Niewykorzystane sytuacje się mszczą!!!

W środowe popołudnie Stal Stalowa Wola podejmowała na własnym boisku wicelidera 3 ligi, zespół ŁKS Łagów. Goście w dotychczasowych 6 spotkaniach zdołali zgromadzić 15 punktów, zwyciężając 5 razy i tylko raz dając się pokonać.

Zawodnicy zielono- czarnych po ostatnim słabym występie i porażce z Chełmianką, chcieli szybko zmazać plamę na honorze i powalczyć z mocnym przeciwnikiem o 3 punkty. Początek środowego spotkania należał jednak całkowicie do gości, którzy zepchnęli podopiecznych trenera Rolanda Thomasa do głębokiej defensywy. Wystarczy tylko dodać, że już w 1 minucie zespół z Łagowa mógł prowadzić 1:0, gdyby wykorzystał fatalny błąd naszych obrońców. Bardzo niepewnie w obronie wyglądał Khorolskyi, który popełnił kilka prostych błędów, w konsekwencji czego jeszcze w pierwszej połowie został zmieniony przez wracającego po kontuzji Szymona Jopka. W pierwszych 20 minutach Stal miała ogromne problemy z wyjściem z piłką z własnej połowy. W tym czasie goście mieli 3- 4 sytuacje, które mogły zakończyć się zdobyciem przez nich bramki. Na szczęście po raz kolejny w bardzo wysokiej dyspozycji był nasz bramkarz Mikołaj Smyłek, który nie dał się zaskoczyć przeciwnikom. I tym razem stare polskie porzekadło, że niewykorzystane sytuację lubią się mścić, idealnie się sprawdziło, ponieważ to goście grali, a bramę zdobyła Stal. W 37 minucie błąd obrony świetnie wykorzystał Daniel Świderski, który ostatecznie pokonał bramkarza gości płaskim strzałem z ostrego kąta. ,,Świder’’ strzelił drugą bramkę w swoim trzecim meczu w barwach Stali. Gospodarze po celnym strzale poczuli się na boisku zdecydowanie pewniej i zaczęli odważniej atakować. Tuż przed przerwą na 2:0 mógł podwyższyć Wojtysiak, jednak jego strzał wylądował na poprzeczce bramki gości. Do przerwy wynik już się nie zmienił.

Po wznowieniu gry gospodarze wyglądali zdecydowanie lepiej niż przed przerwą. Bardzo aktywni w zespole Stal byli: Świderski, Radulj, Lebioda, Zięba oraz Drobot, który pojawił się na boisku w drugiej części gry. Zielono- czarni zdominowali grę na boisku kontrolując wydarzenia i dążąc do podwyższenia wyniku. Jednak trzeba w tym miejscu wspomnieć o arbitrze głównym tego spotkania, który skutecznie przeszkadzał w grze obu zespołom. Zdecydowanie nie był to jego najlepszy dzień, bo negatywnie nakręcał poczynania zawodników, którzy co chwilę uciekali się do fauli. Ofensywna gra Stali opłaciła się w 75 minucie, kiedy to bramkę wypracował Michał Zięba. Nasz prawy obrońca wpierw przejął piłkę pod własnym polem karny, następnie popędził z nią wzdłuż linii, mijając przy tym dwóch przeciwników, a następnie dograł ją w pole karne gości. Tam po krótkim zamieszaniu piłkę dopadł Kamil Radulj, który już tylko wpakował ją do siatki ustalając tym samym wynik spotkania na 2:0.

Stal wygrała bardzo ważny mecz z mocnym przeciwnikiem, zmniejszając dystans do liderującej Siarki Tarnobrzeg, która w ostatnich minutach spotkania w Tarnowie, uratowała remis z lokalną Unią. Cieszy na pewno czyste konto, które udało się zachować w środowym meczu. Cieszy również to, że mimo iż od pierwszych minut spotkania nie szło naszemu zespołowi, ostatecznie zdołaliśmy sięgnąć po 3 punkty.

Kolejne spotkanie Stalówka rozgrywać będzie w najbliższą niedzielę w Krakowie z zespołem Cracovii II, która w tym momencie zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli mając 1 punkt więcej niż zespół ze Stalowej Woli.

08.09.2021 Stalowa Wola, godz. 17:00

Stal Stalowa Wola 2-0 ŁKS Łagów

Bramki: 37’ Świderski, 75’ Raduj

Arbiter: Sebastian Wiśniowski (Tarnów)

Stal: Smyłek, Zięba, Khorolskyi©, Persak, Olszewski, Duda, Radulj, Wojtysiak, Lebioda, Kiełbasa, Świderski

Rez: Wietecha , Cukrowski, Drobot, Jopek, Klepacki, Żelisko, Wojtak