3:0 dla Stali i 10 miejsce w tabeli

Stalowa Wola - Górnik Polkowice i wygrana w wielkim stylu. Zielono- Czarni po raz kolejny przyprawili swoich kibiców o przyjemne bicie serca.

Radości ze zwycięstwa nie krył trener Stali Stalowa Wola Szymon Szydełko. Podczas jesiennej rundy zespół z Polkowic zdominował nas. Teraz my pokazaliśmy, że potrafimy zrealizować wszystko, co mieliśmy w planach. Obawa była uzasadniona, bo przecież Górnik w ostatnich czterech kolejka wygrywał za każdym razem z drużynami bardzo silnymi. 13 kolejka była dla nas jednak szczęśliwa.

Okazja do zdobycia bramki przyszła już w 11 minucie spotkania, ale po indywidualnej akcji Kacpra Śpiewaka doszło do faulu na tym zawodniku w polu karnym i nic się nie wydarzyło. 9 minut później już wygrywaliśmy za sprawą Dominika Chromińskiego, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne przez Bartosza Sobotkę, wykorzystał sytuację. Po kolejnych 10 minutach Zielono- Czarni mieli kolejny powód do zadowolenia. Tym razem radość na trybunach wywołał Szymon Jarosz. To była zespołowa akcja. Po dośrodkowaniu Krzysztof Kiercz odrzucił futbolówkę na środek, skąd przejął ją Michał Fidziukiewicz i oddał strzał głową. Piłkę już tylko skierował w światło bramki Jarosz. Zawodnicy Stalówki trzymali na dystans rywali do końca I połowy. Wprawdzie jeszcze okazję na podniesienie wyniku miał Kacper Śpiewak, ale jego strzał obronił bramkarz Polkowic. Do szatni schodziliśmy jednak w dobrych nastrojach.

I te nie uległy zmianie aż do końca spotkania, bo II część była widowiskiem ze Stalą w roli głównej. Z gości wyraźnie zeszła para. Ruch na murawie wzmógł się pod koniec meczu. Z nerwowych przepychanek wyszło kilka żółtych kartek. Okazja do honorowego gola była, ale niecelna. Zielono- czarni za to, w 59 minucie za sprawą Kacpra Śpiewaka wygrywali już 3:0.