W DPS pilnie potrzebni wolontariusze. Poszukiwane pielęgniarki i opiekunki

Image

W Domu Pomocy Społecznej jest trudna sytuacja. Po tym jak w DPS-ie przebywał mężczyzna, który zakażony był koronawirusem, życie personelu i mieszkańców zostało częściowo sparaliżowane.

- W związku z tym, że w oczekiwaniu na wyniki testów na obecność koronawirusa, na kwarantannie przebywa aż 15 pracowników DPS-u, od kilku dni jego mieszkańcami zajmuje się zaledwie 7 osób. Są już bardzo zmęczone i potrzebują pomocy wolontariuszy. Jeżeli ktoś chciałby pomóc im w czynnościach o charakterze opiekuńczym i porządkowym, proszony jest o kontakt z dyrektorem Łukaszem Chrząstkiem - tel. 15 844 20 39 oraz 530 094 060 lub e -mail: dps@stalowowolski.pl- informuje szef placówki.

W Domu Pomocy Społecznej przebywa na stałe 85 mieszkańców przewlekle somatycznie chorych wraz z 50 pracownikami. Teraz brakuje rąk do pracy. Jak mówił starosta Janusz Zarzeczny starostwo poszukuje rozwiązań. Zwrócono się między innymi do gmin powiatu o przekierowanie pracowników Środowiskowych Domów Samopomocy do DPS-u. Do pomocy mają też stawić się żołnierze WOT. Póki co, sytuacja nie jest opanowana. Starsi, schorowani ludzie potrzebują całodobowej opieki. W DPS-ie jak w każdym domu jest wiele potrzeb, począwszy od porządkowych, skończywszy na opiekuńczych. Za kilka dni święta. Kto pomoże?

Również starosta poszukuje chętnych do pracy:

Pilne: poszukujemy pielęgniarek i opiekunek do pracy w DPS w Stalowej Woli. Praca od zaraz!

W związku z kryzysową sytuacją w stalowowolskim DPS-ie, gdzie większość załogi pozostaje w kwarantannie w oczekiwaniu na wyniki testów na obecność koronawirusa, pilnie zatrudnimy pielęgniarki i opiekunki! Praca dobrze płatna. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt ze starostą stalowowolskim Januszem Zarzecznym - tel. 793 004 410.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.