Stal z przytupem żegna się z 3 ligą

Emocje po zeszłotygodniowym awansie Stali do 2 ligi nieco opadły i podopieczni trenera Pietrzykowskiego wybrali się do Lublina na mecz ostatniej kolejki. Ich przeciwnikiem była drużyna Lublinianki, która została już zdegradowana do 4 ligi.

Do Lublina szkoleniowiec zielono- czarnych nie zabrał: Mikołaja Smyłka, Jakuba Kowalskiego, Piotra Rogali, Tomasza Kołbona, Jakuba Banacha, Łukasza Soszyńskiego, Adama Imieli, Kosei Iwao, Mariusza Soszyńskiego oraz Kacpra Wydry. Ci zawodnicy udali się już na urlopy, dając szansę na grę zawodnikom, którzy w trakcie sezonu rzadziej pojawiali się na boisku.

Stal mimo iż występowała w składzie rezerwowym, nie dała najmniejszych szans gospodarzom. Od pierwszej do ostatniej minuty Stalówka była zespołem lepszym, a przede wszystkim skuteczniejszym. W 16 minucie pierwszą bramkę w seniorskim zespole zdobył Mateusz Książek. Wydawało się, że kolejne bramki dla Stali wpadną bardzo szybko. Jednak mimo przewagi naszego zespołu w pierwszych 45 minutach, kibice nie oglądali więcej goli.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. W 47 minucie do siatki trafił Sławomir Duda, dając Stali nieco spokoju. Gospodarze nie byli w stanie tego dnia zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Konefała, który zachował w tym meczu czyste konto. Jego koledzy z drużyny natomiast dorzucili jeszcze trzy trafienia, autorstwa Arkadija Filipczuka (x2) oraz Igora Fedejko.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się kolejnym, efektownym zwycięstwem Stali. Wynik 5:0 na pożegnanie z 3 ligą cieszy wszystkich kibiców Stali Stalowa Wola, którzy już myślą o nadchodzącym drugoligowym sezonie.

Lublinianka Lublin 0:5 Stal Stalowa Wola (0:1)

17.06.2023r. Lublin godz. 17:00

Bramk: 16’ Książek, 47’ Duda, 71’, 81’ Filipczuk, 76’ Fedejko

Stal: Konefał, Hudzik, Grasza, Pikuła, Ziarko, Olszewski, Stępniowski, Wojtak, Duda, Książek, Pioterczak

Rez: Wietecha, Lebioda, Szifer, Fedejko, Filipczuk