szybko, polecam Omkarę - doskonały film,świetna adaptacja Otella z genialnym Saif Ali Khanem. Dil se ( z całego serca) tez koniecznie! Baadshah ponoc swietna komedia, słyszałam ze Chokher bali i Banaras są dobre. Baazigar, Kabhi haan kabhi na, chalte chalte.

Odradzam English babu desi mem.

 
 
 
 
~~JAMOREK
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 16:48  
Cytuj
odradzam tez kyon ki!!!!


polecam "zone dla zuchwałych" i "jestem przy tobie', rzecz jasna umiech

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 13 Paź 2008r. 00:38  
Cytuj
Nowe filmy jako dodatki do gazet:

06.10 - Miłość czy pieniądze (Yes Boss) lub Nowożeńcy (Just Married) - Świat Kobiety powt.
06.10 - Shah Rukh Khan Legenda - NAJ powt.
09.10 - BOMBAY - Pani Domu
09.10 - Khajuraho (Świątynia miłości) - Przyjaciółka
09.10 - Baadshah (Król serca) - Przyjaciółka powt.
11.10 - Dil To Pagal Hai (Serce jest szalone) - Gazeta Wyborcza
16.10 - Humko tumse pyaar hai (Kocham cię) - Przyjaciółka
16.10 - Miłosne manewry - Przyjaciółka powt.
23.10 - TAAL - Pani Domu
23.10 - Gra miłosna lub Zakład o miłość - VITA powt.

20.11 - Chokher Bali (Gra namiętności) - Pani Domu

11.12 - Umrao Jaan - Pani Domu

Yess boss jest średnim filmem, takim na jeden raz. Legenda - 19 teledysków z SRK + różne dodatki - polceam wielbicielom SRK ;)Bombay to podobno znakomity film. Baadshah słyszałam,ze fajne - ponoc swietna komedia. Dil to pagal hai to uroczy filmik, aczkolwiek nie moge zrozumiec, czemu był az takim hitem - ja osobiscie strawiłam go tylko ze względu na SRK - jego energia jakoś ożywiała ten film, który jest dość przynudliwy. Poza tym madhuri lepiej sprawdza sie w rolach "wiekszych niz zycie", niz w rolach "zwyczajnych dziewczyn" - okropnie bezpłciowa była. Ale jeden raz obejrzec na pewno mozna. Fajna muzyka i choreografia.

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 13 Paź 2008r. 01:02  
Cytuj
teledyski z "Dil to pagal hai":
choreografia w tym filmie jest dosc nietypowa jak na bollywood z tamtych czasów - to film z 1997 roku - pamietam, ze początkowo wydawała mi sie zbyt "techniczna" i kojarzyla mi sie z aerobikiem ;)ale potem ją doceniłam.

http://www.youtu(...)=related tę piosenkę najbardziej lubie.

http://www.youtu(...)=related - pamietam, jakim zaskoczeniem dla mnie było, ze karishma tak swietnie tanczy - bo jej rodzona siostra, Kerrena (czyli Poo z "czasem słonce, czasem deszcz") jest chyba najgorszą tancerką w Bollywood...ale jest za to piękną kobietą i swietną aktorką.

http://www.youtu(...)=related

 
 
 
 
~~kapina
ff
Wysłany: 13 Paź 2008r. 07:48  
Cytuj
Jamorek może założyłabyś blog i tam umieszczała swoje informacje o bolly. Tutaj prowadzisz monolog sama ze sobą. Robi się to już nudne.

 
 
 
 
~~Normalny
ff
Wysłany: 15 Paź 2008r. 00:19  
Cytuj
Jamorek? A tak poza tym to wszystko w porządku?
A tak naprawdę to nie zwracaj ludziom dupy z tym indyjskim badziewiem.

 
 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2008r. 01:40  
Cytuj
to nie czytajcie jak wam sie nie podoba, co z wami ludzie ? ktos ma pasje dzieli sie nia, a wam to przeszkadza ? mnie bolly nie bawi ale jest tu wiecej osob ktore to lubia badz sa ciekawe nowego.

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ssss
ff
Wysłany: 15 Paź 2008r. 08:58  
Cytuj
co z palmą ?!

Październik juz !

 
 
 
 
~~aTomek
ff
Wysłany: 15 Paź 2008r. 11:34  
Cytuj
Racja niech pisze bloga a nie rozmawia sama ze sobą i w kółko przpisuje okładki z płyt

 
 
 
 
«« « ... 4 5 6 7
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »