Czy odwiedzenie grobów bliskich może zakończyć się mandatem?

Image

W ostatnim czasie wielu mieszkańców miasta telefonicznie kontaktowało się z Administracją Cmentarza Komunalnego w Stalowej Woli, pytając czy cmentarz jest zamknięty. Temat ten pojawił się również na naszym forum.

Teoretycznie nie ma oficjalnego stanowiska rządu w sprawie zamknięcia cmentarzy, w praktyce może być to jednak potraktowane jako przekroczenie potrzeby niezbędnego wyjścia z domu. Rząd za takie uznaje, oprócz wyjścia do pracy: zakupy, wizytę u lekarza, wykupienie leków. Co w sytuacji, gdy funkcjonariusze zastaną kogoś przy grobach bliskich? Otóż mogą wręczyć mandat.

Obrazek

Aby nie narażać mieszkańców miasta na przykre konsekwencje finansowe, na bramach wejściowych nekropoli pojawiły się informacje Administracji Cmentarza Komunalnego. Czytamy w nich, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. W związku z powyższym wstęp na teren cmentarza grozi mandatem. Zakaz ten nie obowiązuje podczas ceremonii pogrzebowych do 5 osób.

W związku z zaistniałą sytuacją została odcięta woda w kranach cmentarnych. Póki co więc siedzimy w domach, a za bliskich zmarłych możemy pomodlić się bez wychodzenia z mieszkania.

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.