Stal Stalowa Wola znów w 2 lidze!!!

W sobotę o godzinie 19:38 w Stalowej Woli rozpoczęło się piłkarskie święto. Podopieczni trenera Pietrzykowskiego, po długim sezonie, rozgrywali ostatnie spotkanie na własnym boisku. Nie było ono zwyczajne, bo ten mecz był ukoronowaniem trwających przez cały dzień obchodów 85- lecia powstania klubu. Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola przygotowało wiele atrakcji m.in. turniej kibiców.

Swoje spotkanie wcześniej rozgrywali przeciwnicy Stali w walce o awans. Finansowy faworyt ligi (drużyna Wieczystej Kraków) pogrzebał swoje szanse przegrywając w Nowym Targ z Podhalem (1:2). Lepiej poradziła sobie Avia Świdnik, która wysoko pokonała rezerwy Korony Kielce (4:1). Stalówka do awansu potrzebowała więc zaledwie punktu, jednak nikt z zielono-czarnych nie myślał o „planie minimum”. Od pierwszej minuty, ok. 4000 widzów zgromadzonych na trybunach stadionu przy ul. Hutniczej, oglądało prawdziwy pokaz swoich ulubieńców. Już w 4 minucie wynik otworzył Arkadiusz Ziarko. Zaledwie 180 sekund później podwyższył go Kosei Iwao. Jakby tego było mało, w 14 minucie bramkę dającą wynik 3:0 zdobył Łukasz Soszyński. Stalowcy nie mieli zamiaru się na tym zatrzymywać. Do bramki gości przed przerwą trafili jeszcze Arkadiusz Ziarko (po raz drugi) oraz Adam Imiela. Wisła Sandomierz została zdemolowana w pierwszych 45 minutach.

Po przerwie Stal kontrolowała grę dorzucając jeszcze 2 trafienia autorstwa Mariusza Szuszkiewicza i Piotra Rogali. Sobotnie spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 7:0 dla Stali Stalowa Wola. Wynik ten oznacza jedno!!! Stalówka w przyszłym sezonie zagra na szczeblu centralnym, czyli w 2 lidze!!!

Tuż po zakończeniu spotkania rozpoczęło się świętowanie, a na niebie można było zobaczyć wspaniały pokaz fajerwerków.

Jako patron medialny i partner Stali Stalowa Wola gratulujemy wszystkim zawodnikom, sztabowi oraz osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu!!!!

10.06.2023 r. Stalowa Wola godz. 19:38

Stal Stalowa Wola 7:0 Wisła Sandomierz (5:0)

Bramki: 4’, 22’ Ziarko, 6’ Iwao, 14’ Soszyński, 28’ Imiela, 58’ Szuszkiewicz, 82’ Rogala

Stal: Smyłek, Ziarko, Banach, Rogala, Kowalski ©,Soszyński, Kołbon, Imiela, Wydra, Szuszkiewicz, Iwao

Rez: Konefał, Wojtak, Stępniowski, Kucharczyk, Duda, Olszewski, Pioterczak, Ksiązek, Pikuła