Avia Świdnik – Stal Stalowa Wola, czyli pierwsze koty za płoty

Pierwszy mecz 1 kolejki III Ligi IV grupy za nami. W sobotę 7 sierpnia Zielono- Czarni zagrali na stadionie w Świdniku. To było ważne spotkanie…

I to nie tylko dlatego, że pierwsze w nowym sezonie, ale przede wszystkim dlatego, że z nowym trenerem i pod okiem samego Marka Citko. Jak nam poszło?

Poszło dobrze, bo mecz zakończył się wygraną Stalówki 0:1 (0:0), czyli uzyskaliśmy wynik identyczny jak ten z marca br., a to nas satysfakcjonuje. Rozpoczęliśmy od wygranej i oby szczęście nas nie opuściło już do końca. Żółto- Niebiescy chcieli pokazać się w tym spotkaniu równie mocno jak zawodnicy ze Stalowej Woli, ale to my zgarniamy wszystkie punkty sobotniej walki.

I połowa przebiegła bezbramkowo. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego początkowo musieli ustąpić pola rywalom z hutniczego grodu. Zielono- Czarni rozpoczęli ostro i od początku nacierali na bramkę gospodarzy. Już w 13 minucie była szansa na prowadzenie, ale David Hascak piłkę do bramki posłał niecelnie. Nie było jednak czasu na myślenie, bo zaraz potem Szymon Jopek miał okazję na wyniesienie Stalówki na prowadzenie. I tym razem obeszliśmy się smakiem. Potem sytuacji nie wykorzystał Krystian Żelisko. Gospodarze obudzili się po pół godzinie. Nie oznacza to jednak, że Stalówka odpuściła. Obrona Zielono- Czarnych dziś była skuteczna. Na przerwę schodziliśmy do szatni bezbramkowo.

II połowa zaczęła się dla nas szczęśliwie, bo w 53 minucie, z rzutu wolnego, 32- letni Kamil Radulj, posłał piłkę dokładnie w światło bramki. Rozpoczęliśmy marsz ku zwycięstwu. Prowadzenia nie oddaliśmy już do końca. Wynik meczu ustalił się więc i taki pozostał do końca mimo tego, że gospodarze próbowali gorliwie go zmienić. Duże brawa dla naszego bramkarza!

Avia Świdnik - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)

Bramka: 53’ Kamil Radulj (Stal).

Żółte kartki: Kursa, Dobrzyński – Khorolskyi, Stępniowski, Pietrzyk, Drobot, Duda.

Avia: Sobieszczyk – Kursa, Dobrzyński, Białek, Zając, Maluga, Świech, Uliczny, Góralski, Poleszak, Mykytyn.

Stal: Smyłek – Cukrowski, Persak, Khorolskyi (66′ Pietrzyk), Olszewski, Duda, Hascak (46′ Radulj), Jopek, Stępniowski (Lebioda), Drobot (88′ Zięba), Żelisko.

Sędziował: Daniel Detka (Kielce).