Stal jedną nogą w II lidze!!!

W niedzielne popołudnie Stal Stalowa Wola rozgrywała spotkanie na własnym boisku. Ich przeciwnikiem był zespół Orląt Radzyń Podlaski. Zespół gości miał zapewnione utrzymanie w 3 lidze, więc nie musiał ,,walczyć o życie”. Jednak nikt się chyba nie spodziewał, że to spotkanie będzie miało właśnie taki przebieg.

Od pierwszej do ostatniej minuty sobotniego meczu Stal była lepsza od przeciwnika w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Goście tego dnia nie byli w stanie zrobić żadnej krzywdy zielono- czarnym, którzy to od pierwszego gwizdka arbitra rzucili się do ataku, spychając Orlęta do głębokiej defensywy. Ok. 2000 kibiców zasiadających tego dnia na trybunach, oglądało prawdziwy popis swoich ulubieńców. Strzelanie rozpoczął w 23 minucie Kosei Iwao, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Napastnikowi z kraju kwitnącej wiśni pozazdrościł Kacper Wydra, który zaledwie 2 minuty później podwyższył prowadzenie Stali na 2:0. To nie był koniec strzelania w pierwszej odsłonie niedzielnego spotkania. W 33 minucie na listę strzelców wpisał się Adam Imiela. Na przerwę Stalówka schodziła z trzybramkową zaliczką, która mogła być jeszcze wyższa, gdyby nie świetne interwencje młodego bramkarza gości.

Drugie 45 minut to nadal pełna dominacja gospodarzy, którzy nieco zwolnili tempo gry. Podopieczni trenera Pietrzykowskiego mogli sobie na to pozwolić, ponieważ zespół Orląt tego dnia był całkowicie bezbronny wobec zespołu ze Stalowej Woli. Ożywienie w grę gospodarzy wniosły zmiany, których dokonał szkoleniowiec Stali. Na boisku pojawili się między innymi Pioterczak oraz Książek, czyli młodzi wychowankowie Stalówki. Przyjezdni dali sobie wpakować jeszcze 2 bramki, których autorami byli ponownie Kosei Iwao oraz Piotr Rogala.

Ostatecznie sobotnie spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Stali Stalowa Wola- aż 5:0!!! Dzięki 3 punktom zielono- czarni utrzymali 4- punktową przewagę nad Wieczystą Kraków. Do końca rozgrywek zostały zaledwie 2 kolejki. W przyszłą sobotę tj. 10.06.2023 r. Stal podejmie na własnym boisku zespół Wisły Sandomierz (godz. 19:38). Jeśli zielono- czarni zdołają wygrać to spotkanie, zapewnią sobie awans do 2 ligi!!!

4.06.2023 r. Stalowa Wola godz. 17:00

Stal Stalowa Wola 5:0 Orlęta Radzyń Podlaski (3:0)

Bramki: 23',60’K. Iwao, 25'K. Wydra, 33'A. Imiela, P. Rogala

Widzów: 1990

Stal: Smyłek, Kowalski, Ziarko, Rogala, Banach, Soszyński, Imiela, Kołbon, Wydra, Szuszkiewicz, Iwao

Rez: Konefał, Pikuła, Stępniowski, Wojtak, Kucharczyk, Olszewski, Duda, Książek, Pioterczak