NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Dziurom STOP, www.dziury.stalowe.info
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2007r. 12:23  
Cytuj
Dziurom STOP

Co sądzicie o tej akcji ? - czy przyniesie ona korzyść stalowowolskim drogom ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2007r. 12:23  
Cytuj

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 28 Sty 2007r. 10:51  
Cytuj
Co ja mogę skromny żuczek.Wpadłem kiedyś w taką koło jubilatu i urwałem resor, koszt naprawy przekroczył trzy stówy. Nie odwoływałem się nigdzie bo wynikła by z tego mała szkodliwość czynu . Szkoda gadać

 
 
 
 
~~IRAsiad!!!
ff
Wysłany: 29 Sty 2007r. 18:46  
Cytuj
no coś ty nie ma takieg opcji dopuki drogi beda budowane z gorszej jakosci asfaltu to beda dziury i nic na to nie poradzimy

 
 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 27 Lip 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2007r. 01:50  
Cytuj
Drogi mozna budowac z praktycznie dowolna twardoscia/wytrzymaloscia. W UE generalnie buduje sie drogi na 30 lat - to jest kompromis miedzy wytrzymaloscia, a ceną.

Najlepszym kryterium przetargu jest cena. Ale z waznym zastrzezeniem - chodzi o to ze firma ktora wybuduje drogę daje na nią GWARANCJE - wtedy nie oplaca sie firmom zanizac cen poprzez dawanie szajsu zamiast porzadnego materialu.

-- Pozdrawiam, Blackvader
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 3 Lut 2007r. 10:36  
Cytuj
I wyobrażcie sobie panowie , zimy nie było a przy stasica dziury lecą w asfalcie jak w serze szwajcarskim.Co by było jakby dowaliło śniegiem i mrozem.Raz że sytuacja by ich przerosła to jeszcze zasłoniliby się brakami w sprzęcie i ludziach, a premie pewnie sobie już powypłacali. Tak chyba wygląda sprawa dróg chyba w całej Polsce.My potrafimy budować drogi ale chyba tylko dla arabów i to za ogromne pieniądze, a w Polsce przyjęto ciekawą metodę. Ogłasza się przetarg i wygrywa go firma która zrobi to najtaniej co w większości oznacza nie najlepiej, a póżniej są tego efekty.Popatrzmy jak robią to Niemcy, Hiszpanie i Szwedzi. Uczmy się od najlepszych.

 
 
 
 
~~ż
ff
Wysłany: 5 Lut 2007r. 11:47  
Cytuj
Racja! ostatnio jak jechalem główną ulicą staszica to niemogłem oczom uwierzyc. Tam jest dziura na dziurze. a to przecierz główna przelotówka.

 
 
 
 
qba
qba
qba
Posty: 44
Dołączył: 19 Lut 2007r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2007r. 12:38  
Cytuj
Zapraszam na Orzeszkowej i ulice pod hutą tam jest tragedia, położony pas nowego asfaltu po położeniu kanalizacji i studzienki dalej obniżone. Już mnie kurwica bierze z tymi drogami w Polsce, kasę drą z każdej strony a efektów żadnych nie widać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 27 Lip 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2007r. 12:37  
Cytuj
Co do studzienek to zawsze zastanawiałem sie czemu pchają je pod ulice, a nie np. pod chodnik. Przecież w razie awarii, czy samego układania łatwiej jest zdjąc kilka metrów kostki brukowej niż rozkuwać asfalt. Poza tym studzienki by sie nie zapadały na chodniku, bo nie ma takiego obciążnia... a w Polsce uparcie buduje sie kanalizacje tylko pod ulicami. A studzienki najlepiej z brzegu pasa ruchu, żeby tłuc o każda kolami...

Przetargi natomiast muszą byc rozstrzygane przez cenę. Nie ma innej możliwości. Muszą być natomiast postawione dokładne wymagania co do jakości przygotowania podłoża, składu i ułożenia asfaltu, oraz dobra kontrola. bez tego to choćby firma budowała za 2 razy więcej to i tak będzie na materiałach oszczędzać.

-- Pozdrawiam, Blackvader
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~pg
ff
Wysłany: 20 Marz 2007r. 21:06  
Cytuj
Witam
Wiadomo, że z drogami w Stalowej nie jest dobrze.
Ale uwaga! Są też pozytywy. Otóż proszę mieszkańców. Trwają ostatnie prace badawcze i prawdopodobnie już od początku kwietnia tego roku zostanie uruchomiona jedyna w Polsce, a może i w Europie, ekspresowa, bezprzestojowa, uniwersalna stacja demontażu zużytych układów wydechowych. Rozbiegówka stacji będzie zlokalizowana na odcinku Ofiar Katynia w stronę przejazdu kolejowego i Mickiewicza. Obok toru kolejowego do huty stanie tablica informacyjna ze specyfikacją do jakiej prędkości należy rozpędzić dany pojazd w celu demontażu tłumika. Prowadzone są rozmowy z władzami PKP o zatrudnieniu dróżnika przejazdowego do zbierania zdemontowanych tłumików i przekazywania odpowiednim służbom. Podobno tłumik będzie można zdemontować za darmo!!!good
A teraz poważnie. Wymyśliłem to, żeby nie używać tu niewyobrażalnej ilości słów na k.. i ch... Dziury wiadomo, że są, ale jak przjeżdżam przez ten przejazd i przejazd przy os. Hutnik to naprawdę trafia mnie wielki szlag i wszystkie weki mi się w piwnicy otwierają.

 
 
 
 
~~qba
ff
Wysłany: 23 Marz 2007r. 12:52  
Cytuj
Tłumik pół bidy, ja ostatnio na Mickiewicza przydzwoniłem skrzynią biegów (cud że nie miską olejowa) i zajeb** tory, zapomniałem się. I obserwując ten przejazd to dużo osób tak ma szczególnie z obcymi blachami. Jedzie na luzaka a jak zobaczy jak wygląda przejazd to pisk gum i łup. Tragedia. Na hutniku przy stacji STW południe nie lepiej do tego tam jest chyba 4 tory. Szkoda gadać, krzyżówka ofiar katynia i orzeszkowej też niczego sobie.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »